Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Február 21-én a Televíziós bejelentkezése vége fele közölte, hogy mi a feltétele annak, hogy Oroszország visszatérjen a tárgyalóasztalokhoz. Mint mondta ennek három feltétele van, és mindháromnak teljesülnie kell: NATO keleti bővítés leállítása, stratégiai fegyverek telepítésének tilalma az orosz határok közelében ÉS NATO reset 1997-re.

Mivel a NATO.hoz csatlakozás egyes országok szuverén döntése, ez a kérése nevetséges.
Lényegében közölte, hogy hajlandó tárgyalni, ha egyes országok lemondanak szuverenitásukról...?

LOL
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mivel a NATO.hoz csatlakozás egyes országok szuverén döntése, ez a kérése nevetséges.
Lényegében közölte, hogy hajlandó tárgyalni, ha egyes országok lemondanak szuverenitásukról...?

LOL
Én nem nevetek. Mivel ilyen szempontból utoljára 1918 november 3.-án voltunk egy szuverén államalakulat része, így ebbe nincs beleszólásunk.
Csak csendben remélem, hogy olyan alku születik, amiben mi nem veszítünk.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Mivel a NATO.hoz csatlakozás egyes országok szuverén döntése, ez a kérése nevetséges.
Lényegében közölte, hogy hajlandó tárgyalni, ha egyes országok lemondanak szuverenitásukról...?

LOL
Az oroszok "eet my demand or else I am going to end the world" hangulatban vannak. Belinkeltem a december 17-i szerződésjavaslatukat. Nem azt kérik amire sarkítod a témát, de csak névleg nem. Az Orosz vezetésnél elgurult a gyógyszer, és úgy gondolják azon a jogon, hogy ők voltak a WW2 győztesei, és a keleti blokk urai, mint mai atomhatalom, az ERŐ jogán ma is diktálhatják a feltételeket. Azt mondják eddig szépen kértek, de most már elég volt, mert nem hallgatták meg a kéréseiket, és nem tartották be az ígéreteiket nyugaton. Tudom szürreális az egész nyugati szemmel, de úgy néz ki ők komolyan gondolják, és most is élesben köröznek a stratégiai bombázóik, hogy aláhúzzák, ez az ő játszóterük, komolyan gondolták, amit kértek. Nagyon el kellene gondolkodnunk a listájukon, és kitalálni hogyan legyen ennek vége WW3 nélkül, mert úgy néz ki Putin nem süketelt/blöffölt.
Úgy Tűnik Putin Clausewitzel egyet, a diplomáciát folytatja katonai eszközökkel...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
M

molnibalage

Guest
Az oroszok "eet my demand or else I am going to end the world" hangulatban vannak. Belinkeltem a december 17-i szerződésjavaslatukat. Nem azt kérik amire sarkítod a témát, de csak névleg nem. Az Orosz vezetésnél elgurult a gyógyszer, és úgy gondolják azon a jogon, hogy ők voltak a WW2 győztesei, és a keleti blokk urai, mint mai atomhatalom, az ERŐ jogán ma is diktálhatják a feltételeket. Azt mondják eddig szépen kértek, de most már elég volt, mert nem hallgatták meg a kéréseiket, és nem tartották be az ígéreteiket nyugaton. Tudom szürreális az egész nyugati szemmel, de úgy néz ki ők komolyan gondolják, és most is élesben köröznek a stratégiai bombázóik, hogy aláhúzzák, ez az ő játszóterük, komolyan gondolták, amit kértek. Nagyon el kellene gondolkodnunk a listájukon, és kitalálni hogyan legyen ennek vége WW3 nélkül, mert úgy néz ki Putin nem süketelt/blöffölt.
Úgy Tűnik Putin Clausewitzel egyet, a diplomáciát folytatja katonai eszközökkel...
Ameddig csak Ukrajnával izmozik, addig könnyű erősnek látszani...
Amúgy én nem értem az egészet, hogy nekik ebben mi a jó...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 125
16 596
113
Mivel a NATO.hoz csatlakozás egyes országok szuverén döntése, ez a kérése nevetséges.
Lényegében közölte, hogy hajlandó tárgyalni, ha egyes országok lemondanak szuverenitásukról...?

LOL

Ez nagyon szépen hangzik, csak van egy bibi - Oroszország nagyhatalom, Ukrajna meg nagyon nem, és Oroszország biztonsági pufferzónájába tartozik amióta világa a világ. A NATO akar mindenáron belépni az oroszok hátsó kertjébe, ők meg mondták hogy ezt nagyon nem szeretnék, az USA/NATO viszont tovább erőlteti. Megbuktatták az oroszbarát ukrán kormányt, helyette egy nyugatbarát és oroszellenes kormány került a székbe. Ez egy olyan stratégiai fenyegetés az oroszoknak, amit nem engedhetnek meg, úgyhogy mivel szép szóval nem ment, most az oroszok léptek.

Gyakorlatilag egy fordított kubai rakétaválság, az oroszok nem fognak engedni NATO vagy USA csapatokat vagy stratégiai fegyvereket a közvetlen tőszomszédjuknál, ezt a nyugat vagy megérti, vagy nem, de előbb utóbb kénytelen lesz elfogadni.
 
M

molnibalage

Guest
Ez nagyon szépen hangzik, csak van egy bibi - Oroszország nagyhatalom, Ukrajna meg nagyon nem, és Oroszország biztonsági pufferzónájába tartozik amióta világa a világ. A NATO akar mindenáron belépni az oroszok hátsó kertjébe, ők meg mondták hogy ezt nagyon nem szeretnék, az USA/NATO viszont tovább erőlteti. Megbuktatták az oroszbarát ukrán kormányt, helyette egy nyugatbarát és oroszellenes kormány került a székbe. Ez egy olyan stratégiai fenyegetés az oroszoknak, amit nem engedhetnek meg, úgyhogy mivel szép szóval nem ment, most az oroszok léptek.

Gyakorlatilag egy fordított kubai rakétaválság, az oroszok nem fognak engedni NATO vagy USA csapatokat vagy stratégiai fegyvereket a közvetlen tőszomszédjuknál, ezt a nyugat vagy megérti, vagy nem, de előbb utóbb kénytelen lesz elfogadni.
Ahogy én látom itt az ideje komolyan venni amiket mond...
Ez kb. azon a szinten van, mert az utcán egy embert azért kell komolyan venni, mert késsel fenyeget.
Oo. lényegégben most kinyilvánította, hogy szarik más országok szuverenitására. A NATO tagság ilyen.
Ha Oo. úgy viselkedik ahogy, akkor Ukrajna sem akarna NATO tag lenni.
De hogyhogynrem Krímet megszállta Oo.

Ej...

Nagyon remélem, hogy nem jutnak el odáig az indulatok, hogy egy leharcolt szakadár tartomány és asztalverés miatt bárki komolyan is gondolta az atomfegverek használatát egy pillanatra is.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ez kb. azon a szinten van, mert az utcán egy embert azért kell komolyan venni, mert késsel fenyeget.
Oo. lényegégben most kinyilvánította, hogy szarik más országok szuverenitására. A NATO tagság ilyen.
Ha Oo. úgy viselkedik ahogy, akkor Ukrajna sem akarna NATO tag lenni.
De hogyhogynrem Krímet megszállta Oo.

Ej...

Nagyon remélem, hogy nem jutnak el odáig az indulatok, hogy egy leharcolt szakadár tartomány és asztalverés miatt bárki komolyan is gondolta az atomfegverek használatát egy pillanatra is.
A kínai külügyminisztérium közleményében ez áll: "Oroszország állandó tagja az ENSZ Biztonsági Tanácsának, egy független és szuverén szuperhatalom. Oroszország a saját jogán tervezi és hajtja végre a külpolitikáját és stratégiáját, kizárólag a saját ítélete és nemzeti érdekei alapján." Ez Peking reakciója a háborúra.
"Amit szabad Jupiternek ..." a világ visszatér az erőpolitizáláshoz attól tartok. Minenkinek annyi szabadsága lesz, amennyit érvényesíteni bír.
 
M

molnibalage

Guest
Ez is egy álláspont. A szuverén államok meg majd megvédik magukat olyan módon, ahogy tudják. Ők is "a saját jogukon tervezik és hajtják végre a külpolitikájukat kizárólag a saját ítélete és nemzeti érdekei alapján."

Csak ez jelentheti azt is, hogy nyugaton valaki úgy dönt, hogy odamegy és segít. Tehát direktben fognak a végén egymásra lőni. Amúgy ez a vicces komment pont úgy validálja, amit írtam. Oo. semmi köze ahhoz, hogy ki akar NATO tag lenni és ki nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ez is egy álláspont. A szuverén államok meg majd megvédik magukat olyan módon, ahogy tudják. Ők is "a saját jogukon tervezik és hajtják végre a külpolitikájukat kizárólag a saját ítélete és nemzeti érdekei alapján."

Csak ez jelentheti azt is, hogy nyugaton valaki úgy dönt, hogy odamegy és segít. Tehát direktben fognak a végén egymásra lőni. Amúgy ez a vicces komment pont úgy validálja, amit írtam. Oo. semmi köze ahhoz, hogy ki akar NATO tag lenni és ki nem.
Ha vicces, akkor nem érted mi jön... nagyon is szomorú ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ez is egy álláspont. A szuverén államok meg majd megvédik magukat olyan módon, ahogy tudják. Ők is "a saját jogukon tervezik és hajtják végre a külpolitikájukat kizárólag a saját ítélete és nemzeti érdekei alapján."

Csak ez jelentheti azt is, hogy nyugaton valaki úgy dönt, hogy odamegy és segít. Tehát direktben fognak a végén egymásra lőni. Amúgy ez a vicces komment pont úgy validálja, amit írtam. Oo. semmi köze ahhoz, hogy ki akar NATO tag lenni és ki nem.
Az egyesült államoknak semmi köze ahhoz, hogy Kuba milyen rakétákat enged be az országába, és milyet nem.
Az Orosz Cárságnak semmi köze ahhoz, hogy a Monarchia milyen ultimátumot ad a trónörökös meggyilkolása miatt.
Az Orosz Cárságnak semmi köze ahhoz, hogy a Török Birodalom kinek engedi át a Szentföldi zarándoklatok védnökségét
A Porosz királyságnak semmi köze ahhoz, hogy Franciaország miért fejezteti le a királyát
Az Angoloknak semmi köze ahhoz, hogy Skóciában ki lesz a király
....
A rómaiaknak semmi köze ahhoz, hogy Sargassumot elfoglalta Karthago
A Karthagoiaknak semmi köze ahhoz, hogy Messzenat elfoglalta Róma

Ugye érted
 
M

molnibalage

Guest
Ha vicces, akkor nem érted mi jön... nagyon is szomorú ...
De, nagyon is értem, hogy mi jön.
Csak a diplomáciai bulshittelések és a nevetséges követelések értelmezése úgy tűnik a magyarázatok után sem megy.

  • Kína szerint, ha Oo. szuverén és érdekei szerint cselekszik.-
  • Akkor ez mindenkire igaz, mert elvek szintjén nincs egyenlőbb az egyenlők között.
  • A NATO tagság egyes országok szuverén döntése.
  • Putyin meg kijelenti, hogy NATO reset 1997 előtt. Ami az országok szuverenitásának korlátozása.

Semmit sem csináltam, csak fogtam két ország kijelentését és alkalmaztam őket.
Az, hogy egyeseknek nem tetszik a végeredménye, az nem az én problémám...

Az egyesült államoknak semmi köze ahhoz, hogy Kuba milyen rakétákat enged be az országába, és milyet nem.
Az Orosz Cárságnak semmi köze ahhoz, hogy a Monarchia milyen ultimátumot ad a trónörökös meggyilkolása miatt.
Az Orosz Cárságnak semmi köze ahhoz, hogy a Török Birodalom kinek engedi át a Szentföldi zarándoklatok védnökségét
A Porosz királyságnak semmi köze ahhoz, hogy Franciaország miért fejezteti le a királyát
Az Angoloknak semmi köze ahhoz, hogy Skóciában ki lesz a király
....
A rómaiaknak semmi köze ahhoz, hogy Sargassumot elfoglalta Karthago
A Karthagoiaknak semmi köze ahhoz, hogy Messzenat elfoglalta Róma

Ugye érted
És lám sikerült beazonosítanod az alapproblémát. Mindig mindenki bele akar pofázni a másik dolgába...
És ezzel ott is vagyunk, hogy akkor miért is kell vagy nem kell egy nagyobb szövetség tagjának lenni és hol kezdődik az arányos honvédelem, hogy mikortól nem pofázik bele senki kívülről a dolgaidba.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
És lám sikerült beazonosítanod az alapproblémát. Mindig mindenki bele akar pofázni a másik dolgába...
De ilyen az ember. Ezen nem tudsz változtatni.
Nagyon nem örülök az eseményeknek, én végig reménykedtem abban, hogy elmarad. Mivel ez nem a mi szintünk. De ettől függetlenül, az a személyes véleményem, hogy a diplomácia nem más, mint virágnyelven megfogalmazva az, hogy az én bunkóm nagyobb mint a tied.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
De ilyen az ember. Ezen nem tudsz változtatni.
Nagyon nem örülök az eseményeknek, én végig reménykedtem abban, hogy elmarad. Mivel ez nem a mi szintünk. De ettől függetlenül, az a személyes véleményem, hogy a diplomácia nem más, mint virágnyelven megfogalmazva az, hogy az én bunkóm nagyobb mint a tied.
Miközben kimutatod milyen ostoba vagy.
Tegyük fel az extrémet, hogy OO. annektálja egész Ukrajnát.
Nyomja a dumát, hogy ne terjeszkedjen a NATO felé. Amikor ennek eredménye, hogy ő megy a NATO határai mellé, majd lehet ragelni egy jót, hogy a NATO határosabb lett Oo-val?

Vagy esetleg leeshetne, hogy 2014 után senki nem tud komolyan venni semmilyen orosz területi garanciát.
Mi tudna azt adni. NATO tagság. Gratulálok Oo. te lökted Ukrajnát a NATO közé...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Tegyük fel az extrémet, hogy OO. annektálja egész Ukrajnát.
Nyomja a dumát, hogy ne terjeszkedjen a NATO felé. Amikor ennek eredménye, hogy ő megy a NATO határai mellé, majd lehet ragelni egy jót, hogy a NATO határosabb lett Oo-val?
Igen, ez sajnos egy valós veszély. Mondom, én nem örülök a helyzetnek, csak megértem az orosz reakciókat is. Ha emiatt oroszbérenc leszek, akkor hajrá. De szögezzük le mégegyszer, baromira szar a helyzet, és nekünk a lehetőségekhez mérten az egész szarból ki kell maradnunk.
Vagy esetleg leeshetne, hogy 2014 után senki nem tud komolyan venni semmilyen orosz területi garanciát.
Most írják fel a területi garanciát adni tudó szervezetek listájára a CSTO-t. "Kedves Autoriter vezetők! Nem akarjátok, hogy Kína mindent is megmondjon nektek, de azt se, hogy ha keményebbek vagytok a NATO visszabombázzon a középkorba? Csatlakozz hozzánk, és nem kell aggódnod."
Mi tudna azt adni. NATO tagság. Gratulálok Oo. te lökted Ukrajnát a NATO közé...
Igen, ez megint alapvetően igaz. Ezzel a lépéssel megerősítették a NATO elkötelezettséget nagyon sok országban.

Háát meglátjuk. Tényleg remélem a legjobbat.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
De, nagyon is értem, hogy mi jön.
Csak a diplomáciai bulshittelések és a nevetséges követelések értelmezése úgy tűnik a magyarázatok után sem megy.

  • Kína szerint, ha Oo. szuverén és érdekei szerint cselekszik.-
  • Akkor ez mindenkire igaz, mert elvek szintjén nincs egyenlőbb az egyenlők között.
  • A NATO tagság egyes országok szuverén döntése.
  • Putyin meg kijelenti, hogy NATO reset 1997 előtt. Ami az országok szuverenitásának korlátozása.

Semmit sem csináltam, csak fogtam két ország kijelentését és alkalmaztam őket.
Az, hogy egyeseknek nem tetszik a végeredménye, az nem az én problémám...


És lám sikerült beazonosítanod az alapproblémát. Mindig mindenki bele akar pofázni a másik dolgába...
És ezzel ott is vagyunk, hogy akkor miért is kell vagy nem kell egy nagyobb szövetség tagjának lenni és hol kezdődik az arányos honvédelem, hogy mikortól nem pofázik bele senki kívülről a dolgaidba.
Nem, nem érted. Filozofálsz meg jogászkodsz. Te nem ezt szoktad, de most e mögé bújsz a valódi erőhelyzet vizsgálata helyett - amúgy megértem, mert senki nem számított rá, hogy a világ visszatér erre az útra. Azt kb megszoktuk, hogy az USA-ra nem vonatkoznak a szabályok (Guantanamo, Iraq has WMD!), de Oroszországtól megszoktuk, hogy jó maci, ül a sarokban, betartja a szabályokat.

Szerintem a következő kérdése az lesz Putyinnak, hogy kedves 1997 után csatlakozottak, felőlem maradhattok NATO tagok, de ha más országok katonai bázisai vagy közös NATO létesítmények maradnak a területetken, amik 1997 után létesültek, akkor ott x év z hó n-én lesz egy üveghegy.
Hol releváns itt a politika? Itt csak az releváns, hogy ki tudja magát megvédeni ez ellen, és ki az akit hajlandóak megvédeni. Ld. Nógrádi szófordulata sterben für Hamburg, Sterben für New York ... ki az akinek megéri azt mondani az Oroszoknak, hogy megállj, mert érdeke, és képes is megálljt parancsolni, mert abban az erőhelyzetben van ...
A többi az kódex iniciálé...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A mai nap első pozitív híre. Azt se tudtuk, hogy még létezel.
Putyin támadása nem volt jó hír nektek? Erre vártatok itt már nyolc éve. Minden álhíretek, minden uszításotok erre a célra irányult. Megkaptátok amire vágytatok.

Sürgessétek meg, hogy Tcat vagy Mackensen töröljön mert leírom mit gondolok rólatok és a fórumotokról, de annak nem fogtok örülni.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Avtomat and Pogány

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 383
14 538
113
Putyin támadása nem volt jó hír nektek? Erre vártatok itt már nyolc éve. Minden álhíretek, minden uszításotok erre a célra irányult. Megkaptátok amire vágytatok.

Sürgessétek meg, hogy Tcat vagy Mackensen töröljön mert leírom mit gondolok rólatok és a fórumotokról, de annak nem fogtok örülni.
Azért csak írd le...

Megjegyzem a többség inkább józan és nem elvakult egyik irányba sem - csak a szélsőségeseknek (bármelyik oldal) minden a nem ő véleményüket alátámasztó kommentől agyvérzést kapnak.

Szóval lökjed csak a végrendeletedet :D