Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Nálunk ez úgy szokás, hogy segítjük egymást. Visszük egymás gyerekét is. Meg segítenek a nagyszülők is. Hogy mi lesz 12 év múlva valóban nem tudom. Az gondolom nekem akkor már egyedül fog járni a gyerek de lehet hogy tévedek. Én nem gondolom, hogy mindenhez is értek. Még a gyerek neveléshez is. De engem mindig meglep a határozott véleményed ebben a témában, tudván hogy még nincs gyereked. Én is sok mindent gondoltam erről a dologról mielőtt fiaim megszülettek volna, azóta rájöttem, hogy köze nem volt a valósághoz az elképzeléseimnek. A közbiztonság meg szar. Ez van.
Véleménye mindenkinek lehet.
Meg az is, hogy mit lát Bp nagyfaluban.
Azt is tudom, hogy nem mindenki él itt.

De ezek után felmerül a kérdés, hogy minek épül a körvasút, a légkondis bekamerázott szerelvényekkel?
Bár az aggódást nézve a 18+ éves nőt sem engedné el ez alapján az ember sehova, mert matematikai valószínűsége mindig van, hogy egy erősebb és rosszándékú bárkivel sodorja össze a sors.

Min alapszik, hogy a közbiztonság szar?
A 90-es években bombákat robbantottak, az autót úgy lopták, mint a cukrot máshoz képest stb.
Mi a viszonyítási alap és min alapszik?

Nekem anyám most 66, apám nem él, meg hát hárman vagyunk tesók és nem is Bp. nagyfaluban lakik.

Szóval én akárhogy matekozok, ez a vigyük mindenhova a csemetét egy szép elv, csak nem való élet kompatibilis.
Pl. teljesen esélytelen, hogy csak simán iskola végére odaérjen az ember. És mivel az emberek többsége ugyanabban a sávban dolgozik vagy ha éjszaka, akkor még akár alszik más sem fog. Kivéve, ha ez a munkája és ezért fizetik.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
@molnibalage már válaszolt, de elég, ha a Mandiner-cikket elokvasod, az nem váfolható liberális elfogultsággal, mint hírportál
A szakértő, főleg történelmi vonatkozású témákban legfeljebb egy narratívát tud adni. Mindenkinek a saját felelőssége és választása, hogyan értelmezi a jelen eseményeit. Azt is, hogy Putyin mit mond meg mit nem.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
A szakértő, főleg történelmi vonatkozású témákban legfeljebb egy narratívát tud adni. Mindenkinek a saját felelőssége és választása, hogyan értelmezi a jelen eseményeit. Azt is, hogy Putyin mit mond meg mit nem.
Az említett 1994-es Budapesti Memorandum felrúgása nem narratíva kérdése, tény.
Egy esetlegese NATO-tag Ukrajna esetleges intervenciója a Krím visszaszerzésére, az narratíva, ráadásul a NATO-t nem kötelezné semmi, hogy beszálljon a buliba az ukránok oldalán, mert csak akkor van kötelező közös fellépés, ha külső támadás éri a tagokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and omae

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
@molnibalage már válaszolt, de elég, ha a Mandiner-cikket elokvasod, az nem váfolható liberális elfogultsággal, mint hírportál

Köszönöm a megerősítést, a mandíner cikkben nem fellelhető olyan állítàs Putyintól, hogy

“a putyini felvetésen, hogy vissza kell állítani az orosz érdekszférát a hidegháború végi helyzetbe.”

Ezek szerint vagy te találtad ki, vagy a F.O.S.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and cirqle

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Véleménye mindenkinek lehet.
Meg az is, hogy mit lát Bp nagyfaluban.
Azt is tudom, hogy nem mindenki él itt.

De ezek után felmerül a kérdés, hogy minek épül a körvasút, a légkondis bekamerázott szerelvényekkel?
Bár az aggódást nézve a 18+ éves nőt sem engedné el ez alapján az ember sehova, mert matematikai valószínűsége mindig van, hogy egy erősebb és rosszándékú bárkivel sodorja össze a sors.

Min alapszik, hogy a közbiztonság szar?
A 90-es években bombákat robbantottak, az autót úgy lopták, mint a cukrot máshoz képest stb.
Mi a viszonyítási alap és min alapszik?

Nekem anyám most 66, apám nem él, meg hát hárman vagyunk tesók és nem is Bp. nagyfaluban lakik.

Szóval én akárhogy matekozok, ez a vigyük mindenhova a csemetét egy szép elv, csak nem való élet kompatibilis.
Pl. teljesen esélytelen, hogy csak simán iskola végére odaérjen az ember. És mivel az emberek többsége ugyanabban a sávban dolgozik vagy ha éjszaka, akkor még akár alszik más sem fog. Kivéve, ha ez a munkája és ezért fizetik.
Ezt mindenkinek magának kell kitalálni, hogyan logisztikázza össze. Nincsenek erre ilyen bejáratot receptek ami mindenkinél működik. Pl én kötetlen munkaidőbe vagyok sok vagyok home office lehetőséggel. Így nap közben meg tudok oldani pár órát ha nekiállok a melónak reggel korán vagy este tovább maradok. Sok helyen a feleség csak 6 órába megy vissza, szerintem nálunk is ez lesz, ha a szülő ott van a tömegközlekedés is könnyebben megoldható kicsi gyereknél és nem kell hülyére aggódnod magad. Valamint én kertvárosi részen élek. Ide gyereket nevelni költöznek ki az emberek, szóval nagyon sok a kisgyerekes. Simán elviszem a szomszéd gyerekét is oviba, főleg hogy az enyémmel egy csoportba jár, ugyan ez fordítva is igaz, nagyon erős ilyen helyeken a közösség. Na és persze nagyszülők.
A közbiztonság megítélése szubjektív dolog természetesen. De nem emlékszem, hogy a nővéremnek 12 évesen beszólogattak volna a buszmegállóban, pedig nagyon rossz környéken nőttem fel. Ellenben most nemrég a 12 éves unokahúgomnak elkezdte magyarázni egy faszi a buszmegállóban, hogy szívesen megbaszná így ezekkel a szavakkal. Nem történt semmi szóval statisztikailag a közbiztonság nem romlott.. az eset mégis megtörtént a kislány meg sírva jött haza. Ha teheti az anyja inkább hordja kocsival… megértem valahol. Én szeretném ha felső osztálytól már tömegközlekedne legalább a suliba a gyerek. Valószínű különórákra sokáig hordani kell majd őket mert tömeg közlekedve egyszerűen nem érne oda. Majd meglátod Te hogyan fogod tudni megoldani, és alapvetően jó dolog, hogy ezeken már most gondolkozol. De hidd el nekem amíg nem vagy benne nehéz ezeket a dolgokat megérteni, mert egy csomó mindent nem veszel számításba, és nem azért mert hülye vagy hanem szimplán azért mert nem vagy a szituba.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Köszönöm a megerősítést, a mandíner cikkben nem fellelhető olyan állítàs Putyintól, hogy

“a putyini felvetésen, hogy vissza kell állítani az orosz érdekszférát a hidegháború végi helyzetbe.”

Ezek szerint vagy te találtad ki, vagy a F.O.S.
Ebben a tervezetben van róla szó, ha jól értem, az 5. pontban.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and omae

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 096
113
Pl. teljesen esélytelen, hogy csak simán iskola végére odaérjen az ember. És mivel az emberek többsége ugyanabban a sávban dolgozik vagy ha éjszaka, akkor még akár alszik más sem fog. Kivéve, ha ez a munkája és ezért fizetik.
Gyereked lesz, muszáj lesz. Mivel el sem engedik sok helyen az első két évfolyamon ha nem vagy ott.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Az említett 1994-es Budapesti Memorandum felrúgása nem narratíva kérdése, tény.
Egy esetlegese NATO-tag Ukrajna esetleges intervenciója a Krím visszaszerzésére, az narratíva, ráadásul a NATO-t nem kötelezné semmi, hogy beszálljon a buliba az ukránok oldalán, mert csak akkor van kötelező közös fellépés, ha külső támadás éri a tagokat.
Ennek a memorandumnak volt része az is, hogy a NATO nem megy tovább Németországnál a bővítésekkel.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 990
113
Ennek a memorandumnak volt része az is, hogy a NATO nem megy tovább Németországnál a bővítésekkel.
A 94-és EBESZ konferencián aláírt egyezmény az Ukrajna atomsorompóhoz való csatlakozási egyezménye volt, ès a szerződés biztonsági garanciái Ukrajna, Fehéroroszország és Kazahsztán területi integritását vagy politikai függetlenségét érintő fenyegetés, illetve erőszak alkalmazása esetére vonatkoznak.
Nincs benne külön NATO-ra vonatkozó rész. A NATO hivatalosan ott sem volt!

 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
“A világon egyre több ország akar és fog önálló politikát folytatni” – mondta a nemzetközi rendezvényen. “Ezt a természetes globális folyamatot egyetlen “világrendőr” sem tudja megállítani. Senki sem olyan erős”.
Ehhez azért a feltörekvő Kínának lesz még egy-két szava. Először a gazdasági hatalmat veszi át, azzal együtt jön a politikai befolyás is. Nem feltétlenül jelent ez "politikai berendezkedés importot", csak lojális berendezkedések hatalomban tartását. Onnantól nincs önálló politika.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 913
16 837
113
Ehhez azért a feltörekvő Kínának lesz még egy-két szava. Először a gazdasági hatalmat veszi át, azzal együtt jön a politikai befolyás is. Nem feltétlenül jelent ez "politikai berendezkedés importot", csak lojális berendezkedések hatalomban tartását. Onnantól nincs önálló politika.
Egyetértek. Kína 'IS' megkerülhetetlen játékos a kialakulóban levő új világrendben. :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ehhez azért a feltörekvő Kínának lesz még egy-két szava. Először a gazdasági hatalmat veszi át, azzal együtt jön a politikai befolyás is. Nem feltétlenül jelent ez "politikai berendezkedés importot", csak lojális berendezkedések hatalomban tartását. Onnantól nincs önálló politika.

Szerintem nekünk egy erős, de távoli Kína lenne jó.
Így USA-nak újra érdeke lenne, hogy EU ne csak egy csatlós legyen, hanem valós erőközpont.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Szerintem nekünk egy erős, de távoli Kína lenne jó.
Így USA-nak újra érdeke lenne, hogy EU ne csak egy csatlós legyen, hanem valós erőközpont.
Arra, hogy erős Kína legyen, már nem kell sokat várni. Hogy távoli lesz-e, azt nem lehet megmondani, egyre több európai gigaérdekeltségük van.
Abban a háború utáni amerikai receptet követik, hogy a meglévő pénzt mindenhol próbálják olyan befektetésre használni, ami gazdasági függőséget hozhat. Lett is adriai kikötőjük 90 évre egy autópálya-finanszírozás "melléktermékeként".
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Egy kérdés merült fel bennem; a Szovjetunió felbomlásakor is valószínűleg ez volt a népesség összetétele nagyságrendileg. Miért ott húzták meg az ukrán határt, ahol?
Ehhez az Ukrán SZSZK kialakítását kellene ismerni, amely esetében, a szovjet ideológia szerint vajmi keveset számított a nemzetiség. Sőt a szovjet emberideál egy tradicionális gyökerek nélküli materialista és kommunista polgár lett volna. A szovjet örökség része az elnyomott nemzeti identitásból fakadó későbbi etnikai ellentét is, hasonlóan Jugoszláviához, bár hozzáteszem a globális manipulációk nélkül talán nem lett volna ilyen véres vékimenetele egyik esetben sem. Mindenesetre most jó lenne igazságos határokat kijelölni...amit az is veszélyeztet, ha az oroszok meghátrálnak és az is ha túlnyerik magukat.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Lehet, hogy te nem voltál sosem ovis? Ott ugyanis nem az agresszív hülyegyerek van kiközösítve, nem neki valóságos rajongótábora van. Kiközösítve és lesajnálva pont az áldozat van.
Egészen addig, amíg az áldozatok össze nem fognak, és megregulázzák az agresszív hülyegyereket. Csak fel kell világosítani 2-3 áldozatot, hogy együtt erősebbek. Tapasztalatból mondom, hogy működik.
 
Status
Not open for further replies.