Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Én a nagypapira, Erdős Péterre gondoltam, az, hogy Viktor távoli rokona is, az már csak a hab a tortán.
Talán nem vagy túl fiatal, hogy ismerd a munkásságát, de itt nem fogom szétoffolni vele a a topikot.
Wikin megnézve már tudom ki, de fejből nem jutott volna eszembe a neve.
A mozis vonalon levő másik kultúrcézár neve ugrik csak bele, valami aczél vagy ki volt.
Ebben a családban nincs egy géplakatos, vagy betanított segédmunkás sem?
És ez hogyan jön ide?
Amúgy mi a meglepő abban, hogy egy adott szintet elérő családban jellemzően értelmiségi vonal megy tovább, ha már a szülők elérték azt a szintet?
A családfa meg amúgy sem teljes, okkal csak így van fent...
 
  • Hűha
Reactions: kamm

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
Wikin megnézve már tudom ki, de fejből nem jutott volna eszembe a neve.
A mozis vonalon levő másik kultúrcézár neve ugrik csak bele, valami aczél vagy ki volt.

Nagyon súlyos szerintem. Amúgy a baloldali éltelmiség kölében a pöszeség kötelező? (Gondolok Falkasházi Teddyre is pl.)


Többek közt zenészek üldözése, öngyilkosságba, alkoholizmusba kergetése fűződik a nevéhez.

Vidámabb megközelítésa a kor underground (zenei) kulturális életének Pozsinyi Ádámtól a Lenin szobor helyén bombatölcsér tátong című könyv (ezt nem olvastam, csak olvastam róla. Nagyon ritka darab.), illetve az elvleg ezzel átfedést mutató felújított változata, amit olvastam is, a Rebellió. Az egy görbe tükör magáról az üldözött punkokról is :)
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
553
2 788
93

Nagyon súlyos szerintem. Amúgy a baloldali éltelmiség kölében a pöszeség kötelező? (Gondolok Falkasházi Teddyre is pl.)


Többek közt zenészek üldözése, öngyilkosságba, alkoholizmusba kergetése fűződik a nevéhez.

Vidámabb megközelítésa a kor underground (zenei) kulturális életének Pozsinyi Ádámtól a Lenin szobor helyén bombatölcsér tátong című könyv (ezt nem olvastam, csak olvastam róla. Nagyon ritka darab.), illetve az elvleg ezzel átfedést mutató felújított változata, amit olvastam is, a Rebellió. Az egy görbe tükör magáról az üldözött punkokról is :)
Mindkettő zseniális.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
És ez hogyan jön ide?
Amúgy mi a meglepő abban, hogy egy adott szintet elérő családban jellemzően értelmiségi vonal megy tovább, ha már a szülők elérték azt a szintet?
A családfa meg amúgy sem teljes, okkal csak így van fent...
Nem tudtam, hogy van szelektív családfa. Akkor ez nem családfa hanem semmi, nulla.
Azt se tudtam, hogy a kétkezi munka már másik "szint".

Úgy jön ide, hogy nem pro, vagy kontra minősítve ebből a nemcsaládfából az látszik, hogy egy adott kör -ez esetben családi kapcsolatokkal is valamelyest összefűzve- segíti egymást és így már nem feltétlen a tehetség számít. Nem gondolnám, hogy természet ellenes dolog lenne, éppen ezért ignorálni sem kell.

Értelmiségi vonal, ja, persze ...
... ennyi erővel lehetett volna bányász vonal (Orbán Győző, Vitézy...) is.
vitezy2.JPG
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér
M

molnibalage

Guest
Nem tudtam, hogy van szelektív családfa. Akkor ez nem családfa hanem semmi, nulla.
Azt se tudtam, hogy a kétkezi munka már másik "szint".

Úgy jön ide, hogy nem pro, vagy kontra minősítve ebből a nemcsaládfából az látszik, hogy egy adott kör -ez esetben családi kapcsolatokkal is valamelyest összefűzve- segíti egymást és így már nem feltétlen a tehetség számít. Nem gondolnám, hogy természet ellenes dolog lenne, éppen ezért ignorálni sem kell.

Értelmiségi vonal, ja, persze ...
... ennyi erővel lehetett volna bányász vonal (Orbán Győző, Vitézy...) is.
vitezy2.JPG
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudtam, hogy van szelektív családfa. Akkor ez nem családfa hanem semmi, nulla.
Azt se tudtam, hogy a kétkezi munka már másik "szint".

Úgy jön ide, hogy nem pro, vagy kontra minősítve ebből a nemcsaládfából az látszik, hogy egy adott kör -ez esetben családi kapcsolatokkal is valamelyest összefűzve- segíti egymást és így már nem feltétlen a tehetség számít. Nem gondolnám, hogy természet ellenes dolog lenne, éppen ezért ignorálni sem kell.

Értelmiségi vonal, ja, persze ...
... ennyi erővel lehetett volna bányász vonal (Orbán Győző, Vitézy...) is.
vitezy2.JPG
Nincs mindenki rajta. Kiemelték egy adott narratívához fontos embereket és ennyi.
De ennyi faszság idehányása után asszem eltöprengek azon, hogy téged is igonrállak a faszba.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
De ennyi faszság idehányása után asszem eltöprengek azon, hogy téged is igonrállak a faszba.
Látom még Te sem érted el azt a bizonyos "szintet", amelyet emlegettél; azaz, hogy érvek és vélemények ütköztetését kulturált mederben tud lefolytatni. Pedig sokszor már-már úgy tűnik, hogy igen. Aztán meg sikerül egy ilyen szép kerek értelmiségi mondatot kiadni magadból. Amit rettentő mód sajnálok, mert szerintem nagyon fontos lenne, hogy ha lenne egy értelmiségi közeg.
Én sem vagyok az, nem mondom, vagy gondolom, hogy az vagyok; sőt, elég nyers tudok lenni és az alapvetően járón túl a kiemelt tiszteletet sem osztom mindenkinek, akár milyen titulusa, vagy beosztása van. Azonban azt, hogy a "tégedet" kisbetű -megszólításként; meg egy mondaton belül két faszozás azt azért nem gondolom, hogy sokat láttál volna tőlem, de offline se igen szoktam a legközelebbi barátokkal szemben sem; nem, hogy kvázi idegennel szemben megengedni magamnak. Pedig hidd el, nem a képesség hiánya tart vissza.

És ezek után, hogy ne a stílusnál ragadjunk le, mert valóban sokszor jogos, hogy nem szereted, hogy valakit az alapján ítéljenek meg; a hozzászólásod tartalmi részéhez meg azt a gondolatot fűzném, hogy nem feltétlenül konstruktív hozzáállást tükröző dolog, ha valakit, csak véleménykülönbsége végett ignorál valakit és így ha mást nem is nézünk, de önnönmagát zárja szép lassan véleménybuborékba.
Mindazonáltal egyáltalán nem vélem sértőnek, hogy ha Te így cselekszel, hisz mindenkinek joga és lehetősége van rá és alapvetően az én életemet nem igen fogja látható mértékben befolyásolni se pozitív, se negatív irányba.

Tovább szorítkozván az adott véleményütközésre: én továbbra is úgy gondolom, hogy a családi kapcsolatok és felmenők személye igenis befolyással volt Vitézy felemelkedésében -hogy adott témánál maradjunk- és abban, hogy egyáltalán, fiatal kora ellenére megkapja a nem elhanyagolható méretű médiafelületet, amit más legalább ugyan ilyen képességű ember igen valószínű módon nem kapott volna meg. És itt, és eddig sem a tehetségéről volt szó, hanem arról, hogy vélt vagy valós tehetségét jobban tudta érvényesíteni és menedzselni, mint más, ilyen háttérrel nem rendelkező fiatalember. Azonban ezt a lehetőséget és annak kihasználását soha nem tartottam sem negatív, sem pedig pozitív dolognak, hisz tanítói célzattal kéretlen tanácsként mindig elmondtam tanári pályám során is, hogy a hasznos tudásokat a szülőktől, ismerősi körtől el kell sajátítani, hisz az "ingyen van"; és ez lehet valakinek a csőhajlítás, másvalakinek meg a lehetőségekkel való élés és az önmenedzselés. képessége.
 
M

molnibalage

Guest
Látom még Te sem érted el azt a bizonyos "szintet", amelyet emlegettél; azaz, hogy érvek és vélemények ütköztetését kulturált mederben tud lefolytatni. Pedig sokszor már-már úgy tűnik, hogy igen. Aztán meg sikerül egy ilyen szép kerek értelmiségi mondatot kiadni magadból. Amit rettentő mód sajnálok, mert szerintem nagyon fontos lenne, hogy ha lenne egy értelmiségi közeg.
Figyu, az értelmiségi lét nem abból áll, hogy nem baszódik fel az agyad a rád ömlő hülyeségtől.
Van egy pont, ahol lerepül gépszíj.

És ezek után, hogy ne a stílusnál ragadjunk le, mert valóban sokszor jogos, hogy nem szereted, hogy valakit az alapján ítéljenek meg; a hozzászólásod tartalmi részéhez meg azt a gondolatot fűzném, hogy nem feltétlenül konstruktív hozzáállást tükröző dolog, ha valakit, csak véleménykülönbsége végett ignorál valakit és így ha mást nem is nézünk, de önnönmagát zárja szép lassan véleménybuborékba.
Just fort record, volt már ignorban. Időnként leveszem róla az embereket és aztán, ha olyanok amilyenek, akkor vissza oda, még hosszabb időre.
Így is kb. 15-20 ember van perm ignoreon, aki bizonyították ,hogy soha nem vagyok rá kíváncsi.

Te most előadta azt, hogy betettél egy képet, mint valami ultima érvet.
Az, hogy n+1 szervezet és más meg partnernek tekinti Dávidot, az lepereg.
Na ennyit az "értelmiségről"

A felvetés meg az, hogy ki van a családjában valalinek és ki nincs, az mióta fokmérője az adott egyénnek?
Beszarok...

Tovább szorítkozván az adott véleményütközésre: én továbbra is úgy gondolom, hogy a családi kapcsolatok és felmenők személye igenis befolyással volt Vitézy felemelkedésében -hogy adott témánál maradjunk- és abban, hogy egyáltalán, fiatal kora ellenére megkapja a nem elhanyagolható méretű médiafelületet, amit más legalább ugyan ilyen képességű ember igen valószínű módon nem kapott volna meg.
Kurvára senkit nem érdekelt 2010 utánig, hogy Vitézy kinek a rokona. Én tudod mikor tudtam ki, hogy OV kurva távoli rokona?
A menesztése után. Ha meg rokona, akkor érdkees, hogy egy kis tarlócsköcsög fúrta meg OV rokonát. Hmmmm. Talán mégsem faktor?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Kurvára senkit nem érdekelt 2010 utánig, hogy Vitézy kinek a rokona. Én tudod mikor tudtam ki, hogy OV kurva távoli rokona?
Képzeld, én meg mikor megjelent a médiában. A tájékozatlanság hiánya még semmit nem jelent. dMeghallgattam sokszor, amit mondott, meg néha el is olvastam; de marhára nem érdekelt olyan mértékben, hogy valóban foglalkozzam komolyabban vele, hisz alapvetően nem tisztem belebeszélni a fővárosi közlekedésbe, ami ugye fő témája volt. Én meg a lábamat sem igen szeretném betenni székes fővárosunkba -de ez már egyéni dolgom.

Ha meg rokona, akkor érdkees, hogy egy kis tarlócsköcsög fúrta meg OV rokonát. Hmmmm. Talán mégsem faktor?
Elnézést, de ezt nehezen lehet értelmezni. Egyrészt nem kimondottan az Orbán rokonságról volt szó, még ha csak ehhez a narratívát is emeled ki; másrészt azt tudni kell, hogy ha nem is kifelé, de a Fideszen belül is vannak érdekcsoportok, ellentétek ésatöbbik -na most igazából Tarlóst is ebben el kell helyezni, hogy miként is áll. De ebbe nem szeretnék belemenni.

Figyu, az értelmiségi lét nem abból áll, hogy nem baszódik fel az agyad a rád ömlő hülyeségtől.
Van egy pont, ahol lerepül gépszíj.
De. Abból is, hogy tudsz valamilyen szintű önkontrolt gyakorolni a felett, hogy miként fejezed ki magad egy kommunikációban. Egyáltalán, belemegy e az ember egy kommunikációs szituációba, avagy sem. Ugye erre mondják, hogy bizonyos szint felett nem megyünk bizonyos szint alá.
Nézd alapvetően engem nem zavar, ha valaki alpári stílusban kommunikál; én sem vagyok az a kegyeskedő fajta. De azért megnézem, hogy kivel és milyen kontextusban folytatok egy beszélgetést, vagy hozzászólást. Nem biztos, hogy ha az értelmiségi létről folyik a társalgás, akkor a "fasz" duplán történő beszélgetésbe való beemelése az valóban valid szófordulat és valóban ott kell lennie.

Te most előadta azt, hogy betettél egy képet, mint valami ultima érvet.
Nem, nem azért tettem be. Bár ez esetben látom elérte azon célját, amit egy ilyen kép hivatott képviselni egy kommentben. Sajnos a humoros faktorát nem értékelted.
Azonban ne mondjuk már azt valakire, hogy értelmiségi közegből való, aki nagy nyilvánosság előtt dúrja az orrát (másik kezében meg a "bunkófont" lóbálja). Ehhez azt hiszem, hogy alapvetően nem is feltétlen értelmiségi közeg kell.

Az, hogy n+1 szervezet és más meg partnernek tekinti Dávidot, az lepereg.
Ha elolvastad figyelmesen, amit írtam, azt is olvashatod, hogy le is írtam, hogy nem minősítem szakmaiságát. Ezért nem is értem, hogy miként tudod azt leírni, hogy "az lepereg", holott azt sem tudod, hogy én miként is értékelem azt. Na ennyit az "értelmiségről" -amit meg írtam is, hogy nem tartom magam annak. Meg persze elég gáz is lenne, ha valakinek annak kellene magát tartania.

A felvetés meg az, hogy ki van a családjában valalinek és ki nincs, az mióta fokmérője az adott egyénnek?
Beszarok...
Azt gondolod, hogy az, hogy ki mennyire és milyen formában tudja magát, véleményét, érdekeit menedzselni az nem függ a családi háttértől. Ez elég meglepő gondolatmenet.
Van itthon véletlenül és vissza nem küldhetően ideküldött férfi felnőtt pelenka, amit szívesen felajánlok ha szükséged van rá. De teljesen komolyan. Szerencsére mindenféle nyavalyám mellett még nem szorulok rá.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 842
7 384
113
Nem tudom értelmezni, mit akar ez mondani? Ha mindenki úgy élne, mint az USA lakói, akkor az USA lakóinak 5,1 föld kéne, India lakóinak 0,8? Többen vannak, akkor fogyasztással, mint az USA, 20 Föld kéne csak nekik...
India GDP-je csak nyolcada az Amerikainak, viszont négyszer többen vannak, az egy főre jutó GDP $2000 vs. $65000. Az átlag indiai sokkal szerényebb körülmények között él és lényegesen kevesebb szolgáltatást vesz igénybe mint az átlag amerikai, ezért kell neki kevesebb Föld is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
India GDP-je csak nyolcada az Amerikainak, viszont négyszer többen vannak, az egy főre jutó GDP $2000 vs. $65000. Az átlag indiai sokkal szerényebb körülmények között él és lényegesen kevesebb szolgáltatást vesz igénybe mint az átlag amerikai, ezért kell neki kevesebb Föld is.
És ezt hogy hoztad ki az értelmetlen szövegből ami oda van írva?
 
M

molnibalage

Guest
Csodálatos a bürokrácia megint.
A saját állandó lakcímem HRSZ-ét nem mutatja a rendszer, hogy ott élek...
... de a lakcímkártyán levő adatokat beírva mindenféle kombóban közli, hogy az ingatrlan nem létezik.

Kemény...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and enzo

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 421
113
Csodálatos a bürokrácia megint.
A saját állandó lakcímem HRSZ-ét nem mutatja a rendszer, hogy ott élek...
... de a lakcímkártyán levő adatokat beírva mindenféle kombóban közli, hogy az ingatrlan nem létezik.

Kemény...

Társasházi alapító okiratból kiderül a hrsz, a cím alapján nem mindig lehet jól keresni.