Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
túlméretes cuccokat meg nem szállítunk autóban.
De.
Akkor mi a francnak gyártanak, kombit, böszme suvokat, és miért 500 liter egy alsóosztályú nem kisautó csomagtartója is, ha semmit nem lehet belerakni? Némileg igaza van Kimnek, de csak némileg, mert lehet, hogy Neki opció elmenni a boltba és van választék. De van ahol tök mindegy, hogy hány komát tud az ember ugrasztani és mekkora a puttony, ha egyszerűen nem éri meg elmenni érte.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
De.
Akkor mi a francnak gyártanak, kombit, böszme suvokat, és miért 500 liter egy alsóosztályú nem kisautó csomagtartója is, ha semmit nem lehet belerakni? Némileg igaza van Kimnek, de csak némileg, mert lehet, hogy Neki opció elmenni a boltba és van választék. De van ahol tök mindegy, hogy hány komát tud az ember ugrasztani és mekkora a puttony, ha egyszerűen nem éri meg elmenni érte.
Természetesen a mikrót, retro tv-t, 100kg krumplit, és a három bőröndödet simán. A dupla ajtós amerikai hűtőt, a 150cm-es plazmát, a 2 tonna cementet nem szállítod a csomagtartódban. Igen, ha a havernak van kamionja és megéri neki kisegíteni téged, vagy, ha a tanyán élsz és amúgy is ott a traktor az utánfutóval, akkor hajrá. De, itt nem csak a vidékiekről volt szó, mert bizony már egy kisvárosban sem mindenki kisteherautóval jár.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Természetesen a mikrót, retro tv-t, 100kg krumplit, és a három bőröndödet simán. A dupla ajtós amerikai hűtőt, a 150cm-es plazmát, a 2 tonna cementet nem szállítod a csomagtartódban. Igen, ha a havernak van kamionja és megéri neki kisegíteni téged, vagy, ha a tanyán élsz és amúgy is ott a traktor az utánfutóval, akkor hajrá. De, itt nem csak a vidékiekről volt szó, mert bizony már egy kisvárosban sem mindenki kisteherautóval jár.
A kisváros is vidék. Persze, hogy nem mindenki teherautóval jár. Bár néha elgondolkozom, hogy majdnem ugyan annyiban lenne fenntartani, mint egy futót.

2 tonna cement? Egy fuvarra? Mit építesz, atombunkert? Simán elhordasz még egy házépítéshez is annyi cementet, ami folyamatosan kell. Persze, ilyen naponta emelkedő építőanyag árakkal inkább megvesz az ember azt amit tud előre. De miért kellene ehhez kamion? Jó, a 6 méteres gerenda, vagy vasárú neccesebb, azt persze, hogy nem (na jó, csak falun belül).
A kamiont meg nem is értem, hogy miként jön ide? Azzal akarod a plazma tv-det szállítgatni? Vagy mi? Amúgy szerintem a 150-es plazma még Ignis kategória.
A traktor meg nem csak "tanyán" jár -és nem utánfutót húz legtöbbször, hanem pótkocsit. Már ha szállít.

Lehet, hogy bennem a baj; elismerem. Soha nem akartunk akkora hűtőt, meg akkora plazma tv-t venni, ami akár ne fért volna be a kocsiba. És nem a kocsi nagy.

Tudod, a haver nem azért haver, mert kiszámítja, hogy megéri e segíteni. Azt úgy hívjuk, hogy fuvaros. Szerintem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Kár, hogy nem olvasható a cikk.

Rea Milla modell: "Akik a gyűlölködő kommenteket írják, azok vannak kevesebben"​


"Kezdek egyre jobban hasonlítani a magyarokhoz. Nemrég azon kaptam magam, hogy én is elkezdtem sorolni, milyen borzasztó napom volt" - mondja Rea Milla a HVG-nek. A szomáliai származású, de nemrég magyar állampolgárságot szerzett modell már több helyen dolgozott a világban, mégis csak Magyarországon érzi otthon magát.

HVG: Azt kérte, hogy csak a modellként viselt nevét használjuk a cikkben, miért?
Rea Milla:
Azért váltottam nevet, mert voltak, akik fenyegettek Szomáliából. Az interneten, a közösségi médiában megtalálták a képeimet, és üzeneteket küldtek, hogy nekem szomáliai lányként nem lenne szabad modellkednem, szégyelljem magam. Ezért döntöttem így, hogy megvédjem magam.
HVG: Tudnának itt, Magyarországon ártani önnek?
R. M.:
Szerencsére Magyarországon nincs nagy szomáliai közösség, akik vannak, azok nem tartják a kapcsolatot velem, számukra én elveszett lány vagyok. De azt sem szeretném, hogy a családomat Szomáliában bántódás érje.
HVG: Ott a nőknek nem sok lehetőségük van, önt mégis tanulásra biztatta az édesanyja.
R. M.:
Amikor anyukám fiatal volt, még nem nyert teret a radikális iszlám az országban úgy, mint most. Tanulhatott, nem hordott kendőt, fényképeken láttam, hogy nagy afrofrizurát és nadrágot viselt. Szóval kicsit belekóstolhatott másfajta életbe, voltak vágyai, amelyek nem teljesülhettek, mert megváltozott a helyzet az országban, és férjhez ment. De nekünk más életet akart.
HVG: Többször elmesélte egy évig tartó menekülésének történetét, ami nyilván fájdalmas emlék, mégis olyan, mintha a küldetése lenne, hogy beszéljen róla.
R. M.:
Sok félreértés van a menekültekről, hogy felveszik a segélyeket munka nélkül, vagy ellenkezőleg, hogy elveszik az itteniek munkáját. Azért gondolják így sokan, mert nem ismerik a menekültek életét. Akármennyire fájdalmas újra és újra átélni, már akkor megérte elmondani a történetemet, ha csak egy ember többet fog tudni erről, és megváltozik a gondolkodása.
HVG: Az érkezése után nem sokkal kezdődött a kormány menekültellenes kampánya itthon. Hogy élte meg ezt az időszakot?
R. M.:
Nehéz volt, de úgy tapasztaltam, hogy akik a menekültellenes plakátokat készítik, akik a gyűlölködő kommenteket írják, azok vannak kevesebben. Lehet, hogy azért, mert az emberek látták rajtam, hogy nyitott és kíváncsi vagyok, hogy nem akarok elvenni senkitől semmit, vagy egyszerűen csak szerencsém volt, de többször tapasztaltam kedvességet és segítő szándékot. Persze előfordult olyan is, hogy egy nő a kislányával az utcán odaszólt, hogy menjek vissza oda, ahonnan jöttem. Szomáliában is megtapasztaltam, hogy az emberek bántották egymást, csak azért, mert más klánból jöttek, így ez sem volt újdonság.
HVG: Miért tért át a kereszténységre?
R. M.:
Vallásosan neveltek, imádkoztam otthon, olvastuk a Koránt. Amikor idejöttem, egy ideig még tartottam az iszlám szokásait, hordtam a kendőt. De sok kérdés volt bennem, amikre nem találtam választ. Aztán megismerkedtem valakivel, akivel sokat beszélgettem a vallásokról. Végül a kereszténység mellett döntöttem, amit sokáig nem mertem elmondani a családomnak. Amikor elmondtam, igyekeztek megérteni, de azzal is megpróbálkoztak, hogy visszatérítsenek. Ott, ahol ők élnek, nehéz ezt megérteni.
HVG: Hogyan érez a Szomáliában maradt családtagjaival kapcsolatban?
R. M.:
Úgy nőttem fel, hogy soha nem én vagyok az első, hanem a családom. Nem abban gondolkodtam, hogy mi jó nekem, hanem, hogy mi jó a családnak. Aztán idejöttem, és elértem mindent, sőt még többet is, mint amit valaha kívántam, munkát, tanulási lehetőségeket, egészségügyi ellátást. De a családom még mindig Szomáliában él, nagyjából ugyanabban a helyzetben, mint korábban. Segítem őket, ahogy a Svédországban élő húgom is, de néha bűntudatom van, amiért mindenem megvan.
HVG: Amikor arról kérdezték, mi önnek a legfurcsább itt, az állandó panaszkodást említette.
R. M.:
Már kezdek ebben is egyre jobban hasonlítani a magyarokhoz. Nemrég azon kaptam magam, hogy én is elkezdtem sorolni, milyen borzasztó napom volt. Gondoltam is magamban, hogy álljunk meg, hogy is kezdtem ezt a mondatot?
HVG: Megszokta már, hogy megnézik az utcán?
R. M.:
Megszokni nem lehet, de el lehet engedni. Olyan is volt, hogy lefotóztak az utcán. Régen nagyon zavart, hogy megbámulnak, de már nem foglalkozom vele. Nincs értelme ezen idegesíteni magam, a többség jó szándékú, ha megjegyzéseket tesznek, azokat sem rosszindulatból teszik, nem szabad ezeken megsértődni.
HVG: Sikeres modell, jól beszél angolul. Nem gondolkodik azon, hogy külföldön folytatja?
R. M.:
Modellként dolgoztam már több helyen eddig is, de mindenkinek van otthona. Nekem ez Magyarország. Akármennyire mondogatták is egyesek, amikor nemrég megnyertem az év modellje díjat, hogy miért nem magyar lány nyert, nekem akkor is ez az otthonom. Dolgozni szeretnék külföldön, de élni nem.
HVG: Majdnem tíz éve jött el otthonról. Tervezi, hogy esetleg hazalátogat?
R. M.:
Egy ideig tervezgettem, de attól féltem, ha hazamegyek, ott fognak tartani. Nem rossz szándékból, hanem mert úgy gondolják, maradjak ott, ahova tartozom. Ki tudja, vissza tudnék-e jönni? Túl sok a vesztenivalóm, a párom, a munkám, az egész itteni életem. Viszont az anyukámat szeretném idehozni látogatóba, hogy megismerje az itteni életemet, és kivizsgáltassa magát, mert az itteni orvosok sokkal jobbak. Tíz éve nem találkoztunk, nagyon hiányzik.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113

Rea Milla modell: "Akik a gyűlölködő kommenteket írják, azok vannak kevesebben"​


"Kezdek egyre jobban hasonlítani a magyarokhoz. Nemrég azon kaptam magam, hogy én is elkezdtem sorolni, milyen borzasztó napom volt" - mondja Rea Milla a HVG-nek. A szomáliai származású, de nemrég magyar állampolgárságot szerzett modell már több helyen dolgozott a világban, mégis csak Magyarországon érzi otthon magát.

HVG: Azt kérte, hogy csak a modellként viselt nevét használjuk a cikkben, miért?
Rea Milla:
Azért váltottam nevet, mert voltak, akik fenyegettek Szomáliából. Az interneten, a közösségi médiában megtalálták a képeimet, és üzeneteket küldtek, hogy nekem szomáliai lányként nem lenne szabad modellkednem, szégyelljem magam. Ezért döntöttem így, hogy megvédjem magam.
HVG: Tudnának itt, Magyarországon ártani önnek?
R. M.:
Szerencsére Magyarországon nincs nagy szomáliai közösség, akik vannak, azok nem tartják a kapcsolatot velem, számukra én elveszett lány vagyok. De azt sem szeretném, hogy a családomat Szomáliában bántódás érje.

HVG: Ott a nőknek nem sok lehetőségük van, önt mégis tanulásra biztatta az édesanyja.
R. M.:
Amikor anyukám fiatal volt, még nem nyert teret a radikális iszlám az országban úgy, mint most. Tanulhatott, nem hordott kendőt, fényképeken láttam, hogy nagy afrofrizurát és nadrágot viselt. Szóval kicsit belekóstolhatott másfajta életbe, voltak vágyai, amelyek nem teljesülhettek, mert megváltozott a helyzet az országban, és férjhez ment. De nekünk más életet akart.
HVG: Többször elmesélte egy évig tartó menekülésének történetét, ami nyilván fájdalmas emlék, mégis olyan, mintha a küldetése lenne, hogy beszéljen róla.
R. M.:
Sok félreértés van a menekültekről, hogy felveszik a segélyeket munka nélkül, vagy ellenkezőleg, hogy elveszik az itteniek munkáját. Azért gondolják így sokan, mert nem ismerik a menekültek életét. Akármennyire fájdalmas újra és újra átélni, már akkor megérte elmondani a történetemet, ha csak egy ember többet fog tudni erről, és megváltozik a gondolkodása.
HVG: Az érkezése után nem sokkal kezdődött a kormány menekültellenes kampánya itthon. Hogy élte meg ezt az időszakot?
R. M.:
Nehéz volt, de úgy tapasztaltam, hogy akik a menekültellenes plakátokat készítik, akik a gyűlölködő kommenteket írják, azok vannak kevesebben. Lehet, hogy azért, mert az emberek látták rajtam, hogy nyitott és kíváncsi vagyok, hogy nem akarok elvenni senkitől semmit, vagy egyszerűen csak szerencsém volt, de többször tapasztaltam kedvességet és segítő szándékot. Persze előfordult olyan is, hogy egy nő a kislányával az utcán odaszólt, hogy menjek vissza oda, ahonnan jöttem. Szomáliában is megtapasztaltam, hogy az emberek bántották egymást, csak azért, mert más klánból jöttek, így ez sem volt újdonság.
HVG: Miért tért át a kereszténységre?
R. M.:
Vallásosan neveltek, imádkoztam otthon, olvastuk a Koránt. Amikor idejöttem, egy ideig még tartottam az iszlám szokásait, hordtam a kendőt. De sok kérdés volt bennem, amikre nem találtam választ. Aztán megismerkedtem valakivel, akivel sokat beszélgettem a vallásokról. Végül a kereszténység mellett döntöttem, amit sokáig nem mertem elmondani a családomnak. Amikor elmondtam, igyekeztek megérteni, de azzal is megpróbálkoztak, hogy visszatérítsenek. Ott, ahol ők élnek, nehéz ezt megérteni.
HVG: Hogyan érez a Szomáliában maradt családtagjaival kapcsolatban?
R. M.:
Úgy nőttem fel, hogy soha nem én vagyok az első, hanem a családom. Nem abban gondolkodtam, hogy mi jó nekem, hanem, hogy mi jó a családnak. Aztán idejöttem, és elértem mindent, sőt még többet is, mint amit valaha kívántam, munkát, tanulási lehetőségeket, egészségügyi ellátást. De a családom még mindig Szomáliában él, nagyjából ugyanabban a helyzetben, mint korábban. Segítem őket, ahogy a Svédországban élő húgom is, de néha bűntudatom van, amiért mindenem megvan.
HVG: Amikor arról kérdezték, mi önnek a legfurcsább itt, az állandó panaszkodást említette.
R. M.:
Már kezdek ebben is egyre jobban hasonlítani a magyarokhoz. Nemrég azon kaptam magam, hogy én is elkezdtem sorolni, milyen borzasztó napom volt. Gondoltam is magamban, hogy álljunk meg, hogy is kezdtem ezt a mondatot?
HVG: Megszokta már, hogy megnézik az utcán?
R. M.:
Megszokni nem lehet, de el lehet engedni. Olyan is volt, hogy lefotóztak az utcán. Régen nagyon zavart, hogy megbámulnak, de már nem foglalkozom vele. Nincs értelme ezen idegesíteni magam, a többség jó szándékú, ha megjegyzéseket tesznek, azokat sem rosszindulatból teszik, nem szabad ezeken megsértődni.
HVG: Sikeres modell, jól beszél angolul. Nem gondolkodik azon, hogy külföldön folytatja?
R. M.:
Modellként dolgoztam már több helyen eddig is, de mindenkinek van otthona. Nekem ez Magyarország. Akármennyire mondogatták is egyesek, amikor nemrég megnyertem az év modellje díjat, hogy miért nem magyar lány nyert, nekem akkor is ez az otthonom. Dolgozni szeretnék külföldön, de élni nem.
HVG: Majdnem tíz éve jött el otthonról. Tervezi, hogy esetleg hazalátogat?
R. M.:
Egy ideig tervezgettem, de attól féltem, ha hazamegyek, ott fognak tartani. Nem rossz szándékból, hanem mert úgy gondolják, maradjak ott, ahova tartozom. Ki tudja, vissza tudnék-e jönni? Túl sok a vesztenivalóm, a párom, a munkám, az egész itteni életem. Viszont az anyukámat szeretném idehozni látogatóba, hogy megismerje az itteni életemet, és kivizsgáltassa magát, mert az itteni orvosok sokkal jobbak. Tíz éve nem találkoztunk, nagyon hiányzik.
Rea Milla, modell
„Én voltam a legidősebb testvér, nekem kellett segítenem betegeskedő anyukámat. 8-9 évesen a nagymamám már tanított főzni” – meséli szomáliai gyerekkoráról a 23 éves modell. 11-12 évesen már hajnalban kelt, és reggelit készített hat kisebb testvérének. 14 éves volt, amikor az egyébként már új családjával élő apja bejelentette, hogy eladta egy idősebb férfinak pénzért és állatokért, férjhez kell mennie. Édesanyja más jövőt szánt neki, ezért elindította Európába. Egy évig utazott Iránon, Törökországon, Görögországon és Szerbián át. Görögországban a megfelelő papírok hiánya miatt négy hónapot börtönben volt, Szerbiában pedig kórházba került kimerültség miatt. Végül Magyarországon kötött ki, útitársai továbbmentek Svédország, Németország felé, ő azonban itt maradt. „Fáradt voltam, és papírok nélkül tudtam, ha továbbmegyek, akkor újra embercsempészekhez kell fordulnom, megint veszélyes helyzetekbe kerülhetek. Itt azt mondták, biztonságban vagyok, és ha akarok, maradhatok. Ez elég volt.” Mivel kiskorú volt, először a fóti gyermekotthonba, majd egy budapesti lányintézetbe került. Bár korábban semmit sem tudott az országról, megtanult magyarul, leérettségizett, és magyar állampolgárságot szerzett. 2018-ban Könnyű leckék címmel Zurbó Dorottya készített díjnyertes dokumentumfilmet a beilleszkedéséről. Felfedezte a divatvilág, ma az egyik legkeresettebb modell Magyarországon. Idén májusban a Fashion Awards Hungary díjkiosztó gálán ő lett az év modellje. Nemrég felvételizett a Metropolitan Egyetem divat- és textiltervezés szakára.
Kaszkadőr párjával Budapest belvárosában élnek. Mivel a munkájuk miatt mindketten sokat utaznak, szabadidejüket legszívesebben otthon töltik filmeket nézve.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Kár, hogy nem olvasható a cikk.
Ha esetleg érdekel kicsit jobban az élete.

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha esetleg érdekel kicsit jobban az élete.

Már olvastam róla, azért érdekelt az interjú.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113

Vannak szép néger nők, de hogy őbelőle hogy lehetett modell...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
se rokona, se boldog őse

Atomizált világban/társadalomban élünk. Ami tetszik, vagy sem; de tény és való.

Ez itt a "Való Világ" és nem a "festett"/a "Retek-Klubbos"/a "Frankó", hanem az a "Valóság" amelyik most szembe jön!

Amelyikben kiderül, hogy a korábban vázolt boldog öregkor nem a Mama-Hoteles "Egyke"-ből lett "Szingli"-knek lesz köszönhető, hanem a rendesen nevelt 2-3 gyerkőcnek, aki felnőve a Szülők támogatásával megköszöni, hogy az atyai-anyai pofonok még jókor jöttek, mert már jól látja felnőve, hogy amit ehelyett az Élet szokott adni, az nagyobb és nem kesztyűs kézzel jön!

Kezd világos lenni egy korosztálynakaz a kemény "Valóság", hogy az a nyugdíjas réteg, amelyik már nem-jól-kereső/nem-elég-jó-fogyasztó, azt "kicsit" magára hagyja a versenytársat és ezen keresztül "féket-vesztett" fogyasztói társadalom.
Ami csak addig tartotta magát ehhez az iratlan társadalmi szerződéshez, amíg volt --még ha olyan amilyen is-- társadalmi-evoluciós versenytársa a kommunizmus-szocilazmus és az El-Nem-Kötelezettek próbálkozásainak formájában.

Mióta ez a (társadalmi) versenyhelyzet nincs, a tőke/pénzpiac/Deep State felrúghatta a korábbi megállapodást, mert eltünt a --minden hibájával is, de-- versenyhelyzetet teremtő alternatíva!
..."túl lendülhet" az inga, mert az akció-reakció párosból eltűnt az egyik csillapító/fékező (társadalmi) ellenerő!

Itt most nyilván elvekről írtam, ami --szerintem-- jól tükrözi a felszínen zajló folyamatok hátterét ebben ez összefüggésben.

.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Van köztünk valaki, aki kormányhivatal természetvédelmi osztályán dolgozott valaha? Ha igen, privátban lenne egy-két kérdésem. :)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Napi napi.hu anyázás. Szerintem indítani kellene egy külön topicot neki. Nálunk összesen három van, amiből Kínának csak idén épül száz Na mi az? Idézet: "Az idei év első hat hónapjában Kínában több mint 30 GW új fotovoltaikus rendszert telepítettek." és "A mihez tartás végett: Németországban július elején megjelent egy modellszámítás, ami az energiaátmenet és a klímacélok végrehajthatóságához rendelt számszerűsített tételeket. Ez alapján Németországban évente 35-38 GW napelemes kapacitásnövekedésre kellene átállni. A kínai rekord azt mutatja, hogy ez nem lehetetlen."

Kedves napi.hu, néztetek már térképre? Azt nem is feltételezem, hogy tanultatok valaha is földrajzot. Mi az amiből Kínának sokkal több van mint Németországnak (és Magyarországnak)?

Indítsunk petíciót, hogy a napi.hu-t töröljék az emberiség emlékezetéből is.
 
W

Wilson

Guest
central-0710266382-1024x576.jpg


Zsiday Viktor: Magyarországnak volt tíz jó éve, de nem használtuk ki arra, hogy a következő tíz év növekedését megalapozzuk​



"A negatív forgatókönyv az, hogy a feszes magyar munkaerőpiac miatt a bérek 15-20 százalékkal nőnek, amiből stabilan 10-15 százalékos infláció lesz – mondta a lapunknak adott interjúban Zsiday Viktor. A Citadella Származtatott Befektetési Alap kezelője szerint ha a kormány nem tud megállapodni az Európai Unióval, akkor a magyar gazdaság nagyon mély recesszióba is süllyedhet. Beszélgettünk a rezsicsökkentés kormányzati kezeléséről és annak gazdasági hatásairól, az inflációról, az árstopokról és hazánk növekedési kilátásairól is. Zsiday abban reménykedik, hogy a magyar kormány felismerte, komoly válság van, és el is kezdte kezelni azt – ezért tartja megnyugtatónak a kormányzati ijedtséget.


Nemrég arról írt a blogjában, hogy amikor a döntéshozók pánikolnak, a piaci szereplők kezdhetnek megnyugodni. A rezsicsökkentés pánikszerű kivezetése után ön nyugodtabb?

Ezt nem én találtam ki, régi tőkepiaci mondás. Az sem magyar jelenség, hanem szinte az összes válság kapcsán megfigyelhető, hogy a döntéshozók, politikusok egy ideig alulbecsülik a válság valószínűségét, aztán a mélységét. 2007-2008 táján, amikor elkezdődött a subprime válság, az amerikai jegybank először azt mondta, hogy csak a subprime-ra (a másodlagos jelzáloghitelekre – a szerk.) vonatkozik, ami a lakáspiac egy kis szelete, aztán hogy az egész lakáspiacra, de onnan nem terjed tovább, végül idővel mindenki rájött, hogy mennyire súlyos a baj. Azért fontos, hogy a gazdaságpolitika irányítói megijedjenek, pánikoljanak, mert akkor hajlandók meglépni azokat az intézkedéseket, amelyekkel stabilizálni lehet a gazdaságot. Ezek pedig fájdalmasak: egy válságban minden lépés, amit meg kell tenni, fáj valakinek. Magyarországon, ahol a politika nagyon erősen rátelepszik a gazdaságra és a gazdasági döntéshozatal szervezeteire is, különösen nehéz meghozni olyan intézkedéseket, amelyek fájnak a lakosságnak vagy a vállalatoknak. Azért megnyugtató nekem, hogy a kormányban megijedtek, és hajlandók hozzányúlni a rezsicsökkentéshez, mert ezek szerint belátták, hogy ez komoly probléma, és valamit kezdeni kell vele. Ez a felismerés látszik a jegybanki intézkedésekből is, mert ilyen magas kamatszintet nagyon régen nem láttunk. Összességében a helyzet megnyugtatóbb, mint három hónappal ezelőtt volt, mert úgy néz ki, hogy felismerték a válságot, és kezelni is fogják."

 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
central-0710266382-1024x576.jpg


Zsiday Viktor: Magyarországnak volt tíz jó éve, de nem használtuk ki arra, hogy a következő tíz év növekedését megalapozzuk​



"A negatív forgatókönyv az, hogy a feszes magyar munkaerőpiac miatt a bérek 15-20 százalékkal nőnek, amiből stabilan 10-15 százalékos infláció lesz – mondta a lapunknak adott interjúban Zsiday Viktor. A Citadella Származtatott Befektetési Alap kezelője szerint ha a kormány nem tud megállapodni az Európai Unióval, akkor a magyar gazdaság nagyon mély recesszióba is süllyedhet. Beszélgettünk a rezsicsökkentés kormányzati kezeléséről és annak gazdasági hatásairól, az inflációról, az árstopokról és hazánk növekedési kilátásairól is. Zsiday abban reménykedik, hogy a magyar kormány felismerte, komoly válság van, és el is kezdte kezelni azt – ezért tartja megnyugtatónak a kormányzati ijedtséget.


Nemrég arról írt a blogjában, hogy amikor a döntéshozók pánikolnak, a piaci szereplők kezdhetnek megnyugodni. A rezsicsökkentés pánikszerű kivezetése után ön nyugodtabb?

Ezt nem én találtam ki, régi tőkepiaci mondás. Az sem magyar jelenség, hanem szinte az összes válság kapcsán megfigyelhető, hogy a döntéshozók, politikusok egy ideig alulbecsülik a válság valószínűségét, aztán a mélységét. 2007-2008 táján, amikor elkezdődött a subprime válság, az amerikai jegybank először azt mondta, hogy csak a subprime-ra (a másodlagos jelzáloghitelekre – a szerk.) vonatkozik, ami a lakáspiac egy kis szelete, aztán hogy az egész lakáspiacra, de onnan nem terjed tovább, végül idővel mindenki rájött, hogy mennyire súlyos a baj. Azért fontos, hogy a gazdaságpolitika irányítói megijedjenek, pánikoljanak, mert akkor hajlandók meglépni azokat az intézkedéseket, amelyekkel stabilizálni lehet a gazdaságot. Ezek pedig fájdalmasak: egy válságban minden lépés, amit meg kell tenni, fáj valakinek. Magyarországon, ahol a politika nagyon erősen rátelepszik a gazdaságra és a gazdasági döntéshozatal szervezeteire is, különösen nehéz meghozni olyan intézkedéseket, amelyek fájnak a lakosságnak vagy a vállalatoknak. Azért megnyugtató nekem, hogy a kormányban megijedtek, és hajlandók hozzányúlni a rezsicsökkentéshez, mert ezek szerint belátták, hogy ez komoly probléma, és valamit kezdeni kell vele. Ez a felismerés látszik a jegybanki intézkedésekből is, mert ilyen magas kamatszintet nagyon régen nem láttunk. Összességében a helyzet megnyugtatóbb, mint három hónappal ezelőtt volt, mert úgy néz ki, hogy felismerték a válságot, és kezelni is fogják."

Zsiday most eppen korbehaknizza a sajtot. Milyen tisztsegre keszul? Lesz most valami banki/tozsdei valasztas?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 454
63 894
113
Nem azzal van a bajom , hogy vannak ! Azzal a túltolt faxsággal van elegem , hogy fogadjuk el őket ! Én elfogadom amíg normális keretek között tartják a pikánsabb részét otthon a 4 fal között , de a mindennapi életben is lehet ezt kulturáltan kezelni . De amikor nekem/nekünk kell elviselni a botrányos , tolakodó viselkedésüket és nekünk kell tolerálni azt amit csinálnak az utcán ami nem az utcára való és csapból is ez folyik na akkor én már nem tudok elfogadó lenni .

Egy példa jópofa videó a lényeg a kutya de a két pali teljesen melegek együtt is élnek de ezt nem tolják mások képébe !


Tehát nekem nem a "normális" életet élő homokosokkal/leszbikusokkal/biszexuálisokkal van bajom ! Hanem a botrányos kinézetű és viselkedésűekkel ! Aki ezt megérti tudja miről beszélek aki meg nem annak meg tetszik a pride is !
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Index.hu Mai veretes az index-rol. Egy ilyen egyoldalu cikk utan azert szerencseje az indexnek, hogy Depp ugyvedei nem olvasnak magyar hiroldalakat. A helyukben a szart is kiperelnem beloluk, meg ebbol a tyukbol. Tipikus feminista egyoldalu cikk az utan, hogy ez mar eldolt a birosagon.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana