Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 198
10 762
113
Ez felhozta az érettségi előtti éjszakába nyúló gépelések emlékét!
Erősen ütni kellett a gépet, mert sok példányba gépeltem, és a 4-5. indigó után már nem nagyon látszott a betű...:)
Később a SZÁMALK-ban dolgoztam papíros terminálon. Ott az ENTER billentyű tényleg soremelés-kocsi vissza-t jelentett! :)
Volt un. sorszerkesztő program. Egy, már begépelt szöveget úgy lehetett javítani, hogy egy parancssorban meg kellett adni, hogy az adott sor hanyadik karakterétől hány karaktert, cseréljen új karakterre, vagy törölje.
Gondolhatjátok, hogy ette a papírt....
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 881
113
Számomra az atlétika és a legtöbb "csapatsport" is rég elvesztette sport értékét. Annyira specializált alkat+ gyerekkortól arra tréningezés +legális/illegális dopping kell a sikerhez. Az egész mára a szórakoztató ipar része lett.

Én simán engedélyezném a doppingot is, így-úgyis 'lövik' magukat, (tisztelet a kivételnek) és akkor tényleg kiderülne mi az emberi teljesítőképesség határa...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Számomra az atlétika és a legtöbb "csapatsport" is rég elvesztette sport értékét. Annyira specializált alkat+ gyerekkortól arra tréningezés +legális/illegális dopping kell a sikerhez. Az egész mára a szórakoztató ipar része lett.

Én simán engedélyezném a doppingot is, így-úgyis 'lövik' magukat, (tisztelet a kivételnek) és akkor tényleg kiderülne mi az emberi teljesítőképesség határa...

Részben egyetértve: Én a jelenlegiek mellé hoznám be a "minden(doppingo)t-szabad" kategóriát és szigorítanám a jelenlegiek ellenőrzését.

Akinek --néző/sportoló-- a pénz/cirkusz az elsődleges, az "sávot-válhat", a tiszták tisztábbak lesznek.
Tökeletes ez sem lesz, de el tud vállni a magtól a pelyva.

A "nem-váltogatók"-nak is csinálnék egy ilyen "sávot", hogy ne zavarják a normálisakat, gyorsan csillapodna is a dolog, hamar kifogynának alóluk a szpnzorok a szinte mérhetetlen nézettség miatt. :oops:
...remélem. :oops:

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 151
7 634
113
https://magspress.com/un-declares-w...-is-not-secretly-manipulated-by-global-elite/

https://en.unesco.org/themes/gced/thinkbeforesharing

#ThinkBeforeSharing - Stop the spread of conspiracy theories​

UNESCO Director-General
A new campaign helps you learn how to identify, debunk, react to and report on conspiracy theories to prevent their spread. Check out the infographics and social media pack below and help spread the word that facts matter and no one is to blame. Thinking critically and being informed about conspiracy theories is key to challenging them.
This UNESCO campaign is implemented jointly with the European Commission, Twitter and the World Jewish Congress.
 
Last edited by a moderator:

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
https://magspress.com/un-declares-w...-is-not-secretly-manipulated-by-global-elite/

https://en.unesco.org/themes/gced/thinkbeforesharing

#ThinkBeforeSharing - Stop the spread of conspiracy theories​

UNESCO Director-General
A new campaign helps you learn how to identify, debunk, react to and report on conspiracy theories to prevent their spread. Check out the infographics and social media pack below and help spread the word that facts matter and no one is to blame. Thinking critically and being informed about conspiracy theories is key to challenging them.
This UNESCO campaign is implemented jointly with the European Commission, Twitter and the World Jewish Congress.

Szerintem a joggal egyre jelentősebb, a Deep State szereplőkről és terveikről szóló valós híreket szeretnék gyengíteni, alapjait szétzilálni, mert akadályozhatja a Great-Reset/Új Világrend tervezettnél gyorsabb létrehozatalát.

...tévedhetek is.

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 990
113
Ööö ...

"Az egyik népszerű komáromi diszkontáruházban a Fókusz is megpróbált háromnál több étolajat venni, a pénztárnál azonban nem engedték. Mindezt rejtett kamerával rögzítettük."

Fake news és saját maguk döntik meg? Majd conteoval rákontráznak. Hogy Mufurc Malac akkor is így száll le a bringáról.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ööö ...

"Az egyik népszerű komáromi diszkontáruházban a Fókusz is megpróbált háromnál több étolajat venni, a pénztárnál azonban nem engedték. Mindezt rejtett kamerával rögzítettük."

Fake news és saját maguk döntik meg? Majd conteoval rákontráznak. Hogy Mufurc Malac akkor is így száll le a bringáról.

Tényleg alig lehet olajat kapni, 5 literes mission impossible, 1 literesekből is többnyire a flancosabb 1000+ ft-osok vannak csak, 2 literes kb. az egyetlen ami szokott lenni, mert ugyanúgy 1-et lehet venni, mint az 5 literesből (inkább visz bolttól függően 3-5 1 literest).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 990
113
Tényleg alig lehet olajat kapni, 5 literes mission impossible, 1 literesekből is többnyire a flancosabb 1000+ ft-osok vannak csak, 2 literes kb. az egyetlen ami szokott lenni, mert ugyanúgy 1-et lehet venni, mint az 5 literesből (inkább visz bolttól függően 3-5 1 literest).
Nem tudom. Nem vagyok nagy étolaj vásárló. Lejöttem a srácaimmal a Balcsira míg nejem külföldön esküvőn. Kedden indulás előtt vettem két literes Vénuszt. Nem néztem mennyi volt, de felnyúltam, levettem. Hogy Penny volt vagy Aldi, nem tudom, két helyen jártunk indulás előtt. Felnyúltam, levettem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ööö ...

"Az egyik népszerű komáromi diszkontáruházban a Fókusz is megpróbált háromnál több étolajat venni, a pénztárnál azonban nem engedték. Mindezt rejtett kamerával rögzítettük."

Fake news és saját maguk döntik meg? Majd conteoval rákontráznak. Hogy Mufurc Malac akkor is így száll le a bringáról.
Részben igazad van. De simán működhet. Beülnek 5-en az autóba, végig járnak több boltot; mindenhol megveszik amennyit lehet. Mondjuk 3 litert, az boltonként 15 liter. Öt boltot végigjárnak az 75 liter. És miért ne csinálnák meg minden nap. Napi 15-20 ezer. És azért 5 bolt nem sok, simán többet is végigjárhatnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Tényleg alig lehet olajat kapni, 5 literes mission impossible, 1 literesekből is többnyire a flancosabb 1000+ ft-osok vannak csak, 2 literes kb. az egyetlen ami szokott lenni, mert ugyanúgy 1-et lehet venni, mint az 5 literesből (inkább visz bolttól függően 3-5 1 literest).
Erdekes, szerintem nem is lattam napraforgo olajat itt 25+ eve... legalabbis a normalis kiszerelesuek kozott biztosan nincs sehol.
(En a megszokott extra virgin olive melle hosszu evek ota canolat - repcet - veszek, de azt is kizarolag csak olajban suteshez hsznalom, amikor nem air fryerben sutok.)
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Bementek öten, mindenki kihozza a limitet ki a kocsiba berakod. Bemész újra, mindenki a limitet, kijössz be a kocsiba és újra. Amin kiürül a bolt mész a kövibe. Nem bonyolult és nálunk is van aki ezt csinálja.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Erdekes, szerintem nem is lattam napraforgo olajat itt 25+ eve... legalabbis a normalis kiszerelesuek kozott biztosan nincs sehol.
(En a megszokott extra virgin olive melle hosszu evek ota canolat - repcet - veszek, de azt is kizarolag csak olajban suteshez hsznalom, amikor nem air fryerben sutok.)

Gondolom helyi/kulturális dolog is, pl. nálunk gyakorlatilag nincs repceolaj, kint osztrákoknál/németeknél meg szinte csak azt láttam a polcon, olaszoknál oliva olivával...
Szlávok hagyományosan nagy szotyikedvelők, onnan van a napraforgóolaj dömping is kelet-Európában.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 481
33 889
113
Gondolom helyi/kulturális dolog is, pl. nálunk gyakorlatilag nincs repceolaj, kint osztrákoknál/németeknél meg szinte csak azt láttam a polcon, olaszoknál oliva olivával...
Szlávok hagyományosan nagy szotyikedvelők, onnan van a napraforgóolaj dömping is kelet-Európában.

Átkosban volt még repceolaj, de az lenézett helyettesítő volt, mint a margarin vaj helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Hát belőlem biztosan nem élnek meg az olajjal mutyizók, kb. 2 évente használok el 1 litert... Amit lehet sütőben sütök, plusz zsiradék nélkül.