Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
@Ember
Az egészen röhögök.
A fanatikus japánok is jól széptcsapták magukat a jenkiken.
A fanatikus katonánál rosszabb kevés van, mert szegény agymosott hülye és nem képes gondolkodni és magát képes kinyíratni akár a semmiért is.

Ott a kiképzéssel és mentalistással volt a legnagyobb baj, japánok még akkoriban is szuronyrohamban gondolkoztak, ezért is rendszeresítettek 40 centis bajonettet a puskákhoz, ami a háború korai szakaszában még működött is...
Hiába voltak kiváló minőségűek a japán kézifegyverek, túlkomplikáltak, nehezek és nehezen gyárthatóak voltak.
+Még a magyar ipar is képes volt a bazooka lemásolására és gyártására, japánok inkább kamikáze mágneses bombákat használtak ami kioldás után azonnal robbant...

Szovjet Gárda, német SS, de még az amerikai japánokból álló csapatok is fanatikusok voltak mégis effektíven harcoltak, hatalmas veszteségeket okozva az ellenségnek.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Igazából ennek lenne helye valamelyik katonai topikban, de itt talán jobban elmegy. Második világháborús hajóroncs bukkant elő az alacsony Dunából

Amiért az egész érdekes, az a következő mondat: "Vélhetően a Vámosszabadi magasságában a medvei hídtól egy kilométerre található elsüllyedt hajó egy találatot kapott szovjet naszád lehet." Szerintem meg itt valami nem stimmel ezzel, nekem ez nem "naszád"-nak néz ki. Használtak egyáltalán a szovjetek hadihajót a magyarországi harcokban? Valaki?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Igazából ennek lenne helye valamelyik katonai topikban, de itt talán jobban elmegy. Második világháborús hajóroncs bukkant elő az alacsony Dunából

Amiért az egész érdekes, az a következő mondat: "Vélhetően a Vámosszabadi magasságában a medvei hídtól egy kilométerre található elsüllyedt hajó egy találatot kapott szovjet naszád lehet." Szerintem meg itt valami nem stimmel ezzel, nekem ez nem "naszád"-nak néz ki. Használtak egyáltalán a szovjetek hadihajót a magyarországi harcokban? Valaki?
 
  • Tetszik
Reactions: kegyetlen petymeg

JKoenig

Member
2020. augusztus 9.
25
52
13
Ez rendben, de ebből nem sok derül ki a 44-es flotilláról. A 41-es adatsor nem jó, mert azt feloszlatták. Nem tudom mit akart jelenteni a cikkben a "naszád"; mondjuk monitort biztosan nem, mert a képeken tuti nem az van. Persze ettől még lehetett bármilyen hajó.
Voltak T34-es toronnyal felszerelt páncélozott naszádjaik, egy régi könyvben szerepelt
egy mondat róluk: Bécs ostromakor a naszádok gyors támadása mentette meg valamelyik nagy hidat attól, hogy a kamerádok felrobbantsák mint a Bp.-i hidakat.
A HT-ban is volt egy cikk egy deszanttámadásról valahol Esztergom fölött a Dunán, ahol
a csapatot ( talán tengerészgyalogosok is voltak?) páncélozott naszádok szállították a folyón a német volalak mögé.....
 
  • Tetszik
Reactions: kegyetlen petymeg

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Voltak T34-es toronnyal felszerelt páncélozott naszádjaik, egy régi könyvben szerepelt
egy mondat róluk: Bécs ostromakor a naszádok gyors támadása mentette meg valamelyik nagy hidat attól, hogy a kamerádok felrobbantsák mint a Bp.-i hidakat.
A HT-ban is volt egy cikk egy deszanttámadásról valahol Esztergom fölött a Dunán, ahol
a csapatot ( talán tengerészgyalogosok is voltak?) páncélozott naszádok szállították a folyón a német volalak mögé.....

p1124rs.jpg


Project 1124; 1125 és S40
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez ok, de az általam linkelt cikkben lévő képeken tuti, hogy nem ilyen van. Azért kérdeztem a "naszád"-ra, mert azon a képen majdnem biztos, hogy nem gunboat, naszád, monitor, csatahajó, stb. van, az maximum egy besorozott turista hajó.
Ezért nem is Rád reagáltam, hanem JKoenig-től kiemelt részre. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Flexus

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 881
113
Azt vettem észre, ahogy öregszem egyre nagyobb tisztelettel vagyok államalapító "Szent" István királyunk iránt! Azzal, hogy sikerült ezt a vándorló népet itt Európában országgá kovácsolni, hogy Rómától és nem Bizáncból kért koronát, hogy nem jutottunk arra a sorsra mint a Hunok..

Érdemes egy pillanatra elgondolkodni, mi minden alakulhatott volna nagyon másként, valamint a mai világunkon eluralkodó egymással való ellenségeskedésen, uszításon, széthúzáson!
Nem vagyunk olyan sokan, hogy megengedhessük magunknak azt a luxust, hogy egymást eltapossuk, az előre jutásért! Másra aligha számíthatunk!

Minden Magyar méltán lehet büszke a több mint ezer éves történelmünkre és megmaradásunkra!
Legyen jobb/bal oldali vagy liberális, keresztény, zsidó vagy ateista, hetero, vagy meleg, külföldre vetődött, vagy külföldi ki Magyarországot választotta hazájának, ezek mind mi vagyunk Magyarország!

Boldog Születésnapot Magyarország!


És, hogy egy kicsit magunkon is nevessünk;
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113