Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Elterjedt bullshit, hogy a gyerekek jobban megfogalmaznának olyan dolgokat, amiket a felnőttek nem tudnak. Maximum az Alzheimeres felnőttekre igaz. Egy 10 éves gyerek vajmi kevéssé képes megfogalmazni olyan 9sszetett dolgokat, mint a klímaváltozás.
Öreg hiba lenézni a gyerekek értelmi képességeit. Tegyük fel, hogy sok 10 éves nem tudja megfogalmazni, azonban minden korosztályban vannak olyanok, akik messze meghaladják társaik értelmi szintjét. Ők a meg nem értettek, akiket a többiek kiközösítenek, utálnak csak azért, mert ő jobb náluk. Ha nem is mindennapos, de igenis van olyan, aki ilyen fiatalon képes az elvont gondolkozásra.
Miközben Európa épp katasztrófa felé sodródik (nem, nem a klímára gondoltam, még ha nem is tagadom azt, hogy van probléma azon a fronton is), gazdaságilag éppen összeomlik, közben nem ám az USA, vagy Kelet-Ázsia, vagy Afrika a gond, nem, Európai országokat kell perelni. Mégis milyen ítéletet tud hozni egy Emberi Jogi bírói testület? Jövő héttől csukjon be minden üzem az Unióban? Szarunk az emberek megélhetésére, mert a portugál 10 éves gyerek szorong? Ez nem ilyen egyszerű sajnos.
Az egyik probléma, hogy a gazdaság, mint szent tehén istenítése a legfőbb akadálya a klímavédelemnek. Ha valami szar (pl. Mátrai Erőmű, de bármi mást behelyettesíthetsz ide), akkor nem kell foggal-körömmel ragaszkodni a megtartásához, hanem be kell zárni és ezt megelőzően ki kell építeni a megfelelő helyettesítő technikát. De ehhez a kérdéskörhöz az is hozzátartozik, hogy a szennyező eljárások áttelepítése Ázsiába vagy Afrikába sem megoldás a problémára.
Azzal, hogy bagatellizálunk valamit (lásd "Szarunk az emberek megélhetésére, mert a portugál 10 éves gyerek szorong?"), még nem lesz megoldva a kérdés. A konkrét esetnél maradva, az a 10 éves gyerek potenciálisan még közel 80 évig tagja lesz a társadalomnak, amikor a mai döntéshozók (vagy akár a fórumközösség legtöbb tagja) már réges-rég meghaltak. Cserébe elbasztak egy csomó dogot, amit a következő generáció fog meginni.
A világ (nem Európa) túlnépesedése a fő gond. Onnan eredeztethető minden. Azzal meg itt nem nagyon tudunk mit kezdeni, hogy az afrikaiak meg a Dél-Kelet Ázsiaiak tele szülik a világot. Az, hogy észak megtermeli azt az élelmiszert amitől dél nem hal éhen, hogy ide akar jönni mindaz a mennyiségű gazdasági menekült (nem, háborús, az már elmúlt) délről, akiknek két dolgot kellene tenni a világ megmentése érdekében: nem szülni annyi gyereket, és baszottul eltartani saját magukat.
Egy tanulatlan, nincstelen idős földműves hogyan tartsa fent magát? Sajnos a probléma éppen a gazdasági-társadalmi problémákból fakad. Másrészt akár az is sokat segítene, ha az egyház nem a megtestesült gonoszt látná a fogamzásgátlásban és ellen prédikálna, hanem éppen támogatná a dolgot.
Addig amíg észak tényleg nagyon is sokat tesz a klímakatasztrófa elkerülésére, addig dél szarik rá, és széttárja a kezét, hogy ők az áldozatok. Mégis minek az áldozatai? A saját hülyeségüknek maximum. Ezen közben, azon farizeuskodni, hogy Európa a bűnös, hát minimum gyomorforgató, és mibe, hogy pár NGO ezek m9ögött a gyerekek mögött is ott áll. Tudod, gyerekekkel és kiskutyákkal minden filmet el lehet adni.
Na és ha van ott valamilyen civil szervezet? Ez min változtat?
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and Wilson

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
megtestesült gonoszt látná a fogamzásgátlásban és ellen prédikálna, hanem éppen támogatná a dolgot.
Hmm, kérlek idézd azt a pápai enciklikát, amelyik erről szól.
Mert a felelős családtervezésről elég sok szól.
De megint sikerül a katolikus egyházat megtalálni. Miközben pont nem a katolikus területek szaporodnak túl.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and BJani

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Hmm, kérlek idézd azt a pápai enciklikát, amelyik erről szól.
Mert a felelős családtervezésről elég sok szól.
De megint sikerül a katolikus egyházat megtalálni. Miközben pont nem a katolikus területek szaporodnak túl.
Tudtommal nincs ilyen hivatalos enciklika kiadva. :) Az lenne a pofátlanság csúcsa.
Nincs semmi okom szeretni őket. A katolikus egyház meglátásom szerint a képmutatásban a legerősebb. Persze egyes tagok kivételek ez alól, de túl sokszor találkoztam már az ellenkezőjével.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Tudtommal nincs ilyen hivatalos enciklika kiadva. :) Az lenne a pofátlanság csúcsa.
A katolikus egyház meglátásom szerint a képmutatásban a legerősebb. Persze egyes tagok kivételek ez alól, de túl sokszor találkoztam már az ellenkezőjével.
Értem. Szóval nincs is olyan enciklika, amire hivatkozol, nem is a katolikus területek népesednek túl, de azért az Egyház tehet róla.
Érdekes világkép.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Értem. Szóval nincs is olyan enciklika, amire hivatkozol, nem is a katolikus területek népesednek túl, de azért az Egyház tehet róla.
Érdekes világkép.
Nincs benne semmi érdekes. Véleményem szerint az egyház a fejlődés gátja mind a társadalmi, mind a tudományos életben. Bár ez utóbbiban már szerencsére kevéssé van hatalma. :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 114
2 952
113
Másrészt akár az is sokat segítene, ha az egyház nem a megtestesült gonoszt látná a fogamzásgátlásban és ellen prédikálna, hanem éppen támogatná a dolgot.

Indokolt lenne a többesszám használata, a vallások és az egyházak döntő többsége nem támogatja a fogamzásgátlást (az abortuszt pláne)! Hogy ennek mekkora része van a túlnépesedésben, az jó kérdés, szerintem nem eza döntő tényező.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Indokolt lenne a többesszám használata, a vallások és az egyházak döntő többsége nem támogatja a fogamzásgátlást (az abortuszt pláne)! Hogy ennek mekkora része van a túlnépesedésben, az jó kérdés, szerintem nem eza döntő tényező.
Önmagában természetesen nem elegendő, azonban kiindulási alapnak szerintem nem lenne rossz.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Öreg hiba lenézni a gyerekek értelmi képességeit. Tegyük fel, hogy sok 10 éves nem tudja megfogalmazni, azonban minden korosztályban vannak olyanok, akik messze meghaladják társaik értelmi szintjét. Ők a meg nem értettek, akiket a többiek kiközösítenek, utálnak csak azért, mert ő jobb náluk. Ha nem is mindennapos, de igenis van olyan, aki ilyen fiatalon képes az elvont gondolkozásra.
Nem nézem le a gyerekek képességeit, már csak azért sem, mert nekem is vannak. Az, hogy a képességei messze meghaladják a KOROSZTÁLYOS képességeket, nem jelenti azt, hogy felnőtt fejjel tud gondolkodni. Már megbocsáss, de egyetlen egy nemzetközileg vagy akár csak nemzetek szintjén elismert író, közgazdász, mérnök sincs és soha nem is volt a 10 évesek közt. Se 11, se 12, etc. Az, hogy tudnak aranyosakat mondani, sokszor tényleg okosakat is, még nem jelenti azt, hogy bármi közük lenne a tudományos területekhez.

Az egyik probléma, hogy a gazdaság, mint szent tehén istenítése a legfőbb akadálya a klímavédelemnek. Ha valami szar (pl. Mátrai Erőmű, de bármi mást behelyettesíthetsz ide), akkor nem kell foggal-körömmel ragaszkodni a megtartásához, hanem be kell zárni és ezt megelőzően ki kell építeni a megfelelő helyettesítő technikát. De ehhez a kérdéskörhöz az is hozzátartozik, hogy a szennyező eljárások áttelepítése Ázsiába vagy Afrikába sem megoldás a problémára.
Azzal, hogy bagatellizálunk valamit (lásd "Szarunk az emberek megélhetésére, mert a portugál 10 éves gyerek szorong?"), még nem lesz megoldva a kérdés. A konkrét esetnél maradva, az a 10 éves gyerek potenciálisan még közel 80 évig tagja lesz a társadalomnak, amikor a mai döntéshozók (vagy akár a fórumközösség legtöbb tagja) már réges-rég meghaltak. Cserébe elbasztak egy csomó dogot, amit a következő generáció fog meginni.

Hát, azt is mondhatjuk, hogy feladjuk, és álljon le az európai gazdaság, csak attól egyrészt semmivel sem lesz jobb a világnak, sőt rosszabb, viszont mi jól megszívjuk. Mind. Te is. Egyébként senki sem bagatelizálja a kérdést, de egy mondvacsinált, sajtóban jól mutató balfaszság semmit nem fog megoldani, ellenben lehet lobogtatni, hogy mekkora tett. Nem, nem az, ez nettó faszság. Az EJEB sem tud kikényszeríteni semmiféle változást. A változás sajnos csakis lassan és megfontoltan lehetséges, ez nem fog egyik hónapról a másikra megtörténni. A baj az, hogy sok ember, köztük te is, úgy gondolkodik, hogy miért nincs már 0 kibocsátás, de azonnal. Nem, ez egy kibaszott bonyolult rendszer, amiben ha az egyik téglát megmozdítod, akkor minden más is elkezd mozogni. Mint az Ukrán példa mutatta, az élelmiszerválsággal Afrikában. Mellesleg a termelés kitelepítése Afrikába, meg Ázsiába nem a szennyezések elvitele, hanem az olcsó munkaerő miatt következett be, mondjuk ettől még hülyeség volt. De tudod mit, igazad van, állítsuk le a gazdaságot, mert az csak egy szent tehén, minek is az.

Egy tanulatlan, nincstelen idős földműves hogyan tartsa fent magát? Sajnos a probléma éppen a gazdasági-társadalmi problémákból fakad. Másrészt akár az is sokat segítene, ha az egyház nem a megtestesült gonoszt látná a fogamzásgátlásban és ellen prédikálna, hanem éppen támogatná a dolgot.
Az egyháznak nem sok köze van az Afrikai és Ázsiai túlnépesedésért, pláne nem a katolikusnak egy muszlim világban. Merthogy, bármilyen hihetetlen a túlnépesedő államok zöme muszlim (vagy hindu, de az sem játszik itt). Azokban az orszgokban meg nem csak idős, tanulatlan földművesek vannak, sőt, zömében a társadalmuk nagyon fiatal, viszont a helyett, hogy tanulnának, mondjuk az lenne a kérés, hogy az északi félteke, ugyan tanítsa már meg őket a fenntartható gazdaságra, földművelésre, inkább felkerekednek, és jönnek az európai könnyű pénzre, mint legyek a szarra.

Na és ha van ott valamilyen civil szervezet? Ez min változtat?
Hát, egyrészt pofátlanság a gyerekeket előre tolni, és mögéjük rejtőzni. Másrészt, az NGO-k majd mindegyikét az USA-ból pénzelik. Abból az USA-ból ami gazdaságilag abszolut ellenérdekelt az EU gazdasági erejável szemben, tehát ott rombolja ahol tudja.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nincs benne semmi érdekes. Véleményem szerint az egyház a fejlődés gátja mind a társadalmi, mind a tudományos életben. Bár ez utóbbiban már szerencsére kevéssé van hatalma. :)
Jaja, az egyházi iskolák meg nem is voltak. Az is ignorálandó, hogy évszázadokig, tulajdonképen a 19. század végéig szinte csak egyházi iskolák voltak (legalábbis Mo.-n). De nyilván hasra ütésre Tessedik, Jedlik Ányos, vagy épp Övegesen át soha nem voltak tudós egyházi személyek, hanem épp, hogy gátlólag léptek fel. :)

Itt vannak pl. katolikusokból maradi, fejlődést gátló személyek.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Jaja, az egyházi iskolák meg nem is voltak.
Mint az agymosás fő úttörői? :)
Az is ignorálandó, hogy évszázadokig, tulajdonképen a 19. század végéig szinte csak egyházi iskolák voltak (legalábbis Mo.-n). De nyilván hasra ütésre Tessedik, Jedlik Ányos, vagy épp Övegesen át soha nem voltak tudós egyházi személyek, hanem épp, hogy gátlólag léptek fel. :)
Attól még, mert voltak katolikus tudósok, akik vagy gyakorolták érdemben vallásukat vagy nem, még nem cáfoltad meg az állításomat.
Itt vannak pl. katolikusokból maradi, fejlődést gátló személyek.
A fenti listában már meg is találtam a kedvenc példámat: Gallilei-t... Biztos nem állították az inkivizíció elé. Ja de... :)
Ráadásul közel a felük olyan korban élt, amikor a katolicizmuson kívül nem igen volt más irányzat Európában.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Attól még, mert voltak katolikus tudósok, akik vagy gyakorolták érdemben vallásukat vagy nem, még nem cáfoltad meg az állításomat.
Jaja, egy szerzetes nem gyakorolja érdemben a vallását... mert most csak szerzeteseket hoztam fel név szerint példának. Jó Öveges egy spicli volt, de az más tészta. :D

Mint az agymosás fő úttörői? :)
Mármit milyen agymosásról tudsz példákat hozni?
Hmmm... lehet, hogy tényleg tudatosan mostam agyat 10 évnyi pályafutásom alatt? Lehet, hogy nekem is agyat mostak? Mert most azt mondod, hogy én, mint egyházi iskolában tanító agymosást halytottam végre. Azért kicsit erős vád. :)

Gallilei-t... Biztos nem állították az inkivizíció elé. Ja de... :)
Ennek egyszer már leírtam valósághűbb változatát. Ne kezdjük már előröl, már egyszer leírtam itt. De jó, hogy mindig csak ez az egy név jön fel. Addig még ennyi a "tudomány" azt hiszem elég jó arány. Gallilei bíróság elé állításában sokkal nagyobb szerepe lehetett összeférhetetlen természete, mint tudományossága, mint azt bizonyítja az is, hogy tanait tanította az egyház is.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
No és miért is állt az inkvizíció elé?
Az első pere az 1600-as évek elején jól sült el: még előadást is tarthatott a pápának, a későbbiekben pedig azt kérték tőle, hogy ne jelentse ki tényként a tanait, hanem dialógus formában adja elő. A Párbeszédek című műve, mely valamikor az 1630-as évek táján jelent meg, az egyház hivatalos nézetét egy Együgyű nevű karakter nézőpontjából adta elő, majd a pápai tekintély megsértése miatt elítélték. Ezért kötelezték tanai visszavonására, házi őrizetbe helyezték, műveit pedig betiltották.
Jól mondtam, Tanár Úr?
Mármit milyen agymosásról tudsz példákat hozni?
Hmmm... lehet, hogy tényleg tudatosan mostam agyat 10 évnyi pályafutásom alatt? Lehet, hogy nekem is agyat mostak? Mert most azt mondod, hogy én, mint egyházi iskolában tanító agymosást halytottam végre. Azért kicsit erős vád. :)
Maga a hittan oktatása felér a szememben az agymosással. :)
Hacsak nem hittant tanítottál, nem érvényes rád az idézett mondatom.;)
Ennek egyszer már leírtam valósághűbb változatát. Ne kezdjük már előröl, már egyszer leírtam itt. De jó, hogy mindig csak ez az egy név jön fel. Addig még ennyi a "tudomány" azt hiszem elég jó arány. Gallilei bíróság elé állításában sokkal nagyobb szerepe lehetett összeférhetetlen természete, mint tudományossága, mint azt bizonyítja az is, hogy tanait tanította az egyház is.
Darwint is hozhatnám példának, de felesleges lenne, hisz már párszor lefutottuk ezeket a köröket. :)
 
M

molnibalage

Guest

@MoyesMD
Nem az a lényeg, hogy valami melegszik vagy hűl, hanem az általános trend és annak gradiense. Amikor a Föld 60 év alatt többet melegedik, mint 600 alatt és nincs erre természeti jelenség, ami ezt feloldaná, de az ember okádja ki a CO2-őt és metánt is a légkörbe, akkor milyen további magyarázat kell?

Mindig is voltak kilengések és néhány millió vagy tízmillió éve talán tart a jégkorszak-nincs jk periódus. És ennek a dinamikájától amit most látunk gyökeresen eltér.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Nincs benne semmi érdekes. Véleményem szerint az egyház a fejlődés gátja mind a társadalmi, mind a tudományos életben. Bár ez utóbbiban már szerencsére kevéssé van hatalma. :)
Így van elvtárs, hiszen láthattuk mennyire jól működtek a vallást felszámoló rendszerek! Örülök, hogy Marx, és Lenin tanításai lángolva ègnek benned! :hadonaszos:

Aki egész életében dolgozik és nélkülöz, azt a vallás arra tanítja, hogy legyen alázatos és türelmes földi életében, a mennyei jutalom reményével vigasztalja. Akik meg mások munkájából élnek, azokat arra tanítja a vallás, hogy legyenek jótékonyak földi életükben, s ezzel nagyon olcsó mentséget ajánl nekik kizsákmányolói létükre, jutányos áron ad nekik jegyeket a mennyei boldogságra. A vallás ópium a nép számára. A vallás a szellemi pálinka egy neme, amelybe a tőkés rabszolgái belefojtják emberi mivoltukat, csak valamelyest is emberi létre való igényeiket.”

– Lenin (Novaja Zsizny, 28. szám, 1905 december 3.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kopi2000

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Így van elvtárs, hiszen láthattuk mennyire jól működtek a vallást felszámoló rendszerek! Örülök, hogy Marx, és Lenin tanításai lángolva ègnek benned! :hadonaszos:

Aki egész életében dolgozik és nélkülöz, azt a vallás arra tanítja, hogy legyen alázatos és türelmes földi életében, a mennyei jutalom reményével vigasztalja. Akik meg mások munkájából élnek, azokat arra tanítja a vallás, hogy legyenek jótékonyak földi életükben, s ezzel nagyon olcsó mentséget ajánl nekik kizsákmányolói létükre, jutányos áron ad nekik jegyeket a mennyei boldogságra. A vallás ópium a nép számára. A vallás a szellemi pálinka egy neme, amelybe a tőkés rabszolgái belefojtják emberi mivoltukat, csak valamelyest is emberi létre való igényeiket.”

– Lenin (Novaja Zsizny, 28. szám, 1905 december 3.
Köszönöm a kedvességed! :)

Távol áll tőlem a kommunizmus eszméje, ahogyan a szélsőjobb is. Vallásellenességem gyökere valószínűleg az, hogy ateista szellemben nevelkedtem és mindig csak szemfényvesztésnek tartottam a vallást.
Mint természettudományokkal foglalkozó szakember, sosem tudtam megérteni az ilyen elvont spirituális dolgokat. Szeretem a törvényszerűségeket.
Tudom, ez az én hibám. :)

Mindazonáltal, ha valakinek nem tetszik az írásom, az továbbra is nyugodtan tegyen ignore-ra vagy használja a “Moderátor értesítése” gombot. Aztán lehet, hogy Tcat jóvoltából megyek a purgatóriumba megtisztulni a bűneimtől. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113

@MoyesMD
Nem az a lényeg, hogy valami melegszik vagy hűl, hanem az általános trend és annak gradiense. Amikor a Föld 60 év alatt többet melegedik, mint 600 alatt és nincs erre természeti jelenség, ami ezt feloldaná, de az ember okádja ki a CO2-őt és metánt is a légkörbe, akkor milyen további magyarázat kell?

Mindig is voltak kilengések és néhány millió vagy tízmillió éve talán tart a jégkorszak-nincs jk periódus. És ennek a dinamikájától amit most látunk gyökeresen eltér.
Egyetértve azzal amit írsz, annyit pontosítanék, hogy jelenleg is jégkorszak van. A Föld történetének nagyobb részében valóban nem volt, de jelenleg van. Nem vitatva, hogy a jelenlegi felmelegedés jórészt emberi tevékenység miatt alakul így, és bizony hosszú távon ennek lesznek negatív következményei az emberiségre nézve, az azért hozzá tartozik a teljes történethez, hogy elég sok időszakban bizony ennél jóval melegebb volt az átlag hőmérséklet, és az élet (nem az ember, mert ő még sehol nem volt...) jól megvolt. Viszont, jelenleg van jég a sarkokon, ami a Föld teljes életciklusát figyelembe véve egy rendkívüli jelenség. Az már csak az ember pechje, hogy az ő emberré fejlődése és a civilizáció kialakulása és a mai szintre való eljutása valószínűleg nem, vagy sokkal lassabban következett volna be jégkorszak nélkül.

A tengerszint emelkedése a mai civilizációnak valóban szopás, de azért mondjuk a Kréta felől nézve annyire nem nagy dobás. OK, mi nem vagyunk dínók, de hát nem nyerhet mindenki mindig az evolúciós versenyben. Amit a dinamikáról írtál viszont teljesen igaz, valóban elég gyors az átmenet jelenleg.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Köszönöm a kedvességed! :)

Távol áll tőlem a kommunizmus eszméje, ahogyan a szélsőjobb is. Vallásellenességem gyökere valószínűleg az, hogy ateista szellemben nevelkedtem és mindig csak szemfényvesztésnek tartottam a vallást.
Mint természettudományokkal foglalkozó szakember, sosem tudtam megérteni az ilyen elvont spirituális dolgokat. Szeretem a törvényszerűségeket.
Tudom, ez az én hibám. :)

Mindazonáltal, ha valakinek nem tetszik az írásom, az továbbra is nyugodtan tegyen ignore-ra vagy használja a “Moderátor értesítése” gombot. Aztán lehet, hogy megyek a purgatóriumba megtisztulni a bűneimtől. :)
Te hány természettudománnyal foglalkozol? Nekem pl. elég egy természettudomány is, persze ismerek olyat akinek több diplomája is van, és mind természettudományos.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Te hány természettudománnyal foglalkozol? Nekem pl. elég egy természettudomány is, persze ismerek olyat akinek több diplomája is van, és mind természettudományos.
Elsősorban szerves kémiával és mikrobiológiával. De szükség szerint a fizika és a matematika is befigyel.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson