Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest

@MoyesMD
Nem az a lényeg, hogy valami melegszik vagy hűl, hanem az általános trend és annak gradiense. Amikor a Föld 60 év alatt többet melegedik, mint 600 alatt és nincs erre természeti jelenség, ami ezt feloldaná, de az ember okádja ki a CO2-őt és metánt is a légkörbe, akkor milyen további magyarázat kell?

Mindig is voltak kilengések és néhány millió vagy tízmillió éve talán tart a jégkorszak-nincs jk periódus. És ennek a dinamikájától amit most látunk gyökeresen eltér.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 993
113
Nincs benne semmi érdekes. Véleményem szerint az egyház a fejlődés gátja mind a társadalmi, mind a tudományos életben. Bár ez utóbbiban már szerencsére kevéssé van hatalma. :)
Így van elvtárs, hiszen láthattuk mennyire jól működtek a vallást felszámoló rendszerek! Örülök, hogy Marx, és Lenin tanításai lángolva ègnek benned! :hadonaszos:

Aki egész életében dolgozik és nélkülöz, azt a vallás arra tanítja, hogy legyen alázatos és türelmes földi életében, a mennyei jutalom reményével vigasztalja. Akik meg mások munkájából élnek, azokat arra tanítja a vallás, hogy legyenek jótékonyak földi életükben, s ezzel nagyon olcsó mentséget ajánl nekik kizsákmányolói létükre, jutányos áron ad nekik jegyeket a mennyei boldogságra. A vallás ópium a nép számára. A vallás a szellemi pálinka egy neme, amelybe a tőkés rabszolgái belefojtják emberi mivoltukat, csak valamelyest is emberi létre való igényeiket.”

– Lenin (Novaja Zsizny, 28. szám, 1905 december 3.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kopi2000

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Így van elvtárs, hiszen láthattuk mennyire jól működtek a vallást felszámoló rendszerek! Örülök, hogy Marx, és Lenin tanításai lángolva ègnek benned! :hadonaszos:

Aki egész életében dolgozik és nélkülöz, azt a vallás arra tanítja, hogy legyen alázatos és türelmes földi életében, a mennyei jutalom reményével vigasztalja. Akik meg mások munkájából élnek, azokat arra tanítja a vallás, hogy legyenek jótékonyak földi életükben, s ezzel nagyon olcsó mentséget ajánl nekik kizsákmányolói létükre, jutányos áron ad nekik jegyeket a mennyei boldogságra. A vallás ópium a nép számára. A vallás a szellemi pálinka egy neme, amelybe a tőkés rabszolgái belefojtják emberi mivoltukat, csak valamelyest is emberi létre való igényeiket.”

– Lenin (Novaja Zsizny, 28. szám, 1905 december 3.
Köszönöm a kedvességed! :)

Távol áll tőlem a kommunizmus eszméje, ahogyan a szélsőjobb is. Vallásellenességem gyökere valószínűleg az, hogy ateista szellemben nevelkedtem és mindig csak szemfényvesztésnek tartottam a vallást.
Mint természettudományokkal foglalkozó szakember, sosem tudtam megérteni az ilyen elvont spirituális dolgokat. Szeretem a törvényszerűségeket.
Tudom, ez az én hibám. :)

Mindazonáltal, ha valakinek nem tetszik az írásom, az továbbra is nyugodtan tegyen ignore-ra vagy használja a “Moderátor értesítése” gombot. Aztán lehet, hogy Tcat jóvoltából megyek a purgatóriumba megtisztulni a bűneimtől. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 007
113

@MoyesMD
Nem az a lényeg, hogy valami melegszik vagy hűl, hanem az általános trend és annak gradiense. Amikor a Föld 60 év alatt többet melegedik, mint 600 alatt és nincs erre természeti jelenség, ami ezt feloldaná, de az ember okádja ki a CO2-őt és metánt is a légkörbe, akkor milyen további magyarázat kell?

Mindig is voltak kilengések és néhány millió vagy tízmillió éve talán tart a jégkorszak-nincs jk periódus. És ennek a dinamikájától amit most látunk gyökeresen eltér.
Egyetértve azzal amit írsz, annyit pontosítanék, hogy jelenleg is jégkorszak van. A Föld történetének nagyobb részében valóban nem volt, de jelenleg van. Nem vitatva, hogy a jelenlegi felmelegedés jórészt emberi tevékenység miatt alakul így, és bizony hosszú távon ennek lesznek negatív következményei az emberiségre nézve, az azért hozzá tartozik a teljes történethez, hogy elég sok időszakban bizony ennél jóval melegebb volt az átlag hőmérséklet, és az élet (nem az ember, mert ő még sehol nem volt...) jól megvolt. Viszont, jelenleg van jég a sarkokon, ami a Föld teljes életciklusát figyelembe véve egy rendkívüli jelenség. Az már csak az ember pechje, hogy az ő emberré fejlődése és a civilizáció kialakulása és a mai szintre való eljutása valószínűleg nem, vagy sokkal lassabban következett volna be jégkorszak nélkül.

A tengerszint emelkedése a mai civilizációnak valóban szopás, de azért mondjuk a Kréta felől nézve annyire nem nagy dobás. OK, mi nem vagyunk dínók, de hát nem nyerhet mindenki mindig az evolúciós versenyben. Amit a dinamikáról írtál viszont teljesen igaz, valóban elég gyors az átmenet jelenleg.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 007
113
Köszönöm a kedvességed! :)

Távol áll tőlem a kommunizmus eszméje, ahogyan a szélsőjobb is. Vallásellenességem gyökere valószínűleg az, hogy ateista szellemben nevelkedtem és mindig csak szemfényvesztésnek tartottam a vallást.
Mint természettudományokkal foglalkozó szakember, sosem tudtam megérteni az ilyen elvont spirituális dolgokat. Szeretem a törvényszerűségeket.
Tudom, ez az én hibám. :)

Mindazonáltal, ha valakinek nem tetszik az írásom, az továbbra is nyugodtan tegyen ignore-ra vagy használja a “Moderátor értesítése” gombot. Aztán lehet, hogy megyek a purgatóriumba megtisztulni a bűneimtől. :)
Te hány természettudománnyal foglalkozol? Nekem pl. elég egy természettudomány is, persze ismerek olyat akinek több diplomája is van, és mind természettudományos.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Te hány természettudománnyal foglalkozol? Nekem pl. elég egy természettudomány is, persze ismerek olyat akinek több diplomája is van, és mind természettudományos.
Elsősorban szerves kémiával és mikrobiológiával. De szükség szerint a fizika és a matematika is befigyel.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 993
113
Köszönöm a kedvességed! :)

Távol áll tőlem a kommunizmus eszméje, ahogyan a szélsőjobb is.
Lehet, mégis nagyon egybe csengenek szavaid Leninével! Pont erre igyekeztem felhívni a figyelmed
Vallásellenességem gyökere valószínűleg az, hogy ateista szellemben nevelkedtem és mindig csak szemfényvesztésnek tartottam a vallást.
Mint természettudományokkal foglalkozó szakember, sosem tudtam megérteni az ilyen elvont spirituális dolgokat. Szeretem a törvényszerűségeket.
Tudom, ez az én hibám. :)

Mindazonáltal, ha valakinek nem tetszik az írásom, az továbbra is nyugodtan tegyen ignore-ra vagy használja a “Moderátor értesítése” gombot. Aztán lehet, hogy megyek a purgatóriumba megtisztulni a bűneimtől. :)
Ha szabad figyelmedbe ajánlanám FAM és Puzsér több beszélgetèsèt a tèmában, kis tudattágításnak...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Blitz97

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 339
113
Nincs benne semmi érdekes. Véleményem szerint az egyház a fejlődés gátja mind a társadalmi, mind a tudományos életben. Bár ez utóbbiban már szerencsére kevéssé van hatalma. :)

Kérdés, hogy mi a "fejlődés". A progresszív elitek szerint minden jel szerint az emberi mivoltunk meghaladása (ma már nem humanistának, inkább transzhumanistának lehet leírni a "hitvallásukat"), egy részük nyílt lelkesedéssel várva ezt, mások csak elkerülhetetlen végzetként.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 044
10 101
113
Ezt a méretes faszságot bazmeg. Nem olvastam minden Karl May könyvet, de az általam olvasottakban az indiánok minden voltak, csak idióta vadember nem. Verném péklapáttal aki ezt kitalálta amíg mozog.
Nálam értelmesebben és szebben megfogalmazva:
"Jó nap ez a halálra?

„Az ember akarata szabad. Bizonyos mértékben tőle függ, hogy az élete paradicsom lesz-e vagy pokol.” Ez az idézet Karl May Winnetou című művéből származik. És valóban tőlünk függ, mihez kezdünk a szabad akaratunkkal, és poklot csinálunk-e a kulturális örökségünk helyén. Most például a Winnetou betiltására készülődnek az író hazájában, Németországban, mert „a gyarmatosítás korából származó rasszista sztereotípiákat erősíti, és ahogy az őslakosokat ábrázolja, az egyenlő a kulturális kisajátítással”. A kiadója ezért kivett a kínálatából két adaptációt, amelyek az eredeti regények alapján készültek gyerekek számára.
A Die Zeit egyik cikkében azt írta, May hazug képet festett Amerikáról, a meszkalero-apacs kultúráról, és nem foglalkozott azzal, hogy az őslakosokat kiirtották az Old Shatterhandhoz hasonló fehér telepesek. A Hamburger Abendblatt szerint „ezek a sztereotip ábrázolások káros hatással vannak az őslakos gyermekek személyiségfejlődésére". Most ne is menjünk bele abba, hogy hány észak-amerikai őslakos gyerek él német nyelvterületen. Fogadjuk el, hogy mindez igaz. May a mai normák szerint csakugyan korszerűtlen: fajokról beszélt, és a kulturális darwinizmus egyik lelkes hívének számított. Hitt abban is, hogy az északi német telepes abban az értelemben felsőbb rendűnek számít a spanyolokhoz, a feketékhez, és az indiánokhoz képest, hogy hatékonyabb civilizációt épít, és győzedelmeskedik a kontinens meghódításában. Ma valószínűleg szélsőjobboldalinak számítana az eszméivel.
A saját korában azonban inkább romantikus szépléleknek tekintették, aki Winnetout romlatlan lelkű vadembernek, a morális igazság letéteményesének ábrázolta. Ezt olvasták ki a regényből kisfiúk és kislányok generációi. 200 millió példány kelt el belőle, egy kisebb világvallás is örülne ennyinek a szent könyvéből. Ráadásul ez lényegében csak a kontinentális Európa, az angolszász világban sosem volt népszerű. Winnetou nélkül nincs európai indián-kultusz, az észak-amerikai őslakosokat Maynak köszönhetően többé nem gonosz barbároknak tekintette a legtöbb olvasó, hanem egy nemes civilizáció képviselőinek.
„Jó nap ez a halálra” – mondja a nemes lelkű indián, amikor megbosszulja fehér testvére halálát. Hiszen a May-regények gonosz karakterei többnyire fehérek, az apacsok pedig a jók, Old Shatterhand, Old Death és Old Firehand szövetségesei. Azaz megtanít arra, hogy képzeletben azonosulni tudjunk egy más kultúrájú emberrel, képesek legyünk belehelyezkedni a miénktől eltérő gondolkodásba. És éppen ez lenne az irodalom értelme.
A Winnetou betiltása vagy bármifajta eltörlése a barbárság. Az indiános könyveket olvasó gyerekekkel érdemes megbeszélni, hogy miben van igaza a hősöknek, és a történelemi tényekre is meg kell tanítani őket. Persze ha a cancel culture eltörli a múltat, erre sem lesz lehetőség. Az lesz a jó nap az irodalmi örökség halálára.
Uff, beszéltem."

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 993
113
Kérdés, hogy mi a "fejlődés". A progresszív elitek szerint minden jel szerint az emberi mivoltunk meghaladása (ma már nem humanistának, inkább transzhumanistának lehet leírni a "hitvallásukat"), egy részük nyílt lelkesedéssel várva ezt, mások csak elkerülhetetlen végzetként.
Nincs meghatározva a fejlődés előjele, szóval bármi lehet!
Jó kis kommunizmus! Nincs vallás, társadalmi egyenlőség! -Ok mint kiderült a költő nem erre gondolt, de ez adja magát!

FAM szinte mindig **jó.
Yup! Mondjuk szerintem az ilyen jobban filozófiai eszmefuttatásokban a Robi is elemében van, csak sokaknak a stílus miatt nem megy át. (Persze néha belefutnak néhány hülyesége is) A legutóbbi APU is nagyon erős lett!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 621
14 590
113
Nincs meghatározva a fejlődés előjele, szóval bármi lehet!
Jó kis kommunizmus! Nincs vallás, társadalmi egyenlőség! -Ok mint kiderült a költő nem erre gondolt, de ez adja magát!


Yup! Mondjuk szerintem az ilyen jobban filozófiai eszmefuttatásokban a Robi is elemében van, csak sokaknak a stílus miatt nem megy át. (Persze néha belefutnak néhány hülyesége is) A legutóbbi APU is nagyon erős lett!

FAM szerintem okosabb, és értékrendben is közelebb áll hozzám.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 007
113
Mai Index: Több mint válság: nemzeti katasztrófa az amerikai közoktatás Hogy ne mondhassa senki, hogy mindig csak anyázok az Indexre. Na ez a cikk pont ott van, ahol lennie kell. Teljesen igaz, minden szava. A baj az, hogy most majd jönnek a megmondó emberek és földbe döngölik. Magyarországon különösen, mert olyan a baloldal számára szent, hívószóként működő dolgokat vet fel mint a tanszabadság határai (ó mein gott, nem taníthat azt és úgy ahogy a tannernéni szeretne, micsoda fertő... a végtelen tanszabadság eredményét lásd a cikkben), aztán itt van ez a tanárhiány, ami persze kizárólag Magyarországon létezik, és csakis O1G műve, ja hogy a liberálbolsevikok (mai álnevük woke, annyi van nekik mint hírhedt kommunistáinknak negyvennégyben) hazájában, a világ tanítómestere USA belpiacán is van? Meg alacsony a keresetük? Hát az is O1G műve, lám már Dallasban is járt, biztos ott fertőzte meg azt az országot is. Egyszer beteszi a lábát valahová és máris megy a szakadékba az az ország is. Visszamenőleg ötven évre. Hogy jó dolog az iskolai egyenruha? Micsoda náci fertő, tiszta hitlerjugend, EGYENRUHA (!) aztán a jövő héten majd masíroznak, meg könyveket égetnek is a kis nácik, mi? (Mondjuk egész UK-ban kötelező, szerintem a világ egyik legjobb dolga. Részleteket lásd szintén a cikkben) Szóval ez a cikk nem tudom, hogy hogyan jelenhetett meg az Indexen, biztosan valami szabotázs történt.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Mai Index: Több mint válság: nemzeti katasztrófa az amerikai közoktatás Hogy ne mondhassa senki, hogy mindig csak anyázok az Indexre. Na ez a cikk pont ott van, ahol lennie kell. Teljesen igaz, minden szava. A baj az, hogy most majd jönnek a megmondó emberek és földbe döngölik. Magyarországon különösen, mert olyan a baloldal számára szent, hívószóként működő dolgokat vet fel mint a tanszabadság határai (ó mein gott, nem taníthat azt és úgy ahogy a tannernéni szeretne, micsoda fertő... a végtelen tanszabadság eredményét lásd a cikkben), aztán itt van ez a tanárhiány, ami persze kizárólag Magyarországon létezik, és csakis O1G műve, ja hogy a liberálbolsevikok (mai álnevük woke, annyi van nekik mint hírhedt kommunistáinknak negyvennégyben) hazájában, a világ tanítómestere USA belpiacán is van? Meg alacsony a keresetük? Hát az is O1G műve, lám már Dallasban is járt, biztos ott fertőzte meg azt az országot is. Egyszer beteszi a lábát valahová és máris megy a szakadékba az az ország is. Visszamenőleg ötven évre. Hogy jó dolog az iskolai egyenruha? Micsoda náci fertő, tiszta hitlerjugend, EGYENRUHA (!) aztán a jövő héten majd masíroznak, meg könyveket égetnek is a kis nácik, mi? (Mondjuk egész UK-ban kötelező, szerintem a világ egyik legjobb dolga. Részleteket lásd szintén a cikkben) Szóval ez a cikk nem tudom, hogy hogyan jelenhetett meg az Indexen, biztosan valami szabotázs történt.

Ennél a résznél azért felhúztam a szemöldököm:

"Azt is támogatta, hogy kiskorú lányokat ne vihessen el az iskola a szülő értesítése nélkül abortuszra."
 
  • Hűha
Reactions: enzo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mint természettudományokkal foglalkozó szakember, sosem tudtam megérteni az ilyen elvont spirituális dolgokat. Szeretem a törvényszerűségeket.
Pedig ha tudnád, hogy hány természettudományokkal foglalkozó szakember vallásos; de ismerek rengeteg orvost, mérnököt, pénzügyi, jogi szakembereket. Talán több vallásos van köztük, mint humán irányból. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Édes istenem, ez megint micsoda...?4
Ez megint a tiszta ovi. Tehát mert más országban is tanárhiány van kb. ugyanazon okok miatt, akkor nem főleg az lemúlt 4x2/3-a mellett kinek is hibája?
700 mrd-os távközlési cég vásárlásra van lóvé. A tengernyi stadionra és "sport"támogatásra van lóvé.
Tanári fizetés meg 2014 óta befagyaszta.

Bocs, de a szart meddig cukrozod, tereled és mosdatod?
Látszik, hogy annyira értesz az oktatáshoz, mint én a matematikához. :p :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and OhioNurse

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 948
19 233
113
A világ (nem Európa) túlnépesedése a fő gond. Onnan eredeztethető minden. Azzal meg itt nem nagyon tudunk mit kezdeni, hogy az afrikaiak meg a Dél-Kelet Ázsiaiak tele szülik a világot.

Csak ez jelenleg ennek megoldása kivitelezhetetlen sajnos.
vagy a nyugatiak közt sokan a gyerek helyett inkább a 4. autót választják... Ezért pedig nem az afrikai feka lesz a bűnös, aki egész életében a német egy éves elautózott benzin CO2-jét bocsájtja ki a fogyasztásával. (ex has számok, biztos rosszak, de látni kell, hogy van másik oldala is az éremnek, meg a zöld fordulatos németek szénerőműről töltött villanyautói CO2 kibocsájtása, hisz tudjuk, hogy az a mumus a klíma változása mögött, hogy visznyul Mgambano nyílt tűzön főzéséhez Afromocsolád alsón?)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Pedig ha tudnád, hogy hány természettudományokkal foglalkozó szakember vallásos; de ismerek rengeteg orvost, mérnököt, pénzügyi, jogi szakembereket. Talán több vallásos van köztük, mint humán irányból. :D
Egyetemi körökben nem igen találkoztam vallásos emberrel, de még a munkám során sem.
 
Status
Not open for further replies.