Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mi köze a kormányzati források és jogi környezet megteremtésének a fegyelmezéshez?
Amúgy édesanyám cirka 40 éve tanár. De értem, legyél te az "okosabb" jó szokás szerint, amikor a szezon helyett a fazonról pofázol. Megint.
Pofázok?
És azért mert apám hegesztő, attól még kezdjek el Ozy'-val okoskodni és folyton beszólogatni? Vagy állítsak fel diagnózist, mert anyám 40+ évet az egészségügyben töltött?

Leírtam már, de nem vagy hajlandó megérteni, hogy az oktatás nem elsődleges, sőt még talán nem is másodlagos problémája a forráshiány. Igen, lehetne növelni a forrást, bőven; de nem lenne akkora eredménye, mint azt sokan gondolják.
Ezt saját szakmai tapasztalatból írtam és írom, mert ez is a végzettségem, ebben dolgoztam, még el nem jöttem 10 év után. De mégis én vélemény és nem megkérdőjelezhetetlen kijelentésként írom; ész érvekkel meg lehet győzni -mint ahogy tök elfogadtam a Te véleményed, érveid pl. napelem témában.

Neked meg annyi közöd van hozzá, hogy jártál iskolába. Azaz kb mint bárki másnak. Pontosan ennyi közöd van az oktatáshoz; pont annyi, pont ugyan az, hogy én meg emelt óraszámban tanultam matekot -de azért Te meg leosztod az embert. Én elfogadtam, hogy oké, lehet, hogy nem vagyok matematika professzor, sőőőt; de Te meg itt arcoskodsz, hogy édesanyád mennyit volt az oktatásban, meg, hogy én mit "pofázok". Nem veszed észre magad. Minden szakmabelivel leállsz vitázni, okosabb lenni. Aztán átmész klaviatúra-puzsérba, rádhadják és utána örülsz, hogy "lám, győztesen kerültem ki a vitából, nekem volt igazam".

A jó szokást meg nem értem miért írod. a meteorológiai témában is annyit mertem hozzászólni, hogy meteorológust és nem más területen tevékenykedő matematikust kellene megszólaltatni, aztán mint ha hozzád, vagy kopihoz intéződött volna az egy mondatnyi észrevétel elkezdtetek mindenfélét hadoválva az embernek esni, holott nem a matematika és meteorológia kapcsolatáról volt szó. De azért se értem ezt, mert vannak topicok, amiket meg sem nyitok és van még több, ahol csak olvasok és nem szólok hozzá, mert nem vagyok benne kompetens.

De ilyen stílusú kommunikáció után egyáltalán elgondolkodik az ember, hogy egyáltalán érdemes e még ezt az fórumot látogatni.
 
K

Kopi2000

Guest
vagy a nyugatiak közt sokan a gyerek helyett inkább a 4. autót választják... Ezért pedig nem az afrikai feka lesz a bűnös, aki egész életében a német egy éves elautózott benzin CO2-jét bocsájtja ki a fogyasztásával. (ex has számok, biztos rosszak, de látni kell, hogy van másik oldala is az éremnek, meg a zöld fordulatos németek szénerőműről töltött villanyautói CO2 kibocsájtása, hisz tudjuk, hogy az a mumus a klíma változása mögött, hogy visznyul Mgambano nyílt tűzön főzéséhez Afromocsolád alsón?)
Aztán Magyarországon annyira nagy a termékenységi ráta a keresztény, fehér emberek között????
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 031
32 469
113
Ennél a résznél azért felhúztam a szemöldököm:

"Azt is támogatta, hogy kiskorú lányokat ne vihessen el az iskola a szülő értesítése nélkül abortuszra."

Ez már mindenütt megy nyugaton, a nevét sőt a nemét is megváltoztathatja, ha a szülők vélhetően elleneznék, akkor egyszerűen a szülő tudta nélkül már (esetleg ellenkező nemű) néven fut attól kezdve a suliban.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
vagy a nyugatiak közt sokan a gyerek helyett inkább a 4. autót választják... Ezért pedig nem az afrikai feka lesz a bűnös, aki egész életében a német egy éves elautózott benzin CO2-jét bocsájtja ki a fogyasztásával. (ex has számok, biztos rosszak, de látni kell, hogy van másik oldala is az éremnek, meg a zöld fordulatos németek szénerőműről töltött villanyautói CO2 kibocsájtása, hisz tudjuk, hogy az a mumus a klíma változása mögött, hogy visznyul Mgambano nyílt tűzön főzéséhez Afromocsolád alsón?)
Senki nem mondta, én sem, sőt, hogy a nyugati világban nincsenek problémák. Dehogy. De, az a bizonyos túlnépesedett dél (Afrika, India, meg úgy általánosságban Délkelet-Ázsia, pl.) egyáltalán nem csak a nyílt tűzön sütögető benszülöttekből áll. Bizony iszonyatos mennyiségű olajat és fát elhasználnak, rengeteg marhát tartanak (nesze neked metán) és egyre többet, plusz iszonyatos mennyiségű élelmiszert kell odavinni (hajó, kamion, stb.), plusz az ipar nem a legfejlettebb CO2 mentes ipar, hanem bizony a legótvarabb szar. Mivel a népesség egyre csak gyarapodik, így bizony ezek a gondok is csak nőnek. Ráadásul, az istenadta még kocsit is akar tartani, no nem az erdei törzsben a varázsló, hanem az iszonyatosan gyarapodó városokban lakók, vagy motort nagyjából egyre megy. Ráadásul, mivel meg akarnak élni valamiből, hát nosza elkezdtek olyan remek dolgokkal foglalkozni, mint pálmaolaj, amihez elsőnek kiirtották az esőerdőt, mert hát az nem fizet annyit. Vagy, kivágták az esőerdőt, mert a faanyag sokat fizetett. Vagy felperzselték a szavannát, őserdőt, mert hát kell a terület. Ne csak mindig azzal számoljunk, hogy az egység sugarú John mekkora CO2 kibocsátó. Nagy, nem vitatja senki, de összességében azok az elmaradott ámde túlnépesedő területek sem sokkal kisebb kárt okoznak a Földnek. Ráadásul ahol meg tengerpartot adott az ég nekik, ott úgy túlhalászták a tengereket, hogy öröm nézni, mert a hal az ócsó. Plusz, mi az ami még fizet és tengerpart? Hajóbontás. Remek. Környezetvédelem nuku, (mondjuk legalább health&safety manager sem baszogatja őket, halnak is szaporán) essünk neki kézzel. Aztán vajon miért a legszennyezettebb folyók (gyakorlatilag nem látszik a folyó a szeméttől) tekeregnek arrafelé? Na miért is? Mert a benszülött nyílt tűzön sütögeti az elejtett vadhúst? Hát nem igazán. Sok víz lefolyt már a folyókon, mióta az a kólásüveg eltalálta szegény bantut.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and enzo

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
Senki nem mondta, én sem, sőt, hogy a nyugati világban nincsenek problémák. Dehogy. De, az a bizonyos túlnépesedett dél (Afrika, India, meg úgy általánosságban Délkelet-Ázsia, pl.) egyáltalán nem csak a nyílt tűzön sütögető benszülöttekből áll. Bizony iszonyatos mennyiségű olajat és fát elhasználnak, rengeteg marhát tartanak (nesze neked metán) és egyre többet, plusz iszonyatos mennyiségű élelmiszert kell odavinni (hajó, kamion, stb.), plusz az ipar nem a legfejlettebb CO2 mentes ipar, hanem bizony a legótvarabb szar. Mivel a népesség egyre csak gyarapodik, így bizony ezek a gondok is csak nőnek. Ráadásul, az istenadta még kocsit is akar tartani, no nem az erdei törzsben a varázsló, hanem az iszonyatosan gyarapodó városokban lakók, vagy motort nagyjából egyre megy. Ráadásul, mivel meg akarnak élni valamiből, hát nosza elkezdtek olyan remek dolgokkal foglalkozni, mint pálmaolaj, amihez elsőnek kiirtották az esőerdőt, mert hát az nem fizet annyit. Vagy, kivágták az esőerdőt, mert a faanyag sokat fizetett. Vagy felperzselték a szavannát, őserdőt, mert hát kell a terület. Ne csak mindig azzal számoljunk, hogy az egység sugarú John mekkora CO2 kibocsátó. Nagy, nem vitatja senki, de összességében azok az elmaradott ámde túlnépesedő területek sem sokkal kisebb kárt okoznak a Földnek. Ráadásul ahol meg tengerpartot adott az ég nekik, ott úgy túlhalászták a tengereket, hogy öröm nézni, mert a hal az ócsó. Plusz, mi az ami még fizet és tengerpart? Hajóbontás. Remek. Környezetvédelem nuku, (mondjuk legalább health&safety manager sem baszogatja őket, halnak is szaporán) essünk neki kézzel. Aztán vajon miért a legszennyezettebb folyók (gyakorlatilag nem látszik a folyó a szeméttől) tekeregnek arrafelé? Na miért is? Mert a benszülött nyílt tűzön sütögeti az elejtett vadhúst? Hát nem igazán. Sok víz lefolyt már a folyókon, mióta az a kólásüveg eltalálta szegény bantut.
Amit leírsz annak a nagyja az, ami miatt egységsugarú John kényelemben éhet, olcsó lehet neki a hal, a faanyag, a marhahús, pálmazsír, stb. A szemetét kényelmesen elviteti a világ másik felére "újrafeldolgoztatni", de igaziból csak az a lényeg, hogy ne legyen szem előtt. Aztán veszi a tetrapakba csomagolt gabonapelyhet. Valójában tehát EgységJohn ökológiai lábnyoma még sokkal nagyobb is, mint amit közvetlen otthon okoz, a kis hatékonyságú technológiával végzett kiszervezett környezetszennyezése miatt.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Az, csak molnit ignorera kell tenni. Sokat javított a htka élményemen!
Nem sok embert raktam eddig ignorra (2) de molnit nem akarom. Igen néha agyhugykövet kapok én is tőle, de néha meg egészen értelmeseket mond. Azt a keveset meg nem akarom elveszteni, csak azért mert amikor nem iszik (vagy mittudomén mit szed) akkor kijön belőle az agresszív kismalac. Az sokkal jobban irritál amikor valakitől annyi válasz telik, hogy "hülyeségeket beszélsz" és ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
Nem sok embert raktam eddig ignorra (2) de molnit nem akarom. Igen néha agyhugykövet kapok én is tőle, de néha meg egészen értelmeseket mond. Azt a keveset meg nem akarom elveszteni, csak azért mert amikor nem iszik (vagy mittudomén mit szed) akkor kijön belőle az agresszív kismalac. Az sokkal jobban irritál amikor valakitől annyi válasz telik, hogy "hülyeségeket beszélsz" és ennyi.
Hülyeségeket beszélsz. Régóta több a zaj amit kiad, mint a jel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Amit leírsz annak a nagyja az, ami miatt egységsugarú John kényelemben éhet, olcsó lehet neki a hal, a faanyag, a marhahús, pálmazsír, stb. A szemetét kényelmesen elviteti a világ másik felére "újrafeldolgoztatni", de igaziból csak az a lényeg, hogy ne legyen szem előtt. Aztán veszi a tetrapakba csomagolt gabonapelyhet. Valójában tehát EgységJohn ökológiai lábnyoma még sokkal nagyobb is, mint amit közvetlen otthon okoz, a kis hatékonyságú technológiával végzett kiszervezett környezetszennyezése miatt.
Mint mondottam volt, nem azt vitatom, hogy Johny fiú baromi jól teszi, hogy vég nélkül fogyaszt. Csak éppen az éremnek van egy másik oldala is. A hal meg nem neki olcsó, hanem a túlnépesedett területnek, mert őket etetni is kell valamivel. Igen, sokkal kevesebbet kellene itt fogyasztani, de nekik meg sokkal kevesebbet kellene szülni. Mindenkinek megvan a maga vaja a fején. Egy olyan területen ami képtelen eltartani magát miért is szülnek az asszonyok 20 gyereket? Igen, valamikor azért szültek, mert abból a húszból 18 meghalt 2 éves kora előtt. Ma meg 19 felnő. Na ezért baj, hogy nem a fogamzásgátlást vitték oda nekik, hanem csak az orvostudományt.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Erdély ősi magyar föld, észak-irország meg nem angol, hanem ír
Ez igaz, de a mostani konfliktusban ez finoman szólva sem érdekel senkit. A Krím nem ősi orosz föld, a XVIII. században került orosz fennhatóság alá (kis túlzással az olaszok hosszabb ideig tartottak ott fenn kereskedővárosokat, mint amióta orosz terület), a nemzetiségi viszonyok sem természetes úton változtak meg benne ("némi" szovjet segédlettel), most mégis a jelen etnikai állapot alapján tartják sokan jogosnak az orosz annektálást.
Akkor most el kell dönteni, hogy mi lehet az alapja a területi igényeknek, a jelen etnikai állapotok, vagy az "ősi föld" elve.
Ha a mai orosz direktívát helyeseljük, akkor Erdély és a Felvidék nagy részéről le kell mondanunk örökre, mert az etnikai arányok köszönő viszonyban sincsenek a trianoni állapotokkal, még ha erőszakosan is változtatták meg őket. De a Krímben is ez történt.
Ha a föld "ősisége" a döntő, akkor mi keresni valója van ott az oroszoknak?
Én óvatos lennék ezeknek a "etnikai jogoknak" és "ősi jussoknak" a sűrű egymásnak futtatásával, mert saját nemzeti tragédiánk helyrehozásának erkölcsi/jogi alapjai alatt vágjuk vele a fát.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 031
32 469
113
Aztán Magyarországon annyira nagy a termékenységi ráta a keresztény, fehér emberek között????

Vannak keresztény családok, amelyek 3-4 vagy több gyereket nevelnek, igaz ez egy kisebbség a templomba járók között is. Bár azért 2 gyerek általában megvan/meglesz ebben a körben.
Csak hát a nem "maga módján vallásos" vagy évente 1x templomba menő hívők az a lakosság 10%-a maximum, inkább kevesebb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and BJani
K

Kopi2000

Guest
Vannak keresztény családok, amelyek 3-4 vagy több gyereket nevelnek, igaz ez egy kisebbség a templomba járók között is. Bár azért 2 gyerek általában megvan/meglesz ebben a körben.
Csak hát a nem "maga módján vallásos" vagy évente 1x templomba menő hívők az a lakosság 10%-a maximum, inkább kevesebb.
A kerdes nem az, hogy vannak-e a populacioban tobb gyereket vallalok, hanem az, hogy az egesz populacio hogyan teljesit.... Az emlekeim szerint eleg rosszul, mert eroteljesen fogyunk.....
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 764
17 858
113
A tanár téma egy nehéz kérdés, mert mindenkinek van valami tapasztalata, vágya - sőt adott esetben sértettségi érzése is.

Ami nekem feltűnt, az emberek a legtöbb esetben nem értik - vagy nem akarják megérteni, miért kellene valamit megtanulniuk.

Hiába raksz össze egy nagyon jó tananyagot, adsz jól elő, adsz pofon egyszerű analógiákat, ha a másik oldal erre nem vevő. Tegnap tartottam az utolsó előadást a hegesztőmérnökin. Maradt még 4 óra üresen.

Feltettem a kérdést, mi legyen:
  • aki akar, elmehet, vagy
  • mivel az egész napom ki van fizetve, van 4 óra, kérdezhettek bármit a hegesztésről/tervezésről/alapanyagokról, rátok van bízva.

A csoport fele kiment, a többiek maradtak. Annyira jókat és sokat kérdeztek, hogy kaját rendeltünk az előadóba. Tök jól sikerült.

Reggel kaptam egy e-mailt, hogy megsértettem valami covid-előírást a maszkviselés miatt (a hétvégén 5000 fős melegfelvonulás volt, tömött sorban, maszkok nélkül...), ezért eljárás indul ellenem.

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy te, mint tanár, vannak a diákjaid, van a mikro és a makrokörnyezet. Ez a 4 elem ÉS kapcsolatban van, bármelyik értéke lesz 0, onnantól a kimenet is egy 0.

Ha csak rólam, a diákokról és a mikrokörnyezetről van szó, arra tudok hatni, de a makrokörnyezetre nem. Szarrágó fasz vagyok a vizsgáztatásnál, de ezt az elején elmondom. Az életben előforduló problémák megoldását akarom megtanítani, nem pedig az n+1 probléma visszamondását. Ha egy 15 fős csoportból 5 ember ezt elsajátítja, boldog vagyok. Ez az 5 ember el tudja feledtetni, ha krétaport kell szívnom, szarozni az írásvetítővel (2022, Németország), van pár balfasz, akiket a munkaügyi hivatal rakott oda és szemmel láthatóan szarnak az egészre, mert akkor megérte. Kikerült a kezeim alól 5 ember, akik elkezdenek kérdezni, gondolkodni, problémákon töprengeni.

A pénz mellékes - amúgy sem egy nagy eresztés, viszont ha visszagondolok, ha annak idején nekünk is így adták volna le az anyagot, akkor vajon hol tarthatnék!? Hova juthattam volna, ha nem egy agyonterhelt doktorandusz jön be satu másnaposan? Ha a ránk fordítandó 3-4 óra a tanárnak fontosabb lett volna, mint a mérnöki cége - aki persze a privát melójához az egyetemi erőforrásokat használta!? Mi lett volna, ha nem 34 évesen, hanem 21 évesen kezdek el komolyabban a végeselemel foglalkozni!? Mi lett volna, ha valaki 20 évesen elvitt volna minket termelő cégekhez, ha olyan házikat kapunk, ahol gondolkodni kell!?

Vagy ha ezek adottak lettek volna, kevesebb CS-t nyomtunk volna? Többet tanultunk volna, vagy akkor is lett volna egy kifogás és egy nem bevallott hárítás!?

Itt abbahogyom a gondolatmenetet, mert ez x irányba folytatható és erősen szubjektív.