Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Az meg hogy az USA kibassza magát a fejlett országokból ha nem képes embereket matekra tanítani és átalakul latin-amerikává legyen az ő gondjuk. Ha Kína is bedől akkor engem nem zavar, addig tartson ki. Bár lehet vesznek kilóra összeadni tudó embereket idegenből, a helyiek meg reppelnek és latinó zenéket pengetnek körülöttük.
Az hagyjan, de az igazan elit iskolak (az ivys Harvard, Yale, Penn, Columbia, Princeton, Cornell, Brown, Dartmouth mellett meg az MIT, Stanford, Caltech, Chicago, esetleg meg Johns Hopkins, Duke, Notre Dame, Georgetown, NYU eseteben) usznak a jelentkezokben, itthoniakban es kulfoldiekben egyarant. Mindezt ugy, hogy $60 ezer alatt nemigen jon ki egy elso diploma egyiken sem (mindemellett a Harvardnak peldaul csaknem $40 milliard van forgatva az alapitvanyaban.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mert paraszt volt a kölykük.
Azt mégis honnan tudod, hogy a tanár a levélen kívül mit, hogyan csinált.
Honnan tudod, hogy a "kölykük" mit csinált? Simán csak a hatalmi pozícióban levő bakancsának nyalása, és állításainak automatikus elfogadása megy? Vagy olyan szerencsés vagy, hogy tanár még sosem volt igazságtalan, ferdítő veled szemben? Ez csak a brit iskolarendszer magasabbrendű igazságossága miatt lehet, de ennek nagyon örülök ez esetben!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Sosem értetettem azokat a zseniket, akik szerint nem fizetés miatt van kevés tanár.
17-18 évesen és töri fizika szakos tanár szertettem volna lenni. Aztán rájöttem, hogy az éhenhalás nem jó sport.
Meg hát a körülmények. Egy tanár szerintem tanítson és az órákra készüljön és ne adminisztrátornak kezeljék.
Hehe én is fizika-töri, vagy fizika-bármi szakos akartam lenni, de a haverok meggyőztek hogy akkor nem lesz soha semmim.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Sosem értetettem azokat a zseniket, akik szerint nem fizetés miatt van kevés tanár.
17-18 évesen és töri fizika szakos tanár szertettem volna lenni. Aztán rájöttem, hogy az éhenhalás nem jó sport.
Meg hát a körülmények. Egy tanár szerintem tanítson és az órákra készüljön és ne adminisztrátornak kezeljék.
Pont, hogy azt írtam, hogy alacsony a fizetés. Nem azt, hogy itthon minden rendben. De úgy látszik téged és alalit elvakít az Orbán fóbiátok. Ha valaki csak megemlíti, hogy nem CSAK itthon probléma, ti egyből leálltok anyázni, hogy de igen. Pedig nem. Igen, azért kevés a tanár mert alacsony a fizetés, de ha végig olvasod amit írtam, te is meg alali is, akkor láthatod, hogy szó sem volt arról, hogy itthon bezzeg hülyére keresik magukat a tanárok.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Hehe én is fizika-töri, vagy fizika-bármi szakos akartam lenni, de a haverok meggyőztek hogy akkor nem lesz soha semmim.
Aznap, amikor átvettem a diplomámat, az aula faliújságján a legjobb ajánlat egy nevelőtanári állás volt egy vidéki kóterben. Nézegettem egy darabig a hirdetéseket, telefonáltam párat, de sehogy nem jött ki az "életkezdő matek". Vettem egy HVG-t (akkor még voltak benne álláshirdetések), és egy héttel később multis junior sales voltam, az iskolai fizetés háromszorosával fixen, plusz bónuszok. Csak 15 évvel később kezdtem el tanítani, akkor sem a pénz miatt, hanem pont a pénz ellenére. Rohadt sokat számítana a pénz a tanári pályán, de a tanítóknál, óvodapedagógusoknál is. A sokat emlegetett életpálya-modell sajnos nemigen váltotta be a reményeket.
 
M

molnibalage

Guest
Pont, hogy azt írtam, hogy alacsony a fizetés. Nem azt, hogy itthon minden rendben. De úgy látszik téged és alalit elvakít az Orbán fóbiátok. Ha valaki csak megemlíti, hogy nem CSAK itthon probléma, ti egyből leálltok anyázni, hogy de igen. Pedig nem. Igen, azért kevés a tanár mert alacsony a fizetés, de ha végig olvasod amit írtam, te is meg alali is, akkor láthatod, hogy szó sem volt arról, hogy itthon bezzeg hülyére keresik magukat a tanárok.
Semmiféle fóbia nincs.
De abban az országban, ahol nincs oktatási minisztérium és a belügyhöz, a rendvédelem mellé van betéve, kb. indikátora annak, hogy mi és hogyan van kezelve. Ez az egész védhetetlen.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Aznap, amikor átvettem a diplomámat, az aula faliújságján a legjobb ajánlat egy nevelőtanári állás volt egy vidéki kóterben. Nézegettem egy darabig a hirdetéseket, telefonáltam párat, de sehogy nem jött ki az "életkezdő matek". Vettem egy HVG-t (akkor még voltak benne álláshirdetések), és egy héttel később multis junior sales voltam, az iskolai fizetés háromszorosával fixen, plusz bónuszok. Csak 15 évvel később kezdtem el tanítani, akkor sem a pénz miatt, hanem pont a pénz ellenére. Rohadt sokat számítana a pénz a tanári pályán, de a tanítóknál, óvodapedagógusoknál is. A sokat emlegetett életpálya-modell sajnos nemigen váltotta be a reményeket.
De ha jól tudom, akkor Te nem a közoktatásban vagy, hanem hozzátok olyanok mennek, akiknek már valami célja van; nem?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
K

Kopi2000

Guest
Semmiféle fóbia nincs.
De abban az országban, ahol nincs oktatási minisztérium és a belügyhöz, a rendvédelem mellé van betéve, kb. indikátora annak, hogy mi és hogyan van kezelve. Ez az egész védhetetlen.
Kover Laca bacsi mondta meg a szocko vegen, hogy rendorallamban a rendor fizetese magasabb, mint a tanare...

Megkerestem:

 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 885
113
Mondanám, hogy haderőfejlesztés de nem az, a humorba pedig humor kell nem gyakorló elmebetegek.
Ha már a Brit tudósok megállapították, hogy ha 1 percig nézel ételről készült videót akkor megéhezel. Ezzel ellentétben azt is megállapították, hogy a hülyéket nem kel egy percig sem nézni ahhoz, hogy megállapítsd róluk, hogy komlett hülyék.
Nos ebben a fentebb említett mezőnyből itt az egyik szereplő.
Íme:
 
  • Hűha
  • Dühítő
Reactions: fip7 and papajoe

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Sosem értetettem azokat a zseniket, akik szerint nem fizetés miatt van kevés tanár.
17-18 évesen és töri fizika szakos tanár szertettem volna lenni. Aztán rájöttem, hogy az éhenhalás nem jó sport.
Meg hát a körülmények. Egy tanár szerintem tanítson és az órákra készüljön és ne adminisztrátornak kezeljék.
A németeknél sincsenek a tanárok agyonfizetve. Óraadóként kaptam egy napra bruttó 385€-t, amiből kb. 50% adó elmegy, így 8 órával számolva 20€-s nettó órabér, amiből ha főállású vagy, akkor kapsz kb. 2400€-t nettóban, ami az átlag mérnöki fizetéssel van egy szinten és kicsivel a kezdő orvosok bére alatt van.

Ha viszont beleszámolom az órákra felkészülést, jegyzeteket, stb, akkor egy 8 órás előadás mögött van kb. 4 óra előkészítés (a tananyag magja azonos, viszont a maradék 20%-ot mindig a résztvevők igényeihez igazítottam). Ha ezzel számolom, akkor kezdjük felülről közelíteni a betanított szakmunkás bérét, annyi különbséggel, hogy a szakmunkás heti 35 órát dolgozik.

Ellenben ha elmész előadást tartani valami management hülyeségből vagy ződenergiás hakni van, akkor komolyabb zseton van, ott 1000€/órás "honoráriumok" vannak meg egy lepukkant műhelyben tartasz előadást, hanem valami alpesi wellness hotelben.

A tanári munka itt is az éhenhalási limit. A hegesztőmérnöki egyesület sem bírja a full-time tanárokat megfizetni, mert horror a járulék egy tanár után - másrészről aki tanárnak megy, minimális gyakorlati tapasztalattal bír (ez nem leszólás, hanem tény és nem a tanár hibája, hanem a rendszer ilyen bürökratikus. X millió papír és adminisztratív faszság). Aztán ehhez jön a kötelezően előírt továbbképzés, meg a helyi képzési kamara baromságai.

Ha nem másodállásként és úgymond "hobbiként" csináltam volna, főállásként tuti nem ezt a vonalat választom - még a németeknél sem. A magyar viszonyok is nagyjából ugyanez, csak ott fordítva működik. Magyarországon a műszaki vonalon azért kell az egyetemi tanári rang, hogy könnyebben tudj a mérnöki cégednek külsös meló szerezni, mert akkor a Pista biztos nagyon ért hozzá, hisz a BME-n tanár, aztán ezzel visszakanyarodunk az előző hozzászólásomhoz.

Az egész oktatást teljesen más alapokra kellene helyezni. Nekem az amcsi modell sem tetszik, de ez az erőforrásokkal pazarló és uram-bátyám/tekintélyelvű bagázs sem. Ázsiáról sem vagyok jó véleménnyel, mert ott már egy ideje diploma- meg PhD-gyártósorok vannak. Manapság már tudományos publikációnak számít egy csőcsonk végeselemes analízise vagy összehegeszteni két csövet P22-es anyagból. A héten a negyedik tag volt nálam állásinterjún PhD végzettséggel anyagtudományból és összeszerelésen akar hegesztőket vizsgáztani. WTF!? Papír alapján túlkvalifikált, tapasztalat alapján meg alulkvalifikált, de a HR lassan kiszór mindenkit, akinek nincs minimum MSc-je.
 
M

molnibalage

Guest
A németeknél sincsenek a tanárok agyonfizetve. Óraadóként kaptam egy napra bruttó 385€-t, amiből kb. 50% adó elmegy, így 8 órával számolva 20€-s nettó órabér, amiből ha főállású vagy, akkor kapsz kb. 2400€-t nettóban, ami az átlag mérnöki fizetéssel van egy szinten és kicsivel a kezdő orvosok bére alatt van.

Ha viszont beleszámolom az órákra felkészülést, jegyzeteket, stb, akkor egy 8 órás előadás mögött van kb. 4 óra előkészítés (a tananyag magja azonos, viszont a maradék 20%-ot mindig a résztvevők igényeihez igazítottam). Ha ezzel számolom, akkor kezdjük felülről közelíteni a betanított szakmunkás bérét, annyi különbséggel, hogy a szakmunkás heti 35 órát dolgozik.

Ellenben ha elmész előadást tartani valami management hülyeségből vagy ződenergiás hakni van, akkor komolyabb zseton van, ott 1000€/órás "honoráriumok" vannak meg egy lepukkant műhelyben tartasz előadást, hanem valami alpesi wellness hotelben.

A tanári munka itt is az éhenhalási limit. A hegesztőmérnöki egyesület sem bírja a full-time tanárokat megfizetni, mert horror a járulék egy tanár után - másrészről aki tanárnak megy, minimális gyakorlati tapasztalattal bír (ez nem leszólás, hanem tény és nem a tanár hibája, hanem a rendszer ilyen bürökratikus. X millió papír és adminisztratív faszság). Aztán ehhez jön a kötelezően előírt továbbképzés, meg a helyi képzési kamara baromságai.

Ha nem másodállásként és úgymond "hobbiként" csináltam volna, főállásként tuti nem ezt a vonalat választom - még a németeknél sem. A magyar viszonyok is nagyjából ugyanez, csak ott fordítva működik. Magyarországon a műszaki vonalon azért kell az egyetemi tanári rang, hogy könnyebben tudj a mérnöki cégednek külsös meló szerezni, mert akkor a Pista biztos nagyon ért hozzá, hisz a BME-n tanár, aztán ezzel visszakanyarodunk az előző hozzászólásomhoz.

Az egész oktatást teljesen más alapokra kellene helyezni. Nekem az amcsi modell sem tetszik, de ez az erőforrásokkal pazarló és uram-bátyám/tekintélyelvű bagázs sem. Ázsiáról sem vagyok jó véleménnyel, mert ott már egy ideje diploma- meg PhD-gyártósorok vannak. Manapság már tudományos publikációnak számít egy csőcsonk végeselemes analízise vagy összehegeszteni két csövet P22-es anyagból. A héten a negyedik tag volt nálam állásinterjún PhD végzettséggel anyagtudományból és összeszerelésen akar hegesztőket vizsgáztani. WTF!? Papír alapján túlkvalifikált, tapasztalat alapján meg alulkvalifikált, de a HR lassan kiszór mindenkit, akinek nincs minimum MSc-je.
Akkor igazából hol megy jól az oktatás?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Egy időben még a népnevelő fejemmel próbálkoztam kommentekben harcolni belük, de azóta bele is fáradtam, meg van is épp elég melóm drága Ukrajna miatt (kövi edition részeként megint rághatom magam Zaporozsjén mert megint megy a balhé). Inkább megírom cikkben általánosan a hazai és nyugati médiának címezbe burkoltan, hogy hülyék vagytok baszdmeg mint a segg. Úgyis mindegy kinek címezném, nagyja egykutya, aki meg nem az nem veszi magára.
áthoztam ide.

Mindenhol ez megy. Egyre kevésbé olvasom ezeket az oldalakat. Ha eljut hozzám valami, akkor legtöbbször azért, mert valaki elküldi, hogy "ezt nézd, mekkora faszság". Éveken át előfizetéses olvasója voltam a portfolio-nak. Mára ott tartok, hogy van egy német online újság, amire előfizetek, aztán kifújt. Nem is nagyon olvasok híreket.

Napi 1 órát nézek híreket (magyar/amcsi/német/olasz/kínai) aztán kifújt. Gyorsan átpörgetem, mert nagyjából madárbélből jóslás megy, a címek alapján meg lehet következetni a cikkek minőségére.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Akkor igazából hol megy jól az oktatás?
Kérdés, hogy ki válaszolja meg.

Ha engem kérdezel, az oktatás célja olyan emberek kinevelése, akik önállóan képesek problémákat megoldani és összefüggésekben gondolkodni, valamint a választott szakmájukban képesebb egyre magasabb szintre eljutni. Az oktatás felkészíti őket erre.

Ha megkérdezel egy politikust, más választ kapsz. Ha megkérdezel egy cégvezetőt, megint egy másik válasz lesz.

A "jóságot" megállapítani megint szubjektív. A legtöbb helyen egyetemi rangsorokat nyomatnak, de nagyjából ugyanolyan kifejező számomra, mint Magyarországot "sportnemzetnek" hívni az olimpiai éremtáblázat alapján, miközben tudjuk, milyen "sportnemzet" mászkál naponta az utcán...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 655
113
áthoztam ide.

Mindenhol ez megy. Egyre kevésbé olvasom ezeket az oldalakat. Ha eljut hozzám valami, akkor legtöbbször azért, mert valaki elküldi, hogy "ezt nézd, mekkora faszság". Éveken át előfizetéses olvasója voltam a portfolio-nak. Mára ott tartok, hogy van egy német online újság, amire előfizetek, aztán kifújt. Nem is nagyon olvasok híreket.

Napi 1 órát nézek híreket (magyar/amcsi/német/olasz/kínai) aztán kifújt. Gyorsan átpörgetem, mert nagyjából madárbélből jóslás megy, a címek alapján meg lehet következetni a cikkek minőségére.
Az amúgy is utolsó napjait rugdosó klasszikus újságírás gyakorlatilag nagyjából a Buzzfeed jelenség elterjedésével egyidőben eltávozott az élők köreiból, és maximum néhány fafejű tulok, mint amit mi próbálunk csinálni igyekszik még valamennyit megtartani. Csak hát széllel szemben nehéz hugyozni, nem is tudjuk a nagyokkal érdemben fevenni a versenyt, főleg, hogy ahhoz ember kéne, ami megint csak nincs. Bár meglepő módon azért lenne kereslet a minőségre, csak hát az nem az a nagyon széles réteg.

Amúgy oroszul tudva Ukrajna kapcsán Telegramon hihetetlenül jó elemzéseket meg helyzetjelentéseket lehet olvasni közvetlenül a frontról lehetőség szerint a valós helyzetet bemutatva. Na valami ilyesmit akarok én is itthon adni persze lehetőségekhez képest, mert megint csak egyedül tolom ezt a szekciót és az olyanokra mint Közép-Ázsia, Baltikum, Kaukázus egyszerűen fizikailag nincsen kapacitásom
 
M

molnibalage

Guest
Az amúgy is utolsó napjait rugdosó klasszikus újságírás gyakorlatilag nagyjából a Buzzfeed jelenség elterjedésével egyidőben eltávozott az élők köreiból, és maximum néhány fafejű tulok, mint amit mi próbálunk csinálni igyekszik még valamennyit megtartani. Csak hát széllel szemben nehéz hugyozni, nem is tudjuk a nagyokkal érdemben fevenni a versenyt, főleg, hogy ahhoz ember kéne, ami megint csak nincs. Bár meglepő módon azért lenne kereslet a minőségre, csak hát az nem az a nagyon széles réteg.
A minőségre van igény egyes helyeken és meg is fizetik, ha látják értelmét és kb. nincs versenytárs.
Ha itt megengedtek némi önfényezést, mert indikatív is a témára nézve.

Amikor a Militavia csatorna fajlagos mutatóit megnéztem a támogatók terén olyan számokat láttam, amit nem akartam elhinni.

Itthon megnéztem néhány általam ismert csatornát, nagyokat és kicsiket is.
A Patreon felületet ezek közül randomra választava Militavia 2,5-16-szoros fajlagos feliratkozó számmal bír

  • Még az olyan nagyon erős közösséggel bíró csatorna, mint a Retroshock is 135k mellett bír 298 Patreon támogatóval, minden 450 ember támogató.
  • Az Otherworldot néhányan ismerik itt. 250k feliratkozó és volt talán 300 támogatójuk, de ők most mentek át Donablyra ezért a szám már nem elérhető / pontos.De akkor is látszik az arány. 833 sub / támogató. Ez elég egyértelmű jele a fiatalabb közösségnek. Ingyé jó lesz mentalitás.
  • De van olyan gamer csatorna, hogy majd 20k feliratkozó mellett van 4 patreon támogatója. (Shiring gaming)
  • Zállatorvos 141k és 434 támogató, minden 324. ember. Mindez úgy, hogy kvázi egy halott csatorna. 1+ éve nincs új videó rajta.

Ez nálam 3600 mellett 21, a két külföldit levontam belőle. Tehát minden 171. feliratkozó támogató.
De a RS az egyik legerősebb csatorna. A YT csatornatagságot nem látom, ezért nem tudtam összehasonlítani.
Ha a YT + Patreont együtt veszem, akkor ez nálam 92. Tehát kb. minden száz feliratkozóból egy támogató.

És akkor erre jön már rá az összeg. Amikor ez látható volt egyes csatiknál, akkor olyan 1,5-2 USD/személy átlag volt. Ez nálam 5,23.
Tehát erre mondtam azt, hogy egyes minta csatornákkal összevetve 2-10-szer több támogató van és azok 2-3-szor nagyobb összeggel hajlandók átlagban támogatni a működés és a munkát.

A magyar csatorna sikeressége messze meghaladja előzetes várakozásaimat. Én azt hittem, hogy a magyarnak nem lesz értelme és az angol majd előbb utóbb lemossa. Jelenleg kb. az látszik, hogy ha mágikusan 50k-s lenne az angol csatorna ÖSSZES videójának átlag nézettsége, akkor is a nézettséggel alulról karcolva hozná azt, amit most a támogatások + nézettség miatt tud a magyar.
3600 emberrel.

Én sokkolódtam, amikor ezeket megnéztem.

Egyetlen olyan alkotói csoportot találtam, ami messze túlszárnyal sanszosan engem is a Checkpoint / IDDQD stáb.
Viszont ott igen nehéz a közösség méretét megmondani. Mert a beágyazott soundcloud felületüknek nincs 2000 követője sem, de ezzel szemben friss anyagokat is néha 6-8 ezre meghallgatással bír és több felület is jelen vannak. De még 10k követőre is kerekítve a 309 támogató egészen durva mennyiség. Ha meg ennyi sem, akkor tényleg hajjaj. És az egy főre eső támogatási összeg 4-5 USD táján van. De amit csinálnak, az magyar nyelven páratlan. Legalábbis tudtommal.

(
Bár azért halkan jegyzem meg, hogy ha én is csak dumálnék és nem kéne rajzolni meg animálgatni, akkor én sem 3-6 hetente tennék ki tartalmat...)
Valahol mulatságos, hogy tudnék kb. már egy grafikust és videókészítőt foglalkoztatni olyan ütemben írom néha a szktriptet.

Szóval bizony kijön az, hogy a mennyiség * igénytelenség nem szül annyi pénz, mint a nagyon kis tábor * nagyon elszánt támogatás.
Csak ez a teljes piac elenyésző része. De hobbinak egész jó, ha éppen tudod így tolni a bármit.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 655
113
Ha engem kérdezel, az oktatás célja olyan emberek kinevelése, akik önállóan képesek problémákat megoldani és összefüggésekben gondolkodni, valamint a választott szakmájukban képesebb egyre magasabb szintre eljutni. Az oktatás felkészíti őket erre.
Ohh igen, Korvó nemzetközi tanulmányok utánérzés, avagy köhögd vissza hányféleképpen lehet IMF hitelt felvenni meg mennyi volt a hágai jugó bíróság költségvetése 2018-ban plusz az összes nyomorult EU szervet és afrikai felszabadító mozgalmat. De mikor aktuális helyzetképet kéne alkotni, akkor többsége egyszerűen beszart, mert hát-hát ezek nem a helsinki kosarak. Igaz inkább saját érdekében meg nem nevezett oktató meg 10+ éves diákkal dolgozott, ahol még épült a Déli Áramlat. Csak volt valami hülye aki folyton helyesbített, hogy az miért nem úgy van, amíg meg nem untam :D Amúgy aki előttem volt államvizsgán konkrétan nem tudta, hogy de Gaulle volt a 60-as években a francia államfő és mégis átment
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
De ha jól tudom, akkor Te nem a közoktatásban vagy, hanem hozzátok olyanok mennek, akiknek már valami célja van; nem?
Igen, egy érettségi utáni szakgimnázium ez, de nem egy fizetős magániskola. Óraadóként komfortosabb, mint a talpas közoktatás, bár a működés ugyanaz. Órarend, tanagyag, e-napló, vizsgák stb.

És valóban sokkal elszántabbak a diákok. Bár van egy réteg, akik lébecolnak az iskola ürügyén pár évet, de a java tényleg tanulni jön.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
"Ne beszélj annyit Hán követe, inkább nézz utána a selyemáruk rizs stb. mennyiségének és minőségének,amit Hán hunoknak szállítani köteles. Ha a szállított áruk rendben vannak, akkor nincs beszélni valónk. Ha pedig nem eleget és rosszat hoztatok, akkor ősszel elmennek a mi lovasaink s betakarítják a hiányzó gabonát."
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
A németeknél sincsenek a tanárok agyonfizetve. Óraadóként kaptam egy napra bruttó 385€-t, amiből kb. 50% adó elmegy, így 8 órával számolva 20€-s nettó órabér, amiből ha főállású vagy, akkor kapsz kb. 2400€-t nettóban, ami az átlag mérnöki fizetéssel van egy szinten és kicsivel a kezdő orvosok bére alatt van.

Ha viszont beleszámolom az órákra felkészülést, jegyzeteket, stb, akkor egy 8 órás előadás mögött van kb. 4 óra előkészítés (a tananyag magja azonos, viszont a maradék 20%-ot mindig a résztvevők igényeihez igazítottam). Ha ezzel számolom, akkor kezdjük felülről közelíteni a betanított szakmunkás bérét, annyi különbséggel, hogy a szakmunkás heti 35 órát dolgozik.

Ellenben ha elmész előadást tartani valami management hülyeségből vagy ződenergiás hakni van, akkor komolyabb zseton van, ott 1000€/órás "honoráriumok" vannak meg egy lepukkant műhelyben tartasz előadást, hanem valami alpesi wellness hotelben.

A tanári munka itt is az éhenhalási limit. A hegesztőmérnöki egyesület sem bírja a full-time tanárokat megfizetni, mert horror a járulék egy tanár után - másrészről aki tanárnak megy, minimális gyakorlati tapasztalattal bír (ez nem leszólás, hanem tény és nem a tanár hibája, hanem a rendszer ilyen bürökratikus. X millió papír és adminisztratív faszság). Aztán ehhez jön a kötelezően előírt továbbképzés, meg a helyi képzési kamara baromságai.

Ha nem másodállásként és úgymond "hobbiként" csináltam volna, főállásként tuti nem ezt a vonalat választom - még a németeknél sem. A magyar viszonyok is nagyjából ugyanez, csak ott fordítva működik. Magyarországon a műszaki vonalon azért kell az egyetemi tanári rang, hogy könnyebben tudj a mérnöki cégednek külsös meló szerezni, mert akkor a Pista biztos nagyon ért hozzá, hisz a BME-n tanár, aztán ezzel visszakanyarodunk az előző hozzászólásomhoz.

Az egész oktatást teljesen más alapokra kellene helyezni. Nekem az amcsi modell sem tetszik, de ez az erőforrásokkal pazarló és uram-bátyám/tekintélyelvű bagázs sem. Ázsiáról sem vagyok jó véleménnyel, mert ott már egy ideje diploma- meg PhD-gyártósorok vannak. Manapság már tudományos publikációnak számít egy csőcsonk végeselemes analízise vagy összehegeszteni két csövet P22-es anyagból. A héten a negyedik tag volt nálam állásinterjún PhD végzettséggel anyagtudományból és összeszerelésen akar hegesztőket vizsgáztani. WTF!? Papír alapján túlkvalifikált, tapasztalat alapján meg alulkvalifikált, de a HR lassan kiszór mindenkit, akinek nincs minimum MSc-je.
Köszönet alkalmi jelentéseidèrt a való világból!
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Aztán Magyarországon annyira nagy a termékenységi ráta a keresztény, fehér emberek között????
A kerdes nem az, hogy vannak-e a populacioban tobb gyereket vallalok, hanem az, hogy az egesz populacio hogyan teljesit.... Az emlekeim szerint eleg rosszul, mert eroteljesen fogyunk.....


Szerintem Magyarországon a cigókon kívül a gyakorló keresztények között van még a legtöbb nagycsaládos. A velem egykorú barátaim között is van már nem egy vagy kettő, akiknél 3 vagy akár 4 gyerek is van, pedig még egyikük sincs 40. De ismerek jó pár olyan családot is, ahol 5 vagy 6 gyerek is van.
(Van egy 8 gyerekes is, mondjuk ott már asszem a mennyiség a minőség rovására ment...)

Ha te nem nagyon ismersz nagycsaládosokat, az vszeg azért van, mert messziről kerülöd a templomokat. ;)
Az egész populáció termékenységi rátáját szerintem pont a liberális-ateista tömegek húzzák le.
(persze nyilván, kivételek ott is akadnak, ahogy mindenütt)