Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Mondjuk Oroszországta nem igaz, hogy nem ártott nekünk (v.ö.: 1849), de addig a Szovjetúnió valóban nem. De ezt ezerszeresen bepótolták...

Gondolkodtam, hogy számítva a köteketésre, beleírjam-e, hogy amelyek közvetlenül előtte nem ártottak nekünk...
És igen, ez van, ha bárki más kegyeiért olyanokat támadunk meg, akiket nem kellett volna, hogy akkor azok azt ezerszeresen leverik rajtunk.
(Most is le fogják egyébként. Csak úgy mondom. Ha mondjuk a NATO-ban versenyt futunk a Nyugat kegyeiért Oo. ellen.)
Meg egyébként én úgy tudom, hogy 1849-ben azoknak volt nagyobb szerencséje, akik nem az osztrákok előtt, hanem az oroszok előtt tették le a fegyvert...
és mellesleg, szerintem méltányolni kellene, hogy a Szovjetunióbeli "vendégszereplésünk" után nem írtották ki Magyarország 1/3-át mondjuk, arányosan a SZU általunk és a szövetségeseink által okozott veszteségeiért cserébe.
 
  • Vicces
Reactions: Bleroka

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Gondolkodtam, hogy számítva a köteketésre, beleírjam-e, hogy amelyek közvetlenül előtte nem ártottak nekünk...
És igen, ez van, ha bárki más kegyeiért olyanokat támadunk meg, akiket nem kellett volna, hogy akkor azok azt ezerszeresen leverik rajtunk.
(Most is le fogják egyébként. Csak úgy mondom. Ha mondjuk a NATO-ban versenyt futunk a Nyugat kegyeiért Oo. ellen.)
Meg egyébként én úgy tudom, hogy 1849-ben azoknak volt nagyobb szerencséje, akik nem az osztrákok előtt, hanem az oroszok előtt tették le a fegyvert...
és mellesleg, szerintem méltányolni kellene, hogy a Szovjetunióbeli "vendégszereplésünk" után nem írtották ki Magyarország 1/3-át mondjuk, arányosan a SZU általunk és a szövetségeseink által okozott veszteségekért cserébe.
A kommunizmust a Szovjetunió megalakulásakor az egész világon veszélyesnek ítélték, és a polgárháború eseményei, meg a sztálini gyakorlati megvalósítás azért némiképp visszaigazolta a félelmeket. Nem volt nehéz egy bolsevikellenes táncba bevinni a nemzeteket, pláne, ha mint minket, még járulékos haszonnal is kecsegtetett. Ezért kár elmarasztalni bárkit. Főként úgy, hogy ma már tudjuk, Koba elvtárs nagyon gyorsan a románok kérésének akceptálását látta előrébbvalónak, mivel ő onnan tervezett elvenni területeket, és Erdélyt kompenzációként ígérte oda.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
A kommunizmust a Szovjetunió megalakulásakor az egész világon veszélyesnek ítélték, és a polgárháború eseményei, meg a sztálini gyakorlati megvalósítás azért némiképp visszaigazolta a félelmeket. Nem volt nehéz egy bolsevikellenes táncba bevinni a nemzeteket, pláne, ha mint minket, még járulékos haszonnal is kecsegtetett. Ezért kár elmarasztalni bárkit. Főként úgy, hogy ma már tudjuk, Koba elvtárs nagyon gyorsan a románok kérésének akceptálását látta előrébbvalónak, mivel ő onnan tervezett elvenni területeket, és Erdélyt kompenzációként ígérte oda.

"Nem volt nehéz egy bolsevikellenes táncba bevinni a nemzeteket, ..."

Igen, tudom. Mostanra a dolog úgy változott meg, hogy most diktatúraellenes táncba akarnak belevinni minket... na vajon mennyire látjuk át, hogy a felállás ugyanaz, csak a címke változott?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
"Nem volt nehéz egy bolsevikellenes táncba bevinni a nemzeteket, ..."

Igen, tudom. Mostanra a dolog úgy változott meg, hogy most diktatúraellenes táncba akarnak belevinni minket... na vajon mennyire látjuk át, hogy a felállás ugyanaz, csak a címke változott?
De a kommunizmus is embertelen volt, lehet, hogy a diktatúrák is azok?
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 442
16 748
113
Olvastam is egy szovjet beszámolót, ahol legnagyobb volt az ellenséges tüzérség oda rakták a románokat mivel rühelték őket :D
Ráadásul többször ki kellett vonni őket,mert óriási veszteségeik voltak,és az orosz források szerint szinte semmire nem voltak jók.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
De a kommunizmus is embertelen volt, lehet, hogy a diktatúrák is azok?

Ez az egész diktatúrázósdi nem volt divat még 20 évvel ezelőtt. Egész egyszerűen nem volt a közbeszéd tárgya, hogy melyik ország diktatúra, melyik demokrácia. Ezt az egész diktatúra vs. demokrácia témát az USA hozta be a köztudatba, hogy legyen mivel indokolnia a birodalmi terjeszkedését. Egész egyszerűen az van, hogy semmi közünk más országok belső berendezkedéséhez.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ez az egész diktatúrázósdi nem volt divat még 20 évvel ezelőtt. Egész egyszerűen nem volt a közbeszéd tárgya, hogy melyik ország diktatúra, melyik demokrácia. Ezt az egész diktatúra vs. demokrácia témát az USA hozta be a köztudatba, hogy legyen mivel indokolnia a birodalmi terjeszkedését. Egész egyszerűen az van, hogy semmi közünk más országok belső berendezkedéséhez.
Pont az ilyen mentalitás vezet oda, hogy a szélsőségek (lett légyen bármelyik oldali is) teret és realitást nyernek.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Ráadásul, hogy az orosz példánál maradjunk, az oroszok annál szélsőségesebbek lesznek, minél jobban támadjuk őket. Igazából véve a Nyugat támadása nélkül pl. föl sem merülhetett volna, hogy Oo. visszaállítsa a Szovjetuniót, de most már az is fölmerül, mint lehetőség. Még egy kicsit több beavatkozás a Nyugat részéről, és garantáltan lesz Szovjetunió. Amúgy meg ha a Nyugat nem akarta volna még Ukrajnát is elvenni az oroszoktól, nem tudott volna indokot gyártani Moszkva arra, hogy miért kell visszaállítani a SZU-t.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Akkor sincs hozzá semmi közünk, amíg minket nem bántanak.
Persze a nácikhoz sem volt senkinek köze, aztán hipp-hopp kiirtották Európa jó részét, mint a szovjet.
Akkor már rég késő bármit is lépni, mikor már a határon kopogtat.
Csak újabb kifogások merülnek fel, hogy épp akkor, épp miért nem lép megint senki.
Chamberlain féle tactics sem jött be anno...
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Persze a nácikhoz sem volt senkinek köze, aztán hipp-hopp kiirtották Európa jó részét, mint a szovjet.
Akkor már rég késő bármit is lépni, mikor már a határon kopogtat.
Csak újabb kifogások merülnek fel, hogy épp akkor, épp miért nem lép megint senki.
Chamberlain féle tactics sem jött be anno...

Ez nagyon buta duma, és borzasztóan erőltetett hasonlat. Ugyanis pontosan hogy a németekkel szemben való szükségtelen keménykedés tette lehetővé, hogy egy olyan figura, mint Hitler egyáltalán a hatalomba kerülhetett.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Nem beszélve arról, hogy Hitlert még az USA is támogatta, főként azért, hogy Hitler támadja meg a Szovjetuniót.
Tehát az, hogy Hitler "hipp-hopp kiirtotta Európa jó részét", nem kis részben az USA-nak is "köszönhető", mert éppenhogy nem visszafogni akarta őket...
mint ahogy épp most is az USA Oroszországot nem visszafogni, hanem egyenesen provokálni akarja az EU ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
És? Akkor ez most legitimizálja vagy mi.
Erőltetett, aha. Szegény nácik, hungaristák, vasgárdisták stb stb mind bele lettek kényszerítve, hát de ők nem
tehetnek róla. Sőt, a sok balfasz aki azóta is az ilyenekre veri, azok sem tehetnek róla. Mindig azok a csúnya körülmények.
Szerecsenmosdatás, amit írsz.

Nem igazán értem, hogy most miről is beszélünk, különben. Én csak azt mondtam, hogy a keménykedés, a más országok belügyeibe történő belepofázás miatt jönnek létre elsősorban a szélsőséges rezsimek.
Például, itt van/volt nektek egy viszonylag normális Putyin által vezetett Oroszország, de az nektek nem volt jó, hát most majd kaptok nála egy brutálisabbat. Ennyit értek el a "megelőző" célzatú belavatkozásotokkal.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
@SirHiggins
Plusz azt mondtam még, hogy a kedvenc USA-dnak, ami gyakran jön az ilyen "megelőző" célzatú szöveggel, célja éppenhogy nem a brutális rezsimek terjeszkedésének megállítása, hanem éppen a létrehozása és a helyzet eszkalálása.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Példának okáért, ajánlom figyelmedbe, figyelmetekbe az alábbi dokumentumfilmet. Német tudás szükségeltetik hozzá.

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
@SirHiggins
Plusz azt mondtam még, hogy a kedvenc USA-dnak, ami gyakran jön az ilyen "megelőző" célzatú szöveggel, célja éppenhogy nem a brutális rezsimek terjeszkedésének megállítása, hanem éppen a létrehozása és a helyzet eszkalálása.
Én meg azt reagáltam, hogy ha nem avatkozik be egy nyilvánvalóan romboló rendszer terjedésébe a civilizált világ, akkor nem fog megállni egy határkerítésnél sem magától.
ps: nekem nem kedvencem az US. Nem egyenlő GB-al.
Az más kérdés, hogy a jelenlegi palettán szvsz leg vállalhatóbb és kvázi
szükséges kisebb-rossz (ti.US).

edit: mondj már kérlek egy olyan szuverén országot, aminek történelme során nem ugattak bele a 'nagyok' a dolgaiba.
Ez mindig így ment. A szerencsénk az volt, hogy volt pár olyan nagy nemzet, akik történetesen szélsőségektől mentesen a status-quo fenntartásában voltak érdekeltek és igazgatták így vagy úgy a dolgokat.
Lehet ezt szeretni, lázadozni ellene de a tényeken nem változtat.
A kérdés az, hogy egy nyíltan elnyomó, expanzív, fejletlen országnak hagyni kell, jó-e, hogy diktálhasson.
Az eddigi történelmi tapasztalatok szt, nem igazán jött be, amikor ilyen volt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 006
113
1949 Ben a kedves gyarmattartóink hívták ellenünk az Oroszokat, nem jókedvükben jöttek, zsoldot kaptak,ezen lehet filozofálni,de nem volt velünk bajuk,ne keverjük a málnaszőrt,a kedves habsburgok még döntetlenre sem tudták kihozni a meccset ,ezért fizették meg őket ellenünk, volt miből, kifosztottak minket szépen.
Utána 2x házhoz mentunk a lófaszért,másodszorra a donig mentünk,ne csodálkozzunk már,hogy lófaszt kaptunk,rakjuk már össze, elmentünk szovjetet gyilkolni dolfiékkal,hogy majd dolfiék visszaadnak területeket,de ugye nem szeretetből,hanem fizetségért.
Rakd már össze, a szomszéd Gyula segítene,hogy Gézától visszavegyünk területet,ha segítünk a.másik utcában kinyírni Szergelyt,meg az egész családját,a maradék meg untermersh lesz,minket fog szolgálni.
Szergely össze trombitálta a 4x.akkora családját,és a teraszig jutottunk,ahol megbaszták a szánkat,majd eljöttek a mi házunkhoz,ott is lófasz,majd Gyula nappalijában is reültek a lófaszok Gyuszi minden rokonának,minden testnyílásába,meg oda is,ahol nem is volt testnyílás....
Sanszosan 100-ból 99 család így járt volna el.
Itt ragadtak 40 évet,beszopódtak,mi is,majd hazamentek,mit kell ezen rugózni?
Nem az adja egy ember értékét,hogy meddig tud haragudni,gyülölni,utálni,hanem, hogy milyen hamar képes megújulni,felismerni az új lehetőségeit,új barátait,kapcsolatait.
Egyik ma élő Orosz embert,de magát.az Orosz államot sem kell a 80,meg a 35 évvel ezelőtti események miatt utálni,megítélni,ignorálni.
Csak nézz szét,mennyi vadbarom ország van,amelyek képtelenek felül emelkedni a rovott múltjukon,azeri-grúz,görög-török,lengyel-orosz,stb pont végtelen a lista,.a kérdés, ez jó nekik,esetleg harmadik fél kihasználja ezt...?
Semmi jelentősége,hogy 80 éve a.nagyfater hány szovjetet ölt meg,vagy hány Magyart öltek meg ezért a szovjetek.
Abszolúte de semmi!
Beszopódott a szu,aminek kb az Orosz emberek 90%-ban ugyanúgy az áldozatai voltak mint mi,sőt,ott még szarabb is volt az élet, a rendszer, de vége,ideje felfogni:vége!
Kimentek,rendeztük a pénzügyeinket,a Putyini OF-el kifejezetten jól együtt lehetett, és lehetne most is együtt működni,pont.
Innen kell elindulni,el kell felejteni a múltat,sehová sem vezet arra hivatkozni.
Meg sem történt, totális amnesia, ez a megbocsájtás,kedves keresztényeim,nem a generációkon keresztüli picsogás,felhánytorgatás.
Elmúlt 80 év,34 éve elmentek,vége!
Ami jólesik lepapírozni,kereskedni velük,ami nekik esik jól,szintén papír,azt mehet.
Viszont közeledik a pillanat amikor távolodnunk kell az EU-tól/a nyugattól,mert nem látszik, hogy azelőtt abbafejeznék az önpusztításukat,mielőtt az.visszafordíthatatlan lenne(szerintem már túl vannak a még visszafordítható ponton),vagy velük pusztulunk,szerintem ez max 5-15 év.
Utána mi marad,mihez kezdünk egyedül?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU
Status
Not open for further replies.