Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 758
113
Spötle, Nogradi stb - mind ugyanaz a senkihazi szinvonal.
Jo, a Spötle talan egy fokkal kevesbe szanalmas, mint a volt komcsi besugo, sosem letezett egyetemen kamutanar es mindenfele teljeszen kamu titulussal diszelgo Nogradi, aki gyakorlatilag egy felhuzhato, megelhetesi PR doboz - beledobsz par dollart es visszamondja 50-100 alkalommal, amit mondasz neki.
Persze azert a volt ufokutato nemet rendort sem kell sajnalni, tokeletesen hulye barmifele katonai temahoz, pusztan imad szerepelni es gatlastalan. :cool:
Szerencsere online egyre tobb helyen ott vannak az NKEs es mas, a tema(k)ban valoban jaratos szakemberek, ezek a bohocok meg szorulnak vissza
Jót nevettem, köszi. :) NKEs szakèrtök....
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Brit szagértőktől kérdezném:

Felmerült az asszonnyal, hogy ha le tudjuk passzolni a gyerekeket akkor ~3 napra kimennénk Bong földre újévezni.

Mit érdemes megcélozni ha echte natürisch brit életérzést szeretnénk (és nem multikulti nagyvárost)?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nógrádit nem bántanám, sokunk itt az oldalon 8 éve tátott szájjal hallgatta előadásait a világról, a nagypolitikáról. Érthetően elmondta azt amit el kellett, még ha sokszor kissé a saját szája íze szerint alakítva is a dolgokat.
Jó pár régi tag miatta kezdett el érdeklődni a világ történései iránt, hogy ne csak a f.o.s. felszínt lássuk hanem a miérteket is.

Mára elhaladt mellette az idő (meg hát benne van a korban), de ettől még nem lett bohóc, max Kína orientáltsága miatt a média próbálja annak beállítani.
Nógrádi egy nagyot mondó, hazudozós bohóc.
Hazudik az életrajzában, lehetett nála venni doktorit, annak nyal akinél a pénz van.
 
M

molnibalage

Guest
Milyen óraszámokról beszélünk?
  • 3 hónap angol nyelvtanulás után azért sokat meg tudsz érteni.
Nagyjából egyetértek.
  • 3 hónap német után még mindig a logikátlanságon pörögsz
Én 3 év után is. 5 évig fárasztottak a nyelvvel általánosban, pár hónap után kb. semmire sem emlékeztem már belőle.
  • 3 hónap olasz után hibásan, de beszélsz
Totálisan nem értek egyet. 4 évig fárasztottak gimiben vele. Még annyira sem tanultam meg 4 év alatt, mint a németet.
Helyenként csak pont annyira volt logikus, mint a német. Semennyire.
  • 3 hónap orosz után tudsz magadról beszélni, de a mozgás kifejezése még gáz
Ez még a fenti kettőnél is nagyobb szopás, mert az abc-t és alapvető szóképzést is vágod a kukába.
A fenti két nyelvet se szerettem, de ettől beleálltam a földbe. Hiába érdekelt a másik kettővel ellentétben.
Kb. a német és olasz hülye kivételei a négyzetre emelve egy másik ABC-vel.
Ennél nagyobb szopás csak magyarul tanulni más nyelvről lehet meg kb. a japán / kínai lehet és egyéb totál egzotikus nyelvek, amiknek relevanciája 0.
Azon ázsiai nyelvek, ahol hangsúlyozás van, arabok. De ezek relevanciája azért meghaladja a Navaho nyelvét.


@ozymandias
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Na, jól van, meg vagyunk mentve.
Az egy dolog hogy a beteg rokont te ápolod, de arról hogy én vigyem-e a WC papírt a szobába még nem rendelkezik a miniszter.
 
  • Vicces
Reactions: zeal

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Csak úgy. Szembe jött.
„Korunk a görög állam felbomlására emlékeztet. Minden fennáll, de senki sincs, aki hinne benne. Az a láthatatlan szellemi kötelék, amely érvényességet ad, eltűnt, és így az egész kor komikus és tragikus is egyúttal. Tragikus, mert pusztulóban van, és komikus, mert még mindig fennáll.” -Sören Kieerkegard
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Remélem ezt a cikket elolvassák azok is, akik szerint ez az egész gendertéma ez csak a Fidesz által elterelésként felfújt téma, és nincs is semmi valós alapja a liberál genderlobbi állított nyomulásának.
Nekem mindenesetre hányingerem van tőle, hogy egy aberrált kisebbség mennyire erőszakosan nyomul.
images



És íme ez a kis ártatlan a kézikönyv...
 
K

kamm

Guest
Remélem ezt a cikket elolvassák azok is, akik szerint ez az egész gendertéma ez csak a Fidesz által elterelésként felfújt téma, és nincs is semmi valós alapja a liberál genderlobbi állított nyomulásának.
Nekem mindenesetre hányingerem van tőle, hogy egy aberrált kisebbség mennyire erőszakosan nyomul.
images



És íme ez a kis ártatlan a kézikönyv...
A nemetek total elmeroggyantak, ez azert mar kozhely szinten van...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Na, jól van, meg vagyunk mentve.
Azért vannak benne jó dolgok is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nógrádit nem bántanám, sokunk itt az oldalon 8 éve tátott szájjal hallgatta előadásait a világról, a nagypolitikáról. Érthetően elmondta azt amit el kellett, még ha sokszor kissé a saját szája íze szerint alakítva is a dolgokat.
Jó pár régi tag miatta kezdett el érdeklődni a világ történései iránt, hogy ne csak a f.o.s. felszínt lássuk hanem a miérteket is.

Mára elhaladt mellette az idő (meg hát benne van a korban), de ettől még nem lett bohóc, max Kína orientáltsága miatt a média próbálja annak beállítani.
Mindent a helyén kell kezelni. Nógrádi a népszerűsítésben jó, nem feltétlen a mély elemzésben.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 867
113
A nemetek total elmeroggyantak, ez azert mar kozhely szinten van...
Napokig ment a hiszti, hogy a Mannloch (manhole angolul) megnevezés nem jó, mert mi van, ha egy nő/diverz megy be a reaktorba!?

WTF, ez a legnagyobb gondotok? Jó, akkor legyen inspection opening.

Aztán ugyanígy kaptam a fejemre a "Christmas tree" miatt is. Erre jött, hogy legyen inkább "peace tree" a neve, mert "sértő lehet mások számára". Aha, itt a telefon, rendelj a gáztárolókhoz "peace tree-t". Arab/orosz/kínai/indiai/amcsi/német/internet így hívja.

Agybajt kaptam a németek ilyen mértékű modoroskodásában, de a nevemet 6 év után sem tudták helyesen kiejteni és 10-ből 2 vette a fáradtságot, hogy kicopy-za a vezetéknevem az e-mailből.

Ma is jött az e-mail, hogy vegyek részt az "XY mesél az átalakulásáról" webex förmedvényen. De ez miért kellene, hogy érdekeljen!?

Ha mondjuk Pista/Juliska 200kg volt és kemény munkával 2 év alatt lefogyott 90/60kg-ra és közben edzett, az érdekel. Vagy Hans felmászott a K2-n és erről beszélne, érdekel. Vagy valami szakmai/energetikai téma, de még azzal sincs bajom, ha egy pasi holnaptól tűsarkúban és miniszoknyában, kirúzsozva érzi jól magát. Számomra ott kezdődik a gond, amikor erről beszélni és tapsolni KELL.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Napokig ment a hiszti, hogy a Mannloch (manhole angolul) megnevezés nem jó, mert mi van, ha egy nő/diverz megy be a reaktorba!?

WTF, ez a legnagyobb gondotok? Jó, akkor legyen inspection opening.

Aztán ugyanígy kaptam a fejemre a "Christmas tree" miatt is. Erre jött, hogy legyen inkább "peace tree" a neve, mert "sértő lehet mások számára". Aha, itt a telefon, rendelj a gáztárolókhoz "peace tree-t". Arab/orosz/kínai/indiai/amcsi/német/internet így hívja.

Agybajt kaptam a németek ilyen mértékű modoroskodásában, de a nevemet 6 év után sem tudták helyesen kiejteni és 10-ből 2 vette a fáradtságot, hogy kicopy-za a vezetéknevem az e-mailből.

Ma is jött az e-mail, hogy vegyek részt az "XY mesél az átalakulásáról" webex förmedvényen. De ez miért kellene, hogy érdekeljen!?

Ha mondjuk Pista/Juliska 200kg volt és kemény munkával 2 év alatt lefogyott 90/60kg-ra és közben edzett, az érdekel. Vagy Hans felmászott a K2-n és erről beszélne, érdekel. Vagy valami szakmai/energetikai téma, de még azzal sincs bajom, ha egy pasi holnaptól tűsarkúban és miniszoknyában, kirúzsozva érzi jól magát. Számomra ott kezdődik a gond, amikor erről beszélni és tapsolni KELL.
Hogy jön a reaktorhoz a csatornafedél?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 867
113
Hogy jön a reaktorhoz a csatornafedél?
Van nyílások, amin keresztül be tudsz menni időszakos ellenőzést csinálni.

Van kémlelőnyílás, kézi nyílás, fejnyílás és búvónyílás. A kémelőnyílás egy pici csonk, ott bedugod az endoszkópot, más nem fér be. A kézi nyílás (150mm átmérőjű), befér a kézfej meg valamit fogsz a kezedben. A fejnyílás, amin be tudod dugni a fejed egy 3 fokozatú légzésvédőt meg sisakot viselve (350mm átmérű). A búvónyílás (min 600mm átmérőjű), amin be tudsz menni a berendezésbe.

Minden reaktoron (nukleáris/vegyipari van pár ilyen). A nagyméretű nyílásokat lezáró fedél sokszor hasonlít a csatornafedélre (amúgy a funkció ugyanaz, valakinek le kell mennie a csőbe)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Van nyílások, amin keresztül be tudsz menni időszakos ellenőzést csinálni.

Van kémlelőnyílás, kézi nyílás, fejnyílás és búvónyílás. A kémelőnyílás egy pici csonk, ott bedugod az endoszkópot, más nem fér be. A kézi nyílás (150mm átmérőjű), befér a kézfej meg valamit fogsz a kezedben. A fejnyílás, amin be tudod dugni a fejed egy 3 fokozatú légzésvédőt meg sisakot viselve (350mm átmérű). A búvónyílás (min 600mm átmérőjű), amin be tudsz menni a berendezésbe.

Minden reaktoron (nukleáris/vegyipari van pár ilyen). A nagyméretű nyílásokat lezáró fedél sokszor hasonlít a csatornafedélre (amúgy a funkció ugyanaz, valakinek le kell mennie a csőbe)
Áháá. Nem tudtam, hogy ugyan úgy hívják.
thx
 
M

molnibalage

Guest
@Allesmor Obranna

Én kb. a projekt management működését látom így. Ugyanazok a hibák az idők kezdete óta.
Amióta csak élek úgy kezelik, mintha az 1 nő 1 gyerek 9 hónap áthidalható lenne azzal, ha több nőt állítunk egy projektre.
Ugyanazokat a téves szemléletet erőltetik, amióta csak dolgozom.
A tervezést siettetik olyan helyzetekben, ahol a tervezés siettetésével nyerünk max. 2 hetet egy 24-36 hónapos projektben.
De ott aztán lehet látványos hibákat elkövetni, amik aztán pénzbe kerülnek, ha kiderül, hogy amit megterveztünk nem is működik...

Majd jönnek a "mi kell ahhoz, hogy X időre kész legyen". Amikor eleve külső faktor van.
Majd amikor szemet forgatod és kijelented, hogy nem lehet, akkor azt nem fogadják el válasznak.
Ja, meg persze más projekt nem létezik azon kívül, amit nekik csinálok, meg mintha soha nem esne be random feladat.

De a legjobb az, hogy tervek nélkül becsülj költséget, mert előttem valaki hasból mondott egyet.
És módosítsam azt. Mi alapján? Hogy mondott valaki egy összeget a semmire alapozva?

Olyan jó lenne, ha egy műszaki feladat megoldásánál nem azok dirigálnának, akiknek lövésük sincs a tervezés folyamatáról.
Főleg amikor erősen iteratív.

Az már csak hab a tortán, hogy a névleges tervindító után 3 héttel derülnek ki olyan dolgok, hogy a megadott alap paraméterek nem is igazak.
Esetleg a projektet elő is kéne készíteni? Ha meg én hobbiból pótolom ezt a részét a már tervezésre szánt időben, akkor a határidőkkel mi is van?

Túl sokszor működnek így a folyamatok.
Akár India, akár nem.