Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Nem tudom, hogy a tót tejtermék olcsósága mennyire mérvadó. Ez már évekkel ezelőtt is nagy kérdéseket vetett fel.

Sok találgatás van fent az interneten. Egy összefüggést, vagy összeesküvés-elméletet (hogy úgymondjam), azonban sokan kihagynak a számításból szerintem. ;)

Még anno rövid tesco-s pályafutásom alatt volt egy ismeretterjesztés, hogy cégcsoport szintjén nekik nagy megéri Magyarországon drágán leszámlázni a kivitt ásványvizet, majd Szlovákiában áron alul eladni...
Miértjét nem értem, de gondolom ez több cégnél/terméknél is így van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Még anno rövid tesco-s pályafutásom alatt volt egy ismeretterjesztés, hogy cégcsoport szintjén nekik nagy megéri Magyarországon drágán leszámlázni a kivitt ásványvizet, majd Szlovákiában áron alul eladni...
Miértjét nem értem, de gondolom ez több cégnél/terméknél is így van.
Nem erre gondoltam.
Talán Szlovákiában a legerősebb az olasz "közösségek" jelenléte -legalábbis Közép-Európában. Az meg simán tudta vinni a "szellemi tőkét" a tejipar területén is. Az említett ismert jellegű szervezet pedig az olasz élelmiszeripar jelentős részét leuralta és mára talán összevethető mértékű haszna van belőle, mint az illegális szerekből.
Elképzelhető, hogy egyfajta kifehérítésként is használatos az élelmiszeripar.
De nyilván ez csak fikció és összeesküvés elmélet.


Olasz-tót kapcsolatok:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 140
113
Még anno rövid tesco-s pályafutásom alatt volt egy ismeretterjesztés, hogy cégcsoport szintjén nekik nagy megéri Magyarországon drágán leszámlázni a kivitt ásványvizet, majd Szlovákiában áron alul eladni...
Miértjét nem értem, de gondolom ez több cégnél/terméknél is így van.
A nagy láncok ezt csinálják... Ide-oda szállítgatják az árut, meg cégcsoporton belül az árfolyamokat figyelve számlázgatnak.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Engem is zavar, hogy az ország ellen tevékenykedő, tasz, helsinki biz, egyéb ngo-k, valamint számos ellenzéki ep képviselő még bíróság elé sincs állítva és szabadon, háborítatlanul igen komoly jövedelemért árulhatja a Hazát.
Árulni csak azt lehet ami az övé.
Neki nincs hazája, főleg nem ez.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113

Én csak azt nem értem, hogy az ilyen nagy halakat miért engedik vissza. A harcsahús tök drága, egy ilyen nagy halnak komoly értéke van, nem?
Ha visszaengedik, lehet fél év, és elpusztul... megy kárba az egész. Ráadásul ez ragadozó ha jól tudom, tehát a kisebb halakat is nagy számban gyéríti...
Valaki aki ért a halakhoz, világosítson már fel pls.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én csak azt nem értem, hogy az ilyen nagy halakat miért engedik vissza. A harcsahús tök drága, egy ilyen nagy halnak komoly értéke van, nem?
Ha visszaengedik, lehet fél év, és elpusztul... megy kárba az egész. Ráadásul ez ragadozó ha jól tudom, tehát a kisebb halakat is nagy számban gyéríti...
Valaki aki ért a halakhoz, világosítson már fel pls.
Mert a genetikai állománya értékes. Mivel sikeres állat, hogy ennyi ideig életben tudott maradni. Csak a nagy halaknak lesznek még nagyobb utódai...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 757
113
A kétezres évek elején a badacsonyi vitorlás kikötőnél fogtak egy kb ekkora harcsát, amire aztt mondták hogy kb 100 éves. Azt sem dobták vissza. Felakasztva, döglötten láttam. Kb egy napig húzták,azt mondták.
Érdekes, hogy mindenki tudta és sokan látták is, hogy arra van. Kár volt kifogni, ha már leélt 100 évet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Én csak azt nem értem, hogy az ilyen nagy halakat miért engedik vissza. A harcsahús tök drága, egy ilyen nagy halnak komoly értéke van, nem?
Ha visszaengedik, lehet fél év, és elpusztul... megy kárba az egész. Ráadásul ez ragadozó ha jól tudom, tehát a kisebb halakat is nagy számban gyéríti...
Valaki aki ért a halakhoz, világosítson már fel pls.
Egy ilyen idős példány valószínűleg kiemelkedő génkészlettel rendelkezik. Évente természetes úton gyarapítja az ottani harcsaállományt.
Ráadásul egy öreg hal már nem túl jó ízű, könnyen zsírosodik.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek and BJani

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én csak azt nem értem, hogy az ilyen nagy halakat miért engedik vissza. A harcsahús tök drága, egy ilyen nagy halnak komoly értéke van, nem?
Ha visszaengedik, lehet fél év, és elpusztul... megy kárba az egész. Ráadásul ez ragadozó ha jól tudom, tehát a kisebb halakat is nagy számban gyéríti...
Valaki aki ért a halakhoz, világosítson már fel pls.
Így sportszerű
 
  • Vicces
Reactions: BJani

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 649
113
@Flexus kolléga ismét megidézlek, ezúttal Portfólió :D
Avagy az új AK-12M1 kapcsán a miért beszélsz half angolul esete, ahol a fordítóprogramon kikezdett az anyag, a vélhetően gyakornok kolléga meg úgy hagyta benne az angol félszavakat ahogy van.

Nem mondom, a kézifegyverek kapcsán amennyi angol és orosz nyelvű kontentet fogyasztok, néha nekem is nehezen jönnek az adott részletek magyar megnevezései, de ezért van a Google, hogy kikeresd. Plusz van még a Translate-n kívül is tonnányi, sokszor klasszisokkal jobb fordítóprogram. Arról nem is beszélve, hogy csak a Kaliber honlapon navigálva úgyis megtaláljuk minden darabnak, működési mechanizmusnak a magyar változatát, plusz valszeg segítene is Vass Gábor szívesen a korrektúrában. De úgy tűnik ez megint csak én vagyok, aki szar munkát nem akar kiadni a kezéből, főképp úgy, hogy az idő sem sürgette őket, mivel már majd egy hete lehet tudni az M1 variáns létezéséről.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 866
113
Aki az osztrák árakra verte a nyálát az egy ici-picit csúsztatott.
3,5%-os tej szlovák Billában 0,85€, osztrákban 1,4€...

Egyéb tejtermékek is laza ~40%-kal drágábbak Kismartonban, mint Észak-Komáromban...
De a többi élelmiszer is 20-30%-kal drágább errefelé, magyar szint, vagy fölötte.
1 liter 3,5%-os tej: 5€
1 doboz cigi: 1,6€
5 literes ásványvíz: 1,4€

A világ másik felében...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Engem is zavar, hogy az ország ellen tevékenykedő, tasz, helsinki biz, egyéb ngo-k, valamint számos ellenzéki ep képviselő még bíróság elé sincs állítva és szabadon, háborítatlanul igen komoly jövedelemért árulhatja a Hazát.
Azért 2010ig a Fidesznek Tasz és a Helsinki is hivatkozási alap volt a Gyurcsány fikazashoz. Azóta még furcsamód nem az. Ki érti ezt ..
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
és azokat milyen odds-szal adják?
Meg a kérdésem, hogy ezek valami extra felvételi pontot jelentenek a Burger Kinges felvételinél? :oops:
:D
(Bocs, hogy az előbb lemaradt a smile! ;) )
Jaj de vicces.
A barátnőm anglisztikan végzett, simán 700+ keres nettóban.

Volt kolléganőm germanisztika szakon végzett, majd doktorált is meló mellett a delnemet dialektusok osszehasonliasabol, simán keres meg többet is szakfordítóként.

Valamint ha senki nem végzi el ezeket a szakokat akkor ki fog német nyelvű könyveket, verseket, szindarabokat fordítani, értelmezni, megrendezni.
Értem hogy könyvvel csak fűrész otthon, de vannak még páran akik olvassák is azokat..

Előre a Parraghi úton! Gulagra a szemuvegessekkel!
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 118
113
Azért 2010ig a Fidesznek Tasz és a Helsinki is hivatkozási alap volt a Gyurcsány fikazashoz. Azóta még furcsamód nem az. Ki érti ezt ..
Nézd, én ugyan nem emlékszem ilyenre, de ha ezt mondod, én elhiszem neked.
Ennek ellenére, a függetlenségünk elleni, a jó erkölcs és normalitásellenes tevékenységük miatt, betiltandó szervezeteknek tartom őket.
Jaj de vicces.
A barátnőm anglisztikan végzett, simán 700+ keres nettóban.

Volt kolléganőm germanisztika szakon végzett, majd doktorált is meló mellett a delnemet dialektusok osszehasonliasabol, simán keres meg többet is szakfordítóként.

Valamint ha senki nem végzi el ezeket a szakokat akkor ki fog német nyelvű könyveket, verseket, szindarabokat fordítani, értelmezni, megrendezni.
Értem hogy könyvvel csak fűrész otthon, de vannak még páran akik olvassák is azokat..

Előre a Parraghi úton! Gulagra a szemuvegessekkel!
Csupán azért, mert valaki anglisztikán végzett, még nem keres 700k nettót. Kérdés pesze, hány évtizede végzett (vicc volt), de szerintem szerencséje van a mhelyével.
A délnémet dialektusok összehasonlításából írt szakdolgozat, biztos nagyon izgalmas, de a munkájában, mint szakfordító biztosan nem használja, tekintettel a délnémet dialektusban íródott publikációk elenyésző mennyiségére.:)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
@Flexus kolléga ismét megidézlek, ezúttal Portfólió :D
Avagy az új AK-12M1 kapcsán a miért beszélsz half angolul esete, ahol a fordítóprogramon kikezdett az anyag, a vélhetően gyakornok kolléga meg úgy hagyta benne az angol félszavakat ahogy van.

Nem mondom, a kézifegyverek kapcsán amennyi angol és orosz nyelvű kontentet fogyasztok, néha nekem is nehezen jönnek az adott részletek magyar megnevezései, de ezért van a Google, hogy kikeresd. Plusz van még a Translate-n kívül is tonnányi, sokszor klasszisokkal jobb fordítóprogram. Arról nem is beszélve, hogy csak a Kaliber honlapon navigálva úgyis megtaláljuk minden darabnak, működési mechanizmusnak a magyar változatát, plusz valszeg segítene is Vass Gábor szívesen a korrektúrában. De úgy tűnik ez megint csak én vagyok, aki szar munkát nem akar kiadni a kezéből, főképp úgy, hogy az idő sem sürgette őket, mivel már majd egy hete lehet tudni az M1 variáns létezéséről.
"cheek rest"...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nézd, én ugyan nem emlékszem ilyenre, de ha ezt mondod, én elhiszem neked.
Ennek ellenére, a függetlenségünk elleni, a jó erkölcs és normalitásellenes tevékenységük miatt, betiltandó szervezeteknek tartom őket.

Csupán azért, mert valaki anglisztikán végzett, még nem keres 700k nettót. Kérdés pesze, hány évtizede végzett (vicc volt), de szerintem szerencséje van a mhelyével.
A délnémet dialektusok összehasonlításából írt szakdolgozat, biztos nagyon izgalmas, de a munkájában, mint szakfordító biztosan nem használja, tekintettel a délnémet dialektusban íródott publikációk elenyésző mennyiségére.:)
Fideszes előterjesztés volt 2010-ben:
helsinkitaszkituntetes.png
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU