Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 850
113
Érdekes ábrázolás, a twitter-en használt nyelvek alapján.
Sajnos a román és magyar színek nagyon közel vannak egymáshoz, ezért pl. ott kicsit nehezebben, azonban a nyelvi határokat nem pontosan, de le lehet követni. Érdekes Szolnok környékén az a elütő szín, amire két tippem lenne, de mind a kettő WTF?-ás.

2m47v3td328a1.jpg
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 884
113
Nem tudom elolvasni, mert nem engedem a sütiket ennek a rettenetnek, szóval mi van benne? Ha mind felszabadultak, az jó, de ha nem lesz a bíróság és ügyészség tagjaira ezután hatással az ügy, akkor keserű a dolog.
Még nem mindenki szabad.

"Közleményt adott ki Novák Katalin köztársasági elnök. Ezt változtatás nélkül közöljük:

„December közepén érkeztek meg hozzám az úgynevezett »Budaházy-ügyben« érintettek kegyelmi kérelmei. Mint ismert, 17 személlyel szemben zajlik még ma is, 13 év elteltével büntetőeljárás.

Sajnálatosnak tartom, hogy a bíróság közel másfél évtized alatt sem tudott jogerős döntést hozni.

Alapos mérlegelést követően úgy döntöttem, hogy különválasztom azon személyek ügyét, akiket a bíróság első fokon felmentett, illetve ahol az elkövetett cselekményt csekélyebb súlyúnak ítélte meg. Az eljárás további elhúzódása számukra aránytalan sérelmet jelentene a kiszabható büntetéshez képest. Az előzetes letartóztatásban töltött idő és a 13 éve tartó vesszőfutás az érintetteket és családjaikat alaposan megpróbálta. Hét személy esetében ezért eljárási kegyelemről döntöttem.

Az ügy terheltjei közül azonban többeket súlyos vádakkal illettek, az elsőfokú bíróság bűnszervezetben való elkövetést is megállapított, és jelentős büntetés kiszabása mellett döntött. Esetükben olyan súlyos cselekményekről szól a vád, hogy csak jogerős bírósági ítéletet követően tartom helyesnek dönteni az ő kegyelmi kérelmeikről.

Az úgynevezett »Budaházy-ügy« is rámutat arra, hogy a bírósági eljárások ésszerűtlen elhúzódása elfogadhatatlan, és sérti az emberek igazságérzetét.

Felhívom a jogalkotó és jogalkalmazó szerveket, hogy tegyenek lépéseket a bírósági döntéshozatal felgyorsítása érdekében”, zárul az elnök közleménye.

A kegyelmezés joga általában mindenhol az államfőt illeti meg; olyan aktus, melynek alkalmazásakor az állam lemond a büntetőjogi igény érvényesítéséről. Vagyis a kegyelem a büntetőjog szerint büntethetőséget megszüntető ok.

Bő 1 évtizede annak, a Fővárosi Törvényszéken (akkor még Fővárosi Bíróság) elkezdődött a Budaházy György és tizenhat társa elleni büntetőper. A Központi Nyomozó Főügyészség 2010-ben nyújtott be vádiratot a Budaházy-per/Hunnia-ügyként is elhíresült eljárásban terrorcselekmény, illetve aljas indokból elkövetett súlyos testi sértés miatt.

A vádirat szerint Budaházy 2007 elején azzal a céllal hozta létre a Hunnia Mozgalmat, hogy országgyűlési képviselők elleni támadásokkal, a képviselők megfélemlítésével befolyásolják a parlamenti döntéseket.

Az első támadást még 2007-ben, Kóka János és Hiller István országgyűlési képviselők ellen hajtották végre a csoport „katonai szárnyának” tekintett Magyarok Nyilai Felszabadító Hadsereg tagjai. A csoport ezek után 2007-ben, 2008-ban újabb Molotov-koktélos támadásokat intézett más politikusok ingatlanjai, valamint pártirodák és szórakozóhelyek ellen.

A büntetőper 2011. március 2-án kezdődött, ám röviddel a kezdés után bombariadó miatt félbe is szakadt. A tárgyalások ezután is feszült légkörben zajlottak, miután Budaházy támogatói többször is a tárgyalóteremben adtak hangot véleményüknek.

2016 augusztusában hirdettek első fokú ítéletet, amelyben Budaházy tizenhárom év fegyházat kapott. (Összesen 125 év fegyházbüntetést osztottak ki a vádlottak között.)

A másodfokú eljárás 2018 februárjában kezdődött a Fővárosi Ítélőtáblán, miután a vádlottak és védőik felmentésért, enyhítésért, az ügyész pedig súlyosításért fellebbezett.

Jogerős ítélet helyett azonban fordulat következett be, a táblabíróság ugyanis hatályon kívül helyezte az első fokú ítéletet és új eljárás lefolytatására kötelezte a törvényszéket.

Indoklásuk szerint az első fokú ítélet megalapozatlan volt és súlyos ellentmondásokat tartalmazott.

Ez már idén márciusban zárult, amikor is hatályon kívül helyezett régi ítélethez képest még súlyosabb büntetést kapott Budaházy. Az új, nem jogerős elsőfokú ítélet 17 év fegyházról szólt. A Hunnia-per bűnösnek talált vádlottjait mind 10 év feletti szabadságvesztéssel sújtotta a Fővárosi Törvényszék új ítélete.

Májusban viszont már arról lehetett olvasni, hogy kiengedték a börtönből a Budaházy-per letartóztatott vádlottjait – miután helybenhagyták a vádlottak fellebbezését –, kivéve Budaházyt.

Neki a Kúria szüntette meg október végén a letartóztatását, és rendelte el a bűnügyi felügyeletét."
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az nekem inkabb Ceglédnek tűnik. De Keszthely is más színű!
Mondjuk amilyen alacsony idehaza a Twitter használata, lehet egy turistacsoport nyelve lesz a domináns ott ahol csak mondjuk ketten twittereznek helyi Magyarok.
Reddites oldalon találtam, aztán, miután idelinkeltem még keresgéltem utána.
Az egyik torzító dolog, hogy 2011-es. A magyar nyelvű twitterezés meg szerintem később kezdett felfutni és ez alapján eltérőek lehetnek a twitterezési szokások.
Nyilván vannak általam anomáliáknak nevezett dolgok, ezeket egyrészt nyilván turistaforgalom is generálhatja. De ezen felül vannak olyan gócpontok, amik az adott sémából kitűnnek (az adott időszakban legalábbis), ilyen ez a Cegléd környéki pont (de mitől lenne ott kimagasló turista desztináció?), vagy a Nagyszentmiklós térségében a német nyelvű góc.
De ezen felül érdemes megnézegetni, hogy Bécs, Grác, München térségében mint ha lennének magyar pontok.
Ami még érdekesség nekem, az, hogy ezen az ábrán a tót nyelv elég vékony sávban van és a magyar akár melyik irányba is nézzük, kicsit talán túl mutat azon a nyelvi határon, amit a statisztikák előszeretettel mutatnak. De ez csak megérzés, mert pl. a románokkal való színhasonlóság ezt megnehezíti.
Másrészt nagyon érdekesek azok az adatok, amik hasonló módon, sokkal részletesebben, pl.: Londonra vonatkoznak. Üzleti szempontból pedig pl. a hasonló mód feltérképezett eszközhasználat lehet érdekes.
Aztán ezeknek az adatoknak a különféle indíttatású felhasználása már elég sok mindenre használható, különösen jelenidejű adatokkal, vagy adott fiókok közösségének mozgására, vagy a fiókok mozgását szűrve. (Ugye ismerünk erről katonai felhasználásokat is.)
És ha a twitterrel meg lehet csinálni, meg lehet mással is, ami egy nagyon informatív adatbázist tud jelenteni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Ha elkezdek egy könyvet az első 5%-nál elválik , hogy érdemes e az időmet fecsérelni rá !
Ezzel azért vitàba szàllnék, bàr van igazsàgod. Még réges rég..., Vampire szerepjàtszottunk fiatalon és a vilàgàhoz írt 13 részes klànregénysorozat elsô négy része kiràly volt. Mind màs màs író tollàból és úgy volt kiràly, hogy egymàs utàn egyre emelték a szintet. Majd eljött az ötödik rész. Gangrel. A legunalmasabb klàn egy megintcsak új író tollàból. Kurrrva, de tényleg kibaszottul kurva szar volt olvasni. Szenvedés az addigiak utàn, de önmagàban is. 50 oldal, na majd biztos beindul. 100 oldal, Jézusom mi ez gennyes unalmas fostaliga szar?! 150 oldal, na abbahagyom, hogy lehetett ilyen szart írni? De mivel eddig àtràgtam magam rajta, egy nap múlva erôt vettem és folytattam. 200 oldal, hogy lehettem ekkora hülye, hàt ez még szarabb mint eddig volt. 250 oldal, vége, aztarohadtmocskoskurvaélet, ez volt a legkibaszottabb, valaha a legjobban megkomponàlt leghatalmasabb katarzist okozó könyv az (addigi és làthatóan maradandóan) életemben. Megfogta ennek a kurva unalmas klànnak a kurva unalmassàgàt mintha ô sem tudna mit kezdeni vele és olyat alkotott vele ami nemcsak az addigi négy rész kiràlysàgérzetét húzta le a vécén, de az uràna következô összes többi sem tudott felnôni hozzà. Szóval na, van olyan, hogy tévesen ítél az ember.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Száva Vince is a döntés átgondolására kéri Novák Katalint - hogy ne kedvezzen a rasszista, gonosz, neonáci szélsőjobboldalnak

Száva képes összehasonlítani az ügyet az olaszliszkai magyargyilkossággal, ahol állítása szerint egy fajtársa "egyetlen uszító mondatért" (kb. Öld meg a magyart!!!) 15 évet kapott. Így jutunk el oda, hogy egy cigány szerint Szögi Lajos élete annyit ér, mint egy felgyújtott lábtörlő.
Forrás: https://kuruc.info/r/26/253298/
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
No, de miért is lókötők?
Mert nem akarnak bukni?
Én is minimalizálnám az anyagi veszteséget annyira, amennyire lehet.
Függetlenül attól ez a véleményem, hogy rühellem a kereskedelmi láncokat úgy általában.
Ettől még a többi termék árába beárazzák az ársapkás termékeken lévő bukót. Sokszorosan!
Aztán rájöttek, hogy amíg nem csapnak nekik oda, addig minek is rakják ki a lisztet, meg a cukrot, meg a tojást.
Az ársapkás termékek a teljes kínálat jó ha 10%-át foglalják magukban. Érték szempontjából meg még kevesebbet. Ebből következően pedig jóval nagyobbat kaszálnak a piaci áras termékeken. De még az sem volt elég.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 614
32 158
113
és azokat milyen odds-szal adják?
Meg a kérdésem, hogy ezek valami extra felvételi pontot jelentenek a Burger Kinges felvételinél? :oops:
:D
(Bocs, hogy az előbb lemaradt a smile! ;) )
Szerintem fontos pedig. A kultúra alapja, hogy el tudd helyezni időben és térben az alkotásokat. Persze ehhez kell némi gazdaságtöri, társadalomtöri, hadtöri, vallástöri... :rolleyes:
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 118
113

Szerintem fontos pedig. A kultúra alapja, hogy el tudd helyezni időben és térben az alkotásokat. Persze ehhez kell némi gazdaságtöri, társadalomtöri, hadtöri, vallástöri... :rolleyes:
Egészen megéheztem ezektől a magas tudományoktól. Megyek, betolok egy jó kis marhapörit, utána meg legurítok egy pohár hideg sörit.