Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Ne nevess ki. Mindenkinek megvan a a mániája.:) Egyik régi autókat szeret, másik lovakat, harmadik szeret utazni stb. Másik életemben öltönyben kellett legyek minden nap. Már azon is el lehet élvezni, ha méretre csináltatod, mert szabvány nem passzol az alakodra. Ingek detto, mert a nyakam 46cm,a karom meg normális.Nyakkendőkről (Hermes meg olaszok...) nem is akarok beszélni. Van kb 30 darab. Imádom még csak nézegetni, simogatni is őket. Örülök, hogy az unokáim ünnepeken büszkén felveszik őket. Elég szép órám volt már, de már 15 éve nem hordok órát.
Mindig vonzottak a szép cipők. Aztán Pesten a Vassnál csináltattam egyet méretre 20 évvel ezelőtt, aztán nem volt megállás. Van vagy 10 pár cipőm tőlük, bár mostmár csak évente párszor hordom őket. De rendszeresen bekenem, fényesitem őket.Mindegyik külön flanell zacskóban van. Ez a hippem. A naponta hordott cipőm is naponta fényesitem. A cipő az első, amit valakin megnézek.
Kocsik pl viszont nem érdekelnek. Az nekem csak közlekedési eszköz. Megbizhatóan vigyen el a célomhoz, az minden, amit tőle elvárok.
Higgins betett egy videót egy angol cipészről, aki fantasztikusan dolgozik (Tring Shoe Repairs), arra reagàltam. Olyan cipész én is szívesen lettem volna.
Lehet, hogy nevetséges, de ez van. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ne nevess ki. Mindenkinek megvan a a mániája.:) Egyik régi autókat szeret, másik lovakat, harmadik szeret utazni stb. Másik életemben öltönyben kellett legyek minden nap. Már azon is el lehet élvezni, ha méretre csináltatod, mert szabvány nem passzol az alakodra. Ingek detto, mert a nyakam 46cm,a karom meg normális.Nyakkendőkről (Hermes meg olaszok...) nem is akarok beszélni. Van kb 30 darab. Imádom még csak nézegetni, simogatni is őket. Örülök, hogy az unokáim ünnepeken büszkén felveszik őket. Elég szép órám volt már, de már 15 éve nem hordok órát.
Mindig vonzottak a szép cipők. Aztán Pesten a Vassnál csináltattam egyet méretre 20 évvel ezelőtt, aztán nem volt megállás. Van vagy 10 pár cipőm tőlük, bár mostmár csak évente párszor hordom őket. De rendszeresen bekenem, fényesitem őket.Mindegyik külön flanell zacskóban van. Ez a hippem. A naponta hordott cipőm is naponta fényesitem. A cipő az első, amit valakin megnézek.
Kocsik pl viszont nem érdekelnek. Az nekem csak közlekedési eszköz. Megbizhatóan vigyen el a célomhoz, az minden, amit tőle elvárok.
Higgins betett egy videót egy angol cipészről, aki fantasztikusan dolgozik (Tring Shoe Repairs), arra reagàltam. Olyan cipész én is szívesen lettem volna.
Lehet, hogy nevetséges, de ez van. :)
Jó, ezt én aláírom, csak nem értettem, hogy miért lettem megszólítva személy szerint :D

Nekem nagyapám cipész volt, van egy tőle örökölt fekete brogue cipőm /lehet vagy 50-60 éves/
nyilván már volt talpaltatva de még mindig simán használható :)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Egyrészt nem, másrészt az Index hülyeségei teljesen oldalfüggetlenek. Sajnos nincs időm az összes oldalt végig nyálazni hülyeségért, az Index az egyetlen amit azért (majdnem) naponta átfutok. Így jártak.
Semmit nem hoz le, ami a kormányprogrammal ellentétes. Akkor csak kormánypárti lehet... Nem hiába lépett le a Telex alapítótagsága anno.
Kicsit részrehajló vagy, nem gondolod? Mondjuk én meg au Origótól tépem a hajam.
Az valami eszement volt, hogy míg kormányunk nem foglalt állást az ukrajnai háborúval kapcsolatban, addig az Eu. narratívát továbbította démonizált oroszokkal, amint kijött, hogy az oroszoknak "szurkolunk", jött a hatalmas pálfordulás és lettek démonizálva az ukránok meg az Eu.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ne nevess ki. Mindenkinek megvan a a mániája.:) Egyik régi autókat szeret, másik lovakat, harmadik szeret utazni stb. Másik életemben öltönyben kellett legyek minden nap. Már azon is el lehet élvezni, ha méretre csináltatod, mert szabvány nem passzol az alakodra. Ingek detto, mert a nyakam 46cm,a karom meg normális.Nyakkendőkről (Hermes meg olaszok...) nem is akarok beszélni. Van kb 30 darab. Imádom még csak nézegetni, simogatni is őket. Örülök, hogy az unokáim ünnepeken büszkén felveszik őket. Elég szép órám volt már, de már 15 éve nem hordok órát.
Mindig vonzottak a szép cipők. Aztán Pesten a Vassnál csináltattam egyet méretre 20 évvel ezelőtt, aztán nem volt megállás. Van vagy 10 pár cipőm tőlük, bár mostmár csak évente párszor hordom őket. De rendszeresen bekenem, fényesitem őket.Mindegyik külön flanell zacskóban van. Ez a hippem. A naponta hordott cipőm is naponta fényesitem. A cipő az első, amit valakin megnézek.
Kocsik pl viszont nem érdekelnek. Az nekem csak közlekedési eszköz. Megbizhatóan vigyen el a célomhoz, az minden, amit tőle elvárok.
Higgins betett egy videót egy angol cipészről, aki fantasztikusan dolgozik (Tring Shoe Repairs), arra reagàltam. Olyan cipész én is szívesen lettem volna.
Lehet, hogy nevetséges, de ez van. :)
Ó, köszönöm a választ.
Egyáltalán nem tartom nevetségesnek, sokféle bolondériával találkoztam már én is.
A legdurvább a horgászat. :)
Tőlem távol áll az elegáns öltözködés, de a cipő nekem is fontos, igaz csak kommersz bolti cuccaim vannak, de igyekszem normálisat venni. Habár, nekem a kényelem az első szempont. Mondjuk, nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet egy olyan cipő, amit a saját anatómiámra alakítanak...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Macskások!

Ti mivel lepitek meg őket karácsonyra?
Fenyőfával. :)
Wolfram akart tölem valamit tudni, de Nem találom, hol?:confused:
Csak azon élcelődött, hogy te nyugatról lájkolsz nyugatkritikus kommenteket, vagy valami ilyesmi. Nem volt fontos kérdés.
Tring Shoe Repairs
A lakatos srác. :)
Ügyes szaki és szórakoztató videókat csinál.
Nem hiába lépett le a Telex alapítótagsága anno.
Máshogy történt és semmi hősiesség nem volt benne.
A tulaj számonkérte a főszerkesztőn a folyamatosan csökkenő olvasottságot, aminek az oka túlzásba vitt... hát, mondjuk úgy: csúsztatások voltak, amiket már a saját olvasótáboruk sem tolerált. A főszerk nem akart változtatni, hanem a szakítást választotta - miután "független" újságíróként, többször is felhívta Gyurcsánynét. Pl. ennek köszönhetően tudta magával vinni a csapatát, meg az olvasótáborának a progresszívebb részét. A mikroadományokról szóló történetről is ma már mindenki tudja, hogy csak egy mese. :rolleyes:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Máshogy történt és semmi hősiesség nem volt benne.
A tulaj számonkérte a főszerkesztőn a folyamatosan csökkenő olvasottságot, aminek az oka túlzásba vitt... hát, mondjuk úgy: csúsztatások voltak, amiket már a saját olvasótáboruk sem tolerált. A főszerk nem akart változtatni, hanem a szakítást választotta - miután "független" újságíróként, többször is felhívta Gyurcsánynét. Pl. ennek köszönhetően tudta magával vinni a csapatát, meg az olvasótáborának a progresszívebb részét. A mikroadományokról szóló történetről is ma már mindenki tudja, hogy csak egy mese. :rolleyes:
Magyarországon Fideszuralom van, aki nem kormánypárti, annak az olvasottsága nem lesz magas. Váltottak inkább az ellenzékről kormánypártira, mert azt többe olvassák. PS: azért is magas az oroszok támogatottsága itt, mivel a fórumozók zöme "Fidesz-fanatikus", és a kormányprogram az "arcal az Oroszok felé". A nem Fidesz szimpatizánsokat meg azonnal lehurrogják a kormánypropagandával.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Jó, ezt én aláírom, csak nem értettem, hogy miért lettem megszólítva személy szerint :D

Nekem nagyapám cipész volt, van egy tőle örökölt fekete brogue cipőm /lehet vagy 50-60 éves/
nyilván már volt talpaltatva de még mindig simán használható :)
Mert te tetted be a videót arról a cipészről, aki javitotta a katona parádés bakkancsát. Arra hivatkoztam. :)
 
K

Kopi2000

Guest
Jó, de mikor te építesz egy boltot téged mi hajtana? A közösség szeretete? Na az klassz, de profit nélkül pillanatok alatt lemaradsz és mindenki megy majd a szomszéd modern boltba.
Mondtam már többször, az itt kommentelők nagyobbik része "fejben" még a szocializmusban él, bár lehet, annak itt olyanok is így
Ó, köszönöm a választ.
Egyáltalán nem tartom nevetségesnek, sokféle bolondériával találkoztam már én is.
A legdurvább a horgászat. :)
Tőlem távol áll az elegáns öltözködés, de a cipő nekem is fontos, igaz csak kommersz bolti cuccaim vannak, de igyekszem normálisat venni. Habár, nekem a kényelem az első szempont. Mondjuk, nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet egy olyan cipő, amit a saját anatómiámra alakítanak...
En meg csak osztrakok levetett cuccait hordom... Nekem meg ez a kornyezetvedelmi alapallasom. Aruhaipar az egyik legszennyezobb dolog.... Igaz, hogy az, akitol hozzam eljutnak az osztrak bankfelugyelet egyik foosztalyvezetoje... A mereteink stimmelnek....nagyjabol....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Magyarországon Fideszuralom van, aki nem kormánypárti, annak az olvasottsága nem lesz magas. Váltottak inkább az ellenzékről kormánypártira, mert azt többe olvassák.
Hagyományosan magas az ellenzéki táborral szimpatizáló média olvasottsága (éppen a kormánypártiak miatt), de mindegy, mert nem is ez volt a mondandóm lényege, hanem az, hogy az index már kétszer is majdnem megborult a hitelességi problémáik miatt.
Az első szakítás után született a 444.hu, a másodikból lett a telex. Ezek azok a szerkesztőségek amik pl. a választás miatt (Ferencváros. Khmm...!) bőven átlépték a vörös vonalat, de a progresszív olvasóikat ez nem zavarja. Hogy az ilyen húzásaik után nem a "csalódott fideszes szavazó" lesz több, hanem a csalódott ellenzéki, az már az ő saruk, de ezért nem a kormányt kell szidni.
PS: azért is magas az oroszok támogatottsága itt, mivel a fórumozók zöme "Fidesz-fanatikus", és a kormányprogram az "arcal az Oroszok felé".
Az oroszok azokat az ukránokat ölik, akik oroszokat gyilkoltak - meg véletlenül pont a magyarokat is megfenyegették és ellehetetlenítették az életüket ott, ahol már ezer éve éltek/éltünk. Hogy ebből a helyzetből magyarként hogyan lehet az ukránoknak szurkolni, az számomra rejtély. Az ukránellenes/oroszpárti hozzáállásnak pedig semmi köze a fidesz narratívájához. Ha olvasnál kormánypárti médiát, te is tudnád. :rolleyes:
A nem Fidesz szimpatizánsokat meg azonnal lehurrogják a kormánypropagandával.
Ha propival válaszol valaki, az nagyon átlátszó és egy vitaképes állásponttal szemben sosem elég, szóval.. hol itt a probléma?
 
M

molnibalage

Guest
Hagyományosan magas az ellenzéki táborral szimpatizáló média olvasottsága (éppen a kormánypártiak miatt), de mindegy, mert nem is ez volt a mondandóm lényege, hanem az, hogy az index már kétszer is majdnem megborult a hitelességi problémáik miatt.
Az első szakítás után született a 444.hu, a másodikból lett a telex. Ezek azok a szerkesztőségek amik pl. a választás miatt (Ferencváros. Khmm...!) bőven átlépték a vörös vonalat, de a progresszív olvasóikat ez nem zavarja. Hogy az ilyen húzásaik után nem a "csalódott fideszes szavazó" lesz több, hanem a csalódott ellenzéki, az már az ő saruk, de ezért nem a kormányt kell szidni.

Az oroszok azokat az ukránokat ölik, akik oroszokat gyilkoltak - meg véletlenül pont a magyarokat is megfenyegették és ellehetetlenítették az életüket ott, ahol már ezer éve éltek/éltünk. Hogy ebből a helyzetből magyarként hogyan lehet az ukránoknak szurkolni, az számomra rejtély. Az ukránellenes/oroszpárti hozzáállásnak pedig semmi köze a fidesz narratívájához. Ha olvasnál kormánypárti médiát, te is tudnád. :rolleyes:

Ha propival válaszol valaki, az nagyon átlátszó és egy vitaképes állásponttal szemben sosem elég, szóval.. hol itt a probléma?
A jelenlegi helyzet az, hogy az orosz támadások és tevékenységek az határon túli magyarok közül is szedték az áldozatot.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Az oroszok azokat az ukránokat ölik, akik oroszokat gyilkoltak - meg véletlenül pont a magyarokat is megfenyegették és ellehetetlenítették az életüket ott, ahol már ezer éve éltek/éltünk. Hogy ebből a helyzetből magyarként hogyan lehet az ukránoknak szurkolni, az számomra rejtély. Az ukránellenes/oroszpárti hozzáállásnak pedig semmi köze a fidesz narratívájához. Ha olvasnál kormánypárti médiát, te is tudnád. :rolleyes:

Ha propival válaszol valaki, az nagyon átlátszó és egy vitaképes állásponttal szemben sosem elég, szóval.. hol itt a probléma?
Nem szimpatizálok senkivel. Rohadjon meg mind a kettő, hogy nem tudnak békében élni egymással.
Meg rohadjon meg az egész magyar politika szintúgy. Büdös tolvaj bagázs az egész.
PS: aki olvas htka-t az olvas kormánypropagandát egyben rogyásig.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Semmit nem hoz le, ami a kormányprogrammal ellentétes. Akkor csak kormánypárti lehet... Nem hiába lépett le a Telex alapítótagsága anno.
Kicsit részrehajló vagy, nem gondolod? Mondjuk én meg au Origótól tépem a hajam.
Az valami eszement volt, hogy míg kormányunk nem foglalt állást az ukrajnai háborúval kapcsolatban, addig az Eu. narratívát továbbította démonizált oroszokkal, amint kijött, hogy az oroszoknak "szurkolunk", jött a hatalmas pálfordulás és lettek démonizálva az ukránok meg az Eu.
Nem olvasok Origot, válszalúszínűleg ez lehet az oka, hogy őket nem ekézem a szar minőségű és olvashatatlan helyesírású cikkeik miatt. Direkt nem is hozok fel politikai cikkeket, mert az mindig ide vezet(ne). Ha figyelsz.