Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 187
113
Mit nem értesz, nem értem?
Ha rossz áron adom el a cuccot, keress olyat aki olcsóbban adja, ha az olyan könnyű akkor biztosan lesz olyan.
Van az ársapkás termék, amiből keveset raksz ki te rafkós kufár, mert aszondod azon nem keresel annyit. Cukor, liszt, abból van dögivel, csak nem a polcokon. Ráadásul csak korlátozott mennyiséget adsz el. De nem ezen van az igazi haszon, hanem azon, hogy ha tud venni elég cukrot, olajat, lisztet, tojást stb., akkor a sört, a pálinkát, a bort is nálad veszi extra haszonnal! Meg a zöldséget, gyümölcsöt, kekszet, pelenkát... stb. Érted? Az nem kereskedő, aki nem tart olyan árut, amin nincs elég haszna...az lókötő...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Tudom nem haditechnikai hanem csak vadászati irodalom ! Azért annak a Java és mind hazai író műve !

Megleptem magam 1-2 könyvvel ! Mondjuk ez 34 kötet a hazai vadászati irodalom elitje , az Egy a természettel , vadászati világkiállítás gondozásában szépen összefogva látványnak is szép de milyen érték ez a mai digitalizált világunkba ! A mai napig olvasok minden este lefekvés előtt mert megnyugtat !

Karácsonyra könyvet mindenkinek ! Ajánlom mindenkinek !

Boldog karácsonyt mindenkinek !

2022-kar-csony.jpg
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Azért lókötők, mert a haszon az első alapon válsághelyzetben is a profitéhség hajtja őket. Azzal nem esnek el bevételtől, hogy ársapkás termékeket korlátozott mennyiségben tartanak a polcukon. A cukornak pl. milyen alternatívája van? Eleve meghatározott mennyiséget lehet vásárolni belőle.
Ha a cukron a szacharózt érted, akkor pl. fruktóz, xylit, erythrit, egyéb édesítők (pl. szacharin, cyklamát, aszpatam, stevia stb.). Mondjuk ésszel kell használni, de édesítenek. Lekvárfőzésre nem tudom, jók-e, de nincs is lekvárszezon. Erythrities sütemény finom és nem mozgalmas utána az élet :) Mondjuk kicsit drága.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 187
113
Ha a cukron a szacharózt érted, akkor pl. fruktóz, xylit, erythrit, egyéb édesítők (pl. szacharin, cyklamát, aszpatam, stevia stb.). Mondjuk ésszel kell használni, de édesítenek. Lekvárfőzésre nem tudom, jók-e, de nincs is lekvárszezon. Erythrities sütemény finom és nem mozgalmas utána az élet :) Mondjuk kicsit drága.
Maradjunk a kristálycukornál...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Van rajta ársapka?
Van még ársapka?
Amúgy a gonosz vásárlókhoz tartozom, nem létszükséglet itthon a kristálycukor, csak lekvárfőzés idején, szóval ha valamiért botban jártam, és épp kapható volt, vettem 2 kilót, ha nem volt, nem vettem. Van itthon így vagy 10 kiló cukor, elég lesz egy évig legalább.
Most jut eszembe, porcukorral vagy kockacukorral jól helyettesíthető, csak úgy is drágább.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
ha nem teszem ki az árstoppos terméket...(me nincs rajta hasznom) az nem a mindenkori vezetés hibája.....az a kereskedő kapzsisága mert úgy állítja be a szitut ,hogy nincs............Nagy a különbség ,hogy valamit nem akarok árulni (mert nincs hasznom)...és ezt úgy beállítani ,hogy hiány van......és aközött ,hogy valami nincs.........Érdekes a kisebb városokban nincs ilyen gond (Makó)....ja ,hogy itt nem az extra profit lebeg egyesek előtt.....inkább a tisztességes haszon.Ezek a kereskedők tudják ,hogy MEG KELL TARTANI A VEVŐT!!!!!....mert tudják vannak jobb vannak rosszabb periódusok is.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
ha nem teszem ki az árstoppos terméket...(me nincs rajta hasznom) az nem a mindenkori vezetés hibája.....az a kereskedő kapzsisága mert úgy állítja be a szitut ,hogy nincs............Nagy a különbség ,hogy valamit nem akarok árulni (mert nincs hasznom)...és ezt úgy beállítani ,hogy hiány van......és aközött ,hogy valami nincs.........Érdekes a kisebb városokban nincs ilyen gond (Makó)....ja ,hogy itt nem az extra profit lebeg egyesek előtt.....inkább a tisztességes haszon.Ezek a kereskedők tudják ,hogy MEG KELL TARTANI A VEVŐT!!!!!....mert tudják vannak jobb vannak rosszabb periódusok is.
Mi a fene az, hogy meg kell tartani a vevőt? Van itt pár száz méterre egy "bevásárlóközpont" meg egy kisbolt. Kisbolt akkor éri meg, ha nincs kedve/ideje beállni a sorba a "nagyboltban" 1-2 sürgetően kellő árucikk miatt, egy "nagybevásárlás" elég húzós lenne a kicsiben. Különben a gyalog néhány percre lévő "bevásárlóközpont" nem nagyon veszítene vevőt akkor sem, ha időnként nem lenne benne cukor. A kicsi meg nem sokat nyerne, ha mindig lenne cukra. Szvsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Mi a fene az, hogy meg kell tartani a vevőt? Van itt pár száz méterre egy "bevásárlóközpont" meg egy kisbolt. Kisbolt akkor éri meg, ha nincs kedve/ideje beállni a sorba a "nagyboltban" 1-2 sürgetően kellő árucikk miatt, egy "nagybevásárlás" elég húzós lenne a kicsiben. Különben a gyalog néhány percre lévő "bevásárlóközpont" nem nagyon veszítene vevőt akkor sem, ha időnként nem lenne benne cukor. A kicsi meg nem sokat nyerne, ha mindig lenne cukra. Szvsz.
A kisboltot nem érdekli a nagybevásárlás...soha nem volt prioritás...ő abból él ,hogy nem mindig van kedved nagy bevásárolni
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Már régen volt erőm Index hülyeségek rovatot futtatni, most azért van mit és időm is.

Lesz-e még fehér karácsonyunk? Ugyan ez egy fizetett "nem ám hirdetés, nem, dehogy, csak Philip Morris...", de a felvezetője: "Sokunknak inkább az volt a furcsa, ha karácsonykor még nem volt hó. Ma már sajnos inkább az a természetes, hogy nincs, és márciusban kell átülnünk a szomszéd autóba. Ha nem vágyunk túlzottan az idegenekkel való közös utazásra, akkor mi is tehetünk érte, már karácsonykor is. Mutatjuk, hogyan!"

1. https://vmeteo.hu/havas-karacsonyi-napok-magyarorszagon
2. Valaki fejtse már meg nekem, hogy mi a faszt akart írni a költő, mert nekem nem esik le, hogy hogyan jön össze a havas karácsony a szomszéd autójával.

A világ összes nemzete közül a magyarok értékelték a legrosszabbnak az idei évet Majd a cikk: "Az Ipsos az öt kontinens 36 országában végzett online közvélemény-kutatást, amelyben megkérték a lakosokat, hogy értékeljék a 2022-es évet, illetve a jövő évvel kapcsolatos kilátásaikat is felmérték."

Hurrá, már csak 36 ország van a Földön, és ott él az összes nemzet békében.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ezek a kereskedők tudják ,hogy MEG KELL TARTANI A VEVŐT!!!!
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az áruházláncok is képben vannak ebben a témában. Még azt is el tudom képzelni, hogy azért van kevés ársapkás cucc kirakva, hogy minden egyes kurva nap bemenjenek a népek liszt/cukor/étolajért és ha már ott van, biztos vesz valami mást is, ha van-ha nincs az, amiért bement.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Már régen volt erőm Index hülyeségek rovatot futtatni, most azért van mit és időm is.

Lesz-e még fehér karácsonyunk? Ugyan ez egy fizetett "nem ám hirdetés, nem, dehogy, csak Philip Morris...", de a felvezetője: "Sokunknak inkább az volt a furcsa, ha karácsonykor még nem volt hó. Ma már sajnos inkább az a természetes, hogy nincs, és márciusban kell átülnünk a szomszéd autóba. Ha nem vágyunk túlzottan az idegenekkel való közös utazásra, akkor mi is tehetünk érte, már karácsonykor is. Mutatjuk, hogyan!"

1. https://vmeteo.hu/havas-karacsonyi-napok-magyarorszagon
2. Valaki fejtse már meg nekem, hogy mi a faszt akart írni a költő, mert nekem nem esik le, hogy hogyan jön össze a havas karácsony a szomszéd autójával.

A világ összes nemzete közül a magyarok értékelték a legrosszabbnak az idei évet Majd a cikk: "Az Ipsos az öt kontinens 36 országában végzett online közvélemény-kutatást, amelyben megkérték a lakosokat, hogy értékeljék a 2022-es évet, illetve a jövő évvel kapcsolatos kilátásaikat is felmérték."

Hurrá, már csak 36 ország van a Földön, és ott él az összes nemzet békében.
Vigyázat, az index már kormánypárti oldal... :)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az áruházláncok is képben vannak ebben a témában. Még azt is el tudom képzelni, hogy azért van kevés ársapkás cucc kirakva, hogy minden egyes kurva nap bemenjenek a népek liszt/cukor/étolajért és ha már ott van, biztos vesz valami mást is, ha van-ha nincs az, amiért bement.
tökéletes meglátás!!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az áruházláncok is képben vannak ebben a témában. Még azt is el tudom képzelni, hogy azért van kevés ársapkás cucc kirakva, hogy minden egyes kurva nap bemenjenek a népek liszt/cukor/étolajért és ha már ott van, biztos vesz valami mást is, ha van-ha nincs az, amiért bement.
Ami biztos, hogy tuti fillérre ki van számolva, hogy miként éri meg.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Szeretem a szép, fényes (drága..) méretre csinált cipőket. Kocsik nem nagyon izgatnak...
Én megértek sok bolondériát, a karóráktól kezdve a latexruhás szexig, de cipő honnan/hogyan jött?
Megvallom őszintén, sok ismerősöm sok furaságát megismertem, de cipőmániáról férfiembernél nem hallottam. Azt tudom, hogy Visegrád környékén vagy merre, van egy cipész, aki nagyon drága csukákat készít.