Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ki mit szeret, én a szakállam tekintetében beismerem, hogy hiú vagyok :)
Persze; ezzel vita nincs. Még egy túlápolt -nak tartott- arcszőr is jobban illő egy férfihez, mint a csupasz pofa. Jó persze, koncsítavursztos festett-trimmelten erről. :p Csak nekem nagyon idegen neofita, újhullámos dolog.
Mondjuk tényleg nem volt semmi ilyen kenceficézési hajlamom (és anno nem is volt nagyon elérhető itthon) az elmúlt 16 évben. Egyszer kaptam szakállolajat, de az is valahova elsüllyesztődött.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Persze; ezzel vita nincs. Még egy túlápolt -nak tartott- arcszőr is jobban illő egy férfihez, mint a csupasz pofa. Jó persze, koncsítavursztos festett-trimmelten erről. :p Csak nekem nagyon idegen neofita, újhullámos dolog.
Mondjuk tényleg nem volt semmi ilyen kenceficézési hajlamom (és anno nem is volt nagyon elérhető itthon) az elmúlt 16 évben. Egyszer kaptam szakállolajat, de az is valahova elsüllyesztődött.
A pomádé egyáltalán nem újhullámos :D
Szvsz ennyi kényeztetés jár.
Nekem a bajusz része még a véleményes, ritka hülyén érzem magam ha elkezd nőni: Petőfis :d
Bár lehet ha alakul már a szakáll, akkor összességében a bajusz is máshogy tetszik.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A pomádé egyáltalán nem újhullámos :D
Szvsz ennyi kényeztetés jár.
Nekem a bajusz része még a véleményes, ritka hülyén érzem magam ha elkezd nőni: Petőfis :d
Bár lehet ha alakul már a szakáll, akkor összességében a bajusz is máshogy tetszik.
Azért főleg itthon elég frissen újra divattbajött cucc, legalábbis általánosságban, nálunk gyakorlatilag szinte ki volt halva a borbély szakma. Max ha sima, nyírásra talált még fodrászt az ember, ha volt ilyenre igénye. Anno még a szakállra is furcsán néztek. Szinte nem is volt akkoriban szakállas ember. Pláne olyan, aki ápolja.

Akkor növessz arccsináló-tokaszakállt. Ahhoz nem kell bajusz. :D
Nekem sincs nagy bajszom, ezzel nagyon nem tudsz mit kezdeni. Amúgy szerintem inkább megszokás kérdése.

Szóval a Te szakálladra igaz, a mondás, hogy ritka szép? De inkább ritka, mint szép. :D
 
  • Vicces
Reactions: SirHiggins
M

molnibalage

Guest
Előre megyünk, nem hátra.

chcea0pzyw6a1.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Személy szerint ritka kaukázusi fejem tud lenni, ha hosszabb ideig nem nyúlok a szakállamhoz. Mondta is az egyik oktató egyetemen, hogy na te mehetnél Csecsenföldre, teljesen be tudnál illeszkedni a helyiek közé :D

Mondjuk két ilyen elrettentő példám van az ilyenre. Az egyik mikor 2020 novemberében a konditermek bezárására dafke 2 hónapig nem borotválkoztam, aztán januárban mikor a fodrász meglátott, azt mondta inkább lenyírja nekem ingyen, de ez olyan okádék Bin Laden replika, hogy nem bírja így hagyni :D A másik pedig tavaly szeptemberben, mikor igazolvány készítés előtt vicces kedvemben megint terrorista szakállban mentem a kormányablakba és csodálom, hogy nem instant pakisztáni vízumot akartak kiállítani. Igaz személyimnél meg másnaposan slattyogtam be az okmányirodába, jó fos fejem is van rajta
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Személy szerint ritka kaukázusi fejem tud lenni, ha hosszabb ideig nem nyúlok a szakállamhoz. Mondta is az egyik oktató egyetemen, hogy na te mehetnél Csecsenföldre, teljesen be tudnál illeszkedni a helyiek közé :D

Mondjuk két ilyen elrettentő példám van az ilyenre. Az egyik mikor 2020 novemberében a konditermek bezárására dafke 2 hónapig nem borotválkoztam, aztán januárban mikor a fodrász meglátott, azt mondta inkább lenyírja nekem ingyen, de ez olyan okádék Bin Laden replika, hogy nem bírja így hagyni :D A másik pedig tavaly szeptemberben, mikor igazolvány készítés előtt vicces kedvemben megint terrorista szakállban mentem a kormányablakba és csodálom, hogy nem instant pakisztáni vízumot akartak kiállítani. Igaz személyimnél meg másnaposan slattyogtam be az okmányirodába, jó fos fejem is van rajta
Bocs, de azért elképzeltem, ahogy fejhangon Allah Akbározol, meg Akhmat Szilázol. Az instant genfi egyezményt sértene.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Bocs, de azért elképzeltem, ahogy fejhangon Allah Akbározol, meg Akhmat Szilázol. Az instant genfi egyezményt sértene.
Kadirov beküld engem Kijevbe helikopterrel, aztán fél órán belül Zelenszkij kapitulál csak vigyenek el engem :D
Előre megyünk, nem hátra.

chcea0pzyw6a1.jpg
Mondjuk ezt nem értem, hogy miért így kellett megszervezni, mikor a korona alatt full online tudott menni a vizsgáztatás, aztán ugyanazt a módszert kéne csak újra elővenni. Nekem is ma délelőtt volt egy szóbelim, teljesen nyugalomba lazán letudtuk, nem kellett izgulni, hogy most hogyan vagy miként. Azért mégse egy államvizsga, belefér az, hogy online legyen, ha már kedves egyetememnek ilyen hülye módon sikerült megszerveznie a szénszünetet. Például nincs egységes protokoll se (miközben a tűzvédelmi oktatás valahogy még mindig évente kötelező), hogy melyik intézet a saját épületében hogyan kezeli a fűtést. A szlavisztikások például már november elejétől nem fűtöttek, míg nálunk a főépületben még utolsó héten is ablakot kellett nyitni annyira nyomták a radiátorok a meleget. Nem normális helyzet ami most van, de ez jelentős részben azért az egyetemi vezetőség sara is, hogy így kavarják a fekáliát saját hatáskörben
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mondjuk ezt nem értem, hogy miért így kellett megszervezni, mikor a korona alatt full online tudott menni a vizsgáztatás, aztán ugyanazt a módszert kéne csak újra elővenni. Nekem is ma délelőtt volt egy szóbelim, teljesen nyugalomba lazán letudtuk, nem kellett izgulni, hogy most hogyan vagy miként. Azért mégse egy államvizsga, belefér az, hogy online legyen, ha már kedves egyetememnek ilyen hülye módon sikerült megszerveznie a szénszünetet. Például nincs egységes protokoll se (miközben a tűzvédelmi oktatás valahogy még mindig évente kötelező), hogy melyik intézet a saját épületében hogyan kezeli a fűtést.
Azon nem lehet hőbörögni egy sornyit, hogy a tanár nem képes ezt a feladatot megugorni.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and nyugger

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hogy, hogy micsoda :D
Én pl találtam egy WWF támogatós akciót:
'örökbe lehet fogadni' többféle állatot, támogatni az élőhelyük megmentését, ha bizonyos
összeg fölött támogatsz, akkor kapsz egy adott állatot mintázó plüsst.
Én a macskám nevében támogattam egy hiúzt /ha már macska/, a plüsst meg megkapja ajándéknak.
Szerintem ez menő :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hogy, hogy micsoda :D
Én pl találtam egy WWF támogatós akciót:
'örökbe lehet fogadni' többféle állatot, támogatni az élőhelyük megmentését, ha bizonyos
összeg fölött támogatsz, akkor kapsz egy adott állatot mintázó plüsst.
Én a macskám nevében támogattam egy hiúzt /ha már macska/, a plüsst meg megkapja ajándéknak.
Szerintem ez menő :)
Nem gondolnám, hogy egy keresztyén ünnepet kellene a macskáknak megünnepelni.
Szóval továbbra is kapnak enni, bejöhetnek a kazánra fél napokat dögleni, szeretve vannak és eltűrve minden gáncsoskodásuk, lustaságuk, minden hülyeségük az év minden napján. Ennyi dunszt elég. :)
Az állatokat meg igyekszem a környezetemben védeni, nem a félteke másik felén.