Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
A bibi az, hogy ez nem az AUSUS, hanem Europeer Kft. -nak fizettem. Tőlük jött a díjbekérő.
Ők lehet, hogy az ASUS-szal vannak szerződésben, de akkor sem az ASUS.
És 3 napos szállítást írtak. Kíváncsi leszek mi lesz ebből.

Nekem 2 nap volt a kiszállítás, fogalmam sincs ki volt az eladó, garancia lejártakor minden papírt kidobtam a dobozzal együtt.

Nekem kamatmentes hitelre ment az OTP felé a fizetés (mondjuk ezzel nagyon jól kalkuláltam, hogy mire lejárt a 2 év a havi 17.000 ft már lófaszt se ért).
 
M

molnibalage

Guest
Nekem 2 nap volt a kiszállítás, fogalmam sincs ki volt az eladó, garancia lejártakor minden papírt kidobtam a dobozzal együtt.

Nekem kamatmentes hitelre ment az OTP felé a fizetés (mondjuk ezzel nagyon jól kalkuláltam, hogy mire lejárt a 2 év a havi 17.000 ft már lófaszt se ért).
Nekem nem a kiszállítás a fő bajom egyelőre.
A rendeléstől a díjbekérő megjött 10 perc nagyságrendben.
Utaltam majd kb.1 nappal később sem látszik semmi visszajelzés arról, hogy fizettem és vették a túoldalt a pénzt.
Nem látni, hogy akkor amiatt nem halad az egész, mert a pénzre várnak vagy ott a pénz, csak más a helyzet.

A számla és a jóváírási értesítés emailben kerül elküldésre
Fizettem, de jóváírás sehol...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 111
22 931
113
Gyeeerekek, elkepeszto milyen kis szolid lett az ukran topic! Talaltam csomo jo gif-et, csinaltam mokas memeket es rendesen nem tudom hol felhasznalni oly hatalmas volt a konszolidacio! :D :D
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 810
86 570
113
A komcsi Sorosista tanárok szégyenei megpróbálták leugatni Pintért érkeztében. Egy komment:
"A 2010-es Fidesz-kormány még nem volt az igazi, a Bilderberges Martonyi is ott kavart még, és Pintérnek is voltak ugye korábban ügyei. Ha még emlékeztek voltak a korkedvezményes nyugdíj miatt rendvédelmi dolgozóknak tüntetéseik. Ezt az akkori még radikális Jobbik meglovagolta, én is kinn voltam a rendvédelmisek mellett tüntetni, elég paprikás volt a hangulat. Egyszercsak megjelent Pintér és felment a színpadra. Én személyesen próbáltam velős megjegyzésekkel megzavarni, de úgy lehűtötte a kedélyeket a fellépésével és a határozottságával, hogy mire befejezte kissé elszégyeltem magam. Akkor megtanultam tisztelni és többet nem mentem. A tüntetéssorozat is véget ért nem sokra rá. Úgy voltam vele, hogy lehet nem értünk egyet, de aki így ki mer állni a dühös rendvédelmisek elé az érveivel az elég fasza csávó."
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
múltkor volt itt egy magasröptű vita a milyen gyenge a magyar népzene és rossz nézni.
Csak érdekességként pl nemrég voltam bemutatón (arról még nincs videó de megtaláltam) érdemes megnézni lassan indul !
u.i. nem a 10 éves búj búj zöldágot kell alapul venni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
A komcsi Sorosista tanárok szégyenei megpróbálták leugatni Pintért érkeztében. Egy komment:
"A 2010-es Fidesz-kormány még nem volt az igazi, a Bilderberges Martonyi is ott kavart még, és Pintérnek is voltak ugye korábban ügyei. Ha még emlékeztek voltak a korkedvezményes nyugdíj miatt rendvédelmi dolgozóknak tüntetéseik. Ezt az akkori még radikális Jobbik meglovagolta, én is kinn voltam a rendvédelmisek mellett tüntetni, elég paprikás volt a hangulat. Egyszercsak megjelent Pintér és felment a színpadra. Én személyesen próbáltam velős megjegyzésekkel megzavarni, de úgy lehűtötte a kedélyeket a fellépésével és a határozottságával, hogy mire befejezte kissé elszégyeltem magam. Akkor megtanultam tisztelni és többet nem mentem. A tüntetéssorozat is véget ért nem sokra rá. Úgy voltam vele, hogy lehet nem értünk egyet, de aki így ki mer állni a dühös rendvédelmisek elé az érveivel az elég fasza csávó."
Mi lenne, ha ezt a sok faszságot a PestiSrácok kommentszekciójában nyomatnád és nem itt szemetelnél vele?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 632
18 932
113
703319117429-137294843677.jpg
Vicces de anno emberek éltek ezzel a mentalitással! Nem érdekelte őket hogy van e wifi vagy nincs, lesz e gáz avagy sem, van villany, nincs villany! Azt sem tudták mi az! Ma meg az a hírértékű, hogy VV Erzsit leszúrta VVTibi! Vagy, hogy Győzike kiesett a FarmVip-ből vagy sem! Gusztustalan egy világ ez! Én a 80-90-es években voltam gyerek és imádtam! Azoknak az időknek is vége! Holott nem volt az olyan régen és akkoriban is meg voltak a baromságok! :( De élhetőbb világ volt! Volt még betyárbecsület!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 784
46 930
113
A komcsi Sorosista tanárok szégyenei megpróbálták leugatni Pintért érkeztében. Egy komment:
"A 2010-es Fidesz-kormány még nem volt az igazi, a Bilderberges Martonyi is ott kavart még, és Pintérnek is voltak ugye korábban ügyei. Ha még emlékeztek voltak a korkedvezményes nyugdíj miatt rendvédelmi dolgozóknak tüntetéseik. Ezt az akkori még radikális Jobbik meglovagolta, én is kinn voltam a rendvédelmisek mellett tüntetni, elég paprikás volt a hangulat. Egyszercsak megjelent Pintér és felment a színpadra. Én személyesen próbáltam velős megjegyzésekkel megzavarni, de úgy lehűtötte a kedélyeket a fellépésével és a határozottságával, hogy mire befejezte kissé elszégyeltem magam. Akkor megtanultam tisztelni és többet nem mentem. A tüntetéssorozat is véget ért nem sokra rá. Úgy voltam vele, hogy lehet nem értünk egyet, de aki így ki mer állni a dühös rendvédelmisek elé az érveivel az elég fasza csávó."
Azért én úgy tudom, hogy ott messze volt a nyugodttól, kb. úgy vitték ki testőrök gyűrűjében a végén, el lett mondva mindennek, állítólag közel volt hozzá hogy kapjon egy két pofont még viszonylag jó kondiban lévő 45+ környéki rendőröktől, tűzoltóktól, akik addig úgy tudták hogy pár év és nyugdíj, aztán hirtelen beközölték nekik hogy nem 2-5 év, hanem 12-15, minimum!

Nekem csak mesélték, de nem volt egyszerű a helyzete állítólag, mert azt hitte hogy majd a tekintéllyel - csak rendőr tábornok volt - megoldja majd a hivatásosok tömege előtt a helyzetet, és hát elküldték a tömegből folyamatosan trágár szavakkal melegebb éghajlatokra.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
W

Wilson

Guest
Vicces de anno emberek éltek ezzel a mentalitással! Nem érdekelte őket hogy van e wifi vagy nincs, lesz e gáz avagy sem, van villany, nincs villany! Azt sem tudták mi az! Ma meg az a hírértékű, hogy VV Erzsit leszúrta VVTibi! Vagy, hogy Győzike kiesett a FarmVip-ből vagy sem! Gusztustalan egy világ ez! Én a 80-90-es években voltam gyerek és imádtam! Azoknak az időknek is vége! Holott nem volt az olyan régen és akkoriban is meg voltak a baromságok! :(
Tudom miről beszélsz és szerintem sem változott előnyére világ. Hozzáteszem azért azt is, hogy engem sem érdekel például, hogy
"VV Erzsit leszúrta VVTibi! Vagy, hogy Győzike kiesett a FarmVip-ből vagy sem!"

Ami szerintem a legnagyobb gond a 80-90-es évekhez képest, hogy ma a technológia elsősorban a kommunikációs technológia fejlődése miatt felgyorsult az élet és sokkal kevesebb a személyes kontaktus az emberek között és ez kihat a társadalom egészére...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 632
18 932
113
Tudom miről beszélsz és szerintem sem változott előnyére világ. Hozzáteszem azért azt is, hogy engem sem érdekel például, hogy
"VV Erzsit leszúrta VVTibi! Vagy, hogy Győzike kiesett a FarmVip-ből vagy sem!"

Ami szerintem a legnagyobb gond a 80-90-es évekhez képest, hogy ma a technológia elsősorban a kommunikációs technológia fejlődése miatt felgyorsult az élet és sokkal kevesebb a személyes kontaktus az emberek között és ez kihat a társadalom egészére...
Ebben teljesen igazad van! Anno elvoltunk egy Orion fekete-fehér tv-el is! Mekkora szó volt! A gyerekeknél is próbáljuk visszafogni a telefonozást amennyire lehet! 100%-ban nem lehet! A rohadt COVID alatt szoktak rá nagyon! Online levke, kréta és társai! A legkisebb írni olvasni nem tudott, de youtubon videókat keresett! Nem mi tanítottuk meg neki, ragad rájuk! Durva és félelmetes! Mi anno reggeltől estig bandáztunk amíg a rendőr vitt haza! Volt ilyen is! :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Ebben teljesen igazad van! Anno elvoltunk egy Orion fekete-fehér tv-el is! Mekkora szó volt! A gyerekeknél is próbáljuk visszafogni a telefonozást amennyire lehet! 100%-ban nem lehet! A rohadt COVID alatt szoktak rá nagyon! Online levke, kréta és társai! A legkisebb írni olvasni nem tudott, de youtubon videókat keresett! Nem mi tanítottuk meg neki, ragad rájuk! Durva és félelmetes! Mi anno reggeltől estig bandáztunk amíg a rendőr vitt haza! Volt ilyen is! :rolleyes:
A 80-as években (és a 90-es évek elején is még) , ha valaki beszélni akart a másikkal akkor az esetek nagy százalékában fel kellett keresnie mivel csak a vonalas telefon létezett, de vonalas telefonja nem sok embernek volt, az egy teljesen más világ volt és már biztosan nem fog visszajönni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A 80-as években (és a 90-es évek elején is még) , ha valaki beszélni akart a másikkal akkor az esetek nagy százalékában fel kellett keresnie mivel csak a vonalas telefon létezett, de vonalas telefonja nem sok embernek volt, az egy teljesen más világ volt és már biztosan nem fog visszajönni.

Még emlékszem amikor ~'93-ban édesapám bekéredzkedett a római katolikus paphoz, hogy felhívja a munkahelyét, mivel a polgármesteri hivatalon kívül egyedül neki volt az telefonja a faluban.

Mondjuk pont az ilyen momentumok miatt szoktam újranézni időnként a Szomszédok első néhány évadát, pl. mikor Sümegi amerikai rokona rácsodálkozik, hogy nincs minden lakásban telefon :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 632
18 932
113
Még emlékszem amikor ~'93-ban édesapám bekéredzkedett a római katolikus paphoz, hogy felhívja a munkahelyét, mivel a polgármesteri hivatalon kívül egyedül neki volt az telefonja a faluban.

Mondjuk pont az ilyen momentumok miatt szoktam újranézni időnként a Szomszédok első néhány évadát, pl. mikor Sümegi amerikai rokona rácsodálkozik, hogy nincs minden lakásban telefon :)
A lakótelepi ABC! A kakaós tej meg karamellás tej a frissel sült kiflivel! Mikor anyám vitt óvodába, reggel megvettük a kávét kint ledaráltuk az ABC bejáratánál a pultnál! :) Lenke nénis filing! A hétköznapi emberek hétköznapi gondjai!
 
M

molnibalage

Guest
A 80-as években (és a 90-es évek elején is még) , ha valaki beszélni akart a másikkal akkor az esetek nagy százalékában fel kellett keresnie mivel csak a vonalas telefon létezett, de vonalas telefonja nem sok embernek volt, az egy teljesen más világ volt és már biztosan nem fog visszajönni.
Hát ööö, nekünk valami 2000 táján lett talál otthon telefon vagy 2001 legelején.
Pislogtak is az osztálytársak, hogy nem volt olyan nekünk.

2,5 évet sem élt meg mert mobil annyira olcsó és kényelmes lett.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: hete and Wilson