Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
CreepyFabulousCusimanse-size_restricted.gif
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem gondolnám, hogy egy keresztyén ünnepet kellene a macskáknak megünnepelni.
Szóval továbbra is kapnak enni, bejöhetnek a kazánra fél napokat dögleni, szeretve vannak és eltűrve minden gáncsoskodásuk, lustaságuk, minden hülyeségük az év minden napján. Ennyi dunszt elég. :)
Az állatokat meg igyekszem a környezetemben védeni, nem a félteke másik felén.
Ahány ház :)
A környezetemben is védem az állatokat és a természetet is, nem zárja ki egyik a másikat.

Ja, meg még van vagy 2kg csirkeszív lefagyasztva, abból akarok sütni nekik vmi macskakeksz félét :D
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Gyerekek, ma valami elvárás az, hogy a futárszolgálatok kretének legyenek...?
De tényleg. Lassan semmit sem tudnak kihozni ezek.

Rendelek egy terméket, oda van írva, hogy szállítási idő 1-2 hét.
Rendben, direkt hétfőn rendeltem meg, mert szabin leszek otthon jövő héten és utána is.
Otthonra kérem, hogy hozzák ki, de beleírtam a közleménybe, hogy ha 23-a előtt jönne, akkor keressnek.
Erre ma hozza a futár. Persze, hogy nem vagyok otthon. Kérdésemre, hogy közleményben mi volt azt látták-e.
Válasz, "nem olvassuk".
Remek, akkor minek van mező, ha úgysem használjátok...?
Erre mit csinál a futár? Bedobja a haverjához egy közeli boltba, hogy vegyem át, mikor mondtam neki telón, hogy NEM, az nem lesz jó.
Erre önhatalmúlag ezt csinálja. Remélem, hogy ott lesz, hanem akkor IJ vagy mi a faszom...? Ezt mégis hogyan képzeli?

Egy másik terméket a céghez kértem, mert tudtam, hogy ott leszek, mert keddre jelezték előre a szállítást.
Erre mi van?
2022.12.19, 13:54
A kézbesítés sikertelen, újra megpróbáljuk
Tegnap sem hozták, fel sem hívtak.
Hogyan a faszba hozták ezt ki?
Egész nap itt voltam az irodában, aminek amúgy még portaszolgálata is van.

Nehéz szavakat találni erre.
A laptopot sikerült kihozniuk a céghez.
Háromból egy szállítást tudtak rendesen megoldani.

Amúgy számomra csodálatos, hogy a XXI. század mobil és internetes megoldásai mellett nem tudom megadni, hogy mikor leszek otthon és mikor nem.
Meg szarnak arra, amit az ügyfél ír.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Gyerekek, ma valami elvárás az, hogy a futárszolgálatok kretének legyenek...?
De tényleg. Lassan semmit sem tudnak kihozni ezek.

Rendelek egy terméket, oda van írva, hogy szállítási idő 1-2 hét.
Rendben, direkt hétfőn rendeltem meg, mert szabin leszek otthon jövő héten és utána is.
Otthonra kérem, hogy hozzák ki, de beleírtam a közleménybe, hogy ha 23-a előtt jönne, akkor keressnek.
Erre ma hozza a futár. Persze, hogy nem vagyok otthon. Kérdésemre, hogy közleményben mi volt azt látták-e.
Válasz, "nem olvassuk".
Remek, akkor minek van mező, ha úgysem használjátok...?
Erre mit csinál a futár? Bedobja a haverjához egy közeli boltba, hogy vegyem át, mikor mondtam neki telón, hogy NEM, az nem lesz jó.
Erre önhatalmúlag ezt csinálja. Remélem, hogy ott lesz, hanem akkor IJ vagy mi a faszom...? Ezt mégis hogyan képzeli?

Egy másik terméket a céghez kértem, mert tudtam, hogy ott leszek, mert keddre jelezték előre a szállítást.
Erre mi van?
2022.12.19, 13:54
A kézbesítés sikertelen, újra megpróbáljuk
Tegnap sem hozták, fel sem hívtak.
Hogyan a faszba hozták ezt ki?
Egész nap itt voltam az irodában, aminek amúgy még portaszolgálata is van.

Nehéz szavakat találni erre.
A laptopot sikerült kihozniuk a céghez.
Háromból egy szállítást tudtak rendesen megoldani.

Amúgy számomra csodálatos, hogy a XXI. század mobil és internetes megoldásai mellett nem tudom megadni, hogy mikor leszek otthon és mikor nem.
Meg szarnak arra, amit az ügyfél ír.
Ne karácsonykor rendelj :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 647
113
Gyerekek, ma valami elvárás az, hogy a futárszolgálatok kretének legyenek...?
De tényleg. Lassan semmit sem tudnak kihozni ezek.

Rendelek egy terméket, oda van írva, hogy szállítási idő 1-2 hét.
Rendben, direkt hétfőn rendeltem meg, mert szabin leszek otthon jövő héten és utána is.
Otthonra kérem, hogy hozzák ki, de beleírtam a közleménybe, hogy ha 23-a előtt jönne, akkor keressnek.
Erre ma hozza a futár. Persze, hogy nem vagyok otthon. Kérdésemre, hogy közleményben mi volt azt látták-e.
Válasz, "nem olvassuk".
Remek, akkor minek van mező, ha úgysem használjátok...?
Erre mit csinál a futár? Bedobja a haverjához egy közeli boltba, hogy vegyem át, mikor mondtam neki telón, hogy NEM, az nem lesz jó.
Erre önhatalmúlag ezt csinálja. Remélem, hogy ott lesz, hanem akkor IJ vagy mi a faszom...? Ezt mégis hogyan képzeli?

Egy másik terméket a céghez kértem, mert tudtam, hogy ott leszek, mert keddre jelezték előre a szállítást.
Erre mi van?
2022.12.19, 13:54
A kézbesítés sikertelen, újra megpróbáljuk
Tegnap sem hozták, fel sem hívtak.
Hogyan a faszba hozták ezt ki?
Egész nap itt voltam az irodában, aminek amúgy még portaszolgálata is van.

Nehéz szavakat találni erre.
A laptopot sikerült kihozniuk a céghez.
Háromból egy szállítást tudtak rendesen megoldani.

Amúgy számomra csodálatos, hogy a XXI. század mobil és internetes megoldásai mellett nem tudom megadni, hogy mikor leszek otthon és mikor nem.
Meg szarnak arra, amit az ügyfél ír.

Szerintem csak tulzottan nagyok az elvarasaid :D :D :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 271
113
És érnek ezek valamit?
Ugyan annyit, mint a tyúxarkúra...
Ha rendszeresen használod igen. Nekem sokkal rendezetteb lett a szakállam. Nem kezd el össze - vissza állni 2-3 órával azután hogy megcsináltam és egységesebb is, nem állnak úgy ki a szálak.
Jesszusom....
Hát, én naturalizmusnak vagyok a híve ilyen téren.
Ezek a pomádézások távol állnak -enyhén szólva.
Helyes. A szakáll az férfierőfétis, nem bu.zizsúr....
Ki mit szeret, én a szakállam tekintetében beismerem, hogy hiú vagyok :)
Szakállamtitkár tetszik lenni?
Piperkócok!
Tegnap 4 kg (az 5 helyett) finomlisztet 7 azaz hét boltban tudtam megvenni GYŐRBEN és környékén!
Elautózva fasztudja hány kilométert pluszba!
Ársapka nélkül mennyi lenne? 350-400 Ft?
Kurva jó dolog ez az ársapka baszki...
A kereskedőket b@szogasd...ők a lókötők.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 271
113
No, de miért is lókötők?
Mert nem akarnak bukni?
Én is minimalizálnám az anyagi veszteséget annyira, amennyire lehet.
Függetlenül attól ez a véleményem, hogy rühellem a kereskedelmi láncokat úgy általában.
Azért lókötők, mert a haszon az első alapon válsághelyzetben is a profitéhség hajtja őket. Azzal nem esnek el bevételtől, hogy ársapkás termékeket korlátozott mennyiségben tartanak a polcukon. A cukornak pl. milyen alternatívája van? Eleve meghatározott mennyiséget lehet vásárolni belőle.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Azért lókötők, mert a haszon az első alapon válsághelyzetben is a profitéhség hajtja őket. Azzal nem esnek el bevételtől, hogy ársapkás termékeket korlátozott mennyiségben tartanak a polcukon. A cukornak pl. milyen alternatívája van? Eleve meghatározott mennyiséget lehet vásárolni belőle.
Jó, de mikor te építesz egy boltot téged mi hajtana? A közösség szeretete? Na az klassz, de profit nélkül pillanatok alatt lemaradsz és mindenki megy majd a szomszéd modern boltba.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 271
113
Jó, de mikor te építesz egy boltot téged mi hajtana? A közösség szeretete? Na az klassz, de profit nélkül pillanatok alatt lemaradsz és mindenki megy majd a szomszéd modern boltba.
Csak cukrot meg lisztet árulsz? Az édességen, üdítőn, égetett szeszen, sörön, boron nem keresel? Ha valamit folyamatosan árulsz, az miért veszteség? Nem értem a logikádat... Bocs.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Csak cukrot meg lisztet árulsz? Az édességen, üdítőn, égetett szeszen, sörön, boron nem keresel? Ha valamit folyamatosan árulsz, az miért veszteség? Nem értem a logikádat... Bocs.
Mit nem értesz, nem értem?
Ha rossz áron adom el a cuccot, keress olyat aki olcsóbban adja, ha az olyan könnyű akkor biztosan lesz olyan.

De ha genyónak érzed a boltost hogy drágán adja miért nem az a fogorvos aki 25 ezerért töm, az optikus aki egy szemüveget 100ezerért ad oda vagy a villanyszerelő aki napi sok tízezerért dolgozik. Miért a boltos? Tudod olcsóbban is csinálni úgy hogy hasznod legyen, miért nem csinálod?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka
T

Törölt tag 1711

Guest
Gyerekek, ma valami elvárás az, hogy a futárszolgálatok kretének legyenek...?
De tényleg. Lassan semmit sem tudnak kihozni ezek.

Rendelek egy terméket, oda van írva, hogy szállítási idő 1-2 hét.
Rendben, direkt hétfőn rendeltem meg, mert szabin leszek otthon jövő héten és utána is.
Otthonra kérem, hogy hozzák ki, de beleírtam a közleménybe, hogy ha 23-a előtt jönne, akkor keressnek.
Erre ma hozza a futár. Persze, hogy nem vagyok otthon. Kérdésemre, hogy közleményben mi volt azt látták-e.
Válasz, "nem olvassuk".
Remek, akkor minek van mező, ha úgysem használjátok...?
Erre mit csinál a futár? Bedobja a haverjához egy közeli boltba, hogy vegyem át, mikor mondtam neki telón, hogy NEM, az nem lesz jó.
Erre önhatalmúlag ezt csinálja. Remélem, hogy ott lesz, hanem akkor IJ vagy mi a faszom...? Ezt mégis hogyan képzeli?

Egy másik terméket a céghez kértem, mert tudtam, hogy ott leszek, mert keddre jelezték előre a szállítást.
Erre mi van?
2022.12.19, 13:54
A kézbesítés sikertelen, újra megpróbáljuk
Tegnap sem hozták, fel sem hívtak.
Hogyan a faszba hozták ezt ki?
Egész nap itt voltam az irodában, aminek amúgy még portaszolgálata is van.

Nehéz szavakat találni erre.
A laptopot sikerült kihozniuk a céghez.
Háromból egy szállítást tudtak rendesen megoldani.

Amúgy számomra csodálatos, hogy a XXI. század mobil és internetes megoldásai mellett nem tudom megadni, hogy mikor leszek otthon és mikor nem.
Meg szarnak arra, amit az ügyfél ír.

Nekem volt olyan az ablakban állva vártam a GLS-t annyira kellett volna a cucc (mindig ugyanabban az időpontban jön, mivel a depóból kifordulva ebben az utcában kezd).
Hát aznap nem láttam.
De a szokásos időpontban be lett vésve, hogy nem voltam otthon...


Tegnap 4 kg (az 5 helyett) finomlisztet 7 azaz hét boltban tudtam megvenni GYŐRBEN és környékén!
Elautózva fasztudja hány kilométert pluszba!
Ársapka nélkül mennyi lenne? 350-400 Ft?
Kurva jó dolog ez az ársapka baszki...

Pedig áru van. Amikor a covidióták felvásárolták a lisztet akkor a helyi malom raktára full kiüresedett, járdáról lehetett látni az üres polcokat és a túlsó falat.
Most a szokásos, plafonig pakolt állapotban van.
Lehet szimplán már mindenki más előre felvásárolta az ünnepi lisztmennyiséget.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Azért lókötők, mert a haszon az első alapon válsághelyzetben is a profitéhség hajtja őket.
Naná! Egyik sem szociális intézmény.

Azzal nem esnek el bevételtől, hogy ársapkás termékeket korlátozott mennyiségben tartanak a polcukon.
De ne legyen korlátozott mennyiség, mikor van áru! Vagy ne legyen ársapkás! Vagy lehessen venni korlátlanul ársapka nélküli áron, ha úgy akarom!
Ezzel is csak az inflációt gerjesztik, mert az ársapkára hivatkozva minden másnak emelik az árát.
Nem a kereskedelmi láncokat sajnálom, de aki megteheti, hogy rendes áron veszi, azzal miért kell kibaszni?
Gecire felbasztam rajta magam. A legtöbb helyen nem volt kirakva, ahol meg volt rendesen, ott meg 1 kg-t lehetett venni. Persze, sor mindenhol volt a pénztáraknál...