Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Jah persze! :oops:
Ennyire ráérsz? Hogy emiatt írogatsz
kommenteket?
Múltkor konkrétan megsértődtél, mert egy folyó témában - vagy egy fél napig - a te kommentjeid nem lettek egyszer sem beidézve...
Nem szándékosan történt így, de az persze lejött, hogy te nem tudod, hogy egy fórumnak mi is a lényege.
Hát képzeld, épp unatkoztam.
Van ilyen.
Nem sértődtem meg b+, vicc volt!
Jesszusom már!

Egyébként meg: az itt levők nagy része NEM fórumként használja a fórumot, hanem chatként.
/én is/
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 476
113
És az elérhető dokumentum dacára Oroszország beleugrott az ellene tervezett buliba, és jól megszállta a Krímet, hogy legyen a forgatókönyv szerint. Nem tettek semmit az ellen, hogy minden az álnok amerikai terveknek megfelelően alakuljon. Nem tudták megakadályozni az oroszbarát vezetés lecserélését, stb.
Valami nekem itt nem stimmel, ettől sokkal jobbak az oroszok, ha ismerik az ellenük készülő terveket, szerintem hathatósabb ellenlépésekre képesek.

Ha legalább határozottan léptek volna fel 2022.02.24-én, nem pedig tili-toli 150 000 katona menetoszlopokban bevonult-nem harcolt.

Az első tíz éjszakának Ukrajna nagyvárosaiban pontosan úgy kellett volna kinéznie, mint ezen a videón, és a hadsereg ezt könnyedén biztosítani tudta volna:
https://vk.com/video-104764077_456272279
Bagdad 2003

Ilyen háttér mellett pedig nem február 27-én kellett tárgyalásokat kezdeni, hanem ultimátumot kellett volna adnii a megadásról.

Erre fajta hadviselésre várt világ várt, ezért is távoztak és zártak be a kijevi nagykövetségek.

De valaki, akit Prigozzinnak sem lehet nevezni, a meglehetősen kemény kéthetes háború helyett a tárgyalások szégyenét és a végtelen engedmények útját választotta az üres fenyegetés hátterében.

Ami most van, azt mindenki láthatja.


Több elemzés jelent már meg arról, hogy Putyin egy olyan személyiség, aki nem szeret kockázatot vállalni, nem akar és nem is tud kockázatos döntéseket meghozni.

Csak tudnám, hogy ha ilyen mentalitású, akkor minek kezdett háborúzni, és lett egyáltalán politikus.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
223
979
93
Hát, utoljára kb nyáron mozogtam /kerékpározni szoktam/.
Megmakkanni meg nem akarok, úhogy majd jövőre, akkor előtte trenírozom majd magam.
Én is végigmentem párszor, amikor legelőször sikerült teljesítenem a távot, alig vártam már a beérkezést, a túra során többször majdnem feladtam. ( olyan túrám is volt, amit nem fejeztem be, szégyen ide vagy oda ) . Én szerintem, ha felkészülten akarsz érkezni, akkor minimum ősszel el kell kezdeni túrázni , különféle távokon ( 10 , 15 , 20 km ... ), legalább a hétvége valamely napján. Én ott is hibáztam eleinte, hogy túl sok mindent ( kaja, ital, száraz ruházat ) vittem magammal. Most már tudom, nem kell szendvics, nem kell gyümölcslé , nem kell plusz pulóver ( éjszakára ) ezek a plusz kilogrammok már 10 km után is nagyon megkínoznak. Ellátás szempontjából nekem ami bevált : csokis vagy lekváros palacsinta , sport szelet , ha már sok az édes dolog akkor valamilyen nem cukros "Cerbona" szelet. Inni, szigorúan cukormentes, citromos tea . A sima víz nem jött be, mivel nincs íze, egy idő után alig bírtam meginni. Mivel garantáltan ki fogsz izzadni, bármilyen hideg is lesz az idő, száraz ruházat kell majd menet közben . Én két váltás Decathlon sí aláöltözőt ( vékony póló ) viszek, meg 2 túra zoknit, bár remek vízálló túracipőm van, olykor előfordul a pocsolyába vagy patakba lépés. Nem tudom elmondani milyen remek érzés, egy átizzadt, jéghideg pólót egy szárazra cserélni, még ha vízszintes hóesésben is kell félmeztelenre vetkőzni. Ami nagyon fontos még, fejlámpa, csereelemekkel és kesztyű.

A tempót tekintve eleinte mindig az hittem, hogy én vagyok a "Jani" és majd megyek a fiatalokkal, rutinos túrázókkal. Esélytelen, inkább felvettem a saját kis tempóm és így haladtam. Olyan is volt, hogy már csak a záró(összeszedő) csoport jött mögöttem. Bekaptam menet közben két-három palacsintát és rövid idő múltán ismét erőre kaptam.
" Megmakkanni meg nem akarok " .... meg fogsz .. ne reménykedj .... :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Én is végigmentem párszor, amikor legelőször sikerült teljesítenem a távot, alig vártam már a beérkezést, a túra során többször majdnem feladtam. ( olyan túrám is volt, amit nem fejeztem be, szégyen ide vagy oda ) . Én szerintem, ha felkészülten akarsz érkezni, akkor minimum ősszel el kell kezdeni túrázni , különféle távokon ( 10 , 15 , 20 km ... ), legalább a hétvége valamely napján. Én ott is hibáztam eleinte, hogy túl sok mindent ( kaja, ital, száraz ruházat ) vittem magammal. Most már tudom, nem kell szendvics, nem kell gyümölcslé , nem kell plusz pulóver ( éjszakára ) ezek a plusz kilogrammok már 10 km után is nagyon megkínoznak. Ellátás szempontjából nekem ami bevált : csokis vagy lekváros palacsinta , sport szelet , ha már sok az édes dolog akkor valamilyen nem cukros "Cerbona" szelet. Inni, szigorúan cukormentes, citromos tea . A sima víz nem jött be, mivel nincs íze, egy idő után alig bírtam meginni. Mivel garantáltan ki fogsz izzadni, bármilyen hideg is lesz az idő, száraz ruházat kell majd menet közben . Én két váltás Decathlon sí aláöltözőt ( vékony póló ) viszek, meg 2 túra zoknit, bár remek vízálló túracipőm van, olykor előfordul a pocsolyába vagy patakba lépés. Nem tudom elmondani milyen remek érzés, egy átizzadt, jéghideg pólót egy szárazra cserélni, még ha vízszintes hóesésben is kell félmeztelenre vetkőzni. Ami nagyon fontos még, fejlámpa, csereelemekkel és kesztyű.

A tempót tekintve eleinte mindig az hittem, hogy én vagyok a "Jani" és majd megyek a fiatalokkal, rutinos túrázókkal. Esélytelen, inkább felvettem a saját kis tempóm és így haladtam. Olyan is volt, hogy már csak a záró(összeszedő) csoport jött mögöttem. Bekaptam menet közben két-három palacsintát és rövid idő múltán ismét erőre kaptam.
" Megmakkanni meg nem akarok " .... meg fogsz .. ne reménykedj .... :)
Egyébként egy bajom van ezzel: hidegben van.
Nem lehetne nyáron?

Legutóbb akkor makkantam meg, amikor Bp-ről mentünk Balcsira bicóval.
Pont, amikor előző nyáron a hőségriasztás volt - faszság volt akkor, tudom :d
Új bringa út, 5-10m-es árokban vezetve. Hát, kétszer meg kellett állni lefeküdnöm, mert különben
elájultam volna :D De azért végig csináltuk. Ha valamit nem birok fizikailag, akkor mentálisan
veszem rá magam :)
De a hideget gyűlölöm.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
223
979
93
Én is végigmentem párszor, amikor legelőször sikerült teljesítenem a távot, alig vártam már a beérkezést, a túra során többször majdnem feladtam. ( olyan túrám is volt, amit nem fejeztem be, szégyen ide vagy oda ) . Én szerintem, ha felkészülten akarsz érkezni, akkor minimum ősszel el kell kezdeni túrázni , különféle távokon ( 10 , 15 , 20 km ... ), legalább a hétvége valamely napján. Én ott is hibáztam eleinte, hogy túl sok mindent ( kaja, ital, száraz ruházat ) vittem magammal. Most már tudom, nem kell szendvics, nem kell gyümölcslé , nem kell plusz pulóver ( éjszakára ) ezek a plusz kilogrammok már 10 km után is nagyon megkínoznak. Ellátás szempontjából nekem ami bevált : csokis vagy lekváros palacsinta , sport szelet , ha már sok az édes dolog akkor valamilyen nem cukros "Cerbona" szelet. Inni, szigorúan cukormentes, citromos tea . A sima víz nem jött be, mivel nincs íze, egy idő után alig bírtam meginni. Mivel garantáltan ki fogsz izzadni, bármilyen hideg is lesz az idő, száraz ruházat kell majd menet közben . Én két váltás Decathlon sí aláöltözőt ( vékony póló ) viszek, meg 2 túra zoknit, bár remek vízálló túracipőm van, olykor előfordul a pocsolyába vagy patakba lépés. Nem tudom elmondani milyen remek érzés, egy átizzadt, jéghideg pólót egy szárazra cserélni, még ha vízszintes hóesésben is kell félmeztelenre vetkőzni. Ami nagyon fontos még, fejlámpa, csereelemekkel és kesztyű.

A tempót tekintve eleinte mindig az hittem, hogy én vagyok a "Jani" és majd megyek a fiatalokkal, rutinos túrázókkal. Esélytelen, inkább felvettem a saját kis tempóm és így haladtam. Olyan is volt, hogy már csak a záró(összeszedő) csoport jött mögöttem. Bekaptam menet közben két-három palacsintát és rövid idő múltán ismét erőre kaptam.
" Megmakkanni meg nem akarok " .... meg fogsz .. ne reménykedj .... :)
még annyit gyorsan a megmakkanásról .... láttam az évek alatt tini lányokat magassarkú csizmában túrázni illetve olyan életerős huszonéves fiatalt, aki az egyik fennsíkon kuporgott a kivágott fatörzs csonkján, könyörögve a körbeálló társainak, hogy hagyját békén, Ő nem megy tovább ... mindezt olyan hajnali egy órakor, kb mínusz 15-20 C fokban ....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
még annyit gyorsan a megmakkanásról .... láttam az évek alatt tini lányokat magassarkú csizmában túrázni illetve olyan életerős huszonéves fiatalt, aki az egyik fennsíkon kuporgott a kivágott fatörzs csonkján, könyörögve a körbeálló társainak, hogy hagyját békén, Ő nem megy tovább ... mindezt olyan hajnali egy órakor, kb mínusz 15-20 C fokban ....
Akkor a magassarkút nem viszem.
Hány kilométer is ez? 15?
 
  • Vicces
Reactions: AchtungPanzer

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
223
979
93
Akkor a magassarkút nem viszem.
Hány kilométer is ez? 15?
LOL ... a nagy túra 60 km ( én ezen nem voltam még ) , a kisebb ( Kalóz szervezésében ) 10 + 40 km ... én a SzépJuhásznénál kapcsolódom be a 40 km-be. A kis túrán ( 10 km ) voltam eleinte , de egymás sarkában toporognak a résztvevők .... így inkább kihagyom ....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
LOL ... a nagy túra 60 km ( én ezen nem voltam még ) , a kisebb ( Kalóz szervezésében ) 10 + 40 km ... én a SzépJuhásznénál kapcsolódom be a 40 km-be. A kis túrán voltam eleinte , de egymás sarkában toporognak a résztvevők .... így inkább kihagyom ....
Najó, erről nem volt szó.
Télen max a rövid.
Viszont emberi időjárásban és évszakban lehet hosszabb is.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 861
13 239
113
Vagy hibásak az elemzések :oops:
Ne haragudj, de ha Te is legalább 8szor meghaltál volna, közben legalább 4-5 halálos betegséggel küzdenél, miközben a saját kollégáid nap mint nap meg akarnának puccsolni, de minimum kinyírni, és közben teljesen demens lennél, miközben a parkinson kórod állapota szegény Michael J. Fox-éval vetekedne, te is óvatos lennél :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 476
113
Vagy hibásak az elemzések :oops:

A kockázatvállalás több dologból áll.

A háború / villámháború megindítása, és a nemzetközi reakciók megindítása. Ennél meggondolatlan volt / alultervezte a dolgokat.

A következő pont a csapásmérés erőssége.

Az oroszoknak az lett volna a legegyszerűbb, ha robotrepülőkkel és harcászati rakétákkal bombáztak volna minden nem nukleáris erőművet (a nukleáris erőművek önmagukban működésképtelenek, kell melléjük kiegészítő erőmű), minden részegységgel (blokkok, generátor, reaktorok), csak akkor az lenne a gond, hogy a győzelmük után évekig telne újjáépíteni az enegetikai szektort.

De inkább ez, mintsem 1,200 + harckocsis és 30,000 + halottas veszteségeket szenvedni. Azonban mégis az utóbbit választotta.

Itt meg valóban rosszul hozta meg a kockázatos döntést.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
A kockázatvállalás több dologból áll.

A háború / villámháború megindítása, és a nemzetközi reakciók megindítása. Ennél meggondolatlan volt / alultervezte a dolgokat.

A következő pont a csapásmérés erőssége.

Az oroszoknak az lett volna a legegyszerűbb, ha robotrepülőkkel és harcászati rakétákkal bombáztak volna minden nem nukleáris erőművet (a nukleáris erőművek önmagukban működésképtelenek, kell melléjük kiegészítő erőmű), minden részegységgel (blokkok, generátor, reaktorok), csak akkor az lenne a gond, hogy a győzelmük után évekig telne újjáépíteni az enegetikai szektort.

De inkább ez, mintsem 1,200 + harckocsis és 30,000 + halottas veszteségeket szenvedni. Azonban mégis az utóbbit választotta.

Itt meg valóban rosszul hozta meg a kockázatos döntést.
Off itt (akár a tied, remélem megyünk pihenni miatta)
Itt válik el, hogy az oroszok már csak rombolni akarnak.
Minden erőműnek van kapcsolókertje (jó kifejezést használok vagy egy vasúti szakkifejezéssel keverem?), azt szétlövöd nem jön áram többet az erőműből. És a transzformátor állomásoknak is van sokszor ilyen.
Amennyi energia szétlőni a generátor, reaktort stb. pont annyi szétlőni a kapcsolókertet (talán még könnyebb is) meg néhány nagyfeszültségű oszlopot, és ez pont ugyan úgy hazavágja az elektromos hálózat működését. Csak ezt olcsó pótolni, de ha valaki nem csak az elektromos hálózatot akarja blokkolni, akkor jöhet a drágán javítható gépek szétlövése. Csak akkor már nem a hálózat akadályozása fő cél, hanem a károkozás, terrorizálás. Relativ gyorsan ás olcsón lehetne a győzelem után újjáépíteni az elektromos hálózatot, de ezt az oroszok már elengedték, nem akarják elfoglalni az egész országot. (csődbe is vinné őket egy ennyire szétlőtt ország újjáépítése)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Off itt (akár a tied, remélem megyünk pihenni miatta)
Itt válik el, hogy az oroszok már csak rombolni akarnak.
Minden erőműnek van kapcsolókertje (jó kifejezést használok vagy egy vasúti szakkifejezéssel keverem?), azt szétlövöd nem jön áram többet az erőműből. És a transzformátor állomásoknak is van sokszor ilyen.
Amennyi energia szétlőni a generátor, reaktort stb. pont annyi szétlőni a kapcsolókertet (talán még könnyebb is) meg néhány nagyfeszültségű oszlopot, és ez pont ugyan úgy hazavágja az elektromos hálózat működését. Csak ezt olcsó pótolni, de ha valaki nem csak az elektromos hálózatot akarja blokkolni, akkor jöhet a drágán javítható gépek szétlövése. Csak akkor már nem a hálózat akadályozása fő cél, hanem a károkozás, terrorizálás. Relativ gyorsan ás olcsón lehetne a győzelem után újjáépíteni az elektromos hálózatot, de ezt az oroszok már elengedték, nem akarják elfoglalni az egész országot. (csődbe is vinné őket egy ennyire szétlőtt ország újjáépítése)
A kapcsolókert-et én trafókertnek ismerem :) De különben igazad van.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 476
113
Off itt (akár a tied, remélem megyünk pihenni miatta)

Nem sértünk semmi szabályt, csak átmozgatják a megfelelő topicba.

nem akarják elfoglalni az egész országot. (csődbe is vinné őket egy ennyire szétlőtt ország újjáépítése)

A célokat még korai előre kijelenteni, majd Donyeck és Zaporozsje befoglalása és megszilárdítása után lehet feltenni a kérdést, hogyan tovább.

Meg úgy néz ki, Bahmut / Kramatorszk / Szlovjanszk országos viszonylatban jelentéktelenek, de amennyi embert áldoznak rájuk, főleg az ukránok, ott véreztetik ki magukat, beleugranak az oroszok csalijába.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 045
113
Ezt nem tudtam hová tegyem, úgyhogy ide helyezem el:

Olyan szánalmas ez a hangfelvétel.... arra szavak sincsenek. És ilyen szánalmas csicskák és utolsó proli bunkók nyomorítják meg sok család életét politikai hátszéllel.... Elképesztő :mad:
Erről a végrehajtók elnökéről a Renfild jut az eszembe az egyik kedvenc filmemből. Csak ez paródia, a hangfelvétel meg a valóság:
 
Status
Not open for further replies.