Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Ma is tanultam valamit, amit sose akartam tudni...

63c016c2d844d5c7404613b65fd1fd99.png
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 452
113
Lehet ezen jókat csámcsogni, a fejlődés nem fog megállni, no meg ki fognak találni egy csomó új alkalmazást is. Lásd. robot porszívó, robot fűnyíró. Mi fogja akadályozni, ha egy robot porszívó elromlik, akkor kimegy érte egy robot autó, elviszi egy robot szervizbe, ahol a robot megállapítja a hiba okát és egy robot megjavítja, Végig lehet gondolni ezt az élet bármely területén is.
Nekem az a tapasztalatom, hogy a jelenleg használt rendszereink a netbanktól kezdve az online bármilyen ügyintézésen át mindenféle kütyük hálózatba kötéséig igazából semmivel se nyújtanak jobb felhasználói élményt, mint mondjuk 10 éve.

Például ott van az iOS: 2010 óta használom, de az utóbbi pár nagy verzióváltásnál kezdtem érezni, hogy egyre kevésbé figyelnek oda, egyre gyatrább.
De a netbankokat is említhetném. Általában bármilyen webes alkalmazásra igaz, hogy minél nagyobb ikonokat használnak, annál szarabb :)

Szerintem a gyökérok ezen jelenségek mögött az, hogy egyre kevesebb fejlesztő motivált abban, hogy rendszerként jól működőt alkosson. A rákos startup kulturából megtanulta mindenki, mi az az MVP, és ez az új benchmark - nézzen ki úgy, mintha használható lenne, de elsősorban dögösen, minden mást meg később belefejlesztünk. Csak aztán nem fejlesztik bele.

Ugyanez fog történni a mindenféle AI-applikációval is: megcsinálják őket gyorsan de szarul, aztán majd megy a pingvinezés, hogy ez szarabb lett, mint volt. Kérdés, h utána felismerik-e a tévedésüket.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 125
23 086
113
Nekem az a tapasztalatom, hogy a jelenleg használt rendszereink a netbanktól kezdve az online bármilyen ügyintézésen át mindenféle kütyük hálózatba kötéséig igazából semmivel se nyújtanak jobb felhasználói élményt, mint mondjuk 10 éve.

Például ott van az iOS: 2010 óta használom, de az utóbbi pár nagy verzióváltásnál kezdtem érezni, hogy egyre kevésbé figyelnek oda, egyre gyatrább.
De a netbankokat is említhetném. Általában bármilyen webes alkalmazásra igaz, hogy minél nagyobb ikonokat használnak, annál szarabb :)

Szerintem a gyökérok ezen jelenségek mögött az, hogy egyre kevesebb fejlesztő motivált abban, hogy rendszerként jól működőt alkosson. A rákos startup kulturából megtanulta mindenki, mi az az MVP, és ez az új benchmark - nézzen ki úgy, mintha használható lenne, de elsősorban dögösen, minden mást meg később belefejlesztünk. Csak aztán nem fejlesztik bele.

Ugyanez fog történni a mindenféle AI-applikációval is: megcsinálják őket gyorsan de szarul, aztán majd megy a pingvinezés, hogy ez szarabb lett, mint volt. Kérdés, h utána felismerik-e a tévedésüket.

Abszolut hasonloan latom. Annyit tennek hozza, hogy ettol fuggetlenul sem a mac sem macbook nem omlott ossze a 10+ ev alatt, talan ketszer kellett ujra inditani valami anomalia miatt, mikozben a Windows barmin is hasznalva…
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 452
113
Közben a suta rendszeretek önmagàt zabàlja fel. Szànalomhalmaz csövesvàrosok utcài ma màr tömegesek és hol van még az út vége? Lassan bezàrt bàzisok, kivonulàsok, visszaszorulàs, stratégiai pontok elvesztése, kiszervezett cégek leépülése.
Érdekes párhuzamokat lehet felfedezni a Római birodalom és az USA között:

(nem, nem én vagyok az első, akinek ez feltűnt, volt vagy 15 éve, hogy erről először hallottam)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 422
67 629
113
Érdekes párhuzamokat lehet felfedezni a Római birodalom és az USA között:

(nem, nem én vagyok az első, akinek ez feltűnt, volt vagy 15 éve, hogy erről először hallottam)
Tizenöt éve igyekeztem ràmutatni a bôszen tagadó ismerôs történelemtanàrok szàmàra.

Azért van ez, mert az egész egy minta szerint felépített rendszer. Róma patríciusai(jó atyàtól szàrmazók, Atyàk, --> Alapító Atyàk), mint Athén eupatridài(jó atyàtól szàrmazók, atyàk,-->Alapító Atyàk) létrehoztak egy-egy màsik (többnyire jàfeti) civilizàcióban egy-egy parazitisztikus, rabszolgatartó, kapitalista demokràciànak csúfolt szavaztatógépet ahol minden oldalon ràjuk lehetett szavazni, mert ha az emberek nem ràjuk meg a kapitalizmus haszonélvezôivé tett klienseikre szavaztak, hanem az önmaguk közül valóra aki visszaadta volna a valós szabadsàgot egy közösség sajàt àllamàban, tehàt nàci a mai terminológia szerint, akkor jött az elnyomàs, szàmûzés, megmérgezés, leszúràs. Ha ez is kevés volt, akkor meg a 'jó' és 'szabad vilàg' diktatúràja. Alig van hasonlatossàg. Ja amúgy nôàgi leszàrmazàsúak voltak ezek az ókori jóemberek. :rolleyes:

Egyszerû sablonok amiket ràszabnak adott kor technikàjàra az ezeket a sablonokat tanilmànyozó nagyszakàllú kalapos emberkék mindenki màs elôl elzàrt közösségi hàzakban, ennek a tanulmànyozàsàra szentelt figyelemmel. Vajon mitôl az új korok hasonlatossàga? :rolleyes:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 452
113
Tizenöt éve igyekeztem ràmutatni a bôszen tagadó ismerôs történelemtanàrok szàmàra.

Azért van ez, mert az egész egy minta szerint felépített rendszer. Róma patríciusai(jó atyàtól szàrmazók, Atyàk, --> Alapító Atyàk), mint Athén eupatridài(jó atyàtól szàrmazók, atyàk,-->Alapító Atyàk) létrehoztak egy-egy màsik (többnyire jàfeti) civilizàcióban egy-egy parazitisztikus, rabszolgatartó, kapitalista demokràciànak csúfolt szavaztatógépet ahol minden oldalon ràjuk lehetett szavazni, mert ha az emberek nem ràjuk meg a kapitalizmus haszonélvezôivé tett klienseikre szavaztak, hanem az önmaguk közül valóra aki visszaadta volna a valós szabadsàgot egy közösség sajàt àllamàban, tehàt nàci a mai terminológia szerint, akkor jött az elnyomàs, szàmûzés, megmérgezés, leszúràs. Ha ez is kevés volt, akkor meg a 'jó' és 'szabad vilàg' diktatúràja. Alig van hasonlatossàg. Ja amúgy nôàgi leszàrmazàsúak voltak ezek az ókori jóemberek. :rolleyes:

Egyszerû sablonok amiket ràszabnak adott kor technikàjàra az ezeket a sablonokat tanilmànyozó nagyszakàllú kalapos emberkék mindenki màs elôl elzàrt közösségi hàzakban, ennek a tanulmànyozàsàra szentelt figyelemmel. Vajon mitôl az új korok hasonlatossàga? :rolleyes:
Én annyira nem mennék messzire, hogy erről (is) a kalmárok tehetnének, ezt már előttük is feltalálták. Szerintem ez inkább az emberi társadalom sajátságos viselkedési modelljéből fakad, amikor számosan és hosszú időn át állnak elő olyanok, akiknek már nem kell semmi olyanhoz érteniük, amit meg lehet enni.

A polgárosodott társadalom egyfajta önvédelme volt ez mindig is, ugyanis egzisztenciális kérdéseket vetne fel, ha a rendszerük egyik pillanatról a másikra felborulna - így aztán mindig kivetette magából a menedzsment azt, aki ezt akár csak kicsit is megbolygatta.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 422
67 629
113
Én annyira nem mennék messzire, hogy erről (is) a kalmárok tehetnének, ezt már előttük is feltalálták. Szerintem ez inkább az emberi társadalom sajátságos viselkedési modelljéből fakad, amikor számosan és hosszú időn át állnak elő olyanok, akiknek már nem kell semmi olyanhoz érteniük, amit meg lehet enni.

A polgárosodott társadalom egyfajta önvédelme volt ez mindig is, ugyanis egzisztenciális kérdéseket vetne fel, ha a rendszerük egyik pillanatról a másikra felborulna - így aztán mindig kivetette magából a menedzsment azt, aki ezt akár csak kicsit is megbolygatta.
Ha végignézed a történelmet úgy igazàn, akkor ràjössz majd, hogy bizony az egyetlenek akik tehetnek errôl azok a kalmàrok. :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 422
67 629
113
A kalmárok előtt is voltak városias civilizációk, amelyek felfalták magukat.
A kalmàrok elôtti vàrosias civilizàciók tök jól megvoltak amíg ezek oda nem értek. Mezopotàmia, Indus-völgy, Egyiptom, Kànaàn, Libanon, Trója, Kréta, Mükéné, Lakonia, Athén, Szicília, Etruria...nagyon hosszú sora van ennek.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 452
113
A kalmàrok elôtti vàrosias civilizàciók tök jól megvoltak amíg ezek oda nem értek. Mezopotàmia, Indus-völgy, Egyiptom, Kànaàn, Libanon, Trója, Kréta, Mükéné, Lakonia, Athén, Szicília, Etruria...nagyon hosszú sora van ennek.
Ezek előtt is voltak városias civilizációk, csak keveset tudunk róluk. Mükénében meg az Indus-völgyben mit kavartak amúgy? Az nekem kimaradt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
A lájkot a cikk miatt adtam!
És átvittem a (z)űrkutatás topikba ha valakit érdemben érdekelne! Tényleg érdekes.

...
Polish-20230620-162523805.jpg
Az irány, a cél közös! Bizonyos értelemben az erőfeszítés is. Jóllehet világos, hogy valódi, izzadságszagú erőlködésre hol van szükség, s hol elegendő ennek csupán elegáns színlelése is. Végezetül a képre tekintve az sem kérdéses, hogy ki fog aztán a járgány hátán átjutni a célvonalon, míg mások a lendületet vett jármű mögött a sárba huppannak, s ottragadnak mindörökre!
..
A Létezés eredendően transzcendentális természetű, akár tetszik ez, akár nem, akár ezt elfogadva és megélve, eszerint tengeted napjaidat, akár ezt megtagadva!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 154
14 699
113
Az irány, a cél közös! Bizonyos értelemben az erőfeszítés is. Jóllehet világos, hogy valódi, izzadságszagú erőlködésre hol van szükség, s hol elegendő ennek csupán elegáns színlelése is. Végezetül a képre tekintve az sem kérdéses, hogy ki fog aztán a járgány hátán átjutni a célvonalon, míg mások a lendületet vett jármű mögött a sárba huppannak, s ottragadnak mindörökre!
..
A Létezés eredendően transzcendentális természetű, akár tetszik ez, akár nem, akár ezt elfogadva és megélve, eszerint tengeted napjaidat, akár ezt megtagadva!
Ön nyert!
.. :)
Sarlatnconra-talltam-jrtamban-keltemben.jpg
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 170
10 664
113
A kalmàrok elôtti vàrosias civilizàciók tök jól megvoltak amíg ezek oda nem értek. Mezopotàmia, Indus-völgy, Egyiptom, Kànaàn, Libanon, Trója, Kréta, Mükéné, Lakonia, Athén, Szicília, Etruria...nagyon hosszú sora van ennek.
Akkor nemcsak a táj túlhasználata miatt múltak ki ezek a civilizációk???
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby