Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 872
56 605
113
Nem szivem csücske a volt SzU. Mégis szerintem képes volt pl sok arab/muzlim országot felhúzni egy olyan szintre gazdaságilag és kultúrálisan, amit sok ország a mai napig nem ért megint el. (Arab szocializmus a jelszó.)
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana and cirqle

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem szivem csücske a volt SzU. Mégis szerintem képes volt pl sok arab/muzlim országot felhúzni egy olyan szintre gazdaságilag és kultúrálisan, amit sok ország a mai napig nem ért megint el. (Arab szocializmus a jelszó.)
Aztán de jól járt vele mindenki, hogy öntudatra ébredtek...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 159
28 944
113
@SirHiggins
Jó Szőr, azért kedvem lenne kirakni téged Łođz-ban 2 napra, hogy utána meséld el, hogy bezzeg mindenhol máshol bezzeg jobban beszélnek-e nyelveket, mint nálunk bezzeg. És nem 40-50 évesekről beszélek, hanem középiskolából frissen kirepült fiatalokról. Egy egyetemi városban. Mondjuk Varsóban sem sokkal jobb a helyzet, az éttermeket, múzeumokat leszámítva.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 872
56 605
113
B+, tanuljanak meg azok, akik más országba utaznak. Én is gagyogok olaszul, pár szót horvátúl, törökül,hogy megértsem az étlapot. Franciát beszélem, az nem számit.Angol sem, de oda nem megyek. Egyből más a hangulat, ha megpróbálsz a nyelvükön pár szót szolni. Igy van ez itthon is. Nagyra becsülöm, ha valaki pár magyar szót szólal az üzletben, vendéglőben és nem pofátlanul egyben angolul szólal meg, elvárva, hogy a gyarmatokon beszéljék a gyarmatositók nyelvét.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Ezen sorokat írva, én érzem magam kellemetlenül, de tegyük fel azt a kérdést magunknak, hogy ma milyen 300 ezer forint alatt megélni, főleg akár úgy, hogy albérletet is kell fizessünk, vagy éppen a törlesztőt? Előzetesen jelzem, hogy félreértés ne essék, nem tartozom eme csoportba, s ez tényközlés...
Nem volt mindig jó sorom, ha kellett lencsefőzelék volt a kajám h-p, tudom mi a spórolás, de sokunk bizony ezen állítás "elején, vagy éppen a végén" tartózkodik. Gondoljunk bele, 1000 euró alatt, mire elég az éhbér? Nagyon sok szegény, és nagyon sok gazdag embert ismertem meg életem folyamán, ami éppenséggel nem nevezhető ám valami matuzsálemi kornak, s könnyű mondani/írni, hogy a szegény ember változzon meg, de mire, és miért? Adunk e célt ezen embereknek? Ha lemond a cigiről, akkor holnap egy kenyérrel többet tud venni? Itt a vidéki mezőgazdaságban dolgozókról, az önkormányzati alkalmazottakról és a többi szótlan tömegről szólok ám... Ne igyon kávét? Ne dohányozzon? Ne igyon (ásványvizet se)? Mégis, tessék már elmagyarázni, hogy viselje el az életét? Tudom, tudom, valakinek ez is elég, és akinek nem? Haljon ki a falu, mindenki szedje a lábát, s fusson amerre lát?
Vannak dolgok, melyek pénzben se kifejezhetők, bát tudom, hogy eme sor az igazhitűekből megrökönyödést vált ki, de az élet már csak ilyen bolondos.
Aztán kérem oda se kívánjanak ám kijutni, hogy ez valamiféle "kormányellenes támadás", meg nem vagyok tisztában a realitásokkal... Higgyék el, én pont hogy a keleti végektől Budapestig tisztában vagyok a valósággal, s ha néha úgy adódik máshova is kitekintek. A GVH még mindig nem végzi megfelelően a dolgát. Csak egy ékes példával szemléltetve: tessék mondani, hogy kerülhet az 1500/ft magyar akácméz, 6000+ba a lánc végén büntetlenül? Nevetséges. Hogy lehet a gyermelyi tészta olcsóbb londonban, mint itthon? Nevetséges!? Hogy lehet a pick szalámi olcsóbb külföldön, mint itthon? Nevetséges. Kaparják már magukat össze a megfelelő emberek, vagy b*/sszák már ki őket a versenyszférába, hogy tudják végre, hogy mi a munka az Isten verje meg....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
@SirHiggins
Jó Szőr, azért kedvem lenne kirakni téged Łođz-ban 2 napra, hogy utána meséld el, hogy bezzeg mindenhol máshol bezzeg jobban beszélnek-e nyelveket, mint nálunk bezzeg. És nem 40-50 évesekről beszélek, hanem középiskolából frissen kirepült fiatalokról. Egy egyetemi városban. Mondjuk Varsóban sem sokkal jobb a helyzet, az éttermeket, múzeumokat leszámítva.
Ezt most csak úgy? Vagy mit tettem már megint és hol?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 159
28 944
113
B+, tanuljanak meg azok, akik más országba utaznak. Én is gagyogok olaszul, pár szót horvátúl, törökül,hogy megértsem az étlapot. Franciát beszélem, az nem számit.Angol sem, de oda nem megyek. Egyből más a hangulat, ha megpróbálsz a nyelvükön pár szót szolni. Igy van ez itthon is. Nagyra becsülöm, ha valaki pár magyar szót szólal az üzletben, vendéglőben és nem pofátlanul egyben angolul szólal meg, elvárva, hogy a gyarmatokon beszéljék a gyarmatositók nyelvét.
Igen, köszönés, köszönöm megy is. És az is oké, h 2nyelvű étlap, és a kiválasztott étel sorszámát felírja a pincér. De amikor még az activity-zésre is csak bárgyú mosoly a válasz..
Másrészt nem az a probléma, h nem beszélnek nyelveket (bár elvileg középiskolai tananyag), hanem h itthon Mucsa van, mert az óvónői diplomához nem kell 2 felsőfokú nyelvvizsga. Mert bezzeg máshol bezzeg. Hát, leírtam, mi a szitu máshol.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 159
28 944
113
úgy értettem, hogy most voltál-e ott, hogy feldobtad Lodz-t pl.
Igen, és válaszoltam is rá. Varsó (ott picit jobb a helyzet) és hazafelé Łođz. Utóbbiban konkrétan csak a turinformban és egy nápolyi pizzázóban beszéltek angolul. Egy helyen azért kaptunk kávét, mert a kislány nem tudta elmondani, h még nem nyitottak ki. :)
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Az a legnagyobb vicc, mikor jönnek ezzel a konzum társadalommal, aztán meg sírnak, hogy nincs áfa bevétel... De importról exportról egy büdös szó nem esik. Vagy a szakik is buták mint a föld - tisztelet a kivételnek -, vagy hülyének nézik az embereket. Én a '80as évek végén születtem vidéken. Azóta nem magyarázták el, csak a fellegekből, hogy miért is kell honi boltban, honi élelmiszert vásárolni, mi ennek a közgazdasági összegfüggése, s miért fogok jobban élni, ha valamiért 10-30* forinttal tartósan többet fizetek. Most. Holnap pedig kevesebbet, kivéve ha bekartelleznek a fiúk...

*Vagy többet.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Amúgy nekem speciel a kedvencem a meggyleves, ~60 forintért, ami 1000 lesz a boltban. Térjünk már észhez.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 691
113
A CS semennyire, a paprika spray jó lehet. Ettől függetlenül nem akarok lelombozni senkit, egy bekattant pitet, staffit nem fog leállítani az sem. Gazda két hátsó lábánál fogva, vagy egy láb és farok kellett volna elvigye a kutyáját, komoly embernél ilyen kutyával lett volna feszítő fa is, bontani a harapást. Itt mindenki balfasz volt...
Én nagyon nagy felelőtlenségnek tartom itthon is, hogy minden fajtát szabadon lehet tartani, mindenféle hozzáértés nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 091
113
Én nagyon nagy felelőtlenségnek tartom itthon is, hogy minden fajtát szabadon lehet tartani, mindenféle hozzáértés nélkül.
Nem fajta kérdése ez, mert simán kijátszható onnantól hogy aki faszhosszabítónak akarja a "nagy és/vagy kemény szegecses nyakőrves láncos" kutyát az nem papírozza le majd, vagy totál keverék kutya lesz onnantól a menő, mindenféle bandog.

Egész egyszerűen nem való mindenkinek a komolyabb örző-védő/harci/pásztor kutya, de igazából ez védhetetlen.

Ott le kellett volna csavarni azt a gazdát, de nagyon keményen, aztán ráhúzni valami példát statuáló büntetést, hivatalos személy elleni erőszak, pár év ténylegesen letöltendőt, ilyesmi.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 950
113
Amúgy nekem speciel a kedvencem a meggyleves, ~60 forintért, ami 1000 lesz a boltban. Térjünk már észhez.
Végkiárusítás van a British Museumban! Minimális haszonkulccsal dolgoznak a brit qrátorok! :hadonaszos: