Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem hiszlek el....

Az egészet hagyjátok abba, aratom az egész témát.
taktikailag? :D
20140129_R_asiapress1X450.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Te minden olyan alternatív értelmezést kifogásolsz, ami nem egyezik a narratíváddal.
Vannak a tudományosan elfogadott tények, amiket némelyek nem képesek elfogadni. Arról nem tehetek, hogy ti csak alternatív valóságban tudtok létezni...
A covid-diktatúra idején is láthatta mindenki.
Ahogy azt is, hogy te meg a társaid bőszen hoztátok a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket, álhíreket, konteókat. Amelyeket többször, több helyen megcáfoltak, de ez ugye titeket nem hozott zavarba, azóta is hozzátok a baromságaitokat különösebb retorzió nélkül - sajnos.
Voltak itt víziók milliónyi magyar oltáskárosultról, felkelésekről, titkos összeesküvésekről, vélt vagy valós mellékhatásokról, stb, amivel csak magatokat röhögtettétek ki. Nem baj, ez nem az én problémám. ;)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Vannak a tudományosan elfogadott tények, amiket némelyek nem képesek elfogadni. Arról nem tehetek, hogy ti csak alternatív valóságban tudtok létezni...

Ahogy azt is, hogy te meg a társaid bőszen hoztátok a nagyobbnál nagyobb hülyeségeket, álhíreket, konteókat. Amelyeket többször, több helyen megcáfoltak, de ez ugye titeket nem hozott zavarba, azóta is hozzátok a baromságaitokat különösebb retorzió nélkül - sajnos.
Voltak itt víziók milliónyi magyar oltáskárosultról, felkelésekről, titkos összeesküvésekről, vélt vagy valós mellékhatásokról, stb, amivel csak magatokat röhögtettétek ki. Nem baj, ez nem az én problémám. ;)

Csak jelezni szerettem volna, hogy elég gáz, hogy a vélt igazadnak állandóan úgy próbálsz érvényt szerezni, hogy rákattintasz a "moderátor értesítése" gombra. Ennél csak az volt kínosabb, amikor Leonidas írkált a "visszajelzések" topikba, hogy kiknek a bannolását kéri.
Ez a fajta viselkedés igen rossz időket idéz a magyar történelemből, szerintem jobban járnál ha visszavennél ebből a tempóból. De ez csak egy baráti jótanács volt.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Csak jelezni szerettem volna, hogy elég gáz, hogy a vélt igazadnak állandóan úgy próbálsz érvényt szerezni, hogy rákattintasz a "moderátor értesítése" gombra. Ennél csak az volt kínosabb, amikor Leonidas írkált a "visszajelzések" topikba, hogy kiknek a bannolását kéri.
Ez a fajta viselkedés igen rossz időket idéz a magyar történelemből, szerintem jobban járnál ha visszavennél ebből a tempóból.
Akkor és azt jelzek a moderátoroknak, amit és amikor csak szeretnék. ;)
Ők pedig majd eldöntik, hogy szeretnének-e problémát a fórumon esetlegesen terjedő kétes tartalomból vagy sem, ennek megfelelően pedig vagy törlik vagy sem. Én csak felhívom a figyelmet, ahogy azt tettem eddig is és teszem ezután is, függetlenül attól, hogy ez neked/nektek tetszik-e vagy sem.

Szerintem pedig abból kéne visszavenni, hogy mindenki mindenféle kihágás fölött szemet huny, mert azt jelenteni "elég gáz".
De ez csak egy baráti jótanács volt.
Nyugodtan tartsd meg magadnak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Csak jelezni szerettem volna, hogy elég gáz, hogy a vélt igazadnak állandóan úgy próbálsz érvényt szerezni, hogy rákattintasz a "moderátor értesítése" gombra. Ennél csak az volt kínosabb, amikor Leonidas írkált a "visszajelzések" topikba, hogy kiknek a bannolását kéri.
Ez a fajta viselkedés igen rossz időket idéz a magyar történelemből, szerintem jobban járnál ha visszavennél ebből a tempóból. De ez csak egy baráti jótanács volt.
Történelmi tény bzmg, tudod az mi?
Ne menjünk már át tényleg vmi nőklapja fórumba fszmat már.
Kezd már súlyos lenni ez az elharapódzó konteós hisztéria.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Történelmi tény bzmg, tudod az mi?
Ne menjünk már át tényleg vmi nőklapja fórumba fszmat már.
Kezd már súlyos lenni ez az elharapódzó konteós hisztéria.

A kommentem nem arra vonatkozik amiről a vita ment, hanem néhány fórumtársunk "házmester" mentalitására, topiktól függetlenül.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A kommentem nem arra vonatkozik amiről a vita ment, hanem néhány fórumtársunk "házmester" mentalitására, topiktól függetlenül.
Vannak olyan témák, amik nem szubjektíve verik ki a biztosítékot, hanem objektíve :D
Szvsz meg az oldalakon átívelő hitvitáknál és anyázásnál még mindig jobb ha moderátorra bízza az ember.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Vannak olyan témák, amik nem szubjektíve verik ki a biztosítékot, hanem objektíve :D
Szvsz meg az oldalakon átívelő hitvitáknál és anyázásnál még mindig jobb ha moderátorra bízza az ember.
Nem láttam, hogy milyen vita folyt itt, ehhez tényleg nem tudok hozzászólni. Én csak azt kifogásoltam, hogy a moderátor arra való, hogy moderálja a feleket, nem pedig arra, hogy elkussoltassunk másokat egy jó kis véleménydiktatúra keretében. A fenti kollegánál ez egy visszatérő elem, teljesen mindegy miről van szó.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Nemtudom már melyik rovatban jött elő,hogy csak úgy hurcibálják a harcjárműveket minden kiséret nélkül.Mint irtam,nem olyan ritka az ilyen.most itt,ahol megálltam truckstopban (Cseho.),itt is van két Gvozdika.Kicsit kopottak,de teljesen jó állapotuak.Szemre teljesen működőképesek (motorikusan biztos,nincs csörlő a szállitótrélereken,saját lábukon kellet felállniuk rájuk.Plusz kormos a kipufogó,és a láncokon is látszik,hogy mentek velük).Traktorok be vannak függönyözve,sofőrök alszanak-kutya nem őrzi őket külön.Mivel Gvozdika ugyan túlméretes (széles egy kicsit),de nem nehéz,még felvezető autójuk sincs.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Gondolkodtam, hogy beta fórumtárs agymenését inkább a humorba tegyem, de talán itt jobb lesz (orosz import):
Mit számít az Oo megítélésében a többi ország?
(a többieknek: beta felvetette, hogy igazából Oroszország talán nem is érdemli meg az erőforrásait)
Kizárólag történelmi példák tekintetében számítana, hogy szerinted melyik ország érdemli meg az erőforrásait. Elég faszul kerülted ki a kérdést, esetleg megpróbálkozol vele mégegyszer? Szóval melyik ország érdemli meg az erőforrásait?
Másrészt általában nem nagyon van közünk más országok erőforrásaihoz. Oo azért kivétel, mert:

1. Másoktól vette el az erőforrásokat:

Territorial_Expansion_of_Russia.svg
Mutass bármilyen, Vatikánnál nagyobb kiterjedésű mai országot, amely nem terjeszkedett a történelme során.
Esetleg nézd meg közben, hogy "A Világ" vezető hatalma hogyan terjeszkedett, némileg rövidebb történelme során (hozzátenném, hogy alapvetően semmi problémám nincs az USA kialakulásával, amolyan félreértett humanizmusnak tartom, hogy azon pattognak mostanában, szegény vademberektől hogyan hódították el a területeiket).

Nekik szabad, másnak nem, vagy hogy működik ez nálad?

2. Saját maga számára sem használja fel értelmesen. Az egy főre jutó erőforrások tekintetében világelsők, az egész ország mégis kuka.
Ezmiez, hogy az "ország mégis kuka"? Tudnál valami értelmeset is ideírni, esetleg valami konkrétumot?
Ismersz valakit, aki Oroszországban él, és alá tudja támasztani amit mondasz?
Az erőforrásbőség miatt nem fejlődtek eléggé, mert nem voltak rákényszerítve.
Hát persze, véletlenül sem a 20. század eleji események miatt "nem fejlődtek eléggé".
A bolsevikok pusztítása, a polgárháború, az éhínségek, végül a II. világháború, amikor is a lakosság kb hetede (!) elpusztult.
Lehet hogy jó lett volna nekik egy nyugati megszállás egy ideig.
Ide most nem írom le, amit szívem szerint leírnék. De egy picit náci gondolat ez (a szó szoros értelmében), ugye te is érzed?
És ez a fejletlenség döntően máig jellemző rájuk. Emiatt is kritizáltam Putyint.
Putyin rángatta ki az országukat a szarból, amibe a magasságos nYuGaT lökte, Jelcin hathatós segítségével.
És ne legyen senki olyan buta, hogy egy-egy - nyugat-európai szemmel átlagos - lakóparkot mutogat, mint a fejlettség bizonyítékát.
Senki nem akar lakóparkokat mutogatni. Aki követte az elmúlt 30 év eseményeit Oroszországban, pontosan tisztában van azzal, honnan indultak, és hol tartanak most - szemmel láthatólag te nem.
Na de saját maguk irányába vett balfékségük miatt még nem szólná meg az ember őket, max csóválná a fejét. De nem csak magukra volt ez hatással.
Milyen balfékség??
3. A fejletlenebb kultúrájukat (ami itt nem a művészetet, tudományt stb jelenti, hanem a munkamorált, értékrendet, szervezettséget stb) terjesztették, épp az erőforrásbőség adta lehetőségek segítségével. Magyarország volt nyugati (osztrák) és orosz (szovjet-orosz) megszállás alatt is. Az egyiknél fejlődtünk, a másiknál visszafejlődtünk-lemaradtunk.
A szovjet megszállás közvetlenül a világháború után kezdődött, egy teljesen szétbombázott, társadalmilag megbomlott országban. Kicsit más volt a kiindulópont, mint 1848 után.
Azzal együtt, hogy messze nem a szívem csücske a kommunizmus (meg az se, ami nálunk volt), ebből a romhalmazból a szovjet megszállás alatt tudtuk indusztrializálni az országunkat, és sok szempontból világszínvonalú agráriumot építeni például. Nem tudom mihez képest fejlődtünk vissza, de szerintem 1945-höz képest az ország sokkal jobb állapotban volt mondjuk 1980-ban.

A balti államok felszabadultak az oroszok alól, egyből durván megindult a fejlődésük.
Durván megindult, ja. Nekem erről más jutott az eszembe:
mpg0CFtQ_o.jpg

Kurvára nem indult meg ott semmi. Az, hogy ott pilotálnak mindenféle digitális kormányzási rendszereket, az nagyon dícséretes, meg az is tök jó, hogy miután telefosták az országot nyugati tőkével, lett pár startup mutatóba, akik remekül mutogathatóak, mint a "balti modell" díszpéldányai.
De ezek jelentéktelen országok valójában.
Oroszország érdekszférájában nincsenek fejlett országok.
A fejlettség relatív.
Mivel Oo maga se fejlett eléggé, hogy felhúzza őket.
Miért "húzná fel" őket? A Szovjetunió idejében komoly iparosítás ment a térségben, prosperáló gazdaságokkal, volt miből, és volt honnan megindulni: képzeld, az átlagembernek többnyire megvolt mindene, jól érezte magát - főleg ahhoz képest (és ez a lényeg), ahonnan indultak.
Az, hogy a SzU összeomlásával ezek megrekedtek a fejlődésben, tulajdonképpen hogyan releváns most?