Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha onlájn veszed lakhelyed szerinti áfát fizeted.
Amúgy ez az áfa dolog hogy van?
Nem régen rendeltem kempingágyakat Írországból és a DPD számolt fel áfa-t vagy mit.
Nem úgy van, hogy eu-s országból nem kell semmit fizetni?
Speciel a Királyi Pénzverdéből ha rendelek, akkor nem kellett még vám,áfa-t fizetnem.
De amikor pl ugyan így GB-ből, ebay-ről, akkor meg fizetek.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek
T

Törölt tag 1711

Guest
Speciel a Királyi Pénzverdéből ha rendelek, akkor nem kellett még vám,áfa-t fizetnem.
De amikor pl ugyan így GB-ből, ebay-ről, akkor meg fizetek.

EU-n kívüli ország, normálisabb helyeken a plusz költségek beépülnek a szállításba, a szállító előzetesen elintézi egy formanyomtatványon a NAV-val a dolgot.
Karácsonykor rendeltem 140€-nyi makettet britektől, ott a gyártó átvállalt minden költséget.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 126
23 097
113
… Amerikából, Izraelből, Kínából. Majd idővel jönnek az automata robot rendszerek és onnéttől a közelbe sem mehet senki a Világ legértékesebb termőföldjeihez. Még átrepülni sem lehet majd felette! Ha valaki nem tudná már most is van ilyen mezőgazdasági terület!

En nem tudnam. Lennel kedves…
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Bazz...
Azt hittem, hogy az csak kép az érméről a füzetkén...
Nem. A füzetbe van 'beépítve' az érme egy kis műanyag tokban, mint pl ennél:
368013566-709587734323365-8053111471218475393-n.jpg
367955594-836049271504125-6147667422110266755-n.jpg


De persze a Silver Proof, Silver Proof Piedfort meg a Gold Proof érmék drágábbak.
A füzetkés az nem nemesfém.
De a füzetkés, verdetiszta /brilliant uncirculated/ is nagyon szép, sokkal
jobb minőségben verve, mint a forgalmi érmék.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
A világon mhol az államadósságra a GDP-t nézik.
Másrészt az államadósságot egy éven belül mindig előre finanszírozzák kötvénykibocsàtàsokkal.
Nominálisan csak akkor csökkenhet, ha államháztartási többletet csinálunk. Ezt sztem évente egy kezemen megszámolom hány ország csinál, Európában talán utoljára a németek egyszer Mürkül alatt. Nálunk ha ràgörcsölünk 18/19-ben össze lehetett volna hozni. A Covid meg most a háború alatt 5-6 évig esély sincs rá, de sztem erre utána sem törekednek. 50 alá viszont jő lenne bevinni.
Olyan jó Téged olvasni, mindig helyre tudod tenni - normális forrásokból merített adatokkal alátámasztva! - hogy miért is állunk jobban, mint ahogy azt a bőrünkön érezzük. (A legutóbbi reálbér-grafikon cunami is nagyon tetszett!)
Ha nem lenne a mindennapi keserű tapasztalat, meg a sok, a hanyatló nyugaton dolgozó rokon, azt gondolnám, jó úton járunk, csak mások gáncsoskodnak...
De komolyan köszönöm a mindig türelmes, jobbító szándékú és hiteles forrásokból történő válaszokat!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 535
113
Olyan jó Téged olvasni, mindig helyre tudod tenni - normális forrásokból merített adatokkal alátámasztva! - hogy miért is állunk jobban, mint ahogy azt a bőrünkön érezzük. (A legutóbbi reálbér-grafikon cunami is nagyon tetszett!)
Ha nem lenne a mindennapi keserű tapasztalat, meg a sok, a hanyatló nyugaton dolgozó rokon, azt gondolnám, jó úton járunk, csak mások gáncsoskodnak...
De komolyan köszönöm a mindig türelmes, jobbító szándékú és hiteles forrásokból történő válaszokat!
Nyugodj meg amit érzel idén azt a reálbérgrafikonon fogod látni is mínuszban.
Az emberek mindig szarabbat éreznék mint a valóság. Ez meg szociológiai tény.
Most van is mitől ilyet érezni.
De amit beraktam az a múlt volt.

A hanyatló Nyugatról még mindig azt mondom, hogy bár lefelé megy, de még bőven előttünk, nemhiába voltam én is háromszor kint begyűjteni egy kis aprót. Sőt még tervezek kimenni.

Egyébként szívesen! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: migfun