Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 687
7 340
113
Mi van ma?
Megzsarolták a Kormányt?
Magyarország topik zárva, azért ide:




Nem tudom, hogy kamu-e: Leírja, hogy szerinte mi történt:
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 647
113
Lehet, hogy inkább a társadalmi folyamatok topicba illene, de a modi majd átteszi, ha úgy ítéli meg.

Lemondott Novák Katalin és Varga Judit a közkegyelmi botrány miatt. Az a véleményem, hogy hibát követtek el mindketten. Sajnálom, mert mindketten értelmes politikusok.
A kegyelmet kapott igazgatóhelyettes nem méltó a pedagógusi pályára, mert bár ő nem követett el pedofil bűncselekményt, de megpróbálta pedagógusi tekintélyével visszaélve eltussolni az ügyet. Ráadásul egy 10 éve folyó megrontássorozatról volt szó, ahogyan olvastam, egy gyermek későbbi öngyilkosságához is vezetett. És még ki tudja, milyen következményei lehettek.
Az elgondolkodtató, hogy tíz éven keresztül tudta folytatni az igazgató ezt a bűncselekményt. Mert ez nem maradhat észrevétlen egy nevelőtestületben.
Sajnos, pedagógusi pályafutásom során én is találkoztam egy ilyen esettel, nagyon nehéz bizonyítani. De meg kell próbálni, nem maradhatunk némák. Én elbuktam egy ilyen pert, pedig nekem volt igazam, de a tanúk végül visszavonták a vallomásukat. És általában a pedofil pedagógusok még a tanulók közül is a legelesettebbeket személték ki prédául, akik a szüleikre sem támaszkodhattak. Vagy mert állami gondozottak voltak, vagy mert csonka és hátrányos helyzetű családban nevelkedtek
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93
a hazai topik le van zárva, de a mai történések valszeg kihatnak az egész KE-i térségre.

Egész a mai napig én is a novákmonnyonle táborba tartoztam. Aztán megtörtént. Olvasom a híreket, hopp egy link, és elolvasom K.Endre írását, amiből ismét az jön le, hogy a médiának milyen hatalma van, és milyen agymosásra képes, és tulajdonképpen önálló fegyvernem.

Ugye most 10ből 9 idióta azt óbégatja, hogy a szemétfideszorbán egy pedofilnak kegyelmezett meg, a maradék 1 a 'tájékozottabbja', az azt mondja, egy pedofil cselekményt eltussolni segítő illetőnek kegyelmezett meg. Az igazság senkit nem érdekel.

Nekem senkim ez a K. Endre, nem akarom mentegetni, mert nem kell, de abból amit leírt, a jól ismert hazai viszonyok sejlenek fel. Majd 100%-os váderedményesség, példastatuálás, kabátlopási ügy. Minek hazudna, ha ezeket a rendőrségi, bírósági papírokból vissza lehet keresni?

Akit érdekel, olvassa el:

Látható, hogy emberünk nemhogy nem nehezíti, inkább segít ezeknek az ügyeknek a feltárásában, és a végén kafkai módon sitten végzi. Egész életét tönkre teszik.
Szabadul. Neje bead egy kegyelmi kérvényt, Novák megadja neki, de nem a sittről szedeti ki, hanem a jogkövetkezmények alól mentesíti. Csávókámat az igazságérzete nem engedi, és továbbra is nyomatja a jogi utat, hogy a letöltött büntetés és a mentesítése után is tisztázza magát, így derül ki, hogy Novák egy éve már kegyelmet adott neki. Egy éve!!! Ez fontos.

Ekkor jön a libbant oldal, akik az ilyen eseteket felkarolni szokták, Strasbourgig viszik, mert ártatlanul hurcolták meg, de itt politikai tőkét lehet kovácsolni, nagyon kemény ütést lehet bevinni Orbánnak, így kukába a szép elvekkel és kampányt indítanak: a szemét orbánfidesz pedofilokat véd, mi lesz a szegény gyerekekkel. Mint írtam, 10ből 9 embernek ma meggyőződése ezen ügy kapcsán, hogy egy pedofil bűnöző kapott kegyelmet, aki most ezért nincs sitten, és van egy karcsúbb réteg, aki szerint egy pedofil bűnözőt segítő bűnöző kapott kegyelmet. 500 éve ez a tömeg megégette volna K.Endrét, 5000km-re délebbre meg ma is felgyújtják ezeket gumiabronccsal a nyakukban. Sima lincselés, csak a média által.

Itt jön a képbe az amatőr fideszpropaganda, ami rendszeresen ott is LMBTQ-t lát, ahol nincs, így egyszerűen nem tud megfelelő kommunikációt kialakítani az üggyel kapcsolatban. Az 1 bites reakciókat kiváltó üzenetek kidobolásából álló eszközkészlettel képtelenség egy ilyen ügyben eredményesen fellépni. Novák is idióta, nem szólal meg, nem magyarázkodik, vagy megtiltják neki, de ez is csak a rendszer tehetetlenségét mutatja.

Az amúgy pedosimogató libbantak pedig vért szomjazva mennek neki Orbánnak, Nováknak, Vargának és K.Endrének is.
Ha az tényleg úgy igaz, ahogy csávókám leírta - és ismétlem, én hiszek neki, mert miért hazudna mindezek után, ami vele történt, főleg ha az állítások azonnal cáfolhatóak lennének rendőrségi, bírósági iratokból, és egyszerűen nem nyerhet az egésszel semmit, sőt - akkor az egy kibaszott egyéni tragédia neki. Így is tönkretették az életét, a lincselő tömeg szemében olyan bélyeg került rá, amiért nem is felelős, és a politikai vetület miatt 100szorosan hullik a nyakába a szar. Menekülnie kell. Ha meg összeomlik a nyomás alatt, és öngyilkos lesz, a tömeg elintézi annyival: egy pedofillal kevesebb. Úgy, hogy soha nem volt az.

Na de vegyük már észre a dolgok mögött a mozgató rugót, és tekintsünk K.Endre egyéni tragédiáján túlra is!
Vannak ilyen véletlenek? Miért pont most? Kinek volt érdekében?

Ekkora ütést Orbán nem kapott még soha. Rászámoltak, a libbantak pedig megérezték a vérszagot, és sorozzák.
Elolvasva a sztorit, Novák és Varga lemondása nem kármentés, hanem óriási hiba (nem, nem szeretem egyiket sem, Vargának már Schadl után húznia kellett volna, Nováknak meg nem is lett volna szabad ott lennie).

Ez, az olasz antifa-bűnöző ügyével együtt összehangolt külső politikai támadás Magyarország ellen, az Orbán kormány ellen, nem pedig véletlen. Ilyen véletlen nincs. Mert ha lenne, akkor a szél fújta be Dezső András postaládájába egy jelentéktelen japán helyi lap 40 évvel korábbi számát, benne KGBéla feleségének és első férjének sztorijával...

Mennyit kellett agyalni és keresni, hogy találjanak egy ilyet, és ebből ilyen horderejű ügyet csináljanak? Olyan ez, mint amikor egész apparátus nézi vissza 10-15 évre visszamenőleg valakinek a kommentjeit, hogy aztán rá lehessen ugrani. Találtak egy olyan ügyet, ahol a hívószó (pedofil) mindenkinél, de leginkább a fidesz szavazóinál vörös posztó. Ahol eredményesen védekezni sem lehet, mert egyből pedofilvédő lesz az illető.

Hogy azonnali, minden részletre kiterjedő, logikus magyarázattal kiállva elejét lehetett volna ennek venni? Valószínűleg nem, nem tudom. Ezért volt a másik oldal részéről ez egy tökéletesen felépített ügy. Ilyenre a hazai, hülyére pofozott, egymással egy csonton is marakodó ellenzék képtelen. Ez az ügy az olasz antifás üggyel együtt a 'nyugat' egyik válasza arra, hogy Orbánék nem álltak be a sorba. Nagyon kemény csapás. Sokkal nagyobb, mint egy kötelezettségszegési eljárás, egy Guy Verhofstadt vagy Présember féle megszólalás, vagy egy Moody's leminősítés.

Aki komolyan azt hiszi, hogy egy Jámbor András - Donáth Anna - Dobrek Klári csatársorral 2 ekkora bombagólt lehet lőni Orbánnak, az hülye. Nagyon kíváncsi leszek, hogy ez milyen hullámokat ver. És ha színes forradalom meg majdanka nem is lesz belőle, vajon mit tartogatnak még ezek az ütéstől megszédült Orbán számára?
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93

Neked is azt ajánlom, hogy mielőtt ilyet kijelentesz, hogy
"A kegyelmet kapott igazgatóhelyettes nem méltó a pedagógusi pályára, mert bár ő nem követett el pedofil bűncselekményt, de megpróbálta pedagógusi tekintélyével visszaélve eltussolni az ügyet."
olvasd el azt, amit az illető írt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 250
29 486
113
@BigTony Annyit hozzátennék, h Orbán a Szájer-ügyből is kijött, illetve a háború kitörésénél is azt hittük, h kész, pont a választások előtt, ekkora pofon..

De tény, h támadható ügy, nagyon jól felépítve, Novák és Varga is hibáztak, h nem indokolták meg, és a jobbos sajtó is elbaszta.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
@BigTony Annyit hozzátennék, h Orbán a Szájer-ügyből is kijött, illetve a háború kitörésénél is azt hittük, h kész, pont a választások előtt, ekkora pofon..

De tény, h támadható ügy, nagyon jól felépítve, Novák és Varga is hibáztak, h nem indokolták meg, és a jobbos sajtó is elbaszta.
Szerintem úgy ítélték meg, hogy ha elkezd Novák magyarázkodni, akkor folyamatosan lebegtetve lett volna akár több hétig a téma.
A tanár tüntikézés semlegesítve lett egy jelentős fizetés emeléssel.
Szerintem a magyarázat ilyen formában való kikerülése már tervezett ügy volt, amivel Novák tisztára mosható. A gyors lemondással megmaradhatott Novák méltósága, és a kikerült háttérinfókkal erre csak rásegítenek.
A gond az volt, hogy egy olyan témát találtak, ami a gyerekvédelmi törvényben való Fideszes erényeket támadhatóvá tette volna.
Varga már felálldozható volt. Novák viszont talán még menthető.
Váratlan fordulat, hogy Varga volt férje is lemondott minden tisztségéről. Mintha Varga lelépése már tervezett is lett volna....
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93
@BigTony Annyit hozzátennék, h Orbán a Szájer-ügyből is kijött, illetve a háború kitörésénél is azt hittük, h kész, pont a választások előtt, ekkora pofon..

De tény, h támadható ügy, nagyon jól felépítve, Novák és Varga is hibáztak, h nem indokolták meg, és a jobbos sajtó is elbaszta.
A szájer-ügy is támadás volt. Mindenki tudta vagy 20 éve, hogy Szájer szakállasbácsi. Brüsszelben ráadásul ez nem ciki, hanem dicsőség. A majd 800 EP képviselőből vajon hány ilyet lehetne találni?
Az is politikai támadás volt, nem véletlen mentek pont arra a drogos buzipartira, mert biztos volt vagy 20 másik abban az időpontban Brüsszelben.

1 éve kapott kegyelmet a csávó. És a leírásból látszik, hogy az Origo anno felült az RTL bulvárvonatára, mert az volt ráírva, PEDOFIL.
Szerencsétlennek azért kellet sittre mennie, mert kellett mutatni, hogy na nálunk lecsapnak a pedofilokra, meg azokra, akik segítik őket.

Ahhoz, hogy ebből az ügyből ennyi idő után 2 ilyen buktát lehessen aratni, legalább olyan komoly nyugati titkosszolgálati munka kellett, mint Dezső András cikkéhez, és KGBéla le/megbuktatásához.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 647
113
Neked is azt ajánlom, hogy mielőtt ilyet kijelentesz, hogy

olvasd el azt, amit az illető írt.

Elolvastam. Sőt! Én egy ilyen ügy részese voltam. Olyan nincs, hogy valaki 10 éven keresztül észrevétlenül űzi pedofil játékait. Körülötte van egy nevelőtestület, biztos, hogy tudtak a dologról. Szerintem, gyávák voltak fellépni ellene. Egy ilyen ügyet borzasztó nehéz bizonyítani, mert nem tart senki gyetyát. Én elvesztettem a pert, mert a tanúk visszavonták a vallomásukat. Ettől függetlenül nem bánom, pedig minden költség a nyakamba szakadt. De a legsajnálatosabb, hogy mehetett tovább a kisded játék, és pár fiatal élete ment tönkre.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 250
29 486
113
A szájer-ügy is támadás volt. Mindenki tudta vagy 20 éve, hogy Szájer szakállasbácsi. Brüsszelben ráadásul ez nem ciki, hanem dicsőség. A majd 800 EP képviselőből vajon hány ilyet lehetne találni?
Az is politikai támadás volt, nem véletlen mentek pont arra a drogos buzipartira, mert biztos volt vagy 20 másik abban az időpontban Brüsszelben.

1 éve kapott kegyelmet a csávó. És a leírásból látszik, hogy az Origo anno felült az RTL bulvárvonatára, mert az volt ráírva, PEDOFIL.
Szerencsétlennek azért kellet sittre mennie, mert kellett mutatni, hogy na nálunk lecsapnak a pedofilokra, meg azokra, akik segítik őket.

Ahhoz, hogy ebből az ügyből ennyi idő után 2 ilyen buktát lehessen aratni, legalább olyan komoly nyugati titkosszolgálati munka kellett, mint Dezső András cikkéhez, és KGBéla le/megbuktatásához.
Ott volt az mszps a cigiskartonokkal a kocsijában.. Ő nem tudta, hogy került oda.. (jó, mondjuk ott meg sejthető az szbu-s szál) Szájer is mondhatta volna, h ő egy bridzspartira ment, ő lepődött meg a legjobban, amikor elkezdték ledobálni a ruháikat..