Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 457
17 994
113
Sajnálom ha nem érted a véleményemet, de akkor is ez a véleményem ... béke legyen neked is. :)
Értem, hogy mit írtál, más szellemi termékével ne büszkélkedjünk, csak ebben az esetben nem értem, hogy ez miért volt oka a fikázásnak. De béke, ilyen hülyeségen ne vitatkoztunk.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Valamikor a 80-as évek elején, kiskölyökként került a kezembe egy régi talán 10 éves Univerzum (van még valaki akinek mond valamit ez az ismeretterjesztő magyar kiadvány amit mi a "nyomtatott Delta" néven emlegettünk?) füzetecske aminek az egyik cikke valami olyan volt, hogy "az utolsó népvándorlás". A nyitó kép ma is előttem van ahogy egy keskenyszemű, lovas-nomád törzsfő vállán hópárduc-kacagányal, kezében egy brit Lee-Enfield-del ül a lován. A cikk valami olyanról szólt, hogy ha jól emlékszem egy ujguriai török népcsoportnak 1947-ben vagy valamikor abban az időben teleszaladt a bocskora a kínai állapotokkal és mivel a legendák azt tartották, hogy rokonaik élnek valahol nyugaton, a nagy sós vizek mentén, elindultak Törökország irányába. Tisztán emlékszem, hogy a cikk még meg is ideologizálta az útra-kelést, mondván, hogy a primitív, törzsközösségi rendben élő nomád népnek rendkívúli sokk volt a hirtelen jött kínai polgárháború meg szocializmus, ezért indultak neki a nagyvilágnak. Ugyanakkor a sztori, mi szerint több tízezer ember, lovakon, jakokon, tevéken, fegyverrel a kézben, ha kellett rabolva-gyújtogatva, sivatagi itatóhelyeket és kutakat megmérgezve tört át a fél világon miközben kínai, szovjet és iraki motorizált egységek ütik a nyomaikat – no ez Hollywood-ért kiált. Sajnos az említett Univerzum kiadvány mára elveszett és semmit nem tudok előkaparni a történetről. Nincs valakinek valamilyen forrásanyaga erről a népvándorlásról?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 706
12 690
113
DkgrAJ4W0AE5pWX.jpg


Repülőgép születik :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Elkezdtem beszerkeszteni ezt a sztorit:

http://www.theallguardsmenparty.com/index.html

B5 méret, 1cm kötésbeni...
Előreláthatólag év végére fejezi be az író, mire végetér kb. 1000 oldal lesz, szeretném magamnak megcsináltatni keménykötésű könyvnek, esetleg néhány hasonló őrült szállna még be a dologba, szal maximum 10db-ról lenne szó.

Valaki tudna olyan helyet ajánlani ahol ezt normális minőségben emberi áron megcsinálnák?
 
M

molnibalage

Guest
Elkezdtem beszerkeszteni ezt a sztorit:

http://www.theallguardsmenparty.com/index.html

B5 méret, 1cm kötésbeni...
Előreláthatólag év végére fejezi be az író, mire végetér kb. 1000 oldal lesz, szeretném magamnak megcsináltatni keménykötésű könyvnek, esetleg néhány hasonló őrült szállna még be a dologba, szal maximum 10db-ról lenne szó.

Valaki tudna olyan helyet ajánlani ahol ezt normális minőségben emberi áron megcsinálnák?
Bárhol. Kb. 2000-2500 HUF-ért bekötik neked tudtommal.
 
M

molnibalage

Guest
Győrben egyedi borítóval, szinte minden oldalon apró színes képekkel 1 db-ra 60.000ft-ot mondtak,10db-nál 46.000ft...
Nem specifikáltad, hogy milyen kötést akarsz. Egyszerű bőrkötés mindenhol ennyi. A diplomamunkákat és doktorikat is ennyiért kötik. Ha 1000 oldalas, akkor sem sokkal drágább. Te egész egyszerűen rossz műszaki tartalomra kértél ajánlatot szerintem...
http://www.feketestudio.hu/index.php?op=konyvkotes

Nézd milyen vastag könyveket is kötnek. Legfeljebb 2 db 500 oldalas lesz.
konyvkotes2.jpg


Persze, ha te keményfedeles, képes, fénylő felszínűt akarsz és 1 db-ot, akkor persze, hogy 60k HUF...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem specifikáltad, hogy milyen kötést akarsz. Egyszerű bőrkötés mindenhol ennyi. A diplomamunkákat és doktorikat is ennyiért kötik. Ha 1000 oldalas, akkor sem sokkal drágább. Te egész egyszerűen rossz műszaki tartalomra kértél ajánlatot szerintem...
http://www.feketestudio.hu/index.php?op=konyvkotes

Nézd milyen vastag könyveket is kötnek. Legfeljebb 2 db 500 oldalas lesz.
konyvkotes2.jpg


Persze, ha te keményfedeles, képes, fénylő felszínűt akarsz és 1 db-ot, akkor persze, hogy 60k HUF...

Belinkeltem, hogy mit akarok "megcsináltatni keménykötésű könyvnek". Nem csak köttetni. Ki is köll nyomtatni előtte, cégnél csak fekete fehérbe tudnám A4-esben elsunnyogni ami a képek és a 4chan(tm)"greentext" részek miatt nem opció. Főleg dísz lenne, 100€-nál többet nem ér nekem a dolog.
 
M

molnibalage

Guest
Belinkeltem, hogy mit akarok "megcsináltatni keménykötésű könyvnek". Nem csak köttetni. Ki is köll nyomtatni előtte, cégnél csak fekete fehérbe tudnám A4-esben elsunnyogni ami a képek és a 4chan(tm)"greentext" részek miatt nem opció. Főleg dísz lenne, 100€-nál többet nem ér nekem a dolog.
Te nyomtatásról egy szót sem szóltál...

Ha csak fekete-fehér nyomtatást szeretnél, akkor nem tudom, hogy mire gondoltál, mert a nyomtatási költség többe került 100 EUR-nál. 1000 oldalt kinyomtatni Copy General félé nyomtatási módszerrel drága, de komoly nyomdai mennyiségnek 0. Ha meg színes nyomtatás és képek is vannak, akkor végképp...

Kérésed kb. olyan fura, mint aki 40k HUF-os részletre venne Mercit. Ilyen nincs...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Te nyomtatásról egy szót sem szóltál...

Ha csak fekete-fehér nyomtatást szeretnél, akkor nem tudom, hogy mire gondoltál, mert a nyomtatási költség többe került 100 EUR-nál. 1000 oldalt kinyomtatni Copy General félé nyomtatási módszerrel drága, de komoly nyomdai mennyiségnek 0. Ha meg színes nyomtatás és képek is vannak, akkor végképp...

Kérésed kb. olyan fura, mint aki 40k HUF-os részletre venne Mercit. Ilyen nincs...

Te se sok mindent intéztél még okosban :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Belinkeltem, hogy mit akarok "megcsináltatni keménykötésű könyvnek". Nem csak köttetni. Ki is köll nyomtatni előtte, cégnél csak fekete fehérbe tudnám A4-esben elsunnyogni ami a képek és a 4chan(tm)"greentext" részek miatt nem opció. Főleg dísz lenne, 100€-nál többet nem ér nekem a dolog.
Ja, meg tördelni, szerkeszteni, ami kevés példányszámra oszlik el. Meg hát átlagosnál nagyobb terjedelem, sok színes képpel... Tök reális az adott ár.
 

magyar_katona

Active Member
2018. június 22.
105
83
28
Valamikor a 80-as évek elején, kiskölyökként került a kezembe egy régi talán 10 éves Univerzum (van még valaki akinek mond valamit ez az ismeretterjesztő magyar kiadvány amit mi a "nyomtatott Delta" néven emlegettünk?) füzetecske aminek az egyik cikke valami olyan volt, hogy "az utolsó népvándorlás". A nyitó kép ma is előttem van ahogy egy keskenyszemű, lovas-nomád törzsfő vállán hópárduc-kacagányal, kezében egy brit Lee-Enfield-del ül a lován. A cikk valami olyanról szólt, hogy ha jól emlékszem egy ujguriai török népcsoportnak 1947-ben vagy valamikor abban az időben teleszaladt a bocskora a kínai állapotokkal és mivel a legendák azt tartották, hogy rokonaik élnek valahol nyugaton, a nagy sós vizek mentén, elindultak Törökország irányába. Tisztán emlékszem, hogy a cikk még meg is ideologizálta az útra-kelést, mondván, hogy a primitív, törzsközösségi rendben élő nomád népnek rendkívúli sokk volt a hirtelen jött kínai polgárháború meg szocializmus, ezért indultak neki a nagyvilágnak. Ugyanakkor a sztori, mi szerint több tízezer ember, lovakon, jakokon, tevéken, fegyverrel a kézben, ha kellett rabolva-gyújtogatva, sivatagi itatóhelyeket és kutakat megmérgezve tört át a fél világon miközben kínai, szovjet és iraki motorizált egységek ütik a nyomaikat – no ez Hollywood-ért kiált. Sajnos az említett Univerzum kiadvány mára elveszett és semmit nem tudok előkaparni a történetről. Nincs valakinek valamilyen forrásanyaga erről a népvándorlásról?
Ez engem is érdekelne