Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 325
55 738
113
Meg valami az epitoiparban dolgozo ferfiak felesegei altalaban nem dolgoznak sehol se .haztartasbeliek. Vagy ha megis akadnak akik ddolgoznak kozuluk azok tingli tangli laza mwlot vegeznek. /az epitoipari felesegekre nagyon jellemzo mert a ferj mindig keres annyit hogy az asszony a haztartasra tudjon koncentralni./en megkeresem a penzt de mindig legyen fottetel az asztalon sor a huttobe es tiszta ruha a szekrenybe a gyerekek legyenek rendbe es a haz legyen tiszta a papirokat intezd helyettem hozzallas az altalanos epitoipari melosnal. Nem hiaba szeretik a nok az epitoiparban dolgozokat./


Igen, engem is szeretnek a nők,csak sajnos az asszonyn nagyon konzervatív,legalábbis ebben a témakörben....:rolleyes::D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Meg valami az epitoiparban dolgozo ferfiak felesegei altalaban nem dolgoznak sehol se .haztartasbeliek. Vagy ha megis akadnak akik ddolgoznak kozuluk azok tingli tangli laza mwlot vegeznek. /az epitoipari felesegekre nagyon jellemzo mert a ferj mindig keres annyit hogy az asszony a haztartasra tudjon koncentralni./en megkeresem a penzt de mindig legyen fottetel az asztalon sor a huttobe es tiszta ruha a szekrenybe a gyerekek legyenek rendbe es a haz legyen tiszta a papirokat intezd helyettem hozzallas az altalanos epitoipari melosnal. Nem hiaba szeretik a nok az epitoiparban dolgozokat./
Ez mindenhol így van nem csak az építőiparban hidd el, ahol az asszony nem karrierista, és megkeresel egyedül annyi pénzt hogy ezt kivitelezni tudjátok nyomorgás nélkül.

Én csak nyugatnémet családmodellnek hívom, nekem is bejön :D.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Igen, engem is szeretnek a nők,csak sajnos az asszonyn nagyon konzervatív,legalábbis ebben a témakörben....:rolleyes::D
Legyél TE akkor a haladó szellemiségű, és vezesd elő hogy lenne pár jóképű izmos nagy természetű cimbid, lehet azonnal progresszív haladóvá válna :p!

Ugye így már nem is annyira baj az, ha konzervatív az asszony :D?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Hű, tényleg ennyi lenne a nők feladata? Felemelő jövő vár ránk...
Ez nem elég feladat? Szerintem bőven kitölti a napot az hogy valaki rendesen háztartást vezet, és gondozza a gyerekeket. Nyilván nem kötelező ezt választani egy nőnek, lehet karrierista is, aki teper a melóban, és a férjére hagyja a dolgokat akit akkor Ő tart ki, s az ember intézi helyette a dolgokat otthon. Lehet azt is választani, hogy menő szingli vagy, tolod a karriert egyedül, baszol az egész család/háztartás dologra, embert sem tartasz ki akinek ezt kéne vinni helyetted, csak akkor jön majd 40 felett a jelenség, hogy gyönyörű igényes drága cuccok közt fényképezkedik a megsavanyodott ámbár sikeres néni 4+ cicussal, kutyussal/örökké sír hogy átbaszták a fejét tőle 10 évvel fiatalabb fluktuáló barátai.

Lehet úgy is, hogy ketten robotoltok, és próbáltok valahogy háztartást is vezetni, gyereket is nevelni, karriert is építeni közösen, viszont annak folyamatos rohanás a vége, illetve az hogy semmi sem megy úgy ahogy annak mennie kéne. Ez egy szükségállapot, csináltam sokáig, sokkal szerencsésebb szerintem az, amikor kellő jövedelem van ahhoz hogy az egyik fél(ez mivel egy maradi köcsög vagyok, szerintem szerencsés esetben a nő), szinte teljesen annak tudja magát szentelni, hogy otthon ne fusson a háztartás, a gyerekekkel is tud elég időt tölteni(tanulni velük, hozni vinni őket etc.).

Tudom, tudom, egy hímsoviniszta fasz vagyok...
 
M

molnibalage

Guest
Ez nem elég feladat? Szerintem bőven kitölti a napot az hogy valaki rendesen háztartást vezet, és gondozza a gyerekeket. Nyilván nem kötelező ezt választani egy nőnek, lehet karrierista is, aki teper a melóban, és a férjére hagyja a dolgokat akit akkor Ő tart ki, s az ember intézi helyette a dolgokat otthon. Lehet azt is választani, hogy menő szingli vagy, tolod a karriert egyedül, baszol az egész család/háztartás dologra, embert sem tartasz ki akinek ezt kéne vinni helyetted, csak akkor jön majd 40 felett a jelenség, hogy gyönyörű igényes drága cuccok közt fényképezkedik a megsavanyodott ámbár sikeres néni 4+ cicussal, kutyussal/örökké sír hogy átbaszták a fejét tőle 10 évvel fiatalabb fluktuáló barátai.

Lehet úgy is, hogy ketten robotoltok, és próbáltok valahogy háztartást is vezetni, gyereket is nevelni, karriert is építeni közösen, viszont annak folyamatos rohanás a vége, illetve az hogy semmi sem megy úgy ahogy annak mennie kéne. Ez egy szükségállapot, csináltam sokáig, sokkal szerencsésebb szerintem az, amikor kellő jövedelem van ahhoz hogy az egyik fél(ez mivel egy maradi köcsög vagyok, szerintem szerencsés esetben a nő), szinte teljesen annak tudja magát szentelni, hogy otthon ne fusson a háztartás, a gyerekekkel is tud elég időt tölteni(tanulni velük, hozni vinni őket etc.).

Tudom, tudom, egy hímsoviniszta fasz vagyok...
Igen az, Szittya is. Szegény faék egyszerűségű.

Hű, tényleg ennyi lenne a nők feladata? Felemelő jövő vár ránk...
"Vicces" (?), hogy fejlesztési topik mennyi sztereotip idiotizmust hozott a felszínre.

Meg valami az epitoiparban dolgozo ferfiak felesegei altalaban nem dolgoznak sehol se .haztartasbeliek. Vagy ha megis akadnak akik ddolgoznak kozuluk azok tingli tangli laza mwlot vegeznek. /az epitoipari felesegekre nagyon jellemzo mert a ferj mindig keres annyit hogy az asszony a haztartasra tudjon koncentralni./en megkeresem a penzt de mindig legyen fottetel az asztalon sor a huttobe es tiszta ruha a szekrenybe a gyerekek legyenek rendbe es a haz legyen tiszta a papirokat intezd helyettem hozzallas az altalanos epitoipari melosnal. Nem hiaba szeretik a nok az epitoiparban dolgozokat./
Úristem + az ilyen általánosításoktól megyek a falnak.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ez nem elég feladat? Szerintem bőven kitölti a napot az hogy valaki rendesen háztartást vezet, és gondozza a gyerekeket. Nyilván nem kötelező ezt választani egy nőnek, lehet karrierista is, aki teper a melóban, és a férjére hagyja a dolgokat akit akkor Ő tart ki, s az ember intézi helyette a dolgokat otthon. Lehet azt is választani, hogy menő szingli vagy, tolod a karriert egyedül, baszol az egész család/háztartás dologra, embert sem tartasz ki akinek ezt kéne vinni helyetted, csak akkor jön majd 40 felett a jelenség, hogy gyönyörű igényes drága cuccok közt fényképezkedik a megsavanyodott ámbár sikeres néni 4+ cicussal, kutyussal/örökké sír hogy átbaszták a fejét tőle 10 évvel fiatalabb fluktuáló barátai.

Lehet úgy is, hogy ketten robotoltok, és próbáltok valahogy háztartást is vezetni, gyereket is nevelni, karriert is építeni közösen, viszont annak folyamatos rohanás a vége, illetve az hogy semmi sem megy úgy ahogy annak mennie kéne. Ez egy szükségállapot, csináltam sokáig, sokkal szerencsésebb szerintem az, amikor kellő jövedelem van ahhoz hogy az egyik fél(ez mivel egy maradi köcsög vagyok, szerintem szerencsés esetben a nő), szinte teljesen annak tudja magát szentelni, hogy otthon ne fusson a háztartás, a gyerekekkel is tud elég időt tölteni(tanulni velük, hozni vinni őket etc.).

Tudom, tudom, egy hímsoviniszta fasz vagyok...
Ird fel a kalendáriumba,de egyetértek veled.A nő,a családanya nélkül nincs család,és nincs társadalom.Egyszerű természeti törvény,csak a nő képes szülni.Csak a nő képes összetartani egy családot.Erre születtek.(mimeg arra,hogy igyunk a nőkre.Úgyis a nők miatt iszunk:D)
De ez nem jelentheti azt,hogy be kell zárni a nőt a konyhába.Valahogy meg kell találni az egyensúlyt
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Igen az, Szittya is. Szegény faék egyszerűségű.


"Vicces" (?), hogy fejlesztési topik mennyi sztereotip idiotizmust hozott a felszínre.
Muhahhaaha, marha kíváncsi vagyok azért a te saját élményeidre, milyen érzés egy több gyermekes családot fenntartani a jég felszínén :D.
Gondolom megy úgy neked, hogy mindketten melóban húzzátok az igát, építitek a karriert, közben van mit enni otthon(nem a KFC-ben vagy egyéb műnyag fost/drágáért rendelni), tisztaság van és még a gyerekekkel is minden okés. Ez nagyjából egy embert igényel szerintem, egész nap. Biológiai és történelmi okok miatt esélyesen mindenki jobban jár, ha ezt bizony a NŐ végzi a Férfi helyett.

Persze szíve joga mindenkinek tagadni ezt, csak akkor várom az érveket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Ird fel a kalendáriumba,de egyetértek veled.A nő,a családanya nélkül nincs család,és nincs társadalom.Egyszerű természeti törvény,csak a nő képes szülni.Csak a nő képes összetartani egy családot.Erre születtek.(mimeg arra,hogy igyunk a nőkre.Úgyis a nők miatt iszunk:D)
De ez nem jelentheti azt,hogy be kell zárni a nőt a konyhába.Valahogy meg kell találni az egyensúlyt
Nyilván, kurvára nem azt mondtam hogy be kell zárni a konyhába, meg csak vásárolni mehet ki az ebédhez alapanyagot. Nem tekintem szülőgép házvezető nőnek.

DE!

Ezek a dolgok egy normális családban(ahol szerintem igen is VAN gyerek, nem is egy) ahhoz hogy nagyjából rendezetten menjenek, szinte egy egész embert igényelnek egész nap, heti 7 alkalommal. A nőknek ez a szerep jobban áll, mint a férfiaknak, szerintem ez nem véletlen alakult így ki a történelem folyamán. Ettől még lehet fordítva is csinálni, és NYILVÁN egy normális férfi ahol és amikor tud, besegít(én is).

Csak az szerintem Sci-Fi, hogy mindketten karriert is építetek, meg a gyerekekre is jut elég idő, és a háztartás sem szalad.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 295
113
Nem irtam velemenyt a nok feladatarol. Csak hogy az epitoipari felesegek nagyresze haztartas beli. /nem szoltam le a haztartasbeliseget anyam is az volt a felesegem is az lessz./

Pont igaz az epitoiparra. Hidd el akinel az asszony mumkaba jar azt a brigadba bizony nem igen nezik ember szamba hogy a csaladjat nem tudja ellatni onalloan penzel. Ez van az epitoipar maradi. Lehet. De szebb szo ra a tradicionalis.
 
M

molnibalage

Guest
Muhahhaaha, marha kíváncsi vagyok azért a te saját élményeidre, milyen érzés egy több gyermekes családot fenntartani a jég felszínén :D.
Gondolom megy úgy neked, hogy mindketten melóban húzzátok az igát, építitek a karriert, közben van mit enni otthon(nem a KFC-ben vagy egyéb műnyag fost/drágáért rendelni), tisztaság van és még a gyerekekkel is minden okés. Ez nagyjából egy embert igényel szerintem, egész nap. Biológiai és történelmi okok miatt esélyesen mindenki jobban jár, ha ezt bizony a NŐ végzi a Férfi helyett.

Persze szíve joga mindenkinek tagadni ezt, csak akkor várom az érveket.
Nálad is enyhe zsebdiktátori hajlamok és persze te is azok közé tartozol, aki mániákusan szeret más életében turkálni és játszani a fotelpszihológust a képernyő túloldaláról.
  • Nos, mivel én imádok főzni és sütni innentől fogva nemhogy nem várom el a főzést, de pl. én szeretem csinálni.
  • A házimunkák sem okoznak semmiféle fejfájást, mert egyrészt van enyhe rendmániám másrészt olyan családban szocializálódtam, ahol mi is végeztük. Ez sem nagy truváj. Meg, ha az ember mindig rendet tart maga körül, akkor nem az van, hogy egyszer nagy feladat, hanem sokszor kicsi. Az meg senkinek sem fáj.
  • Nem értem a nemek közti munkamegosztást. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de én a szükséges idő és praktikusság elvén gondolkodok, hogy ki mikor mire ér rá éppen jól. Persze ma divat nem gondolkodni és ragaszkodni begyöpösödött hülyeségekhez... Mivel porszívózni, felmosni, takarítani mosogatni mindenki tud akkor ezeket miért kell mind egy személyhez kötni? A legtöbb ház körüli dologra bárki képes. Egyes dolgokra meg senki. Én pl. soha nem fogok villanyt szerelni, mert nem értek hozzá, mástól sem várom el. A táskám is magam varrom meg, a legszakadt gombot is, még akkor is, ha egyesek szerint ez női munka. Egyrészt nincs aki megcsinálná, de ha lenne is, akkor is én csinálnám kivéve, ha nagyon ragaszkoda hozzá a párom, hogy valamiért ő szeretné.
  • "Tök jó", hogy ez a faék egyszerűségű ósdi totál sztereotip megközelítés tolja itt a többség. Hogyhogynem az egyesek által leköpött baráti körömben senki nem így csinálja. Biztos véletlen...
  • A történelmi okok részen röhögök a legnagyobbat, mert a történelmi példa mióta releváns egy olyan társadalomban, ami 100 év alatt akkorát változott, hogy arra szavak nincsenek? Ennek technológiai oldala is van sok egyéb más mellett. Online ügyintézés mellett pl. nem a fizikai távolság a döntő az esetek többségében. Történelmi léptékben a gyerekmunka bevett volt az utóbbi kb 80-100 év eredménye a fejlett világban ennek eltűnése, de a 3. világban ez nem egészen így van ma sem. Akkor legyen ez is ma referencia...?
  • Részmunkaidő és távmunka is egyre inkább terjed, a cégnél több nő is 4-6 órában tolja. Innentől fogva a "húzza az igát" rész nem generálisan értelmezhető, mert megtalálható az egyensúly a bevételek és a magánélet meghúzása között is.
Egészen elképedek, hogy egyesek mennyire mellőzik a gondolkozást és tolják a hiperkonzervatív dumát zsebdiktátori hajlamokkal vegyítve. Kemény, mint a kád széle.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Nálad is enyhe zsebdiktátori hajlamok és persze te is azok közé tartozol, aki mániákusan szeret más életében turkálni és játszani a fotelpszihológust a képernyő túloldaláról.
  • Nos, mivel én imádok főzni innentől fogva nemhogy nem várom el a főzést, de pl. én szeretem csinálni.
  • A házimunkák sem okoznak semmiféle fejfájást, mert egyrészt van enyhe rendmániám másrészt olyan családban szocializálódtam, ahol mi is végeztük. Ez sem nagy truváj.
  • Nem értem a nemek közti munkamegosztást. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de én a szükséges idő és praktikusság elvén gondolkodok, hogy ki mikor mire ér rá éppen jól. Persze ma divat nem gondolkodni és ragaszkodni begyöpösödött hülyeségekhez... Mivel porszívózni, felmosni, takarítani mosogatni mindenki tud akkor ezeket miért kell mind egy személyhez kötni? A legtöbb ház körüli dologra bárki képes. Egyes dolgokra meg senki. Én pl. soha nem fogok villanyt szerelni, mert nem értek hozzá, mástól sem várom el. A táskám is magam varrom meg, a legszakadt gombot is, még akkor is, ha egyesek szerint ez női munka. Egyrészt nincs aki megcsinálná, de ha lenne is, akkor is én csinálnám kivéve, ha nagyon ragaszkoda hozzá a párom, hogy valamiért ő szeretné.
  • "Tök jó", hogy ez a faék egyszerűségű ósdi totál sztereotip megközelítés tolja itt a többség. Hogyhogynem az egyesek által leköpött baráti körömben senki nem így csinálja. Biztos véletlen...
  • A történelmi okok részen röhögök a legnagyobbat, mert a történelmi példa mióta releváns egy olyan társadalomban, ami 100 év alatt akkorát változott, hogy arra szavak nincsenek? Ennek technológiai oldala is van sok egyéb más mellett. Online ügyintézés mellett pl. nem a fizikai távolság a döntő az esetek többségében. Történelmi léptékben a gyerekmunka bevett volt az utóbbi kb 80-100 év eredménye a fejlett világban ennek eltűnése, de a 3. világban ez nem egészen így van ma sem. Akkor legyen ez is ma referencia...?
Egészen elképedek, hogy egyesek mennyire mellőzik a gondolkozást és tolják a hiperkonzervatív dumát zsebdiktátori hajlamokkal vegyítve. Kemény, mint a kád széle.
Balázs, már megint elbeszélünk egymás mellett, próbáld már meg értelmezni azt amit leírtam korábban, s ami az elején volt a legelső mondata annak amire ezt reflektáltad...

Muhahhaaha, marha kíváncsi vagyok azért a te saját élményeidre, milyen érzés egy több gyermekes családot fenntartani a jég felszínén :D.



Ki a tököm mondta hogy nem szeretek főzni, vagy ne tudnék takarítani, saját kezűleg gombot felvarrni?

TE most tök jól leírtad csöpp személyeskedés mellett irányomban hogy mennyire fasza gyerek vagy egyedül, mindent meg tudsz csinálni a saját magad által fémjelzett családodban. Gratulálok hozzá. Ha van időm rá én is főzök néha jobbat mint te :p, vásárolok ha belefér hazafelé melóból etc.

Amiről viszont én beszéltem, az esetemben egy 3 gyermekes családról szólt, saját tapasztalat.

Tehát a gyengébbek kedvéért akkor szájbarágósan még1x, nem szingli létről, meg nem két felnőtt által alkotott "családról" beszéltem, hanem ha legalább 2 gyerek jelen van a képben.

Picit átalakul ám úgy az embernek a napi rutinja, és előjön a nemek szerepe jobban a feladat megosztás mellett.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Ez nem elég feladat? Szerintem bőven kitölti a napot az hogy valaki rendesen háztartást vezet, és gondozza a gyerekeket. Nyilván nem kötelező ezt választani egy nőnek, lehet karrierista is, aki teper a melóban, és a férjére hagyja a dolgokat akit akkor Ő tart ki, s az ember intézi helyette a dolgokat otthon. Lehet azt is választani, hogy menő szingli vagy, tolod a karriert egyedül, baszol az egész család/háztartás dologra, embert sem tartasz ki akinek ezt kéne vinni helyetted, csak akkor jön majd 40 felett a jelenség, hogy gyönyörű igényes drága cuccok közt fényképezkedik a megsavanyodott ámbár sikeres néni 4+ cicussal, kutyussal/örökké sír hogy átbaszták a fejét tőle 10 évvel fiatalabb fluktuáló barátai.

Lehet úgy is, hogy ketten robotoltok, és próbáltok valahogy háztartást is vezetni, gyereket is nevelni, karriert is építeni közösen, viszont annak folyamatos rohanás a vége, illetve az hogy semmi sem megy úgy ahogy annak mennie kéne. Ez egy szükségállapot, csináltam sokáig, sokkal szerencsésebb szerintem az, amikor kellő jövedelem van ahhoz hogy az egyik fél(ez mivel egy maradi köcsög vagyok, szerintem szerencsés esetben a nő), szinte teljesen annak tudja magát szentelni, hogy otthon ne fusson a háztartás, a gyerekekkel is tud elég időt tölteni(tanulni velük, hozni vinni őket etc.).

Tudom, tudom, egy hímsoviniszta fasz vagyok...

Nem vagy hímsoviniszta, csak nem értem, miért baj, ha mindkét fél osztozik a gyereknevelés örömein (én semmi pénzért nem adnám a gyerekekkel való időtöltést). És azzal sincs baj, ha a feleség építi a saját karrierjét, de nem hagyja teljesen a férjére a dolgokat. Meg lehet találni az egyensúlyt, és pont ez benne a szép. Tudom, melós, meg odafigyelést és kompromisszumkészséget igényel mindkét fél részéről; de attól lesz közös az öröm is. És nincs rohanás...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 295
113
Anyam se volt a 4 fal koze zarva minden evbe jart nyaralni regen belfold amiota van ra lehetoseg kulfold. Ha akar dolgozgathat./maszekolhat./ varro no leven varrogatas. /semmi ipari csak egyedi darabok szabasa. Ugy vallalta ahogy neki jo telen fenyofa arusitas./ annyit traccsolt a baratnoivel amennyit akart csak ne menjen a haztartas rovasara... Egyebkent mivel o vezette a haztartast o kezelte a penz nagyreszet. Es soha se okozott neki problemat elmenni elkolteni belolle annyit amennyit gondolt... /nem csinalt kariert ez igaz. De felnevelt 3 gyereket rendbe tisztasagba ./

Azert tolja ezt a tobseg mert ez a termeszetes genetikailag. Az hogy a ferfi besegit a haztartasba nagyon helyes. Anyam sincs letiltva a penzkeresesrol... De igazabol hulye lett volna meg a haztartas mellett elmenni foallasba dolgozni is. /na az lett vona a kihasznalas semmibe nezes./ egyszeruen az epitoiparba apam keresett ugy hogy erre nem volt szukseg. /apam ezert cserebe azt varta el hogy a haztartas gyerekestol legyen rendben./ a nok nagyresze egyebkent erre is vagyik. De az elso gyerek utana biztos tobseg. Amelyik meg nem az huzza csak az igat az az o dolga... /de ha nincs raszorulva mert egy fizu is jo penz imkabba haztartas beliseget valasttja ami teszem azt egy logikus dontes./
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nyilván, kurvára nem azt mondtam hogy be kell zárni a konyhába, meg csak vásárolni mehet ki az ebédhez alapanyagot. Nem tekintem szülőgép házvezető nőnek.

DE!

Ezek a dolgok egy normális családban(ahol szerintem igen is VAN gyerek, nem is egy) ahhoz hogy nagyjából rendezetten menjenek, szinte egy egész embert igényelnek egész nap, heti 7 alkalommal. A nőknek ez a szerep jobban áll, mint a férfiaknak, szerintem ez nem véletlen alakult így ki a történelem folyamán. Ettől még lehet fordítva is csinálni, és NYILVÁN egy normális férfi ahol és amikor tud, besegít(én is).

Csak az szerintem Sci-Fi, hogy mindketten karriert is építetek, meg a gyerekekre is jut elég idő, és a háztartás sem szalad.
Nem sci-fi az sem.Csak az átlagnak nincs annyi pénze,hogy megvásárolja az ahoz szükséges szolgáltatásokat.Illetve erősen függ az adott nő egyedi képeségeitöl is.Az idealizált helyzet a valóságban sajna nem olyan sűrűn áll elő,mint azt az ideánkban oly szépen elképzeljük.És akkor a valosághoz kell igazodni.Pl az átlagférfi nem keres annyit,hogy eltartson egy keresetből egy 3-4gyermekes ccsaládot.Segélyezési rendszert meg nem tartom megoldásnak.Szóval lehet ott is vakarni,ahol nem viszket.Szóval ideám a háztartásbeli családanya,de hogy ezt miképpen lehetne álltalánossá tenni,hogy boldog harmóniában társadalmi szintű jelenség legyen a mai Mo.n,arra nem tudok általános érvényű receptet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Nem vagy hímsoviniszta, csak nem értem, miért baj, ha mindkét fél osztozik a gyereknevelés örömein (én semmi pénzért nem adnám a gyerekekkel való időtöltést). És azzal sincs baj, ha a feleség építi a saját karrierjét, de nem hagyja teljesen a férjére a dolgokat. Meg lehet találni az egyensúlyt, és pont ez benne a szép. Tudom, melós, meg odafigyelést és kompromisszumkészséget igényel mindkét fél részéről; de attól lesz közös az öröm is. És nincs rohanás...
Nekem saját tapasztalat az, hogy ha mindkét fél főállásban dolgozik, akkor kb. vagy kell valami állandó segítség(nagymama, fizetett bébiszitter/bejárónő etc.), vagy simán rohanás az egész élet, és kb. a menü gyorskaja/rendelés, a gyerekek és a lakás is úszik.

Ha nektek ez megy, ment több gyerek mellett két sikeres karrier építése közben, akkor minden tiszteletem, de nem ez a jellemző szerintem.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Ez nem elég feladat? Szerintem bőven kitölti a napot az hogy valaki rendesen háztartást vezet, és gondozza a gyerekeket. Nyilván nem kötelező ezt választani egy nőnek, lehet karrierista is, aki teper a melóban, és a férjére hagyja a dolgokat akit akkor Ő tart ki, s az ember intézi helyette a dolgokat otthon. Lehet azt is választani, hogy menő szingli vagy, tolod a karriert egyedül, baszol az egész család/háztartás dologra, embert sem tartasz ki akinek ezt kéne vinni helyetted, csak akkor jön majd 40 felett a jelenség, hogy gyönyörű igényes drága cuccok közt fényképezkedik a megsavanyodott ámbár sikeres néni 4+ cicussal, kutyussal/örökké sír hogy átbaszták a fejét tőle 10 évvel fiatalabb fluktuáló barátai.

Lehet úgy is, hogy ketten robotoltok, és próbáltok valahogy háztartást is vezetni, gyereket is nevelni, karriert is építeni közösen, viszont annak folyamatos rohanás a vége, illetve az hogy semmi sem megy úgy ahogy annak mennie kéne. Ez egy szükségállapot, csináltam sokáig, sokkal szerencsésebb szerintem az, amikor kellő jövedelem van ahhoz hogy az egyik fél(ez mivel egy maradi köcsög vagyok, szerintem szerencsés esetben a nő), szinte teljesen annak tudja magát szentelni, hogy otthon ne fusson a háztartás, a gyerekekkel is tud elég időt tölteni(tanulni velük, hozni vinni őket etc.).

Tudom, tudom, egy hímsoviniszta fasz vagyok...

Melóhelyen, ismeretségi körben rengetek gyerekes családot ismerek, ahol mindketten dolgoznak, akár több műszakban is, mégis el tudnak intézni mindent, nem úszik a háztartás, rendes főtt kaját esznek, tanulnak a gyerekekkel stb... és nem lesz belőlük idegbeteg, rohanós zombi. Most akkor mindenki hülye, csak Te Szittyával együtt vagy a király? o_O
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 287
113
Melóhelyen, ismeretségi körben rengetek gyerekes családot ismerek, ahol mindketten dolgoznak, akár több műszakban is, mégis el tudnak intézni mindent, nem úszik a háztartás, rendes főtt kaját esznek, tanulnak a gyerekekkel stb... és nem lesz belőlük idegbeteg, rohanós zombi. Most akkor mindenki hülye, csak Te Szittyával együtt vagy a király? o_O
Csináltam én is ezt, csak rohanásban telik az élet. Fent lehet tartani így is ideig óráig egy családot, de főleg azért mert muszáj, nem azért mert így optimális. Tudom hogy nagyon sokan ezt csinálják, de azt is hogy ez azért minőségben nem ugyan az a családtagoknak, mint a nyugatnémet egykeresős családmodell.