Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Olyanra, hogy ha a napi rutintól bármi eltérő dolgot kell hirtelen lereagálni, legyen olyan a végrahajtó hatalom csúcsán álló szerv, ami elég gyorsan tud cselekedni, és van rá jogosítványa?

Igazából a kérdésed is ordít a tekintetben, hogy lövésed nincs az államigazgatásról, egy állam működéséről/működtetéséről.

Nem bántani akarlak vele, csak én már írtam 100+ oldalas művet védelmi vezetéstechnikai rendszerekről, nagyjából tisztában vagyok vele mi hogy működik, meg hogy nem az államhatalom különféle szintjein.
Mondanál egy példát, hogy mikor lenne probléma?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Valakik már egyszer elindultak a múltat végképp eltörölni, 100 millió halott lett a vége. Akkor is azt mondták, hogy a rendszert nem lehet megreformálni, ezért el kell törölni és teljesen újat kell alkotni. Csodálatos volt, mit mondjak.
Én magam is híve vagyok a szerves fejlődésnek, de amikor a fejed felett már rogyadozik a plafon, akkor marha gyorsan kell lépni.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Erre számokat kérnék, mert ez így magánvélemény...
Maradjunk a franciáknál. Egy év munka, egy év munkanélküli segély.
https://mno.hu/velemeny/a-leszakado-franciaorszag-2391611
De biztos vagyok benne, hogy milliószám lehetne találni hasonló eseteket
bárhol.

És, ha nem telik biztosításra, akkor meg kiszámláznak milliókat? Mert az a módi egyes országokban. Még az életmentés sincs ingyen, utólag legombolják rólad. Szép dolog úgy élni, hogy egy súlyos baleset után magáncsőddel indulsz...
A világ legprosperálóbb országai között, rengetegben magánegészségügyi ellátás van.
Érdekes, ott valahogy megoldják.


Ezen a sztereotípián mosolygok. A néhány legnagyobb egyetem ilyen, ami világhírű. A krém tetejét látod, nem az átlagot. És aki nem a top 1%, az IJ...?
Ha a jobb egyetemek tudnak önfenntartóak lenni, akkor talán a többieknek is el kéne
indulni ebbe az irányba, nem?


Be. És nézd az arányokat. Pár éve már oda jutott el a tandíjas rendszer egyes területeken, hogy közgazdaságtanilag nem volt értelme felsőoktatásba menni, mert a diákhitel visszafizetése akkora terhet ró rá egyes csoportokra, hogy kb. 20 év munkaviszony után lesznek pozitívban, ha minden jól megy...
Akkor nem mennek a felsőoktatásba. Ez két dolgot eredményezhet.
1. Nincs szükség ennyi diplomásra.
2. Ha mégis, akkor majd jelentős fizetésemelésre kényszerülnek a cégek.
+1. Esetleg a cégek majd csinálnak saját oktatási intézményt, munkalehetőséggel.
A lényeg, majd a piac megoldja.
Amúgy fordítsuk meg a kérdést. Magyarországon sok felsőoktatási intézmény, olyan
tudást ad, ami már, lehet akkor is elavult volt amikor oktatni kezdték. Pl. itt
is írta valaki a fórumon, hogy alumínium gyártásban a 70-es évek technológiáját
oktatják. Egyetemi "képviselőktől" hallom, hogy az egyetemeknek nem az a feladata,
hogy a piac számára embereket képezzenek ki. Akkor mi a k**** anyátok a feladatotok???
El tudod, ezt képzelni magán egyetem esetén? Senki nem járna oda, ha nem kapna
hasznosítható tudást. Így meg jó ellehet üldögélni a langyos szarban, mert nincsenek
elvárások az egyetemekkel szemben.

És ennek mi köze ahhoz, hogy ma milyen környezet van? 100 ezer éve jó volt a tábortűz is. Akkor legyen az a mérce? Anyám...
A másik fele meg az, hogy attól, mert valamivel meg lehet csinálni a dolgokat nem jelenti azt, hogy mással nem. Mint a tipikus hülye érvelés, hogy sztálin azért volt jó, mert lehozta a II. vh-t a módszereivel. Csak ebből nem következik az, hogy azok nélkül nem lehetett volna... Számtalan olyan ország van, ahol jó a közbiztonság és nem kell hozzá full diktatúra.

Tetszik érteni?
Te kezdtél el XIX. századozni. Én meg leírtam, hogy az emberiség egyik legjobb évszázada
volt. Nem is értem amit írsz.

De basszus ba*meg a full lebontás és átalakítás között azért hatalmas difi van...
Rendben. Mondd el, hogy szerinted, hogy kéne átalakítani és miért pont úgy.
 
M

molnibalage

Guest
Maradjunk a franciáknál. Egy év munka, egy év munkanélküli segély.
https://mno.hu/velemeny/a-leszakado-franciaorszag-2391611
De biztos vagyok benne, hogy milliószám lehetne találni hasonló eseteket
bárhol.
Mi a francot kezdjek az a "számmal", hogy "sokan"..?
A világ legprosperálóbb országai között, rengetegben magánegészségügyi ellátás van.
Érdekes, ott valahogy megoldják.
Sokban meg nem. Szóval ez érv volt a nagy büdös semmire...
Eleve nem értelmezhető az, hogy "magánegészségügy". Itthon is van TB és "ingyenes" ellátás, de az olyan, hogy az emberek nagy része magánba IS vagy csak magánba jár már, mert az állami rendszer szolgáltatása olyan, amilyen...
Ha a jobb egyetemek tudnak önfenntartóak lenni, akkor talán a többieknek is el kéne
indulni ebbe az irányba, nem?
Azért, mert a legnagyobbaknak van olyan infrastrukturális háttere és kapcsolati tőkéje, hogy erre képes. Ez olyan, mintha a Kiskovács Bt-től várnád el, hogy versenyezzen az Boeinggal.

Akkor nem mennek a felsőoktatásba. Ez két dolgot eredményezhet.
1. Nincs szükség ennyi diplomásra.
2. Ha mégis, akkor majd jelentős fizetésemelésre kényszerülnek a cégek.
+1. Esetleg a cégek majd csinálnak saját oktatási intézményt, munkalehetőséggel.
A lényeg, majd a piac megoldja.
Ja látjuk, kurvára megoldja...
Lasszóval kell fogni a munkást, (házi)orvos, tanár, nővér kihaló szakmák lesznek jelen állás szerint, ha a trendek nem változnak.

Amúgy fordítsuk meg a kérdést. Magyarországon sok felsőoktatási intézmény, olyan
tudást ad, ami már, lehet akkor is elavult volt amikor oktatni kezdték. Pl. itt
is írta valaki a fórumon, hogy alumínium gyártásban a 70-es évek technológiáját
oktatják. Egyetemi "képviselőktől" hallom, hogy az egyetemeknek nem az a feladata,
hogy a piac számára embereket képezzenek ki. Akkor mi a k**** anyátok a feladatotok???
El tudod, ezt képzelni magán egyetem esetén? Senki nem járna oda, ha nem kapna
hasznosítható tudást. Így meg jó ellehet üldögélni a langyos szarban, mert nincsenek
elvárások az egyetemekkel szemben.
Ennek mi köze ahhoz, hogy akkor legyen társadalmi szolidaritás vagy sem?

Te kezdtél el XIX. századozni. Én meg leírtam, hogy az emberiség egyik legjobb évszázada volt. Nem is értem amit írsz.
Tévedés, az a XX. század volt. A népességrobbanás a XIX. században következett be, de ettől ezek a tömegek nagyrészt nyomorban éltek. A szezont tetszik keverni a fazonnal. Ez csak 1950-ig, akkor el tudod képzelni, hogy hol van a görbe alja.

Life_Expectancy_at_Birth_by_Region_1950-2050.png



Life-expectancy-by-age-in-the-UK-1700-to-2013.png



Rendben. Mondd el, hogy szerinted, hogy kéne átalakítani és miért pont úgy.
Ez a légvastagbőrösebb elvárás. Nem tetszik, hogy te fürdővízzel együtt kiöntenéd a gyereket és egyből programot vársz el tőlem. Talán lehetne a TB fizetés csomagokban és szelektíven figyelembe véve azt életmódot is:
  • dohányzik-e az ember
  • iszik-e az ember
  • sportol-e az ember
  • a TB legyen bontott, hogy akkor csak életmentő, traumás és sürgősségi eseteke fedezi a TB, de a többit nem.
stb.
Ehelyett ma van az, hogy arányaiban annyit vagy többet gombolnak le, mint másról úgy, hogy közben igénybe sem veszem. Ez már talán a túlzott társadalmi szolidaritás. A csúszkákat kell a "gépen" odébb tolni és újakat feltenni nem a gépet kibaszni az ablakon és elintézni azzal, hogy "majd a piac megoldja".

Nézd meg az amerikai biztosítási piacot és árakat, hogy hova vezet, meg az n+1 biztosítós rendszer minden hibáját és kb. 0 előnyét. Kurvára megoldotta az is a piac...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 469
113
Amúgy fordítsuk meg a kérdést. Magyarországon sok felsőoktatási intézmény, olyan
tudást ad, ami már, lehet akkor is elavult volt amikor oktatni kezdték. Pl. itt
is írta valaki a fórumon, hogy alumínium gyártásban a 70-es évek technológiáját
oktatják. Egyetemi "képviselőktől" hallom, hogy az egyetemeknek nem az a feladata,
hogy a piac számára embereket képezzenek ki. Akkor mi a k**** anyátok a feladatotok???
El tudod, ezt képzelni magán egyetem esetén? Senki nem járna oda, ha nem kapna
hasznosítható tudást. Így meg jó ellehet üldögélni a langyos szarban, mert nincsenek
elvárások az egyetemekkel szemben.
y.
A többire nem válaszolnék, de eddig kb 10 gyakornokot tanítottam ki többé-kevésbé, nem bonyolult munka, vízi közmű tervezés, genplánok összeállíátása, ütközés keresés a szaktervekben, mind tanulta elvileg, építőmérnökök, kurvára egyik sem tudja, viszont egész jó problémamegoldó képességük van, tudnak összpontosítva dolgozni, értik a mérnöki szakkifejezéseket. Kb az iparhoz ennyi elég is, a többit megtanulják a munkahelyen. Aki statikus lesz, azt, aki meg vasúti pályatervező, az azt. (én általános építőmérnökként végeztem, terveztem villamospályát, autópályát, vasútvonalt, útátjárók tömkelegét és most viziközművet, az iskola csak azt tanította meg hogy miként kell értelmezni a könyvet, a többi kenhetem a hajamra, meg némi mérnöki "érzést") Mit tanítson meg amúgy? mert a jogszabályi környezet változik, az alkalmazott anyagok nagy része is.. .. aki egy 1988-as katalógusból tud csomópontot tervezni, annak menni fog a 2018-as ból is, amit meg nem ért hívja a forgalmazót.
Ha az alapok mennek, a többi úgyis megjön, faszság elvárni hogy egyből piacképes emberek kerüljenek ki. És ezt mára a céges is belátják szerintem, idióta aki másképpen gondolja. Az meg hogy minek annyi "tudomány" az egyetemen ha legtöbb az életben maximum sinus-cosinus lesz amit használ? Mert van pár százalék aki okosabb mint én és kutatómérnök lesz, a többieknek meg agytorna, ami nem árt meg senkinek, utáltam, túléltem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 653
79 951
113
Robur

Amennyire én tudom csak az atommérnök az aki itthon nem általános képzést kap(a saját szakterületén belül persze)hanem specifikusan Paksra képzik őket,ami azért van mert Pakssal együtt van összesen egy atomerőművünk(meg van egy kísérleti reaktor de azt ne nevezzük erőműnek).
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 469
113
Robur

Amennyire én tudom csak az atommérnök az aki itthon nem általános képzést kap(a saját szakterületén belül persze)hanem specifikusan Paksra képzik őket,ami azért van mert Pakssal együtt van összesen egy atomerőművünk(meg van egy kísérleti reaktor de azt ne nevezzük erőműnek).
lényegtelen, de két kísérleti reaktorunk van, egy az Akadémián egy meg a BME-n
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
...
Ha az alapok mennek, a többi úgyis megjön, faszság elvárni hogy egyből piacképes emberek kerüljenek ki. És ezt mára a céges is belátják szerintem, idióta aki másképpen gondolja. Az meg hogy minek annyi "tudomány" az egyetemen ha legtöbb az életben maximum sinus-cosinus lesz amit használ? Mert van pár százalék aki okosabb mint én és kutatómérnök lesz, a többieknek meg agytorna, ami nem árt meg senkinek, utáltam, túléltem.

Fel volt hozva a fémmegmunkálás témaköre, nos, én is találkoztam 15 éve olyan frissen diplomázott mérnökkel, akinek halovány fogalma nem volt a CNC-ről. Olyan műszaki rajzokat adott ki a kezéből, amit kb. 3D fémnyomtatással lehetne megvalósítani, marógéppel nem igazán - mert soha nem találkozott még azzal a problémával, amit a műszaki rajzon szereplő munkadarab gyakorlati megvalósítása jelenthet. Lehet mondani, hogy akkor most szembesül majd vele, és tanulni fog belőle. Nem tanult, cserébe legalább sikerült rengeteg feszkót összehozni, a vezetőség meg a mérnök mellé állt, mert ők sem tudták megérteni, hogy az adott munkadarab az adott gépen nem legyártható.

Beszélhetünk az informatikáról is, mondjuk ott amennyire én látom, a Microsoft és az állam szíves összeborulása miatt nagyjából 20 éve főleg olyan emberek kerülnek ki a főiskolákról, egyetemekről, akik a Microsoft zárt kis világán kívül nem ismernek mást. Anno irtó mókás levelezésem volt viszonylag friss infóssal, aki számára alapértelmezésben minden szociális intézményben Windows Server található, teljes körű Outlook és MSSQL háttérrel együtt. Ahogy az is alapértelmezés volt hasonló hátterű embereknek, hogy mindenkinél ott a teljes értékű MS Office, így teljes nyugalommal küldte ki az állami szerv a kizárólag MS Excell alatt működőképes scriptekkel teletűzdelt táblázatokat, hogy ezeket lesz szíves kitölteni, és holnap délig küldjék vissza. A legszebb az volt, hogy nem tudtuk megértetni vele, hogy az egész intézményben van két olyan gép, amin az adott táblázatot meg lehet nyitni, a többi gépen LibreOffice van, amin a scripteket nem lehet lefuttatni. :confused:

Sorolhatjuk tovább a példákat, segítettem olyan diplomamunkát összehozni eü. vonalon, hogy a legszívesebben lekapartam volna magam, annyira amatőr volt, mégis elfogadták.

Szóval én személy szerint ostobaságnak tartom azt, hogy a főiskolák, egyetemek elavult tudást adnak át, mert ezek elvesztegetett évek akkor. Írod, hogy az alapoknak kell menni. Oké, de akkor nem kell a fejébe verni olyan tudást, amivel semmit sem ér, viszont elveszteget rá egy csomó időt és energiát, ahelyett, hogy olyan tudásra fordítaná ezt, aminek gyakorlati haszna is lenne. Igen, ez egyben azt is jelenti, hogy az oktatóknak is követni kell a fejlődést, és nem megelégedni azzal, hogy az 5-10-15-20 éve elavult tudást akarjanak átadni, mert hát az anno mérvadó volt, és innen majd később (valahogy, valamikor) a tanuló eljut a mai tudáshoz...
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen and Robur

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 071
16 298
113
Ez a légvastagbőrösebb elvárás. Nem tetszik, hogy te fürdővízzel együtt kiöntenéd a gyereket és egyből programot vársz el tőlem. Talán lehetne a TB fizetés csomagokban és szelektíven figyelembe véve azt életmódot is:
  • dohányzik-e az ember
  • iszik-e az ember
  • sportol-e az ember
  • a TB legyen bontott, hogy akkor csak életmentő, traumás és sürgősségi eseteke fedezi a TB, de a többit nem.
stb.

Fölösleges és megvalósíthatatlan a gyakorlatban, egyszerűen és nagyszerűen megoldja a célzott jövedéki, illetve a “chips” adó.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Azért, mert a legnagyobbaknak van olyan infrastrukturális háttere és kapcsolati tőkéje, hogy erre képes. Ez olyan, mintha a Kiskovács Bt-től várnád el, hogy versenyezzen az Boeinggal.
Értem, másoktól nem lehet elvárni ilyesmit. Erre mit mondjak...

Ja látjuk, kurvára megoldja...
Lasszóval kell fogni a munkást, (házi)orvos, tanár, nővér kihaló szakmák lesznek jelen állás szerint, ha a trendek nem változnak.
Hol? Amerikában? Mert arról volt szó.

Ennek mi köze ahhoz, hogy akkor legyen társadalmi szolidaritás vagy sem?
Állami illetve magánegyetemekről van ebben az esetben szó, illetve azok hatékonyságáról.

Tévedés, az a XX. század volt. A népességrobbanás a XIX. században következett be, de ettől ezek a tömegek nagyrészt nyomorban éltek. A szezont tetszik keverni a fazonnal. Ez csak 1950-ig, akkor el tudod képzelni, hogy hol van a görbe alja.

Life_Expectancy_at_Birth_by_Region_1950-2050.png



Life-expectancy-by-age-in-the-UK-1700-to-2013.png
És a népességrobbanás, szerinted mitől következett be? Amúgy a XIX. században a várható 25 évről, 48-55 évre emelkedett a várható élettartam (Nyugat-Európában):
http://www.scritub.com/limba/maghiara/DEMOGRFIAI-ROBBANSOK-A-XIXXX-S191917167.php
Szóval durván mellélőttél.

Ez a légvastagbőrösebb elvárás. Nem tetszik, hogy te fürdővízzel együtt kiöntenéd a gyereket és egyből programot vársz el tőlem. Talán lehetne a TB fizetés csomagokban és szelektíven figyelembe véve azt életmódot is:
  • dohányzik-e az ember
  • iszik-e az ember
  • sportol-e az ember
  • a TB legyen bontott, hogy akkor csak életmentő, traumás és sürgősségi eseteke fedezi a TB, de a többit nem.
stb.
Ehelyett ma van az, hogy arányaiban annyit vagy többet gombolnak le, mint másról úgy, hogy közben igénybe sem veszem. Ez már talán a túlzott társadalmi szolidaritás. A csúszkákat kell a "gépen" odébb tolni és újakat feltenni nem a gépet kibaszni az ablakon és elintézni azzal, hogy "majd a piac megoldja".

Nézd meg az amerikai biztosítási piacot és árakat, hogy hova vezet, meg az n+1 biztosítós rendszer minden hibáját és kb. 0 előnyét. Kurvára megoldotta az is a piac...
Bementél a csőbe, úgy, hogy észre sem vetted.:) Honnan lehet tudni, hogy dohányzik valaki? Mi számít dohányzásnak? Napi egy szál, heti, évi? Alkohol dettó ugyanez. Hogy ellenőrzöd ezt vissza? Sportolás? Na azt aztán totálisan lehetetlen visszaellenőrizni. :) Csupa olyan dolgot hoztál fel, ami eleve lehetetlenné teszi a dolgot.
 
M

molnibalage

Guest
Fölösleges és megvalósíthatatlan a gyakorlatban, egyszerűen és nagyszerűen megoldja a célzott jövedéki, illetve a “chips” adó.
Annyi "megvalósíthatatlan", hogy külföldi magánbitósítónál a dohányzás és rákban elhunyt családtag is kockázati faktor és aszerint szabják a díjat.

Hol? Amerik ában? Mert arról volt szó.
Olvastad az Ostrava 2018 beszámolót? Azt, hogy a haderők képtelenek lassan munkaerőt találni és ha beesik hozzájuk egy, akkor ő válogat már a helyeket között?

Állami illetve magánegyetemekről van ebben az esetben szó, illetve azok hatékonyságáról.
Mondom szakadjál már el a top 1% egyetemektől. A többi 99%-ot próbáld belőni.


És a népességrobbanás, szerinted mitől következett be? Amúgy a XIX. században a várható 25 évről, 48-55 évre emelkedett a várható élettartam (Nyugat-Európában):
http://www.scritub.com/limba/maghiara/DEMOGRFIAI-ROBBANSOK-A-XIXXX-S191917167.php
Szóval durván mellélőttél.
Egy szöveges himihumi oldalt linkeltél be. Én egy kicsit szélesebb statisztikai görbét, ami lazán cáfolja azt, amit írtál. 1800-1900 között úgy 38 évről 50 tájára nőtt. Nem 25-ről. A legsötétebb korban is magasabb volt ennél az várható.

Bementél a csőbe, úgy, hogy észre sem vetted.:) Honnan lehet tudni, hogy dohányzik valaki? Mi számít dohányzásnak? Napi egy szál, heti, évi? Alkohol dettó ugyanez. Hogy ellenőrzöd ezt vissza? Sportolás? Na azt aztán totálisan lehetetlen visszaellenőrizni. :) Csupa olyan dolgot hoztál fel, ami eleve lehetetlenné teszi a dolgot.
Úgy, hogy bevallod. Egyébként meg nyomozó cégek kb. naponta tucatszám le tudják ellenőrizni és a biztosító cégeknél benne van a szerzősében, hogy ha hazudott, akkor következményei vannak.

Nem csak Mo, kis világa létezik, talán nézz már utána....
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 612
25 070
113
Ez azért sokat elárul az elektronikák ESD és EMP védettségéről.
Egyszerű eph, tegyük fel a helikopter valamiért másabb potenciálon van mint a felszálló katona, a katona kezével megfogja a helikoptert de még a lába a földön van, akkor ő lesz az aki kiegyenlíti a történetet (ez lehet egy olyan érzés is mint amikor a bevásárló kocsi megráz meg lehet durvább is). Egyszerű biztonsági dolog szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55