Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 608
45 751
113
Ettől ugyan nem fejlődik a honvédség, én csak jeleztem hogy nem mindig igaz az állitás, miszerint "Egyszerre nem lehet b*szni és szüzen maradni."
Jó hogy megosztottad, megint okosabb lettem a való világ trendjei közül egyel, szerintem nem volt haszontalan a kis értekezésünk még akkor sem, ha honvéd doktori amit Celebra szétfikázhat, sanszosan nem fog ebből a témakörből íródni mostanában :D!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
M

molnibalage

Guest
A natonak jelenleg egy qurva nagy hibája van! Még pedig az hogy nagyon a pénzre mennek! 2%GDP/év! Alig van ország aki bírja ezt az összeget! A natonak elsősorban személyi állományilag kellene erősebbnek lennie! Pl: azon országok ahol nem éri el a katonák az 50.000 főt azoknál legyen ez a 2%GDP/év! A többi ország amelyik 50.000 főnél több aktív katonával vannak azok meg költsenek annyit amennyit gondolnak viszont 1,25% nem lehet alacsonyabb az éves büdzsé! A tartalékosokat nem számolnám bele a személyi állományba
Ennek a kommentnek az égvilágon semmi értelme nincs, totál skizofrénia az egész.
  • A GDP arányos ráfordítás pont arról szól, hogy arányaiban mindenki ugyanannyit költ rá. Csak ebből FR esetén kijön repülőgép hordozó is talán, Lettországnak meg kb. minimális nehézfegyverzet. De ez az arányos védelem eleve. Lásd Gripen FAQ és Honvédelem írás elejét. Pont az a lényeg, hogy erős középátlagot nézve ennyit elbírnak az országok. A hh alatt ennek sokszorosát költötték arányaiban fegyverkezésre. Mondjuk meg is látszott az "életszínvonalon"...

  • Fix létszámot írsz elő lakosság aránytól függetlenül. Egy 2 milliós országtól fix 50 ezres álló haderőt elvárni simán nevetséges főleg a mai munkaerő hiányos környezetben, de még anélkül is. Gondolkozzál már, a nők többsége nem vágyik semmilyen szinten a seregbe, de a férfiaknál is igaz ez, de tegyük fel, hogy akkor minden férfi szóba jön. Észtország nincs 1,5 milliós, Litvánia olyan 2,8M, Lettország 2 milliós. Vegyük Lettországot. Ha a 18-25 közötti populációt nézed, akkor a férfilakosság cirka negyedét akarod seregbe bezupáltatni? Nemzetgazdasági csőd kb. az eredménye és ennyien biztosan nem akarnak egyenruhát húzni legyen bármekkora is a bérezés.

  • Az ráadásul külön röhej, hogy ahol nincs 2% költés, akkor 50k katona. Szerinted a katona az ingyen van? Ha nincs elég pénz, akkor a válasz a több katona, akinek több felszerelés = több pénz kell..:?

No offense, de gondolkozol egyáltalán? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 928
22 611
113
Jó hogy megosztottad, megint okosabb lettem a való világ trendjei közül egyel, szerintem nem volt haszontalan a kis értekezésünk még akkor sem, ha honvéd doktori amit Celebra szétfikázhat, sanszosan nem fog ebből a témakörből íródni mostanában :D!
Pedig azt még én is elolvasnám... :D jó pap is holtig tanul :p
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 608
45 751
113
Pedig azt még én is elolvasnám... :D jó pap is holtig tanul :p
Tudod, erről nekem az a véleményem, hogy vannak olyan témakörök, amit nem lehet elméletből igazán jól megtanulni, szóval nincs más hátra mint előre:

GYAKOROLNI, gyakorolni, gyakorolni :p!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 928
22 611
113
Tudod, erről nekem az a véleményem, hogy vannak olyan témakörök, amit nem lehet elméletből igazán jól megtanulni, szóval nincs más hátra mint előre:

GYAKOROLNI, gyakorolni, gyakorolni :p!
Ahhh, 10+ év házasság után már nekem is lejárt a szakszóm :D az a néhány alkalom mit segit...:oops:
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 608
45 751
113
Szóval nem használsz síkosítót....bele sem merek gondolni milyen lehet helyette az erőspista+sóder kombináció!
Férfiasan tökéletes. Most ha valamit csinálunk, akkor csináljuk rendesen, nem? Az análnak nem az a lényege hogy fájjon???!

Dehogy nem :p!
 
  • Tetszik
Reactions: dudi
M

molnibalage

Guest
Gyerekek kurva sok az off és a chat. Csináljatok egy szex szerelem topikot, ha szükségét érzitek ennek, de én már elvesztettem a fonalat, hogy mikor volt itt szó utoljára haderőről. A férfipotenciál fejlesztése az nem haderő topik.