Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Szerintem mindenki érti miért jó NATO tagnak lenni. Csak jelenleg semmi köze ahhoz amiért kitalálták.


Miért kéne nekünk bárki ellen lenni? Én nem akarok amerikai, orosz, német, stb. érdekek miatt megdögleni 2000 kmre Magyarországtól egy folyókanyarban vagy egy köves fennsíkon.
fúúú azta ,kicsit csőlátás de megértem az aggodalmad , igaz is akkor üljünk itthon egyedül aztán várjuk meg amíg összeomlik a világ szépen békében nem? A NATO pedig pont arra hivatott amiért most működik , hogy béke legyen és ha kell akkor közösen NATO érdek miatt ( nem német meg ami meg mit tudom én , NATO ÉRDEK) hozzanak a tagállamok döntést, ha ezt így gondolod hogy nem arra van amire most használják akkor mondd már el hogy minek vannak a katonáink koszovóban meg afganisztánban. Amit te mondasz az egy kisarkított példa , mint amikor azt mondják hogy a nők kevesebbet keresnek, értelmetlen , kiragadsz a hatalmas tortából egy vékony vékony szeletet és arra ráhúzol mindent , ez nem így működik , abba belegondoltál már mi lenne ha nem lennénk NATO tagok ? Az a fajta gondolkodás hogy a NATO annyi hogy ha baj van akkor jönnek az amik és megmentik a világot az egyik sarka a dolognak, a másik sarok pedig amit te mondasz , hogy ha baj van akkor elviszik a katonáinkat távol magyarországtól megdögleni. De most nézzük a realitást, mi van ha európában történik valami zűr , akkor az amik is majd azt mondják szerinted hogy "megy a tököm európába megdögleni" ?? Az hogy NATO tagok vagyunk kötelezettségekkel jár igen de az nem jelenti azt hogy vakon halálba küldjük az állományt. Nézd meg a mostani fegyver beszerzéseinket , ami érdek ott is van/volt , magas ívben tettünk rá , oké hogy más NATO tag termékét vettük meg de hát ez van , morogtak is érte az amik.
 

alba

Active Member
2016. augusztus 15.
136
90
28
A natonak jelenleg egy qurva nagy hibája van! Még pedig az hogy nagyon a pénzre mennek! 2%GDP/év! Alig van ország aki bírja ezt az összeget! A natonak elsősorban személyi állományilag kellene erősebbnek lennie! Pl: azon országok ahol nem éri el a katonák az 50.000 főt azoknál legyen ez a 2%GDP/év! A többi ország amelyik 50.000 főnél több aktív katonával vannak azok meg költsenek annyit amennyit gondolnak viszont 1,25% nem lehet alacsonyabb az éves büdzsé! A tartalékosokat nem számolnám bele a személyi állományba
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 706
12 690
113
axzowmY_460swp.webp
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Én feltölteném azt a német idegenlégiót mindenféle arabbal, aztán megtámadnám velük találomra valamelyik közel-keleti országot. Így is, úgy is nyernek.
Visszatérve pedig az itteni témára...
Ez a cigányokkal Erdélyt viccnek az utánzata lenne, csak a valóságnak nincs humorérzéke: kettő nap alatt lepardostul állnának át a német idegenlégiósaid a random arab terroristákhoz. Én semmiféle tömeges arab népeket nem képeznék és engednék oda komoly technikához német színekben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Mért pont a románok?Vagy mióta szeretnek a szlovákok vagy a szerbek jobban minket mint a románok?
Körülbelül a rendszerváltás óta. Szlovákia egy kultúr ország, sok tekintetben velünk egy hullámhosszon, Szerbiának van tőlünk bőven nagyobb ellensége is, nem is egy. Mindkettő kisebb tőlünk, egyik mögött sincs direktben olyan nagyhatalom ami akár az ő javukra is dönthet, s nyíltan egyik sem beszél olyanokat, hogy igazából a Tiszáig tart a határa. Románia nagyobb, fel is van bátorodva, van is mögötte nagykutya, és néha vezető politikus magyaráz vérlázító dolgokat, nálunk nagyobb mumus és ellenségük nincs.

Aki nem látja hogy nekünk bár minden irányban résen kell lenni, de Románia a legnagyobb kihívás,az nem koncentrál eléggé...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Azért a románok mert a románok kerek kimondták hogy katonai nagyhatalom akarnak lenni és a lengyeleknél erősebb haderőt akarnak létrehozni! A szlovákok a V-4 miatt nem tudnának támadni minket mivel se a csehek se a lengyelek nem néznék jó szemmel ezt! A szerbek meg először koszovót és albániát támadnák meg mint minket de akkor számolniuk kellene a horvátokkal! Meg Putyin se nézné jó szemmel ha meg támadnának minket a szerbek!
Kb. igen, azzal a kiegészítéssel, hogy Putyin addig nem nézné jó szemmel hogy minket támadnak, amíg nem engedünk be komoly amerikai erőket. Ha viszont igen, akkor nyilván a dolog jó része az, hogy a szerbek nem mernek majd megtámadni, meg a románok sem.

Nos a rosszabbik fele viszont az, hogy innentől az oroszoknak tutira megér a terüketünkön néhány célpont egy egy töltetet, ha indul az ereszd el a hajam.

Én mondjuk ha jönnek állandóra kecsóra, ott és onnan uralkodó széljárás miatt dél, dél keletre nem ajánlom új lakóingatlan vásárlását senkinek.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ezt a semleges Ausztriát ki mondta neked? A XV. századtól nagyhatalom (valójában a XIII.-tól), az I.VH végén simán belementek volna az un Nagy Német Egységbe, ezt nem engedték nekik. A II.VH előtt az Anschlusst a teljes állam támogatta. A háború után vették fel ezt a megszállt állam hazugságot, és persze ugyanúgy jól jöttek ki belőle, mint az elsőből. Jelenleg a HH után teljes gyarmatosítási funkcióra kapcsoltak bizonyos ágazatokban (bankszektor, építőipari cégek, OMV).
Ausztria regionális hatalom és kész!

Minden más hazugság/illúzió, de ebben jók. Valójában két dolgot csináltak még a semlegesség elhitetésén túl: elhitették, hogy Mozart osztrák és hogy Hitler német. :rolleyes:

Mozart valoban osztrak volt (Salzburgban szuletett), de a pelda jo, csak Beethovennel, aki izig-verig német, mégis osztraknak tartják!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Diverzálni is lehet.
Az szokott olyan véget érni, ahogy a németek felszámolták a partizánkérdést a Szu-ban.

Nyolc éves kisgyerek egy fél kenyérrel baktatott az erdő szélén--->azonnal agyonlőtték ha megfogták, ha a partizánoknak vitte a kenyeret, ha nem.

Ki kíván hasonló sorsot az erdélyi magyarságnak? Én biztos nem várnék el tőlük semmi ilyesmit.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Mozart valoban osztrak volt (Salzburgban szuletett), de a pelda jo, csak Beethovennel, aki izig-verig német, mégis osztraknak tartják!
Mit kapunk mi ezért az OFF-olásért!

Nos, Beethoven valóban igaz, hiszen Bonnban született. Ugyanígy igaz a salzburgi Mozartra is, mivel Salzburg csak Mozart halála után lett osztrák (a Napóleoni háborúk után -korábban 4 évig 1805-1809).

Jó volt ez így is... :rolleyes:
De úgy valóban gyakrabban használják!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 975
8 518
113
Sok érdekes hozzászólás olvastam. Szvsz, a NATO-ba maradás érdeke Magyarországnak. A NATO Europa védelmét és egyben azt is szolgálja, hogy a tagországai is békésen rendezzék el egymással a konfliktusaikat. A NATO poltikai és katonia szövetség is egyben. Pld. a Franciák jó néhány évig nem voltak a katonai szövetség aktív tagjai. A probléma, hogy a NATO-nak már nincs szüksége sem az USA sem Kanada részvételére. Persze fel lehet hördülni, de akkor a pénz jelentős része is eltünne, meg a hadászati kapacítás, a nehéz szállítókapacítás, tankerkapacítás jó része is stb. Ez mind igaz, de amennyiben Europát, és az EU érdekeit nézzük, amely azért nem a terjeszkedő és amerikai érdekek alá játszó cél (lásd eu/usa gazd. háború) akkor erre jóval kevesebb szükség lenne. Nem érdek a közel-keleten bevetni csapatokat, a konflikusokba részt venni, ahogy még ukrajnában sem érdek két nagy szláv állam konfliktusában szerepet vállalni, ráadásul dedikáltan az egyik diktatúra oldalán, amely cseppet sem jobb, mint a másik..
Viszont nem mi vagyunk a NATO döntési helyzetében, csak egy marginális szövetséges állam vagyunk. Azonban nincs szükségünk az amerikai védelmi szerződésre, akkor is tagjai maradunk. Nem kell amerikai csapatok állomásoztatása, nem kell hogy Kecskeméten, Pápán, stb. amerikai repülőkötelékeket mozgassanak. Kb ennyi.
Nem szabad azonban sem kilépni, sem semlegességről marhaságokat mondani. Aki NATO tag, az nem semleges. Egyszerre nem lehet b*szni és szüzen maradni. Szükségünk van az EU-ra és a NATO-ra egyaránt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Sok érdekes hozzászólás olvastam. Szvsz, a NATO-ba maradás érdeke Magyarországnak. A NATO Europa védelmét és egyben azt is szolgálja, hogy a tagországai is békésen rendezzék el egymással a konfliktusaikat. A NATO poltikai és katonia szövetség is egyben. Pld. a Franciák jó néhány évig nem voltak a katonai szövetség aktív tagjai. A probléma, hogy a NATO-nak már nincs szüksége sem az USA sem Kanada részvételére. Persze fel lehet hördülni, de akkor a pénz jelentős része is eltünne, meg a hadászati kapacítás, a nehéz szállítókapacítás, tankerkapacítás jó része is stb. Ez mind igaz, de amennyiben Europát, és az EU érdekeit nézzük, amely azért nem a terjeszkedő és amerikai érdekek alá játszó cél (lásd eu/usa gazd. háború) akkor erre jóval kevesebb szükség lenne. Nem érdek a közel-keleten bevetni csapatokat, a konflikusokba részt venni, ahogy még ukrajnában sem érdek két nagy szláv állam konfliktusában szerepet vállalni, ráadásul dedikáltan az egyik diktatúra oldalán, amely cseppet sem jobb, mint a másik..
Viszont nem mi vagyunk a NATO döntési helyzetében, csak egy marginális szövetséges állam vagyunk. Azonban nincs szükségünk az amerikai védelmi szerződésre, akkor is tagjai maradunk. Nem kell amerikai csapatok állomásoztatása, nem kell hogy Kecskeméten, Pápán, stb. amerikai repülőkötelékeket mozgassanak. Kb ennyi.
Nem szabad azonban sem kilépni, sem semlegességről marhaságokat mondani. Aki NATO tag, az nem semleges. Egyszerre nem lehet b*szni és szüzen maradni. Szükségünk van az EU-ra és a NATO-ra egyaránt.
Nagy vonalakban egyet értek veled.

A NATO mostanra idejét múlt, sajnos ha tetszik ha nem, semmi másról nem szól mint amerikai érdekek kiszolgálásáról. Eddig valóban az volt a lényege SZÁMUNKRA, hogy viszonylag mivel egy táborba tartoztunk, garantálja a békét a szomszédainkkal. A jövőben én azt látom, ez egyre kevésbé fog számítani, intő jel kell legyen pl. hogy ránk szóltak az amik, hogy moderáljuk magunkat, és az ukránok pártját fogták nyíltan, ami még csak nem is NATO-tag, mikor felvetettük a minimum kérdéses és joggal kritizálható nyelvtörvényüket!

Nekünk én úgy látom, nem egy amerikai érdekből kalandorkodó NATO-ra van szükség, amelynek égisze alatt katonáink nem kevés részén jelen vannak a világnak olyan konfliktusokban amihez kb. semmi közünk, és ha akarnak felvonulási területnek, frontszakasznak használnak minket, bázisaikat telepítik hozzánk, és így célponttá tesznek. Közben párhuzamosan egyre jobban beleállnak a minket és növekedési pályára helyező EU-magba egy gazdasági háború kapcsán.
Ezt a NATO-t én egyre inkább nem kívánatosnak tartom, ha mérlegre teszem, az előnyök - hátrányok kezdenek elbillenni az előnytelen oldal felé.

Nekünk egy közös EU haderőre lenne szükségünk, amiben az USA már nincs benne. A NATO viszont nem létezik az USA nélkül, mert a NATO maga az USA, az USA nélküli NATO-nak pont akkora a valóságban az esélye mint egy SZU nélküli VSZ-nek lett volna.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 116
113
Kuplung nélkül recsegősen, kettesbe :D?

Igazi potenciális családanya típus lehet mind, akivel összefút' az élet :p!

Én szóltam, hogy nem ide tartozik, de legújabban az is divat, hogy az igazán magukra adó fiatal lányok vigyáznak a szüzességükre. Ezért preferálják berakni a "kettesbe", még ha először recseg is...,de végül bekopik az :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Én szóltam, hogy nem ide tartozik, de legújabban az is divat, hogy az igazán magukra adó fiatal lányok vigyáznak a szüzességükre. Ezért preferálják berakni a "kettesbe", még ha először recseg is...,de végül bekopik az :D
Muhahaha, hát lehet nekem furcsa csak ez az egész, de igazán magára adó fiatal lány HA VALÓBAN jelent neki valamit az hogy vigyáz a szüzességére, mert az igazi nagy Ő nek, a leendő férjének, a gyermekei apjának tartogatja, akkor nem szopkodja végig és tartja oda a punci helyett a seggét a fél falunak/kolesznek/nyári gyakorlaton a cégnek.

Ha meg odatartja(és miért ne tarthatná oda, nem a XVIII-században vagyunk), akkor viszont csak simán álszent a köbön hogy szétkúrták a seggét, rojtosra szopatták, de mikor eljegyzed legalább akkor téged enged be "elsőnek" a kis kincséhez.

Ettől nem is tudom hogy röhögnöm kell, vagy inkább szánalmasnak tartom, valahol a kettő közt :p!