Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
De miert közveszélyesek? Jogosítvánnyal rendelkező felnőtt emberek. Ezek az emberek jelentkeznek katonanak vagy rendőrnek is. És ezeken a helyeken bizony fegyver is van. Miert baj az, hogy ezek a fiatal sracok jeget szállítanak ki ide-oda egy kis furgonnal. A szülinapra kapott akarmilyen autoval vagy apa autojaval nem tudnak bajt okozni? Nem kell ezt felfujni. Ja es naponta talalkozok huszoneves kamionossal. Az meg 40tonna.

Aki rendőrnek/katonának megy az átesik szűrésen, kiképzésen. Kamiont se vezethet csak úgy bárki (bár ismerősöm szerint inkább rohadjon a depóban, minthogy még egyszer rábízza egy taknyosra aki 3 nap alatt 800 euró büntetést szedett össze neki).
B kat.-t kvázi bármilyen hülye kaphat Eu-ban, még írni-olvasni sem kell tudnia. Egy-egy célírányos fuvart lezavarni egy egyetemistával egy dolog, leterhelt járművel hivatásszerűen közlekedtetni meg egy másik.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 504
113
De miert közveszélyesek? Jogosítvánnyal rendelkező felnőtt emberek. Ezek az emberek jelentkeznek katonanak vagy rendőrnek is. És ezeken a helyeken bizony fegyver is van. Miert baj az, hogy ezek a fiatal sracok jeget szállítanak ki ide-oda egy kis furgonnal. A szülinapra kapott akarmilyen autoval vagy apa autojaval nem tudnak bajt okozni? Nem kell ezt felfujni. Ja es naponta talalkozok huszoneves kamionossal. Az meg 40tonna.
Nincs baj, ha a munkáltató részéről van némi előválogatás, hogy a boyracer beállítottságú srácok ne ülhessenek volán mögé. Egyedül amitől tartok az az, hogy nincs ilyen válogatás, vagy csak nagyon felületes.
Magamból indulok ki. Én pl nagyon felelőtlen sofőr voltam fiatalként és csak a húszas éveim második felére nőtt be a fejem lágya úgy-ahogy. Hogy nem okoztam bajt, balesetet, karcolást sem, az sokszor nem rajtam múlt, hanem a szerencsén.
Ugyanakkor azoktól a srácoktól, akik tudnak felelősségteljesen vezetni, gondolkodni nem szabad elvenni a lehetőséget a kretének miatt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nincs baj, ha a munkáltató részéről van némi előválogatás, hogy a boyracer beállítottságú srácok ne ülhessenek volán mögé. Egyedül amitől tartok az az, hogy nincs ilyen válogatás, vagy csak nagyon felületes.

Költséglefaragás miatt kell nekik a diákmunka (tavalyi évet elég sz*rul zárták), úgyhogy kb. azt veszik fel aki jelentkezik, hivatásosok meg mennek az utcára...
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 504
113
Költséglefaragás miatt kell nekik a diákmunka (tavalyi évet elég sz*rul zárták), úgyhogy kb. azt veszik fel aki jelentkezik, hivatásosok meg mennek az utcára...
Amíg nincs baj addig nincs baj... Viszont egy jogszabály jó lenne, hogy a diákmunka keretében okozott baleset, kár, érdeksérelem során a munkáltató (a diákot az adott munkára beosztó és/vagy a munkáltatói jogkört gyakorló személy!) a diákkal egyetemlegesen feleljen. Lenne rögtön satufék az ilyen "gyeplőt a lovak közé, mer' az olcsóbb" vállalkozóknál.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and blitzkrieg

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Költséglefaragás miatt kell nekik a diákmunka (tavalyi évet elég sz*rul zárták), úgyhogy kb. azt veszik fel aki jelentkezik, hivatásosok meg mennek az utcára...
Ne mond mar hogy egy teritő jarat furgonon hivatasosok vannak. Hivatososok vannak a futarok autóin vagy az etelkiszállítók autóin? Na meg a boyracerkedes mas sajat es mas egy ceg autojával.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Engem 3x lapított ki majdnem kamionos.
Egyik kanyarban előzött, másik csak sávot váltott tükör nélkül, a harmadik konkrétan újságot olvasott !!!!!!
Nem huszonévesek voltak. Spec sok huszonéves jobban vezet mint sok 50 éves. Ez nem korfüggő. Egy sima elbeszélgetés velük, amúgy meg ha gps van az autóban az első munkanap kiderül ha hülye. 21. században vagyunk.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 931
15 533
113
Amíg nincs baj addig nincs baj... Viszont egy jogszabály jó lenne, hogy a diákmunka keretében okozott baleset, kár, érdeksérelem során a munkáltató (a diákot az adott munkára beosztó és/vagy a munkáltatói jogkört gyakorló személy!) a diákkal egyetemlegesen feleljen. Lenne rögtön satufék az ilyen "gyeplőt a lovak közé, mer' az olcsóbb" vállalkozóknál.

Ez már most is így van. A jármű a cégé, tulajdonosként alapból ő felel az okozott kárért, ráaadásul veszélyes üzemnek számít, kimentés nincsen. A diák gondolom munkaerő kölcsönzésben van, munkaviszonyban a diákszövetkezettel, az ő felelőssége alapból 4 havi távolléti díj (kb. átlagbér), ha viszont szándékosan okozza mert pl. megszegi a közlekedési szabályokat akkor korlátlan, nem néztem utána de a munkáltató diákszövi is felelni fog.

Vállalkozók mondjuk ezt pont leszarják, mert olcsóbb az idénymunkásnak a diák és a rendes munkavállalóval ellentétben könnyű kirúgni.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 442
10 270
113
én már jártam úgy nem egyszer hogy akiről azt hittem úgy fog vezetni mint a nem normális nagyon nyugodtan odafigyelve csinálta, és konkrétan olyanok akik már 30-40 éve vezetnek meg majd kiestem a kocsiból....
konkrétan zenész srác nagy bulizós állandóan csak a hülyeség meg komolytalanság olyan szépen vezetett hogy azt mondom vele a világ végére is elmennék és szinte a jogsi megszerzése után a fővárosban volt sofőr ott jött a rutin, de alapból az érzék a fontos szerintem, közbe meg nagy nyugis srác akiről azt mondanád biztos biztonságosan vezet.... úgy előzi a kamionokat hogy szemből jön és éppen csak visszatud húzódni mert felidegesítik akik lassabbak nála...
szerintem nem korfüggő, illetve a rutin is fontos de akinek alapból nincs érzéke az később csak rosszabbodni fog mert megszokássá válik a hülyeség
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Akkor közútra jobbak jutnak, vasúton nem véletlenül hívjuk őket droidoknak, tönkreteszik a milliárdos technikát hónapok alatt...
Egyikből boyracer is előjött 2 éve, megkergette a mozdonyt 230-cal, szerencséjére egyetlen autót se csapott el.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor közútra jobbak jutnak, vasúton nem véletlenül hívjuk őket droidoknak, tönkreteszik a milliárdos technikát hónapok alatt...
Egyikből boyracer is előjött 2 éve, megkergette a mozdonyt 230-cal, szerencséjére egyetlen autót se csapott el.
Ezek egyedi esetek. Ebből extrapolálni ökörség. Én láttam már agyatlanul közelekedőt 18-99 éves tartományban. Pusztán életkor alapján diszkriminálni fantasztikusan...
...ökör ötlet. Vágjunk csak alá a fiatalok munkavállalásának akkor, amikor kurva drága az élet és dolgozni kell sokaknak suli mellett.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 519
113
@szuvorov
"Ne feletsük el, hogy az új ukrán elnök mögött egy oroszbarát oligarcha áll!"

Még nincs új ukrán elnök. Lesz még 2. forduló!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 398
23 310
113
Ezek egyedi esetek. Ebből extrapolálni ökörség. Én láttam már agyatlanul közelekedőt 18-99 éves tartományban. Pusztán életkor alapján diszkriminálni fantasztikusan...
...ökör ötlet. Vágjunk csak alá a fiatalok munkavállalásának akkor, amikor kurva drága az élet és dolgozni kell sokaknak suli mellett.

Volt olyan ismerősöm, aki februárban szerezte a jogsit és júniusra már 20 ezer kilómétert vezetett Pesten, hihetetlen jó rutinnal, ügyesen! Gyakorlás kérdése az egész!
Nagyobb veszélynek látom, hogy nem biztos, hogy sima B jogsival egy böszme furgont egyből tudja érezni az ember, meg ha túl vannak hajszolva fáradtan nem hibáznak-e?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 398
23 310
113
Na most nem tudom a Zsaruellátó mennyire kamuzik, de most jelent meg egy cikk, hogy tavalyhoz képest is feleződött néhol a rendőrtiszti szakközepesek száma. A korábbi évekhez képest pedig töredék. Ezek azért objektív számok: https://alfahir.hu/2019/04/02/rendo...XkWxdK0G7TtPdQ6QvHR2659Uqd7_iI2DZWXHCQJNQmWds

És ez korántsem jelenti azt, hogy ennyit fel is vesznek és hogy akiket felvettek azok el is végzik!

Most építik a szomszéd suliban a sportpályát, beszélgettem az egyik melóssal, ő mondta, hogy határvadász volt nettó 138-az kapott, itt melósként napi 15-20 nettóban, igaz dolgozni lell látástól mikulásig.
 
M

molnibalage

Guest
Hol esik szét a rendőrség, de úgy konkrétan? Azért mert néhányan felállnak, elmennek, vagy mert két állásuk is van? A Zsaruellátó alapvetően egy rendőr rinya oldal, én nem mondom hogy nincsenek igazságai, de az nem új hogy a basic talpasrendőr nem keres súlyos százezreket (sosem keresett, sehol), és az sem, hogy soknak van másodállása. Soknak van, volt, elvoltak biztonsági őrként, kidobóként, egyrészt az alacsony fizetés miatt, másrészt viszont azért is, mert sokan nem 8 órában dolgoznak hanem 24-72-ben, tehát van lehetőség mellette fusizni az üres órákban. Megjegyzem, akiket rendőröket ismertem egyik se keresett éppen annyira szarul, átlag-átlag felett pályakezdő értelmiségi ismerősök felett kerestek, egy sima érettségivel. A meló a túlórákkal, éjszakázásokkal, ügyfélkörrel kemény az kétségtelen, de azért a világvégét valahogy nem hiszem el.
Nem perpilannat, de a trend egyelőre kirajzolódik.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 931
15 533
113
Nem perpilannat, de a trend egyelőre kirajzolódik.

Én nem látok trendvonalakat. A fizujukat nem teljesen látom át, az egy dolog hogy 138 körül van az alap, viszont az állami alkalmazottaknál erre jön egy áttekinthetetlenül bonyulult kiegészítő rendszer, ruhapénztől ilyen olyan utalványokon át jutalmakig és túlórapénzen kívül minden, hogy mi a vége, kívülálló nem mondja meg.

Az alap persze önmagában édeskevés, viszont a mezei talpasrendőr sem éppen a magasan képzett munkaerő mintapéldánya. Egyszerű szabálysértést talán felismer. Elefántot talán eltalál. 100 métert talán lefut. Uram bocsánat, amit én a nyomozati munkából láttam/meséltek róla, az iszonyatosan gyenge hatékonysággal működik, aktatologatás, értelmetlen adminisztráció tömkelege, egy urambátyám, belterjes rendszerben amiben a magasabb beosztású "öreg" tisztek - ismét tisztelet a kivételnek - szinte csak arra koncentrálnak, hogy az amúgy lelkes, tenni vágyó és pláne náluk tehetségesebbnek tűnő kollégákat mielőbb kicsinálják a szervezetből és hogy nehogy eredményt tudjon felmutatni, mert a végén valaki összehasonlítja az ő 3 havi periódusis nyomhossz produktumával. A nyomozók vannak kb. azon a szinten, aminek a talpas rendőrnek kellene lenni.. gazdasági vagy más komplexebb bűncselekményt, még ha nagy sárga betűkkel ráírod, akkor se ismerik fel.

Most akkor puszira magas fizut mindenkinek mint a szociban? Ha olyan szinten lennének képzettek, fittek és tudnának lőni mint a jenki zsaruk, akkor azt mondom oké. Csakhogy nem azok. Így viszont azért némi korreláció van aközött, hogy miért alacsony presztízsű, gyengén fizetett munka. Nem feltétlenül az ő hibájuk ez, egyszerűen ilyen az átkosból megörökölt rendszer hozadéka.