Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem tűnik fairnek, hogy miközben nem győzöd az MTA-t a fekália különböző halmazállapotaihoz hasonlítani és a dolgozóit kollektíven lehazaárulózni, megsértődsz, ha nem említem teljes nevén a Tehetséges Gázszerelő Urat, és a tiszteletről tartasz szemináriumot.
Hát kb.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Na ez az, hogy jelen esetben ő az erősebb kutya. A Linus Media Groupnak 30 alkalmazottja van tök nagy céget épített már föl de ő baromira nem claimelget meg strikeolgat sőt jóba van a többi tech youtuberrel és még "reklámozza" is őket. Simán megtehetné hogy eltapossa a többit, de ha ő nem akarja akkor is megteszi a youtube.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113

Nem sértődtem, csak jeleztem, hogy én pl. megadom a tiszteletet annak is, aki akár még az ellenségem is. Mellesleg én se nézem jó szemmel Mészáros Lőrincet, de tartom magamat annyira, hogy az alap tiszteletet ami mindenkinek jár megadom.
Lehet, hogy egyesek elavultnak, vagy maradinak fognak tartani, de ez alap érték számomra, mások számára nem biztos, én egy bizonyos erkölcsi nemességnek, és alapvető intelligenciának tartom, de el tudom fogadni, hogy valakinek más az értékrendje. Csupán jeleztem, hogy ez nem épp tradicionális királyi Magyarországhoz illő értelmiség kommunikációs színvonala. Mert az értelmiségnek minél magasabbra kell törnie minden szinten, amihez hozzátartoznak ezek a dolgok. Véleményem szerint az embereknek segíteni kell a kulturális felemelkedésben, és ehhez én mint tanácsként az alap tisztelet megadását javasoltam. Lehet kicsit nyersen, azért elnézést kérek.

Az intézmény meg nagyon a begyemben van, és ezért kicsit megszegtem ezen formátumot, ezért szintén elnézést kérek.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ennyire behatóan ismered az MTA-t, a matematikától a biológiáig? Vagy csak az egyetlen felhozott példa miatt kezeled az akadémiát bűnszervezetként?

Az ismerősöd esete tényleg szégyenteljes, a művészvilágban, ahol minden szubjektív megítélés tárgya, el is tudom képzelni, hogy az úgy történt. Nincs rá mentség.

Viszont a dolgozók többsége nem "középiskolát végzett főnöki pozícióban lévő ember", hanem egyszerű doktorandusz, technikus, szakmai gyakorlatos, egyéb talpas pozícióban lévő munkatárs, akit érdekel az adott tudományterület. Nálunk amúgy az abszolút minimum egy láthatáron belül lévő PhD, ha valaki akár egy kis csoportot akar vezetni (a beosztottak többsége is legalább főiskolai szintű oklevéllel rendelkezik).

A példád alapján úgy hangzik, mintha az MTA-n Mégnagyobb Romániáról álmodozó, gimnáziumi végzettségű emberek dirigálnának, ami messzemenően nem igaz. A politizálás olyan dolog, amit a legtöbb kutatóintézetben nem illik művelni. Tévedsz, ha azt hiszed, hogy a dolgozók napi szinten az Orbán-kormány megdöntéséről elmélkednek. Egyrészt azért, mert a váddal szemben nem mindenki balos (én se vagyok az), másrészt azért, mert ez a szabály. Az emberek nagy többsége tudomásul veszi, hogy a politika a választott intézeti / MTA vezetőknek és a közgyűlés feladata. A mindenkori politika által leginkább "fertőzött" tudományterületet művelő MMA működéséből nem lehet extrapolálni.

Nem tűnik fairnek, hogy miközben nem győzöd az MTA-t a fekália különböző halmazállapotaihoz hasonlítani és a dolgozóit kollektíven lehazaárulózni, megsértődsz, ha nem említem teljes nevén a Tehetséges Gázszerelő Urat, és a tiszteletről tartasz szemináriumot.

A gyurcsányozást meg balosozást légy szíves itt fejezd be. Nem tudod, hogy kire szavaztam, ahogy azt se, hogy mi az általános véleményem a jelenlegi és volt kormányok teljesítményről. A válságot és annak vélt vagy valós hatásait egy szóval nem említettem, és nem is terveztem. Ez valami hívői reflex?

Sajnálatos módon, azt látom, te meg feltétel nélkül véded, az MTA-t, mintha hibátlan lenne, holott közel sem az, így viszont túlzott érdekeltségedet vélem felfedezni ebben a témában, így nálam is részrehajlóbbnak látlak jelenleg.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Szépen leírtad 1db apró szeletét az egésznek, ami éppen működik, miközben a nagy egész meg nem. Ez olyan mint amikor az almának egy jó szeletét látod, de a nagyobb része romlott. De hozok én is példát.:
Művészeti Intézet: Adott egy Erdélyben született művész, aki a Kolozsvári egyetemet évfolyamelsőként végezte, és akitől világszinten rendelnek munkákat, na nem mindig, de évente párszor biztosan. Amikor jönnek követségi látogatók magyarországi városba szintén őt kérik fel (más kérdés, hogy éves csúszással fizettek utána), az MTA akkori elnökének is csinált munkát. Ő szeretett volna a Magyar Művészeti Akadémia tagja lenni, de ekkor jött egy középiskolát végzett főnöki pozícióban lévő ember (nem túl magas színvonalú művekkel) és azt volt képe mondani, hogy nem üti meg a mércét. Így kénytelen mint a Román Művészeti Akadémia tagja tevékenykedni, mert azok magyar létére meglátták, hogy milyen műveket csinál, és még úgyis bevették, hogy nem is abban az országban él.
Szóval amíg a drága MTA nagy része tele van irigy, betokosodott, már-már hazaárulás szélén lévő emberekkel, akik ott teszek keresztbe nemzet-testvéreiknek ahol csak tudnak, addig szememben az MTA egy f@shalom lesz.
(A Példád csak megerősíti egyrészt a kivétel erősíti a szabályt, másrészt, hogy a BME-vel nem működik együtt mikor egy városban vannak, szerintem mindkét intézmény szégyene.)

A poltikát meg gyönyörűen belekeverted, ehhez gratulálni tudok, ez szép Balos vonás (meg az is amivel az ellenfeleket becézi valaki Pl.:"lölö" stb, én ha nem is szeretek/utálok valakit/valamit, megadom a tiszteletet, hogy nevén nevezem), csakhogy a drágalátos baloldal mindig is a tönkretétellel volt egyenlő (a családom sok földet bukott miattuk a világháború után, semmit nem kaptunk vissza, Gyurcsány-korszak megint csak elvett tőlünk és nem a gazdasági válság mielőtt ezzel védekeznél.)
És ne vádolj feltétel nélküli hittel, mert az látszik, hogy neked van maximum ilyened. Ez a mostani kormány békében hagyott fejlődni és építkezni, eddig annyi a véleményem, hogy sok mindent elrontanak, és nem értek sokmindennel egyet amit csinál, de jobb mint amit az mszp produkált.
Összemosni a Magyar Művészeti Akadémiát meg a Tudományos Akadémiát, és levezetni hogy szar az MTA mert valakit nem vett fel az MMA a soraiba egy egetverő baromság.
Mintha kajakválogatott lenne felelős amiért a Fradi leég a BL-ben..
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Oké, ebben nem értünk egyet, de nem akarok offolni már itt. Ha lesz egyszer vmi fórumtalálkozó, egy pofa sör mellett megbeszéljük. :)

Ami a hazai ipart illeti: régi felvetés, hogy vajon lehetne-e versenyezni Kínával pl. a kis háztartási gépek területén úgy, hogy kifejezetten a tartósság és a javíthatóság a szempont? Vszeg nem vagyok egyedül Európában azzal, hogy szívesen fizetek többet mondjuk egy kenyérpirítóért, ha nem kell kétévente kidobni és újat venni. Ahogy erősödik a zöld szemlélet, ez egyre több embernek lesz fontos, és sztem ebben talán volna lehetőség a hazai ipar számára is. Oké, hogy nem tudunk páncélost gyártani, de talán a hajszárító még megy. :)
Igaz, nem háztartási gép, de pl. a Renner traktor esetében pont ezzel próbálkoznak.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Nem sértődtem, csak jeleztem, hogy én pl. megadom a tiszteletet annak is, aki akár még az ellenségem is. ... de tartom magamat annyira, hogy az alap tiszteletet ami mindenkinek jár megadom.
Lehet, hogy egyesek elavultnak, vagy maradinak fognak tartani, de ez alap érték számomra, mások számára nem biztos, én egy bizonyos erkölcsi nemességnek, és alapvető intelligenciának tartom, de el tudom fogadni, hogy valakinek más az értékrendje. Csupán jeleztem, hogy ez nem épp tradicionális királyi Magyarországhoz illő értelmiség kommunikációs színvonala. Mert az értelmiségnek minél magasabbra kell törnie minden szinten, amihez hozzátartoznak ezek a dolgok. Véleményem szerint az embereknek segíteni kell a kulturális felemelkedésben, és ehhez én mint tanácsként az alap tisztelet megadását javasoltam. Lehet kicsit nyersen, azért elnézést kérek.

Ezeket az értékeket közvetítenéd a lovagkeresztes Bayer Zsolt felé is, aki meghatározó ideológia vezetője a kormányoldali médiának? Mert ha megfogadná(k), sokkal kultúráltabb vitapolitika lenne a magyar közéletben.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ezeket az értékeket közvetítenéd a lovagkeresztes Bayer Zsolt felé is, aki meghatározó ideológia vezetője a kormányoldali médiának? Mert ha megfogadná(k), sokkal kultúráltabb vitapolitika lenne a magyar közéletben.

Nem ismerem Bayer Zsoltot, de szívesen megosztanám vele ezen gondolatot, mert ami most politikai kommunikáció és újságírás címén megy mindkét oldalon az borzalom. Az o1g, lölö, kígyóznak, soros-terv, állítsuk meg brüsszelt, színvonal kritikán aluli, és sajnos úgy látom ezzel a stílussal az országban a nagy többségnek nincs semmi baja. Elkéne vagy 199db Széchenyi kaliberű ember a mostani parlamentbe.
(A kivételek persze megint csak ne vegyék magukra.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst and emel

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Összemosni a Magyar Művészeti Akadémiát meg a Tudományos Akadémiát, és levezetni hogy szar az MTA mert valakit nem vett fel az MMA a soraiba egy egetverő baromság.
Mintha kajakválogatott lenne felelős amiért a Fradi leég a BL-ben..

Kiragadott részlet, ami másik kiragadott részletre volt reakció. A 2 akadémia meg felettébb hasonló gondolkodású emberekkel is rendelkezik, és van együttműködés, továbbá volt nekem is tapasztalatom mindkettővel kapcsolatban és sajnálatosan elég negatív. Az meg, hogy nevében és némely szakok/emberek tényleg magyarokért dolgoznak igaz, de az akadémia erősen klikkesedett, és érthető hogy a tagok egymást védik, de csak részeiben magyar az akadémia, mivel pont, hogy az előző rendszer által kinevelt emberek még nem mind hagyták el, (nyugdíjazással vagy máshogy) ezért ott még fellelhető több helyen az a gondolkodásmód amiben ők felnőttek.
Viszont így nem lehet sorsára hagyni, hogy majd megoldódik, bizony foglalkozni kell az Akadémiával. Az viszont komoly kérdés, ki legyen ennek a mozgatórugója. (Megjegyzem nem az akit most odaállított erre a kormány, reméljük fennt is észlelik a hibát, mielőtt bajt okoz)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem ismerem Bayer Zsoltot, de szívesen megosztanám vele ezen gondolatot, mert ami most politikai kommunikáció és újságírás címén megy mindkét oldalon az borzalom. Az o1g, lölö, kígyóznak, soros-terv, állítsuk meg brüsszelt, színvonal kritikán aluli, és sajnos úgy látom ezzel a stílussal az országban a nagy többségnek nincs semmi baja. Elkéne vagy 199db Széchenyi kaliberű ember a mostani parlamentbe.
(A kivételek persze megint csak ne vegyék magukra.)
Széchenyi-kaliberű akkor se volt 199, ma annak is örülnék ha lenne csak 100 Széchenyi/2 kaliberű képviselőnk, és főleg ha ők vinnék a prímet a Parlamentben meg a tájékoztatásban is.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Kiragadott részlet, ami másik kiragadott részletre volt reakció. A 2 akadémia meg felettébb hasonló gondolkodású emberekkel is rendelkezik, és van együttműködés, továbbá volt nekem is tapasztalatom mindkettővel kapcsolatban és sajnálatosan elég negatív. Az meg, hogy nevében és némely szakok/emberek tényleg magyarokért dolgoznak igaz, de az akadémia erősen klikkesedett, és érthető hogy a tagok egymást védik, de csak részeiben magyar az akadémia, mivel pont, hogy az előző rendszer által kinevelt emberek még nem mind hagyták el, (nyugdíjazással vagy máshogy) ezért ott még fellelhető több helyen az a gondolkodásmód amiben ők felnőttek.
Viszont így nem lehet sorsára hagyni, hogy majd megoldódik, bizony foglalkozni kell az Akadémiával. Az viszont komoly kérdés, ki legyen ennek a mozgatórugója. (Megjegyzem nem az akit most odaállított erre a kormány, reméljük fennt is észlelik a hibát, mielőtt bajt okoz)
Hát a Magyar Művészeti Akadémiára sok mindent lehet mondani, de hogy nem a jelenlegi kurzus pitypangját locsolgatják, azt nem..
Az meg ritka aljas és ocsmány megjegyzés hogy aki nem veled ért egyet az nem magyar...
És melyik az a nagy szervezet ami ne klikkesedik és nem védi magát? de tényleg, még a cégeken belül is vannak klikkek, minden rendszerben vannak, ezért nem lehet őket hibáztatni, az baromira álszent dolog lenne. Még egy 50 fős cégen belül is vannak klikkek, egy több száz fős szervezeten belül meg pláne.
Biztosan vannak végtelenül elavult tudású emberek az MTA-ban, akik foggal körömmel védik a széküket (mindenhol vannak), de csak ezért letarolni nem kellene, hisz még a kormány által megrendelt átvilágítás alapján is jól működik a rendszer, a belerakott pénzhez képest meg különösen jól.
(Nekem a Palkovics irgalmatlan csalódás, mikor kinevezték és megnéztem az életrajzát azt hittem hogy most egy vezetni tudó, saját véleménnyel rendelkező embert neveztek ki, aki érti mi kell a 21. században, egy naiv majom voltam. Már úgy látom hogy volt egy szervezet aki ellent mert mondani néha a kormánynak, és ezért most jön a bosszú. Kritizálni nem lehet őket. (A kritika rosszul tűrése egy nagyon erős magyaros jellemvonásunk sajnos, multinál dolgozó tesóméknak minden évben van képzésük hogy ha a (jellemzően német/svéd/francia) megrendelő kritikával él akkor azon ne sértődjenek meg, a német kollégáiknak meg tanítják hogy miként jelezzék a magyaroknak az észrevételeiket))
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Na a szart azért már ne védjük. Ami értelmes kutatás ma az országban folyik ahhoz maximum névlegesen vagy még úgy sincs köze az MTA-nak. Most hogy a kormány olyan embert tett meg tisztogatónak az megint más kérdés, de eddig te elvtársozol, meg ügynöközöl senki más. Én azt írtam, hogy a most ott lévő bagázs léhűtőkből áll, akik bebetonozták magukat, és igenis ki kell robbantani onnan. Az meg ha pár olyan "tudós" aki eddig és ezután se csinál semmit csak tartja a markát, az bizony szerintem nem érdemli meg a kiemelt szerepet. Nincsenek üldözve, csak ez a kormány benyújtotta 30 év után a számlát, és ők nem tudták kiegyenlíteni, ideje másokkal próbálkozni.

Tudod mindig az kiabál akinek a háza ég. Vagy mondhatnám vaj van a fejükön.
De ha bíbliai idézetet szeretne valaki: "Megmérettetek és könnyűnek találtattak"

Nem nagyon van olyan intézményt, amin ne lehetne fogást találni, így az MTA-n is biztos megvan az átalakítandó. De erre a jelenlegi kormány nem képes. Még csak közel sincs hozzá elég tudásuk. Amit most tesznek azzal csak rontanak a magyar tudomány helyzetén. Jelentősen.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Két dolog a YT ügyben. Egyrészt indulnak az új, más üzleti logikát követő site-ok a YT ellenében, pl ez is: https://watchnebula.com

A másik egy személyesebb dolog a szerzői jogok rögvalóságából: épp most jött egy levél egy kvázi vadidegentől, hogy "Hahó, felhasználtuk az egyik számotokat egy céges prezentációban, mert aaaannyira illett hozzá, aztán persze valaki kitette a YT-ra, és most már osztják is, úgyhogy engedjétek, hadd maradjon, lécci-lécci!" Fizetni "természetesen" nem tudnak, előre engedélyt nem kértek, kész helyzet elé vagyok állítva -- és megint nekem kell jó képet vágni hozzá, hogy valaki az én művemmel pénzt keres. Ezen kívül csak az a szarfejség marad számomra, hogy leszedetem. Ha viszont szakács lennék, és valaki beleenne a fazekamba, mert "olyan jó az illata", senki se hibáztatna, ha jól kupán vágnám a merőkanállal. :)
 
M

molnibalage

Guest
Na ez az, hogy jelen esetben ő az erősebb kutya. A Linus Media Groupnak 30 alkalmazottja van tök nagy céget épített már föl de ő baromira nem claimelget meg strikeolgat sőt jóba van a többi tech youtuberrel és még "reklámozza" is őket. Simán megtehetné hogy eltapossa a többit, de ha ő nem akarja akkor is megteszi a youtube.
És pontosan ez a baj. Ahogy már írtam, erről is szólt a linkelt OW-s video. Kurvára nem áll készen erre sem a technológia. És nem látszik az, hogy valaha is készen állna mert egy ember sem tudná adott esetben elbírálni, egy jogász sem. Majd akkor pont botok fogják ezt kezelni. LOL.

Két dolog a YT ügyben. Egyrészt indulnak az új, más üzleti logikát követő site-ok a YT ellenében, pl ez is: https://watchnebula.com

A másik egy személyesebb dolog a szerzői jogok rögvalóságából: épp most jött egy levél egy kvázi vadidegentől, hogy "Hahó, felhasználtuk az egyik számotokat egy céges prezentációban, mert aaaannyira illett hozzá, aztán persze valaki kitette a YT-ra, és most már osztják is, úgyhogy engedjétek, hadd maradjon, lécci-lécci!" Fizetni "természetesen" nem tudnak, előre engedélyt nem kértek, kész helyzet elé vagyok állítva -- és megint nekem kell jó képet vágni hozzá, hogy valaki az én művemmel pénzt keres. Ezen kívül csak az a szarfejség marad számomra, hogy leszedetem. Ha viszont szakács lennék, és valaki beleenne a fazekamba, mert "olyan jó az illata", senki se hibáztatna, ha jól kupán vágnám a merőkanállal. :)
Akkor már inkább ne írt volna semmit. Mert a prezi előtt is tudott volna engedélyt kérni...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Két dolog a YT ügyben. Egyrészt indulnak az új, más üzleti logikát követő site-ok a YT ellenében, pl ez is: https://watchnebula.com

...........Ezen kívül csak az a szarfejség marad számomra, hogy leszedetem. ....
Az a baj ezekkel az új megosztókkal, hogy előre kell fizetni éls nem tudod mit kapsz. A floatplane-en is előfizettem egy hónapra és 1% különbség volt a youtubeshoz képest a tartalom.
Nem kell leszedetni, csak claim-eld és a hirdetésből hozzád irányítják a pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 464
10 449
113
A másik egy személyesebb dolog a szerzői jogok rögvalóságából: épp most jött egy levél egy kvázi vadidegentől, hogy "Hahó, felhasználtuk az egyik számotokat egy céges prezentációban, mert aaaannyira illett hozzá, aztán persze valaki kitette a YT-ra, és most már osztják is, úgyhogy engedjétek, hadd maradjon, lécci-lécci!" Fizetni "természetesen" nem tudnak, előre engedélyt nem kértek, kész helyzet elé vagyok állítva -- és megint nekem kell jó képet vágni hozzá, hogy valaki az én művemmel pénzt keres. Ezen kívül csak az a szarfejség marad számomra, hogy leszedetem. Ha viszont szakács lennék, és valaki beleenne a fazekamba, mert "olyan jó az illata", senki se hibáztatna, ha jól kupán vágnám a merőkanállal. :)

Csak a számot osszák vagy a prezentációt? Mert ha a prezentációval együtt akkor elég volna ha feltüntetnek titeket megmondod nekik mit akartok látni a leírásban és hova mutasson a link, mindenki nyer, nekik marad a prezentáció, ti meg találtok közönséget aki amúgy lehet az életbe nem halott volna rólatok, vagy akár megrendelést is behúzhattok más projektekre, bár ezt én külön választanám és csak egy célt választanék, de nem szeretnék nagyon beleokoskodni úgy gondolom jobban ismered mivel foglalkozol mint én :) csak tudod ha az élet citromot ad csinálj belőle limonádét :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and FilcTroll

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Hát a Magyar Művészeti Akadémiára sok mindent lehet mondani, de hogy nem a jelenlegi kurzus pitypangját locsolgatják, azt nem..
Az meg ritka aljas és ocsmány megjegyzés hogy aki nem veled ért egyet az nem magyar...
És melyik az a nagy szervezet ami ne klikkesedik és nem védi magát? de tényleg, még a cégeken belül is vannak klikkek, minden rendszerben vannak, ezért nem lehet őket hibáztatni, az baromira álszent dolog lenne. Még egy 50 fős cégen belül is vannak klikkek, egy több száz fős szervezeten belül meg pláne.
Biztosan vannak végtelenül elavult tudású emberek az MTA-ban, akik foggal körömmel védik a széküket (mindenhol vannak), de csak ezért letarolni nem kellene, hisz még a kormány által megrendelt átvilágítás alapján is jól működik a rendszer, a belerakott pénzhez képest meg különösen jól.
(Nekem a Palkovics irgalmatlan csalódás, mikor kinevezték és megnéztem az életrajzát azt hittem hogy most egy vezetni tudó, saját véleménnyel rendelkező embert neveztek ki, aki érti mi kell a 21. században, egy naiv majom voltam. Már úgy látom hogy volt egy szervezet aki ellent mert mondani néha a kormánynak, és ezért most jön a bosszú. Kritizálni nem lehet őket. (A kritika rosszul tűrése egy nagyon erős magyaros jellemvonásunk sajnos, multinál dolgozó tesóméknak minden évben van képzésük hogy ha a (jellemzően német/svéd/francia) megrendelő kritikával él akkor azon ne sértődjenek meg, a német kollégáiknak meg tanítják hogy miként jelezzék a magyaroknak az észrevételeiket))

"Az meg ritka aljas és ocsmány megjegyzés hogy aki nem veled ért egyet az nem magyar..." nem ezt írtam, az a baj, hogy vagy nem akarjátok értelmezni a szöveget, vagy nem tudjátok. Mindkettő elég nagy baj. Ezt Te írod nem én. Annyit írtam sokan vannak ott, akik a saját kis székükhöz ragaszkodnak és más nem érdekli őket. De ez így kitekerni volt szerintem aljas cselekedet.

Nem letarolni, átalakítást írok az elejétől, megint csak elhanyagoltad a pontos elolvasást, és átgondolást.

Palkoviccsal van fenntartásom, le is írtam.

Ellentmondani a kormánynak, azzal nincs baj, nem is ez volt a mondanivalóm lényege. Hanem a semmittevés és a hőbölgés volt amit én kritizáltam.

És újfent megkérlek a pontos átolvasásra a reagálás előtt, már ha megengeded, hogy ilyet kérhessek.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
"Az meg ritka aljas és ocsmány megjegyzés hogy aki nem veled ért egyet az nem magyar..." nem ezt írtam, az a baj, hogy vagy nem akarjátok értelmezni a szöveget, vagy nem tudjátok. Mindkettő elég nagy baj. Ezt Te írod nem én. Annyit írtam sokan vannak ott, akik a saját kis székükhöz ragaszkodnak és más nem érdekli őket. De ez így kitekerni volt szerintem aljas cselekedet.

Nem letarolni, átalakítást írok az elejétől, megint csak elhanyagoltad a pontos elolvasást, és átgondolást.

Palkoviccsal van fenntartásom, le is írtam.

Ellentmondani a kormánynak, azzal nincs baj, nem is ez volt a mondanivalóm lényege. Hanem a semmittevés és a hőbölgés volt amit én kritizáltam.

És újfent megkérlek a pontos átolvasásra a reagálás előtt, már ha megengeded, hogy ilyet kérhessek.
"csak részeiben magyar az akadémia" - ezt Te írtad, akármilyen "pontosan olvasom át", de akkor kérném értelmezni hogy amely rész nem magyar, arra mi vonatkozik szerinted?!!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
"Az meg ritka aljas és ocsmány megjegyzés hogy aki nem veled ért egyet az nem magyar..." nem ezt írtam, az a baj, hogy vagy nem akarjátok értelmezni a szöveget, vagy nem tudjátok. Mindkettő elég nagy baj. Ezt Te írod nem én. Annyit írtam sokan vannak ott, akik a saját kis székükhöz ragaszkodnak és más nem érdekli őket. De ez így kitekerni volt szerintem aljas cselekedet.

Nem letarolni, átalakítást írok az elejétől, megint csak elhanyagoltad a pontos elolvasást, és átgondolást.

Palkoviccsal van fenntartásom, le is írtam.

Ellentmondani a kormánynak, azzal nincs baj, nem is ez volt a mondanivalóm lényege. Hanem a semmittevés és a hőbölgés volt amit én kritizáltam.

És újfent megkérlek a pontos átolvasásra a reagálás előtt, már ha megengeded, hogy ilyet kérhessek.
Az meg, hogy nevében és némely szakok/emberek tényleg magyarokért dolgoznak igaz, de az akadémia erősen klikkesedett, és érthető hogy a tagok egymást védik, de csak részeiben magyar az akadémia, mivel pont, hogy az előző rendszer által kinevelt emberek még nem mind hagyták el, (nyugdíjazással vagy máshogy) ezért ott még fellelhető több helyen az a gondolkodásmód amiben ők felnőttek.
Te írtad, aki nem 1990után szocializálódott, az nem magyar, én ebből gondolom hogy nem tartod magyarnak aki nem azt gondolja amit te. Hogy az országnak kellene ügynöktörvény az egyértelmű, de azért mert valaki matematikus/fizikus/társadalomtudós volt 30 évesen ne kellejen már mindjárt kitiltani mindenhonnan. (van olyan kelet-európai ország ahol aki komolyabb tisztséget töltött be a kommunizmus idején annak vissza kellett vonulni, mi nem ezt az utat választottuk. Talán baj, talán nem. Ami nagyon kellene az a kutathatóan nyilvánosságra hozott ügynökakták, de az még 20 év mire lehetséges lesz.)