Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
- Mert közelében sincsenek annak, hogy újra megtegyék
- Mert önként elmentek
- Mert nem deklarálták a legszentebb könyvükben, hogy mindenkit le kell igázni
- Mert nem dolgoznak azon, hogy mindenkit valóban le is igázzanak.
stb
A muszlimokat az európaiak is leigázták, legalábbis nekem rémlik valami gyarmati rendszer a közelmúltból Észak-Afrika mohamedánok lakta részein is. Ez biztos nem segíti a megbékélést.
De hogy kegyetlenségben a mongolok legalábbis felvették a versenyt a muszlimokkal, az biztos.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Ja, az egyiptomi kopt keresztények pl. köszönik szépen mai napig léteznek.....
12%-a az országnak és folyamatosan csökken. Gondolom ők is szabadon kisérő nélkül mászkálhatnak a szabad és demokratikus muszlim arab egyiptomban. Max néha leölnek közülük pár tucatot.
Kicsit hánynom kell már ettől a muszlim/arab mosdatástól. Egy agresszív beteg vallás ami nyíltan világuralomra tör és mindez találkozott egy agresszív néppel aki végrehajtja.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
12%-a az országnak és folyamatosan csökken. Gondolom ők is szabadon kisérő nélkül mászkálhatnak a szabad és demokratikus muszlim arab egyiptomban. Max néha leölnek közülük pár tucatot.
Kicsit hánynom kell már ettől a muszlim/arab mosdatástól. Egy agresszív beteg vallás ami nyíltan világuralomra tör és mindez találkozott egy agresszív néppel aki végrehajtja.
Érdemes elolvasni a Koránt mindenképp. Onnantól tisztábban lát az ember. Csak hát ha az élmény hatására pedofil tömeggyilkosnak nevezed mohamedet, azzal eléggé kihúzod a gyufát a legtöbb helyen. :)
 
M

molnibalage

Guest
12%-a az országnak és folyamatosan csökken. Gondolom ők is szabadon kisérő nélkül mászkálhatnak a szabad és demokratikus muszlim arab egyiptomban. Max néha leölnek közülük pár tucatot.
Kicsit hánynom kell már ettől a muszlim/arab mosdatástól. Egy agresszív beteg vallás ami nyíltan világuralomra tör és mindez találkozott egy agresszív néppel aki végrehajtja.
Ez egészen addig nem fog menni, amíg az olaj meg nem találásig kb. huszadrangúak voltak a világtérképen. Ami korszerű fegyverük van, azt sem nagyon tudják normálisan használni és onnantól fogva, hogy ha politikailag nem éri meg nekik eladni, akkor visszasüllyednek oda, ahol voltak, ha nem változtatnak társadalmi rendszerükön egyes arab országok...

Bár nem hinném, hogy mi ezt látni fogjuk, mert a világ mezőgazdasága és ipara jelenleg erősen szénhidrogén függő. Érdekes eljátszani a gondolattal, hogy ha az atomenergia globálisan nagyobb szeletű lenen, akkor hol tartanának ma, ha a világ nem szokik rá ere a "drogra".
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy agresszív beteg vallás ami nyíltan világuralomra tör és mindez találkozott egy agresszív néppel aki végrehajtja.

Augusztus császár uralkodása idején felütötte a fejét egy új halálkultusz Jeruzsálem környékén, majd rohamosan terjedni kezdett. Követői azt vallották, hogy hamarosan itt a világvége, mert a vallásuk megalkotója visszatér és minden hitetlent elpusztít, hiveit pedig magával viszi az örök boldogságba. Megtagadták az adófizetést, szartak a törvényekre, pusztították az idegen istenek bálványait, a hitért meghalni dicsőség volt.
Szektájuk alapítójáról, krisztiózó-nak nevezték el magukat.

Muszlim kezdete se jobb, Mohamed azt se tudta hol él, mivel az a város amit Mekkaként bemutat akkoriban csak Szíriában lehetett (olajfa ültetvények), Nagy Sándort pedig szarvasemberként írja le, a sisakjába tüzött tollak miatt...
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and migfun

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 013
113
Bakker,lassan 10 éve már,hogy elment Ötvös Csöpi,a Balaton királya.:(


https://hajozas.hu/magazin/balaton/bujtor-istvan-otvos-csopi-75eves-balatonfured-vitorlazas/

Hogy stílszerű legyek:
p1160376395883.jpg



20080718otvoscsop1.jpg


20080718otvoscsop2.jpg



HQ.jpg



capture-20131226-084256lll.png



Bujtor-Istvan-Szobor-Balatonfured-Otvos-Csopi-HAJOZASHU.jpg
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Augusztus császár uralkodása idején felütötte a fejét egy új halálkultusz Jeruzsálem környékén, majd rohamosan terjedni kezdett. Követői azt vallották, hogy hamarosan itt a világvége, mert a vallásuk megalkotója visszatér és minden hitetlent elpusztít, hiveit pedig magával viszi az örök boldogságba. Megtagadták az adófizetést, szartak a törvényekre, pusztították az idegen istenek bálványait, a hitért meghalni dicsőség volt.
Szektájuk alapítójáról, krisztiózó-nak nevezték el magukat.

Muszlim kezdete se jobb, Mohamed azt se tudta hol él, mivel az a város amit Mekkaként bemutat akkoriban csak Szíriában lehetett (olajfa ültetvények), Nagy Sándort pedig szarvasemberként írja le, a sisakjába tüzött tollak miatt...

Ez a fenti idezet honnan van ? Csak mert talan a vesszok meg a pontok hitelesek benne de a tobbi pont az ellenkezoje annak ami tortent.

- Jezus nem Augustus hanem az utoda Tiberius alattkezdte el szolgalatat. Eppen ezert Augustus alatt nem lehettek kovetoi.
- Jezus nem hogy tiltotta volna az adofizetest de a jogos ado megfizetesere biztatott
- Jezus nem a torveny eltorleset hanem betolteset tanitotta.

Nem tudom ki irta eredetileg amit ideztelde total tudatlan volt a temaban es ugy nezem hogy csak a vilagkepe vezerelte e a kezet amikor irta.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Augusztus császár uralkodása idején felütötte a fejét egy új halálkultusz Jeruzsálem környékén, majd rohamosan terjedni kezdett. Követői azt vallották, hogy hamarosan itt a világvége, mert a vallásuk megalkotója visszatér és minden hitetlent elpusztít, hiveit pedig magával viszi az örök boldogságba. Megtagadták az adófizetést, szartak a törvényekre, pusztították az idegen istenek bálványait, a hitért meghalni dicsőség volt.
Szektájuk alapítójáról, krisztiózó-nak nevezték el magukat.

Muszlim kezdete se jobb, Mohamed azt se tudta hol él, mivel az a város amit Mekkaként bemutat akkoriban csak Szíriában lehetett (olajfa ültetvények), Nagy Sándort pedig szarvasemberként írja le, a sisakjába tüzött tollak miatt...
Mohamed esetében azért tegyük hozzá, hogy ezerakárhányszáz év alatt a klíma azért eléggé változhatott.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan
M

molnibalage

Guest
Classic fedora-tipping hipster neckbeard libtard explains how it is.
Komolyra fordítva a szót, ő is csúsztat rendesen itt-ott, de ezt leírták a kommentelők is.
Érdekességképpen tettem be. Ez az USA. Engem azért sokkolt az, hogy a gyermek elhelyezésnél kb. 90%-ban nem a bíróság dönt és megegyeznek. Én ennél sokkal kisebb arányt saccoltam volna be.
A videó alapvető célja, hogy látszódjon, hogy az egyesek által előhozott esetek a jéghegy csúcsai.

Pl. mivel a jelek szerint kb. 90% kompromisszum képes vagy eleve esélytelen / nem akarja / nincs lehetősége a gyerek felügyeltre ezért meg tudnak egyezni. Ehhez képest a média alapján én kb. arra saccolta, hogy a bíróság az esetek min. felében dönt és cirka 80%-ban az anya részére. Meg elmagyarázza azt is, hogy a statisztika miért változik lassan.

Az efféle mítoszoszlatás a videó célja.

De szívesen látnám tőled, hogy mi az, ami szerinted nem volt korrekt.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 376
113
Érdekességképpen tettem be. Ez az USA. Engem azért sokkolt az, hogy a gyermek elhelyezésnél kb. 90%-ban nem a bíróság dönt és megegyeznek. Én ennél sokkal kisebb arányt saccoltam volna be.
A videó alapvető célja, hogy látszódjon, hogy az egyesek által előhozott esetek a jéghegy csúcsai.

Pl. mivel a jelek szerint kb. 90% kompromisszum képes vagy eleve esélytelen / nem akarja / nincs lehetősége a gyerek felügyeltre ezért meg tudnak egyezni. Ehhez képest a média alapján én kb. arra saccolta, hogy a bíróság az esetek min. felében dönt és cirka 80%-ban az anya részére. Meg elmagyarázza azt is, hogy a statisztika miért változik lassan.

Az efféle mítoszoszlatás a videó célja.

De szívesen látnám tőled, hogy mi az, ami szerinted nem volt korrekt.

Hát pl. az mondja a háztartások 40%-ában a nő a fő kereső. Azt nem tette hozzá, hogy igen, az egyedülálló nőket is beleszámítva. Valahogy kétlem, hogy együtt élő párok esetében 40%-ban a nő lenne a fő kereső. Ráguglizva nem is így van (Amerikában legalábbis).
 
M

molnibalage

Guest
hozzáteszem még,...a mindenkori pilóták talán a "legdrágább" és igy legértékesebb "állatfajai" voltak az "állatkertnek"...én azt is elnézem nekik, ha ezért ők voltak a "leglinkebbek" ;)
Linkségről csak annyit, hogy amikor a Top Gun "buzz the tower" jelenetét vették fel, akkor egy pilóta bevásárolt a támaszponton kívül és látta mit művel az F-14-es. Neki fogalma sem volt a forgatásról Azt gondolta, hogy nem tudja ki ez a pilóta, mert legjobb repülése élete utolsó repülése, mert ezután kivágják az őrültet.
Soha senki nem csinálta meg azt a támaszpont fennállásának történetében, amit a film mutatott.
Kb. ekkora linkséget engednek meg nagy átlagban...

A híres Dale Snordgrass féle húzásról azt olvastam valahol, hogy letiltották érte, de ez alapján azt látom, hogy lehet, hogy UL. Mert ez tervezett volt, engedéllyel csinálta, még veszélyes sem volt. Csak az objektív beállítása miatt látszott közelinek.
https://theaviationgeekclub.com/the...rt-snodgrass-legendary-super-low-banana-pass/

Amikor fellazul a fegyelem és linkség lesz, akkor lesz ez. De ez kb. mint fehér holló.

Lehet,hogy te megsértődsz rajta de eszed nem eszed saját bevallásuk szerint is kb annyira katonásak mint egy fakanál.Ők nem azért katonák mert katonák akarnak lenni hanem szeretnek repülni és már egyszer leírtam,hogy attól még lehetnek a szakmájuknak a mesterei,hogy nem katonásak.
Nem ez lenne az első, hogy sztereotipikus hülyeségeket írsz...
Nem katonásak...
Hát én eddig ahány pilótával beszéltem, annál kb. a szabályzat volt az úr.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
Status
Not open for further replies.