Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 133
15 761
113
Nem azt mondtam, hogy ki kell irtani. Csak semmilyen szinten nem lehet hivatkozási alap a vallás és az egyház. Pont annyiare kell tényezőnek lenni, minthogy én pl. szeretem a röplabdát. Vallás nélkül is létezik erkölcs és rend.

Márpedig ha a nép többsége azt akarja, akkor az lesz. És ha a muszlimok teleszaporodnak egy országot, akkor bizony az lesz.

Többféle vallás esetén az erkölcs relatív lesz a rend pedig egyre nehezebben fenntartható. a monokultúrájú társadalmak a legstabilabbak.

Magyarország aranykora is az az időszak volt, amikor a nép kb. egységesen katolikus volt és etnikailag is dominánsan magyar (Mátyás idején még 85%-ban).
 
M

molnibalage

Guest
Márpedig ha a nép többsége azt akarja, akkor az lesz. És ha a muszlimok teleszaporodnak egy országot, akkor bizony az lesz.
Ez a teleszaporodás faszságot hányszor hozzátok még fel? A legnagyobb muszlim lakosságú ország, ahol nem évszázadok óta vannak ott (Balkán) az Fr. most 8%, de ennek egy része az algériai balhé után menekült oda. A legborulátóbb demográfiai modell szerint 2015-re ez talán 11-12% lesz. Évszázadok alatt talán sikerülne, csak mi a helyzet? Fr-ben is zuhan a muzulmánok repro rátája, ahogy jobban élnek és van születésszabályozás. Már kicsivel 3 alatt van, az Fr. átlag 2.1-2.2.

A többi országban 4% alatti az arányuk. Fizikai képtelenség ez, talán csak számolni kellene és nem kuruczinfó szerű dumát tolni.

Többféle vallás esetén az erkölcs relatív lesz a rend pedig egyre nehezebben fenntartható. a monokultúrájú társadalmak a legstabilabbak.
Az is monokultúra, hogy a vallás magánügy és minden konfliktusban a jog és az állam törvénye az úr. Akinek ez nem tetszik mehet vissza a Közel-keletre... Felőlem otthon ahhoz imádkozik akihez akar, ha a vallása sérti az egyén szabadságát, akkor tűzre a fasz vallásával. Önként lehet idomulni hozzá, otthon, ha akar, de képtelen vagyok együtt élni olyan vallással, ami a nőt másodrendűként kezeli. Vagy bárkit.
 
M

molnibalage

Guest
Svájc sose volt modern állam, ma sem az,
Jó lenne enne valami igen részletesen alátámasztott érvrendszer...

míg a finnek az orosz birodalom haszonélvezői voltak, mint annak fejlettebb nyugati-területei.
Finnország mintha idén lenne 100 éve független, de oda se neki. A világ egyik legélhetőbb országa. 25% ateista.

Blogen, blogen, te házhoz mentél ma is pofonért...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A legnagyobb muszlim lakosságú ország, ahol nem évszázadok óta vannak ott (Balkán) az Fr. most 8%, de ennek egy része az algériai balhé után menekült oda. A legborulátóbb demográfiai modell szerint 2015-re ez talán 11-12% lesz.
2015-os adat mar 9.6%, azota ez emelkedett es a mostani EU-s torekvesek szerinti szabad migrans utvonal es csaladegyesites is nagyot fog dobni a szamokon. Ehhez meg vedd hozza, hogy a varosokban koncentralodnak, ahol az intezmenyek is vannak. Korhazak, hivatalok, iskolak...
Az is monokultúra, hogy a vallás magánügy és minden konfliktusban a jog és az állam törvénye az úr.
Folyamatosan ignoralod a tenyt, hogy a muzulmanoknal nincs kulonvalasztva a vallas es az allam. Ha beengeded oket akkor utana ne sirj, hogy a muzulman polgarmester nem csak a negy fal kozt gyakorolja a vallasat, hanem az intezkedesein is meglatszik mindez. Masra hozod a bajt a migranssimogatasoddal es egyedul nem leszel kepes helyretenni oket. Ha viszont a nem libbant tabornak is kuzdenie kell majd ellenuk, akkor a libsiknek is benyujtjak a szamlat, mert senki sem szeret mas utan ingyen takaritani...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jó lenne enne valami igen részletesen alátámasztott érvrendszer...

Semmilyen érvnek nincs helye itt. A svájci államrezon egy föderáció eszközeivel is operáló feudális eredetű premodern városállami szövetségként jellemezhető. Svájcban a modernitás a napóleoni meszállást jelentette, a svájci történelem egy igen rövid, sötét korszakát, amit kétszáz éve maguk mögött hagytak.

Finnország mintha idén lenne 100 éve független, de oda se neki. A világ egyik legélhetőbb országa. 25% ateista.

Mindaz amit finn gazdaságnak nevezük az Orosz Birodalomban megalapozott fejlődés következménye. A finnek és a baltiak számára gazdaságilag igen előnyös volt a birodalomhoz tartozás, nem a gazdasági okok miatt akartak onnan kiválni.
 
M

molnibalage

Guest
Folyamatosan ignoralod a tenyt, hogy a muzulmanoknal nincs kulonvalasztva a vallas es az allam.
Kinemszarja le, hogy ott nincs. Európban igen, és ez így is marad, amíg a többség ezt akarja. A választók többsége meg belátható időn belül nem muzulmán. Azok sem szeretik a vallást mindenütt. Én ismerek pl. egy itt élő iránit és kuvára nincs hazamehetnékje, mert azért is birizgálják otthon, ha rövidujú poló van rajta. Szeritned ő mennyire van oda azért, hogy vallási alapon ugassanak bele olyan alapvető dolgokba, hogy mit vehet fel és mit nem?

Ha beengeded oket akkor utana ne sirj, hogy a muzulman polgarmester nem csak a negy fal kozt gyakorolja a vallasat, hanem az intezkedesein is meglatszik mindez.
Jó reggelt, az állami szervek dolga a törvény betűjének érvényt szerezni.

Masra hozod a bajt a migranssimogatasoddal es egyedul nem leszel kepes helyretenni oket
A fenti kommentedből az jö le, hogy migránssimogató vagyok? Haver, nagyon mellé ment a kommented... Akkora epic fail, hogy arra szavak nincsenek...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 133
15 761
113
Svájci és finn kolonisták. Hallod, röhögök, de nagyokat...
Ez a teleszaporodás faszságot hányszor hozzátok még fel? A legnagyobb muszlim lakosságú ország, ahol nem évszázadok óta vannak ott (Balkán) az Fr. most 8%, de ennek egy része az algériai balhé után menekült oda. A legborulátóbb demográfiai modell szerint 2015-re ez talán 11-12% lesz. Évszázadok alatt talán sikerülne, csak mi a helyzet? Fr-ben is zuhan a muzulmánok repro rátája, ahogy jobban élnek és van születésszabályozás. Már kicsivel 3 alatt van, az Fr. átlag 2.1-2.2.

A többi országban 4% alatti az arányuk. Fizikai képtelenség ez, talán csak számolni kellene és nem kuruczinfó szerű dumát tolni.


Az is monokultúra, hogy a vallás magánügy és minden konfliktusban a jog és az állam törvénye az úr. Akinek ez nem tetszik mehet vissza a Közel-keletre... Felőlem otthon ahhoz imádkozik akihez akar, ha a vallása sérti az egyén szabadságát, akkor tűzre a fasz vallásával. Önként lehet idomulni hozzá, otthon, ha akar, de képtelen vagyok együtt élni olyan vallással, ami a nőt másodrendűként kezeli. Vagy bárkit.

Vagyis még mindig 2xolyan durván szaporodhatnak, mint a fehér franciák + folyamatosan jön az utánpótlás.

És nem fizikai képtelenség. Nézd meg mi van az albánokkal vagy a cigányokkal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 133
15 761
113

Pedig sok igazság van benne, hiszen az oroszok szinte mindent megvettek amit a finnek gyártottak.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
"Kinemszarja le, hogy ott nincs. Európban igen, és ez így is marad, amíg a többség ezt akarja. A választók többsége meg belátható időn belül nem muzulmán." - Molni ezt neharagudj,de kiragadom.Pont ma olvastam a következőt:

"Van der Bellen többek között arról beszélt, hogy eljöhet a nap, amikor minden európai nő fejfedőt viselhet majd, szolidaritásból. Egy olyan európai jövőképet vázolt fel tehát Ausztria elnöke, amiben a nők mind fejkendőt hordanak majd azért, hogy a muszlimok is jól érezzék magukat"

Forrás:
https://888.hu/article-van-der-bellen-elmondta-mi-az-europai-liberalisok-alma
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kinemszarja le, hogy ott nincs.
Ok nem szarjak le.
Európban igen, és ez így is marad, amíg a többség ezt akarja.
A PC libsik, es a muzulmanok nem ezt akarjak. Ha minden igy marad akkor az ido nekik dolgozik.
A választók többsége meg belátható időn belül nem muzulmán.
A gyermekeid idejeben talan még nem, de az unokaidra is gondolj.
Azok sem szeretik a vallást mindenütt. Én ismerek pl. egy itt élő iránit és kuvára nincs hazamehetnékje, mert azért is birizgálják otthon, ha rövidujú poló van rajta. Szeritned ő mennyire van oda azért, hogy vallási alapon ugassanak bele olyan alapvető dolgokba, hogy mit vehet fel és mit nem?
Ilyen is van, de nem ez a tobbseg.
Jó reggelt, az állami szervek dolga a törvény betűjének érvényt szerezni.
Ja, ilyenkor mosod kezeid... Ne adj foloslegesen plusz munkat a szerveknek. Maris elertek a hatarukat egyes varosokban. (Nogo zonak!) Az intezmenyi hierarchiaba beepuloket sem olyan konnyu kitenni. Az idiota migranssimogato jogvedok is ellenunk dolgoznak.
A fenti kommentedből az jö le, hogy migránssimogató vagyok? Haver, nagyon mellé ment a kommented... Akkora epic fail, hogy arra szavak nincsenek...
Kepzelt elvarasokat tamasztasz a migransok fele, amiknek ok nem akarnak megfelelni, de ezt nem vagy hajlando tudomasul venni. Szerintem ne kiserletezgess a betelepitesukkel, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy idovel baj lesz belole.
 
  • Tetszik
Reactions: Vladimir Harkonnen
M

molnibalage

Guest
Pedig sok igazság van benne, hiszen az oroszok szinte mindent megvettek amit a finnek gyártottak.
Értem. Tehát mivel az szovteket minden megvettek volna, amit az USA gyárt - COCOM lista rulez - akkor ők is az oroszoknak köszönhetik a fejlődést? Jaj..
Micsoda logika ez...
 
M

molnibalage

Guest
A PC libsik, es a muzulmanok nem ezt akarjak.
Kérlek linkeld azt, ahol fehér, benszülött emberek követelik, hogy a saria szerint legyen törvénykezés.


Kepzelt elvarasokat tamasztasz a migransok fele, amiknek ok nem akarnak megfelelni, de ezt nem vagy hajlando tudomasul venni.
Figyelsz te rám? Én az mondom, hogy akkor hátra arc nekik, lehet visszahúzni oda, ahonnan jöttek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kérlek linkeld azt, ahol fehér, benszülött emberek követelik, hogy a saria szerint legyen törvénykezés.
Ha a no go zonakban mar nem ervenyes a torveny, az szerinted mi? Vedd tudomasul a rendvedelmi szervek korlatait is.A helyzet idovel csak rosszabb lesz. A liberalis sajto pedig nem beszel errol ami azt jelenti, hogy burkoltan tamogatjak oket. Az iszlam ellenesek megszegyenesiteseben persze elen jarnak...
A briteknel (igaz korlatozottan, de megiscsak) mukodnek a saria birosagok. A nemeteknek tervezet volt. (Nem tudom mi lesz belole.) Merkel azt mondta, hogy az iszlam nemetorszag resze.
Az osztrak vezeto dumaja pedig mindennek az alja. (Itt es a ny-eu topikban linkelve volt.)
Ha osszerakod a darabokat akkor azert tisztan latszik, hogy rossz iranyba megyunk. En ehhez nem asszisztalok.
Figyelsz te rám? Én az mondom, hogy akkor hátra arc nekik, lehet visszahúzni oda, ahonnan jöttek.
Nem. Te azt mondtad johetnek, aztan ha nem ugy alakul ahogy te azt elkepzelted, akkor majd az allami szervek kiteszik oket. Szerintem ne fussunk ilyen folosleges koroket. Mondjuk azt, hogy nem johetnek. Mindenkinek jobb lenne ugy.
Az én szociális érzékenységemnek is megvannak a határai.
Ezert oktatjak azt a fracia imamok, hogy most inkabb huzzak meg magukat, aztan kesobb lepjenek, amikor mar jok az eselyeik. (Ezt tanitja a koran is!)
Ezert mondjak pontosan azt amit hallani akarsz. (Erre is tanit a koran.) Generaciok nohetnek fel igy egymas mellett, de aztan egy nap majd ha mas utasitast ad a vallasi vezeto, akkor... A nem muzulmanok ugy jarnak europaban mint a k-keleten a keresztenyek vagy pl a jezidik.

Mennyi emberben keltenek felelmet? Mennyit bantanak, eroszakolnak vagy olnek meg? Mennyi penzbe kerul mindez? Mennyi mecset epulhet? Mennyi csak a korant oktato iskola mukodhet? stb...
En zero toleranciat vallok a muzulman orulettel szemben. Neked pedig latnod kell, ahogy a tarsadalmi kiserleted elbukik. Nagy ara lesz.
 
M

molnibalage

Guest
Ha a no go zonakban mar nem ervenyes a torveny, az szerinted mi?
Ez a nogo zóna matrázás vicces. Itthon meg a cigók miatt van nogo zóna szerűség. Ehhez nem kell a vallás...

Vedd tudomasul a rendvedelmi szervek korlatait is
Arról nem a rendvédelmi szerv tehet, ha a felsőbb vezetés nem látja el törvényi és anyagi háttérel a feladat elvégézéshez.

Nem. Te azt mondtad johetnek, aztan ha nem ugy alakul ahogy te azt elkepzelted, akkor majd az allami szervek kiteszik oket.
Te figyu, jó lenne leállni azzal, hogy hazudozol, mert én nem ezt mondtam. A "gondolatolvasással" is jó lenne leállni, mert az sem megy.