Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
A muzulmán invázió világott rá, hogy a vallás a legfontosabb társadalomszervező tényező. Az államot bizonyos mértékben alá kell rendelni egy harcos keresztény egyháznak, ha fenn akarunk maradni!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
Számorma megdöbbentő az, hogy mennyi embernél van a migth és civil axis magasan. Nem bántásból, de itt mindenki zsebdiktátor rajnogó? Mert nekem ez jön le ebből...
Vagy a vallásos kérdésekre ment ilyen magas válasz? Én az összes tradíció és vallási alapú kérdésre azt mondtam, hogy "totally disagrre" Jó lenne végre a vallást és államot teljesen szétválasztani és az egyházakat is annak kezelni, amik.

Ne általánosíts, Balázs:

Ooorky - ugyan enyhén statist (60,8%), de abszolút galamb (63,5% peace),
blogen - jó, őt hagyjuk :)
zeal - zeal az abszolút centrista, mindenben középút
én - 65,2% statist, de én is inkább peace (54,5%)
tarzaan - hawkish és authoritarian, jó, ő lehet.

Na szóval ez összesen 2 ember, aki beleeshet a "zsebdiktátor rajongó" kategóriába (blogen, tarzaan), zeal mindenben abszolút középút, és 2 enyhén állampárti, de egyébként inkább békéhez húzó ember (Ooorky, én).

Szóval, majdnem kiegyenlített a mezőny, de te máris le-"zsebdiktátor rajongózol" mindenkit. Itt is látszik, hogy hiába vannak számok, százalékok, milyen erősen általánosítasz a saját előítéleted irányába.
 
M

molnibalage

Guest
A muzulmán invázió világott rá, hogy a vallás a legfontosabb társadalomszervező tényező. Az államot bizonyos mértékben alá kell rendelni egy harcos keresztény egyháznak, ha fenn akarunk maradni!
Juj...
Szerinted vallás ellen csak vallással lehet küzdeni. Az fel sem merül benned, hogy kivonjuk az egészet a képletből...?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Nem, mert semmivel sem lehet pótolni. Maga a muzulmán benyomulás is olyan területre történik Európában, ahol kivonták a képletből a vallást. Pontosan azért történhet meg, amikor még utoljára képletben volt, a XIX. században, akkor a muzulmánokhoz hasonló keleti nép, a zsidók bevándorlását kemény asszimilációs szándék övezte, ami igen jeletnős kikeresztelkedett és ebből adódóan az integráció útjára lépett zsidó tömegeket eredményezett.

A vallás a civilizált létezés alapja, a vallás nélkül nincs társadalmi kohézió, nincs államiság, nincs semmi. A vallástalanság a legsötétebb barbárság előszobája, mert olyan erőknek enged teret, amiket egy vallásos társadalomban elfojtanak, irtanak, be se engednek!

Az ateizmus és a szekularizáció olyan bűncselekmények, amiket a Btk-ban kell szabályozni.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
9

Molni, alapítsunk kommunát :rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem, mert semmivel sem lehet pótolni. Maga a muzulmán benyomulás is olyan területre történik Európában, ahol kivonták a képletből a vallást. Pontosan azért történhet meg, amikor még utoljára képletben volt, a XIX. században, akkor a muzulmánokhoz hasonló keleti nép, a zsidók bevándorlását kemény asszimilációs szándék övezte, ami igen jeletnős kikeresztelkedett és ebből adódóan az integráció útjára lépett zsidó tömegeket eredményezett.

A vallás a civilizált létezés alapja, a vallás nélkül nincs társadalmi kohézió, nincs államiság, nincs semmi. A vallástalanság a legsötétebb barbárság előszobája, mert olyan erőknek enged teret, amiket egy vallásos társadalomban elfojtanak, irtanak, be se engednek!
Nem a vallas meggyengulese miatt ozonlottek el muszlim migransok a nyugatot, hanem a liberalis es nemzetellenes multikulti miatt. Magyarorszagon sincs jelen a vallas, megse engedtuk be oket. Olaszban sokkal tobb hivo van, megis elozonlottek az orszagot.
Ha a keresztenyeket akarsz a muzulmanok ellen kuldeni, akkor mar felig el is vesztetted a haborut. A keresztenyek vilagnezetet, elveit brilliansan hasznaljak ki a muszlimok.
Az ateizmus és a szekularizáció olyan bűncselekmények, amiket a Btk-ban kell szabályozni.
Ezt teszik a muzulman orszagokban. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 198
113
https://8values.github.io/results.html?e=60.9&d=66.7&g=57.7&s=72.2

Nem tudom hogy linkeljem a képet de ezek szerint lehet szólni a gyurinak hogy szervezzen be.

Amúgy szerintem ezek a kérdőívek csak a szélsőséges véleményű embereknél mutatnak értékelhető eredményt, a múltkorinál jobbos voltam, autokrata szemléletű most meg szoc-libbant. Valahogy nem stimmel ez.

Miután kitöltötted, az alján ott lesz a kép. azt mentsd le, és töltsd fel valahová.
 
  • Tetszik
Reactions: omae

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 198
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 198
113
Nem a vallas meggyengulese miatt ozonlottek el muszlim migransok a nyugatot, hanem a liberalis es nemzetellenes multikulti miatt. Magyarorszagon sincs jelen a vallas, megse engedtuk be oket. Olaszban sokkal tobb hivo van, megis elozonlottek az orszagot.
Ha a keresztenyeket akarsz a muzulmanok ellen kuldeni, akkor mar felig el is vesztetted a haborut. A keresztenyek vilagnezetet, elveit brilliansan hasznaljak ki a muszlimok.

Ezt teszik a muzulman orszagokban. :oops:

Ha a hagyományos vallás/tradíció erős lett volna, akkor nem lett volna liberalizmus és multikulti sem.

Magyarországon tovább volt jelen a vallás, mert itt az ellenreformáció és a Habsburgok által véghez vitt felszabadítés sikeresen szélre szorította a protestánsokat - bár sajnos nem eléggé.

Az olaszokat most özönlik el a migók, de ők még elvileg megúszhatják, mert ott még nem állampolgárok.

Keresztény alatt nem impotens hülyéket kell érteni. Egy Prohászka Ottokár leköpné Ferencet vagy a mai egyházvezetést.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 198
113
Igen érdekes, az equality magas, de 70% az erő és ennyire autokrácia felé húzol úgy, hogy a tradíció van a haladással szemben...?

Számorma megdöbbentő az, hogy mennyi embernél van a migth és civil axis magasan. Nem bántásból, de itt mindenki zsebdiktátor rajnogó? Mert nekem ez jön le ebből...
Vagy a vallásos kérdésekre ment ilyen magas válasz? Én az összes tradíció és vallási alapú kérdésre azt mondtam, hogy "totally disagrre" Jó lenne végre a vallást és államot teljesen szétválasztani és az egyházakat is annak kezelni, amik.

Abszolút. Szerintem a legjobb hatalomgyakorlási forma a felvilágosult abszolutizmus (természetesen királyság) erőteljes egyházi ideológiai befolyással.
 
M

molnibalage

Guest
Nem, mert semmivel sem lehet pótolni.
Ez szerintem félelmetesen szűklátókörű gondolat. A mondern államok pont azértl léteznek, mert az egyházat és a vallást kidobták, mint hatalmi tényezőt. Erre te vissza akarnád hozni...?

Maga a muzulmán benyomulás is olyan területre történik Európában, ahol kivonták a képletből a vallást.
Tehát a felvetésben ott a válasz. Lehet muzulmán, négy fal között azt csinálsz, amit akarsz és törvény enged, de minden állammal és jogrenddel szemben az vallásnak kuss a neve.

A vallás a civilizált létezés alapja, a vallás nélkül nincs társadalmi kohézió, nincs államiság, nincs semmi.
Ezt te látod így... Én nagyon nem...

A vallástalanság a legsötétebb barbárság előszobája, mert olyan erőknek enged teret, amiket egy vallásos társadalomban elfojtanak, irtanak, be se engednek!
Nevetséges kijelentés mikor a ma is a vallás nevédben irtják egymás sokan és hány vallásháború is volt?

Az ateizmus és a szekularizáció olyan bűncselekmények, amiket a Btk-ban kell szabályozni.
Neked elmentek otthonról...
 
M

molnibalage

Guest
Abszolút. Szerintem a legjobb hatalomgyakorlási forma a felvilágosult abszolutizmus (természetesen királyság) erőteljes egyházi ideológiai befolyással.
Csak pislogok és keresem a kandi kamerát. A történelem bizonyította, hogy ez nagyon nem így van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Nem a vallas meggyengulese miatt ozonlottek el muszlim migransok a nyugatot, hanem a liberalis es nemzetellenes multikulti miatt. Magyarorszagon sincs jelen a vallas, megse engedtuk be oket. Olaszban sokkal tobb hivo van, megis elozonlottek az orszagot.
Ha a keresztenyeket akarsz a muzulmanok ellen kuldeni, akkor mar felig el is vesztetted a haborut. A keresztenyek vilagnezetet, elveit brilliansan hasznaljak ki a muszlimok.

Az igazi keresztény:
421px-John_Hunyadi_%28Chronica_Hungarorum%29.jpg


Ezt teszik a muzulman orszagokban. :oops:

Nem is nagyon van diskurzus a hanyatlásukról.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Mi az elrettentő példa ezekben az országokban? Esetleg soroljam azon fejett jóléti államokat, ahol nem bigott vallásosság van és életszínvonal magas?

Semmi közük a magas életszínvonalhoz, azt még a keresztény kapitalistáik, militaristáik, kolonistáik hozták tető alá.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
M

molnibalage

Guest
Ahhoz ki kéne irtanod a népet/emberiséget. Amúgy több progresszív balos hatalomátvételnél ebbe bele is fogtak.

http://www.origo.hu/tudomany/201704...adas-tort-ki-a-kegyetlen-diktatura-ellen.html

+ bolsevikok, maoék, vörös khmerek, stb.
Nem azt mondtam, hogy ki kell irtani. Csak semmilyen szinten nem lehet hivatkozási alap a vallás és az egyház. Pont annyiare kell tényezőnek lenni, minthogy én pl. szeretem a röplabdát. Vallás nélkül is létezik erkölcs és rend.