Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Bocsánat, ha félreérthető voltam. Felőlem aztán lehet tiltakozni, csak elmondtam a véleményem, hogy szerintem a színház fenntartása nem az állam feladata, hanem azoké, akik színházba járnak.
De mint írtam, ugyanígy gondolkodom a focisták béréről is.
Azért más a teremőr, a nagybőgős és a focista. A jó futball üzlet, méghozzá elég jó üzlet. A szar futball rossz üzlet -- sajnálom, a szar joghurt is rossz üzlet, tessék jót csinálni. Ez sztem ilyen nyersen egyszerű.

A kultúra jóval kevésbé üzlet, bármennyire is szeretné a "progresszív" gondolkodásmód ezt a szolgáltatóipari szemléletet ráhúzni. A kultúránk sztem közkincs, az ápolása közös érdek (nem is túl elvont), és akik ápolják, azok közszolgák. Nem fog menni a "tartsa el, akit érdekel" szemlélet, mert sosem működött -- legalább is nem direktben. De egy "kultúracentrikus" ország békésebb, kreatívabb, termelékenyebb és élhetőbb, azaz az indirekt haszon messze meghaladja a kultúrába fektetett forrásokat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Én speciel különbséget tennék a foci és szimfónikus zenekarok és a színházak között, de ez alapállás kérdése és lehet rajta vitatkozni.... (Én pl. vitatkozom ezzel is, és ebben lehet hogy egyetértünk:"A hitelintézet a különadó kötelezettségét választása szerint csökkentheti a különadó törvény szerinti módon, vagyis, ha a kedvezményezett célnak minősülő látvány-csapatsportra nyújt támogatást, akkor a támogatás összegével csökkenthető a különadó, ha a támogatás alapján jogosult lenne a társasági adó szerinti adókedvezményre.... Az adócsökkentés összege nem haladhatja meg a fizetendő különadó 50 százalékát " A járvány különadó teljesítésről... ja, és persze a különadó benne lesz a bankszámla költségeimben, a bank nem fog lemondani erről a pénzről.)

Gondolom tudod ki lobbizta ezt ki... OTP liga...:rolleyes:
Ok, persze mindenkinek kell valami hobbija legyen, de azt nem értem mi a francot vannak úgy oda a magyar fociért? Én jobban örülnék neki és még több haszna is lenne, ha ők is a Marsra vágynának és fektessenek inkább a PULI-ba és csináljanak komondort belőle. :)
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azért más a teremőr, a nagybőgős és a focista. A jó futball üzlet, méghozzá elég jó üzlet. A szar futball rossz üzlet -- sajnálom, a szar joghurt is rossz üzlet, tessék jót csinálni. Ez sztem ilyen nyersen egyszerű.

A kultúra jóval kevésbé üzlet, bármennyire is szeretné a "progresszív" gondolkodásmód ezt a szolgáltatóipari szemléletet ráhúzni. A kultúránk sztem közkincs, az ápolása közös érdek (nem is túl elvont), és akik ápolják, azok közszolgák. Nem fog menni a "tartsa el, akit érdekel" szemlélet, mert sosem működött -- legalább is nem direktben. De egy "kultúracentrikus" ország békésebb, kreatívabb, termelékenyebb és élhetőbb, azaz az indirekt haszon messze meghaladja a kultúrába fektetett forrásokat.

Hajlok rá, hogy igazad van, csak az a baj, hogy akkor a focisták hasznosságát is meg lehet magyarázni ezzel az indokkal.
Sok ezer gyereknek példaképek, mozgásra ösztönöznek, híressé teszik az országot, rengeteg külföldit vonzanak a meccseik, stb. Persze ezek közül egyik sem érvényes már vagy 30 éve a magyar focistákra, de gondolom ezt próbálják megvalósítani a beléjük ölt pénzen.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Hajlok rá, hogy igazad van, csak az a baj, hogy akkor a focisták hasznosságát is meg lehet magyarázni ezzel az indokkal.
Sok ezer gyereknek példaképek, mozgásra ösztönöznek, híressé teszik az országot, rengeteg külföldit vonzanak a meccseik, stb. Persze ezek közül egyik sem érvényes már vagy 30 éve a magyar focistákra, de gondolom ezt próbálják megvalósítani a beléjük ölt pénzen.
Az a baj, hogy csak egy pénzkiviteli hely lett az egész (mint az MTV/MTVA), teljesítmény nélkül. És amíg nincs teljesítménykényszer, nem lesznek példaképek, és ne is legyenek. Ne azt tanulják meg a gyerekek, hogy kis energiabefektetéssel lazán jól lehet keresni...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Hajlok rá, hogy igazad van, csak az a baj, hogy akkor a focisták hasznosságát is meg lehet magyarázni ezzel az indokkal.
Sok ezer gyereknek példaképek, mozgásra ösztönöznek, híressé teszik az országot, rengeteg külföldit vonzanak a meccseik, stb. Persze ezek közül egyik sem érvényes már vagy 30 éve a magyar focistákra, de gondolom ezt próbálják megvalósítani a beléjük ölt pénzen.
Igen, ez volt a terv, de sajnos ez nem csak pénzkérdés. Én nem tartom ördögtől valónak, hogy állami hátszéllel futtassunk fel valamilyen nyereséget ígérő szektort, de a tapasztalatok mindenhol azt mutatják, hogy ezekre a lehetőségekre kontaszelektált idióták települnek rá nagy számban. Működhet, csak nagyon keményen monitorozni kell az eredményeket, és a forrásokat oda koncentrálni, ahol hasznosulnak. A túlzott kényelem pedig még a tehetségeket is korrumpálja, műfajtól függetlenül.

Ezzel együtt az élsport sztem a szórakoztatóipar egyik ágazata, és így is kell kezelni. Ez a gladiátor-viadalok korszerű megfelelője, hősökkel és jól adagolt drámákkal. A magam részéről leszarom. :)
 
M

molnibalage

Guest
Igen, ez volt a terv, de sajnos ez nem csak pénzkérdés. Én nem tartom ördögtől valónak, hogy állami hátszéllel futtassunk fel valamilyen nyereséget ígérő szektort, de a tapasztalatok mindenhol azt mutatják, hogy ezekre a lehetőségekre kontaszelektált idióták települnek rá nagy számban. Működhet, csak nagyon keményen monitorozni kell az eredményeket, és a forrásokat oda koncentrálni, ahol hasznosulnak. A túlzott kényelem pedig még a tehetségeket is korrumpálja, műfajtól függetlenül.

Ezzel együtt az élsport sztem a szórakoztatóipar egyik ágazata, és így is kell kezelni. Ez a gladiátor-viadalok korszerű megfelelője, hősökkel és jól adagolt drámákkal. A magam részéről leszarom. :)
10 év erőlködés vagy, ha jobban tetszik 30 után 0 eredmény. Szerintem nem kéne ezt erőltetni....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az a baj, hogy csak egy pénzkiviteli hely lett az egész (mint az MTV/MTVA), teljesítmény nélkül. És amíg nincs teljesítménykényszer, nem lesznek példaképek, és ne is legyenek. Ne azt tanulják meg a gyerekek, hogy kis energiabefektetéssel lazán jól lehet keresni...
Amelyik gyerek van már legalább 15 éves és kicsit is érdekli az ország helyzete, az már megtanulta hogy legjobban fizetett munkahely a legrövidebb munkaidővel a magyar focistáknak az a magyar focipálya. Már persze ha van elég vastag bőr a pofájukon ezért a "teljesítményért" ennyit zsebre tenni ...
Miközben más sportágakban a bajnokaink (nem csak magyar, hanem nemzetközi versenyeken BAJNOKOK!:):)) tartok tőle, közel se keresnek annyival többet amennyivel magasabban teljesítenek. :mad::(
 
M

molnibalage

Guest
Amelyik gyerek van már legalább 15 éves és kicsit is érdekli az ország helyzete, az már megtanulta hogy legjobban fizetett munkahely a legrövidebb munkaidővel a magyar focistáknak az a magyar focipálya. Már persze ha van elég vastag bőr a pofájukon ezért a "teljesítményért" ennyit zsebre tenni ...
Miközben más sportágakban a bajnokaink (nem csak magyar, hanem nemzetközi versenyeken BAJNOKOK!:):)) tartok tőle, közel se keresnek annyival többet amennyivel magasabban teljesítenek. :mad::(
Konkrétan sokszor főállás mellett tolják. Igaly Diána is úgy volt tudtommal olimpiai bajnok sportlövő.
A budaörsi lőtér is szponzorok segítségével és önerőből lett felújítva. Nem állami pénzből, mint stadion.
 
G

Galthran

Guest
https://www.standard.co.uk/news/uk/war-veteran-tom-moore-matt-hancock-9-million-nhs-a4415496.html

Nso facebookjáról vettem:

Ő itt Tom Moore, egy 99 éves angol veterán, aki 100. születésnapja előtt 100 kört szeretett volna sétálni a kertjében, a célja pedig az volt, hogy ezzel 1000 fontot (400 ezer forint) gyűjtsön az egészségügyi dolgozóknak.

A 100 kör meg is lett azóta, viszont egy picit elszámolta magát az idős úriember. Végül ugyanis annyian álltak mögé, hogy nem ezer fontot, hanem – nem elírás – 15 millió fontot (6 milliárd forint) gyűjtött a különleges akciójával!

93856672_10158395868646941_6782289441022017536_o.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 030
54 094
113
https://www.standard.co.uk/news/uk/war-veteran-tom-moore-matt-hancock-9-million-nhs-a4415496.html

Nso facebookjáról vettem:

Ő itt Tom Moore, egy 99 éves angol veterán, aki 100. születésnapja előtt 100 kört szeretett volna sétálni a kertjében, a célja pedig az volt, hogy ezzel 1000 fontot (400 ezer forint) gyűjtsön az egészségügyi dolgozóknak.

A 100 kör meg is lett azóta, viszont egy picit elszámolta magát az idős úriember. Végül ugyanis annyian álltak mögé, hogy nem ezer fontot, hanem – nem elírás – 15 millió fontot (6 milliárd forint) gyűjtött a különleges akciójával!

93856672_10158395868646941_6782289441022017536_o.jpg




Részemrol respect a papinak. :)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 420
113
Konkrétan sokszor főállás mellett tolják. Igaly Diána is úgy volt tudtommal olimpiai bajnok sportlövő.
A budaörsi lőtér is szponzorok segítségével és önerőből lett felújítva. Nem állami pénzből, mint stadion.

Mert többnyire magánvállalkozásként mennek. Meg a szolgáltatási viszonyok is, többnyire... nem túl magas szintűek. Ahol csak egy elfogadható színvonal van, ott az árak is az egekben.

A rendszerváltásig jó világ volt, mert többnyire a nagy állami vállalatok tartották fenn a lőtereket. Színvonalas is volt a kor szintjén. Aztán átment magánba, ugyanaz ment, mint mindenhol máshol, "tiéd a gyár, magadnak lopod". Be is zárt egy csomó, ami meg van, az tengődik. Viszont lőtérprogram is van, és kellene is már nagyon az országba.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 896
65 764
113
Huuu gyerekek de jo napom van... Egesz delelottom rament hogy felszabkodjak 10 nm linoleumot mert 78-ban a mesterek telibe ragasztottak palmatexel. Hazamegyek, kajalok, leulok a nappaliban a tv ele, bekapcs, valami krixkrax jelenik meg.
Na vazze ezzel mi tortent, ehhez bizony valaki valamit hozzavagott!
Egy ora vallatas utan kiderult hogy nagyobbik lanyom volt a tettes mert tegnap az exatlonban kikapott akinek szurkolt...
127 cm philips meg megadta magat...
Valamiert egy Bikini szam motoszkal a fejemben... Ha veszek egy masikat vajon jol teszem? Nem egyszeru ez a pszichologia...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Valamiert egy Bikini szam motoszkal a fejemben... Ha veszek egy masikat vajon jol teszem? Nem egyszeru ez a pszichologia...
Másik gyereket akarsz venni? :)


Ha nem bírja már a gyerek a bezártságot, akkor egy kis házimunkával le lehet kötni az energiáit. A kerti munkáktól a festésig most minden meg lehet velük csináltatni. Nem számít illegális gyerekmunkának, ha a sajátjaidat dolgozatod. ;)
 
M

molnibalage

Guest
ok, igazad van, felesleges, ez is kész van. én meguntalak mára.
Mert?

A gépészetét nézve eléggé ki van maxolva már egy mai autó úgy 5-8 éve. Ami benne új a szoftveres dolgok és a kamerák vagy más érzékelő által. Egy 1970-es autó egy vicc a maihoz képest gépészetben, kényelemben és teljesítményben. Csak relatív keresetből ma ennyi fér bele már egy kocsiba. A fizetésekhez képest mérve X hóapos keresetből sokkal durvább műszaki tartalom jön ki.*** Egy mai autó értelmezhetően kevesebbet fogyaszt úgy, hogy fényévekkel biztonságosabb és kényelmesebb, mint 40 éve. Mondjuk nehezebbek is lettek laza 300-350 kg-mal.

És bizony ott bizony a falnak ütközés van. Csak mindenféle kamu teszttel voltak képesek "teljesíteni" az elvárt fejlődés, nem valódi körülménye között. Ez volt az innováció egy része. Hogy hazudtak egy kurva nagyot és elkenték...

Nem lettek sem kényelmesebbek, sem gazdaságosabbak ár/érték arányban érezhetően A tempomat és sok minden egyébnek semmi köze nincs az autó gépészetéhez. Az autó kapott egy "FADEC"-et, ahogy a hajtóművek. Mert most már annyira olcsó lett. Ha nem kell ez a sok fancy izé, akkor automata váltós "olyan semmilyen" autó kondival kijön kevesebb, mint 5 misiből. És pont erről szólt a már sokszor linkelt Hanula Barna videó. Eszméletlen sokat kell költeni egy autó fejlesztésére minimális eredményekért úgy, hogy a tömegeknek kurvára megfelel már a mostani és a kitűzött célt a fejlesztés valójában nem is szolgálja. Azon baromkodnak, hogy a 135 gCO2-őt vigyék le 100 tájára, hogy ez autóként akár 2000 euróba is kerülhet. Ergo CO2 lábnyommal számolva soha nem térül meg.

Na, a telefon is ez. Lehet baromkodni azzal, hogy akkor 200-400 ezerét veszel 3 kamerás telót, ahol a szoftver kreál szoftveresen egy képet, de miben tud többet egy 40k-es telóhoz képest az átlagos gyakori használatában? Semmiben.

Nagyobb a tárhelye (azzal mit kezd, akinek nincs rá igénye, ahogy az autók egyes funkcióira az, akinek nem kell) és több erőforrás van benne, hogy akár 4k-s videót is megjelenít. Amit úgysem tudsz értékelni a kis kijelzőjén. Ez a mai "innováció". Erő, ész nélkül. A gyök2 emberre telik rá. De ez az agyatlan luxus. Értelme semmi. Kivéve, ha az okostelód lenne otthon egyben a PC-d is, ami meg nem igaz.

A sokszázezres telefonnal is mit csinál a gyök2? Éjszakai szelfit, mert már az is megy. Pontosabban sok sok képből a telefon kiszámol valamit. Ami teló méretben szép. Aztán monitoron vagy kinyomtatva fotópapírra kibukik, hogy olyan, mint egy rommá PS-elt HDR-erezett kép. Természetellenes.

Ez az innováció? Az, hogy van ipari alkalmazása is esetleg a szoftveres fényképezésnek, az egy dolog. De még félprofi hobbifotós meg jót röhög ezen szerintem.

***Repcsiknél is mondtam már ezt. Mindenki hüledezik, hogy de hát milyen drága az F-35A. Túrót. Anno értékben számolva egy F-14A drágább volt és töredékét tudja az F-35A-nak.

Egyébjént gaming terén is ez a helyzet. Most az RTX-et találták ki, de gyak. a user észre sem veszi sokszor, hogy megy-e. A hasamat fogtam a röhögéstől, amikor egyes teszterek a Metro hatalmas külső terén "látták" az RTX-et, amikor ott ki van kapcsolva... A 4K 60 FPS után kellett egy új hülyeség, ami vásárlásra ösztönöz. Ja igen, a gyök2-őt.

Én leszedtem kb. 1 hónapja az akkor ingyenes F1 játékot. Igen, nem volt olyan csilivili, mint a YT-s full videón, de pont annyira volt, hogy játszanék vele, ha érdekelne. Egy 5 éves vason, ami akkor is legfeljebb középkategóriás volt.

Az innováció egy része csak céltalan erő. Értelme nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto
T

Törölt tag 008

Guest
Kivéve, ha az okostelód lenne otthon egyben a PC-d is, ami meg nem igaz.
Erre 1-2 próbálkozás volt de gyorsan elhalt. Láttam átalakítót ami laptoppá alakította, de az sem votl az igazi. Nem értem miért, pedig ez lenne az igazán jó dolog. A telon rajta van mindened. hazamész bedugod a dokkolóba és PCként használod.
Pedig ebben lenne nagy jövő. Minek PC, ha a telefonban van elég erő? Az emberek nagyon nagy részének nem is kellene több. Mondjuk lehet pont ezért nem akarják. A legtöbb mobil gyártó a laptop piacon is érdekelt.
 
T

torsen

Guest
10 év erőlködés vagy, ha jobban tetszik 30 után 0 eredmény. Szerintem nem kéne ezt erőltetni....

Van amúgy jó példa, mondjuk amit a britek csináltak a kerékpár sporttal. Olyan ösztönző rendszert és sporttámogatást csináltak, hogy pl. 2018-ban mind a 3 nagy 3 hetes versenyt (Tour, Giro, Vuelta) brit csávó nyerte. És akkor a pályakerékpárról még nem is beszéltünk...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 286
113
Erre 1-2 próbálkozás volt de gyorsan elhalt. Láttam átalakítót ami laptoppá alakította, de az sem votl az igazi. Nem értem miért, pedig ez lenne az igazán jó dolog. A telon rajta van mindened. hazamész bedugod a dokkolóba és PCként használod.
Pedig ebben lenne nagy jövő. Minek PC, ha a telefonban van elég erő? Az emberek nagyon nagy részének nem is kellene több. Mondjuk lehet pont ezért nem akarják. A legtöbb mobil gyártó a laptop piacon is érdekelt.
a konvergens számítástechnika a jövő. A Microsoft próbálkozott vele a Continuum-al, de lassú volt még az akkori csúcsprocesszorokon is. A mobilos alkalamzások még mindig sokkal kisebb komplexitásúak, illetve több proceszor architektúrát kell párhuzamosasn támogatni, ezért nemannyira optimalizált a kódjuk. Elég az MS Office asztali és mobil változatot összevetni.

A mobilos processzorok pedig hatalmas üzemidőt tudnak, de úgy, hogy a telefon az idő nagyjában inaktív, a legnagyobb fogyasztó a kijelző: a videó dekódolást egy nagyon kis fogyasztású céláram kör végzi. Amikor a telefon számol is, hamar lemerülnek (3D játékok pl.) Az akku és a hűtés kapacitása limitálja a lehetőségeik, az pedig a konvergens megoldásokat. Egy évtizeden belül viszont már nem így lesz. Minden adott lassan hozzá (vezetéknélküli kép, vezetéknélküli töltés, bluetooth beviteli eszközök, nagy memória kapacitás a telefonokban). Ami még jó lenne, és erre is vannak kísérletek: programok mozgatása számítógépek közt. Szervereknél ez megoldott (VmWare szerverek pl. tudnak ilyet, hogy a virtuális szervert költözteti a fizikai gépek közt, a külső szemlélők csak átmeneti válaszidő növekedést észlelnek). Szabadalmat láttam már ilyenről: a telefont dokkolóba rakva a dokkoló erősebb, jobb hűtésű gépére költözhetnek az alkalmazások, és azon futhat a dokkolás alatt, de közben folyamatosan vissza szinkronizálásra kerül az adat, hogy a leválasztás gyors legyen. Technikailag megoldható ma is, de nem a felhasználók által elvárt minőségben.

Teljesen új OS-t is készít a Google (Fuchsia), ott pl. lehet, hogy az alkalmazásmodell eleve támogatni fog ilyesmin, nem utólag lesz rá toldozva. Nem mélyedtem el benne még.