Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Te meg biciklin voltál? :) :)
Igen. A bringaút arra visz...
https://www.google.hu/maps/@47.4412174,19.0335221,79m/data=!3m1!1e3

Viszont én nem ontom magamból a mocskos bűzt és nem vagyok kurva hangos. Ezek meg méh bőgették is motort. Ott basztam volna tarkón láncommal az összes kis buzit. Mégis mi a faszt képzelnek magukról? Eleve tiltva az, amit művelnek. Mert nem rekreációs sportolás a kerékpározás. Főleg nem gyalogos/bringás aluljáróban.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 182
113
Manapság már a névnek nincsen semmi jelentősége, mert nem fedi szinte soha a valós tartalmat. Egyik oldalon sem. Elèg ha csak pàrtok nevét, a sok NGO, intèzet, thinktank, központ stb-t megnézed. :(
A fogalmakat pedig sajnos teljesen felhigitotta a pc, meg az identitàspolitika. Pl. Előtted àll egy szakàlas ember és ragadzkodik hozzá, hogy szólitsd Magdinak, mert ő egy nőnek èrzi magát. Milyen fogalmat akarsz itt tisztázni? :)
Pont ez a probléma.Nincs mérce,szabadon lehet hazudozni.
Szakállas Magdira is van fogalom,ami tökéletesen leirja,hogy micsoda.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 755
3 979
113
8 órás bejelentésre.
Sajnos rengetegen vannak 4 meg 6 órára bejelentve. A többi meg jó esetben csúszik a zsebbe, rossz esetben valóban csak ennyi és még örülhetnek is neki, hogy legalább ez van.
Tiszazugban van rokonom, Szentes vagy Szolnok jöhet szóba, esetleg Kecskemét, de az már a mostani napi 70 kilométerrel szemben 100+ lenne neki. Most Szentesen keres 170 000 forintot, egy hónapban csak a gázolaj 50 k. Ott ül a házában ami ló*aszt sem ér, gyakorlatilag nincs esélye menekülni. Elmondása szerint Martfű, Mezőtúr, Gyomaendrőd, Szarvas, Kunszentmárton mind haldokló kisvárosok, ahol nincs nagyszámú embert felszívó munkahely. Azt mondta, ha a faluban találna valamit 110-120 k körül akkor gondolkodás nélkül váltana, hiszen pénzt nem bukna, cserébe minden nap megspórolna 1,5-2 órányi vezetést.
Ő például nem sokra megy vele, hogy Győrben vagy Pesten 250 000 forintért már régen nem lehet targoncára embert találni.


nepesseg_valtozas.jpg
Van benne igazságod. Ám a szürke meg fekete gazdaság ne legyen már meghatározó.
 
M

molnibalage

Guest
Igen. A bringaút arra visz...
https://www.google.hu/maps/@47.4412174,19.0335221,79m/data=!3m1!1e3

Viszont én nem ontom magamból a mocskos bűzt és nem vagyok kurva hangos. Ezek meg méh bőgették is motort. Ott basztam volna tarkón láncommal az összes kis buzit. Mégis mi a faszt képzelnek magukról? Eleve tiltva az, amit művelnek. Mert nem rekreációs sportolás a kerékpározás. Főleg nem gyalogos/bringás aluljáróban.
Mármint a bringa az, a motorozás nem az.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
8 órás bejelentésre.
Sajnos rengetegen vannak 4 meg 6 órára bejelentve. A többi meg jó esetben csúszik a zsebbe, rossz esetben valóban csak ennyi és még örülhetnek is neki, hogy legalább ez van.
Tiszazugban van rokonom, Szentes vagy Szolnok jöhet szóba, esetleg Kecskemét, de az már a mostani napi 70 kilométerrel szemben 100+ lenne neki. Most Szentesen keres 170 000 forintot, egy hónapban csak a gázolaj 50 k. Ott ül a házában ami ló*aszt sem ér, gyakorlatilag nincs esélye menekülni. Elmondása szerint Martfű, Mezőtúr, Gyomaendrőd, Szarvas, Kunszentmárton mind haldokló kisvárosok, ahol nincs nagyszámú embert felszívó munkahely. Azt mondta, ha a faluban találna valamit 110-120 k körül akkor gondolkodás nélkül váltana, hiszen pénzt nem bukna, cserébe minden nap megspórolna 1,5-2 órányi vezetést.
Ő például nem sokra megy vele, hogy Győrben vagy Pesten 250 000 forintért már régen nem lehet targoncára embert találni.


nepesseg_valtozas.jpg



A vidéki konzervgyárak (nem) kicsit hiányoznak!

A "melléktermékeik" és hulladékaik állati takarmányok voltak(azok is munkahelyeket teremtettek/tartottak meg), most mindkét dolog másokat segít. :(
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Mivel most sok embernek otthon kell(ene) lenni "bünöznék" a kormány helyében
- aki heti 3-5 napon 2x 30 percet távoktatással tölt el 5%-al (vagy kb 1.00 HUF-al több) fizetési helyettesítő (vagy mi is a hivatalos neve?) kap
- aki heti 4-5 napon 3-4x30 percet tolt távoktatással az 10%-al (vagy napi 1.500HUF-al) több fizetés helyettesítő (...) kap.

A mostani kényszerű "holt időt" egy jól kitalált programmal hasznossá lehetne tenni.

Az konkrét összegeket/időket kb. reális PÉLDÁNAK írtam, nem "korlátozó" javaslatnak, nehogy valaki(k) azon akadjanak ki, hogy "ezmilyenkevíssMore/b+/stb..."

Magát az ötletet jónak tartom, az összeget csak kb. tippeltem, DEeeee az ördög -ahogy tudjuk-, a részletekben bújik meg: állami hivatalnokok bámulatosan eltudnak cseszni nagyon jó ötleteket is,(ha hagyják nekik)....

???
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 766
113

Biztos jószándékkal készült a kép.
Nekem ennek ellenère sem jön pozitivan át, màrcsak azert sem, mert németnek néztem a baloldali honvédet. De ez lehet, hogy csak az én műveletlenségem. Azt sem tartom én személyesen pozitivnak, hogy a II VH -s honvéd húzza a mai honvédet felfelé. Mintha nem lenne magától képes felmâszni a dombon.
Szerintem egy 1848-as honvéddel a kép jobb lenne. Azon senki nem találhatna kifogasolni valót, mert 1848 a túlnyomó többség rèszére ( nem merek mindenkit irni...) pozitivan van elkönyvelve. A II VH meg a szerepünk benne, nem egyértelműen.
Persze tévedhetek.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Biztos jószándékkal készült a kép.
Nekem ennek ellenère sem jön pozitivan át, màrcsak azert sem, mert németnek néztem a baloldali honvédet. De ez lehet, hogy csak az én műveletlenségem. Azt sem tartom én személyesen pozitivnak, hogy a II VH -s honvéd húzza a mai honvédet felfelé. Mintha nem lenne magától képes felmâszni a dombon.
Szerintem egy 1848-as honvéddel a kép jobb lenne. Azon senki nem találhatna kifogasolni valót, mert 1848 a túlnyomó többség rèszére ( nem merek mindenkit irni...) pozitivan van elkönyvelve. A II VH meg a szerepünk benne, nem egyértelműen.
Persze tévedhetek.
Ez csak az én véleményem, szerintem kicsit túl sokat néztél a kép mögé. Az én szememben nem "felhúzza", csak "segít" neki. Vannak fenntartásaim a második világháborús szereplésünkkel kapcsolatban, viszont alapvetően azért fogott meg a kép, mivel tisztelem a katonákat, a hagyományokat, és személyes tapasztalatból is láttam (én nem voltam katona, csak ismerős), hogy mennyit ér a bajtársi összetartás.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Biztos jószándékkal készült a kép.
Nekem ennek ellenère sem jön pozitivan át, màrcsak azert sem, mert németnek néztem a baloldali honvédet. De ez lehet, hogy csak az én műveletlenségem. Azt sem tartom én személyesen pozitivnak, hogy a II VH -s honvéd húzza a mai honvédet felfelé. Mintha nem lenne magától képes felmâszni a dombon.
Szerintem egy 1848-as honvéddel a kép jobb lenne. Azon senki nem találhatna kifogasolni valót, mert 1848 a túlnyomó többség rèszére ( nem merek mindenkit irni...) pozitivan van elkönyvelve. A II VH meg a szerepünk benne, nem egyértelműen.
Persze tévedhetek.
Kicsit sokat latsz ebbe a kepbe. Csak a múlt es a jelen közötti kapcsolat, a hagyomanyok apolasa lehetett a cél. Engem nem zavar az esetleges német kapcsolat, bar tény nem volt túl szerencses.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
"Nem működik a kormány mentőcsomagja, hatalmas leépítési hullám kezdődött Magyarországon"

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...pitesi-hullam-kezdodott-magyarorszagon-426894

Valahogy úgy harangozta be Orbán a mentőcsomagját, hogy Magyarország történelmének legnagyobb mentőcsomagja, de csak pár napot élt :) Későn hozták, nagyon kis mértékű és elcseszett módon. Pedig még külföldi minta is volt előttük, hogy mit kéne csinálni. De úgy látszik a multik és számos hazai vállalkozás rájuk rúgta az ajtót, így most változtatni kénytelenek. Most a hét elején nagyon gyorsan be kell jelenteniük valami jelentős változást. Palkovics utalt is már rá, hogy lesz. Ha korábban és megfelelő módon lépnek, számos munkahely megmenthető lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
"Nem működik a kormány mentőcsomagja, hatalmas leépítési hullám kezdődött Magyarországon"

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...pitesi-hullam-kezdodott-magyarorszagon-426894

Valahogy úgy harangozta be Orbán a mentőcsomagját, hogy Magyarország történelmének legnagyobb mentőcsomagja, de csak pár napot élt :) Későn hozták, nagyon kis mértékű és elcseszett módon. Pedig még külföldi minta is volt előttük, hogy mit kéne csinálni. De úgy látszik a multik és számos hazai vállalkozás rájuk rúgta az ajtót, így most változtatni kénytelenek. Most a hét elején nagyon gyorsan be kell jelenteniük valami jelentős változást. Palkovics utalt is már rá, hogy lesz. Ha korábban és megfelelő módon lépnek, számos munkahely megmenthető lett volna.
Mi az a korabban? Meg januarban kellett volna lepni? Hogyan lett volna megmenthető?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Mi az a korabban? Meg januarban kellett volna lepni? Hogyan lett volna megmenthető?
Azt gondolom ez nem elkerülhető.

Az USA számai a legfélelmetesebbek. Amikor a sokak által még mindig NR.1 gazdaságnak tartott országban 4 hét alatt lesz 22 millió ÚJ munkanélküli, a jelenlegi helyzet miatt ami nálunk van eddig, összetehetjük a kezünket!

Szép az optimizmus, de azért az se baj ha már kezd derengeni hogy közeleg a gazdasági válság, ami nem hinném hogy hamar és könnyen tovább fog röppenni!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7