Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
....Amikor a sokak által még mindig NR.1 gazdaságnak tartott országban 4 hét alatt lesz 22 millió ÚJ munkanélküli, a jelenlegi helyzet miatt ami nálunk van eddig, összetehetjük a kezünket!...
Az +6-7% körüli munkanélküliség. nem tudom mennyi volt nekik alapból.
Ha nálunk bejön újra az 1 millió munkanélküli az 10%.
Szóval sok az a 22M de arányaiban nézve simán kiheverik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az +6-7% körüli munkanélküliség. nem tudom mennyi volt nekik alapból.
Ha nálunk bejön újra az 1 millió munkanélküli az 10%.
Szóval sok az a 22M de arányaiban nézve simán kiheverik.
Na, majd meglátjuk. Rohadt sok tud ám lenni abszolútban 22 millió új munkanélküli, aki nincs hozzászokva a nélkülözéshez, nem oroszok!

Ellenben fegyvere elég soknak van közülük!
 
M

molnibalage

Guest
Azt gondolom ez nem elkerülhető.

Az USA számai a legfélelmetesebbek. Amikor a sokak által még mindig NR.1 gazdaságnak tartott országban 4 hét alatt lesz 22 millió ÚJ munkanélküli, a jelenlegi helyzet miatt ami nálunk van eddig, összetehetjük a kezünket!

Szép az optimizmus, de azért az se baj ha már kezd derengeni hogy közeleg a gazdasági válság, ami nem hinném hogy hamar és könnyen tovább fog röppenni!
%-ban gondolkozzunk, ne abszolút számokban...

Egyébként meg a magyar gazdaságpolitika eredménye is igen érdekes. Lehet, hogy tök jól mutat a magas foglalkoztatottság, és az emelkedő bérek, csak az ezzel aránytalanul nőtt a megélhetési költség akár bérlakásban, akár a CSOK miatt elszállt lakásárak miatt, akkor a végeredmény micsoda?
Az, hogy tartaléka úgy tűnik sokaknak nincs. Van egy szép kozmetikázott számod, ahol "mindenki", dolgozik, de valójában az első komolyabb döccenőnél összedől az egész azoknál, akiknél semmi tartalékot nem eredményez ez a modell. Ez nem csak itthon, de úgy tűnik a világ elég nagy részén igaz.

A műszaki megoldásoknál nem tekintjük életképesnek azt, hogy az első komoly döccenőnél megfekszik a rendszer. Furcsa, hogy a gazdaságban meg elfogadható...? Lehet, hogy most ez fog (?) egy pofont kapni. Vagy marad a business az usual...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
%-ban gondolkozzunk, ne abszolút számokban...

Egyébként meg a magyar gazdaságpolitika eredménye is igen érdekes. Lehet, hogy tök jól mutat a magas foglalkoztatottság, és az emelkedő bérek, csak az ezzel aránytalanul nőtt a megélhetési költség akár bérlakásban, akár a CSOK miatt elszállt lakásárak miatt, akkor a végeredmény micsoda?
Az, hogy tartaléka úgy tűnik sokaknak nincs. Van egy szép kozmetikázott számod, ahol "mindenki", dolgozik, de valójában az első komolyabb döccenőnél összedől az egész azoknál, akiknél semmi tartalékot nem eredményez ez a modell. Ez nem csak itthon, de úgy tűnik a világ elég nagy részén igaz.

A műszaki megoldásoknál nem tekintjük életképesnek azt, hogy az első komoly döccenőnél megfekszik a rendszer. Furcsa, hogy a gazdaságban meg elfogadható...? Lehet, hogy most ez fog (?) egy pofont kapni. Vagy marad a business az usual...
Jó kérdések ezek. Szerintem senki sem tudja rá a választ igazán hogy mi és hogy lesz, meg mikor konzekvenciát kell majd vonni a végén, akkor mi fog változni, HA egyáltalán változik lényegében bármi is...


Az egész világgazdaság egy nagy lufi. Az átlag embernek sehol nincs komoly tartaléka. Évtizedek óta arról szól a világgazdaság hogy "fogyasztói társadalom" van, fogyassz, egyél, vegyél-vigyél! Mindezt természetesen akkor csináltad/csinálod jól ha jócskán túl a valós képességeiden csinálod, HITELBŐL.

Aztán meg orbitális körbetartozások vannak nemzeti gazdaságokon belül is, meg nemzetközi szinten is!

Ide vezet ez a fogyasztói társadalom! Nem mellékesen még az embereket mint lényeket is generációról generációra elnyomorítja nagy többségben, mert trendinek kell lenni, életérzést, státusz szimbólumot is(főleg azt!) veszel ma már ha a autót, telefont, csak egy szaros pólót veszel!

Förtelem...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Ilyen alapon semmiféle haditechnikai eszköz se fontos és időszerű, mert alig van köztük, aminek valaha is kihasználták a max lehetséges kapacitását. Sok fegyver egyszerűen már a létezésével is hat, valóságos kihasználás nélkül.
Konkrétan ez kényszerítette az USA-t COIN konfliktusba, mert a harcmezőn nem tudnák megverni. Csak a COIN lényegét meg mintha a britek 60-es évek tapasztalatai óta elfelejtették volna. Az ilyen jellegű harcot nem első sorban a fegyverekkel lehetne megnyerni...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 882
113
Biztos jószándékkal készült a kép.
Nekem ennek ellenère sem jön pozitivan át, màrcsak azert sem, mert németnek néztem a baloldali honvédet. De ez lehet, hogy csak az én műveletlenségem. Azt sem tartom én személyesen pozitivnak, hogy a II VH -s honvéd húzza a mai honvédet felfelé. Mintha nem lenne magától képes felmâszni a dombon.
Szerintem egy 1848-as honvéddel a kép jobb lenne. Azon senki nem találhatna kifogasolni valót, mert 1848 a túlnyomó többség rèszére ( nem merek mindenkit irni...) pozitivan van elkönyvelve. A II VH meg a szerepünk benne, nem egyértelműen.
Persze tévedhetek.

Az ilyenek miatt mondta egy kollégam,hogy nem Honvédség hanem Magyar Királyi Néphadsereg...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Mi az a korabban? Meg januarban kellett volna lepni? Hogyan lett volna megmenthető?

Nagyon pörögnek az események, mert hirtelen bevételkimaradás vannak a cégeknél és sok cégnek nincs tartaléka, így marad az elbocsátás már elég hamar. Ott van pl a KATA is, aminél akkor is fizetni kell az államnak, ha nincs bevétel. Ha egy héttel korábban hoznak meg valami támogatást már az is sokat számít. Amúgy amikortól kezdve elkezdődtek a forgalom-visszaesések és főleg amikor a korlátozások, akkor gazdasági ágak már azonnal támogatásra szorulhattak. Ráadásul az embereknek sem nagyon van tartaléka, így a munkanélküliek sem bírják sokáig. Főleg hogy a munkanélküli támogatást is erősen visszavágták narancsosék.
Amit elsőnek meghoztak támogatás az is elsősorban a NER-es cégeknek szólt (nemzetgazdasági jelentőségű cég alatt ezt értik...), a többi cég csak bonyolult módon és hülye feltételek mellett juthatott volna támogatáshoz. Ezért is változtattak azon ma. Nem túl látványos a változtatás, de majd kiderül mennyit tudtak árnyalni.
Kb mindenhol a világban azt a módszert alkalmazzák, hogy a fizetések egy jelentős részét átvállalják. Ami persze nem tarthat sokáig, de hirtelenjében ezzel lehet megakadályozni a totális munkanélküliséget. Nálunk meg ugye talán mégsem áll olyan jól a gazdaság mint ahogy azt az állampárti propaganda hirdeti, így ezt lehet nem is tudnák megcsinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
%-ban gondolkozzunk, ne abszolút számokban...

Egyébként meg a magyar gazdaságpolitika eredménye is igen érdekes. Lehet, hogy tök jól mutat a magas foglalkoztatottság, és az emelkedő bérek, csak az ezzel aránytalanul nőtt a megélhetési költség akár bérlakásban, akár a CSOK miatt elszállt lakásárak miatt, akkor a végeredmény micsoda?

Nyugati életszínvonalat akarunk vagy nem? Az nem csak nyugati bérekkel fog járni, hanem nyugati költségekkel is. Tessék hozzászokni!

Az, hogy tartaléka úgy tűnik sokaknak nincs. Van egy szép kozmetikázott számod, ahol "mindenki", dolgozik, de valójában az első komolyabb döccenőnél összedől az egész azoknál, akiknél semmi tartalékot nem eredményez ez a modell. Ez nem csak itthon, de úgy tűnik a világ elég nagy részén igaz.

A műszaki megoldásoknál nem tekintjük életképesnek azt, hogy az első komoly döccenőnél megfekszik a rendszer. Furcsa, hogy a gazdaságban meg elfogadható...? Lehet, hogy most ez fog (?) egy pofont kapni. Vagy marad a business az usual...


Almát hasonlítasz körtével.
A fejlett országokban a műszaki megoldások szabályozva vannak. Pl. nem építhet egy kókler csak úgy egy hidat, vagy felhőkarcolót. Millió engedélynek és szabványnak kell megfelelni. Egyetemi végzettségű tervezők, építészek, statikusok stb. garmadája felügyeli, hogy minden jól menjen. És még így is szoktak elcseszések lenni.

Ezzel szemben a világgazdaságot 8 milliárd ember alkotja, akik nagy részének semmiféle végzetsége nincs, közgáz végzettsége meg mégannyinak sem, viszont a meggondolatlan döntéseik hatással vannak a teljes világgazdaságra.
A felelősségteljesebb kormányok, jegybankok valamilyen szinten próbálnak a sok egysejtű helyett is gondolkodni, de korlátozott eszközeik vannak erre (ugyebár nálunk már nem lehet eladósodni devizában, sőt többnyire már inkább fix kamatozású hitelek vannak).
Nem szabhatja meg a kormány, hogy márpedig a fizetésének a 10%-át mindenki köteles berakni a bankba, vagy államkötvénybe, hogy nehezebb időkben legyen mihez nyúlni.

Egyébként normálisabb országokban épp ezért van állami nyugdíj és egészségbiztosítás, hogy amikor már nem tud dolgozni a jónép, akkor se haljanak éhen tömegével. Csahát még ez sem tetszik sokaknak, mert mi az, hogy elveszi az állam a fizetésem egy részét, mennyivel jobb lenne fiatalon elherdálni.

A közgazdászok szoktak ilyensmikre figyelmeztetni, csakhát Józsi bácsi és Mari néni a sztárok életéről olvas, nem gazdasági oldalakat.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
@blitzkrieg Számodra meglepően sokan nem tudják a fizetésük 10%-át félrerakni, vagy külön egészségbiztosítást fizetni. Nem azért, mert nem értik a szükségességét, hanem mert nem marad. És ők vannak többen. Sokkal többen. Tudom, nem látszik, de hát nem járnak olyan helyekre, ahol feltűnne, mert kajára sincs mindíg pénzük, nemhogy mást vásárolni. Kicsit merülj el a magyar falvak uzsora-ügyeiben, hogy egy másik valóságot is megismerj.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and papi

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
@blitzkrieg Számodra meglepően sokan nem tudják a fizetésük 10%-át félrerakni, vagy külön egészségbiztosítást fizetni. Nem azért, mert nem értik a szükségességét, hanem mert nem marad. És ők vannak többen. Sokkal többen. Tudom, nem látszik, de hát nem járnak olyan helyekre, ahol feltűnne, mert kajára sincs mindíg pénzük, nemhogy mást vásárolni. Kicsit merülj el a magyar falvak uzsora-ügyeiben, hogy egy másik valóságot is megismerj.

Nem mondtam, hogy kellene külön egészségbiztosítás az állami mellé.

Sajnos bizonyára vannak kivételek (pl. beteg gyereket nevelő szülők) de én a környezetemben élők viselkedésén látom, hogy nem azért nem tud félretenni, mert nincs rá elég pénze, hanem azért mert nem tudja beosztani, mert felesleges dolgokra költ. Az emberek nagy része egyszerűen úgy működik, hogy annyit költ, amennyit keres (és ez még a szerencsésebb része, mert ugye vannak akik hitelből veszik a legújabb telefonokat).

És honnan tudom, hogy igazam van? Onnan, hogy pl. nálunk a cégnél (igazából a környezetemben mindenhol) minden évben van fizetés emelés (ráadásul az utóbbi években már 10-15%-os emelések is vannak) és azok az emberek akik a tavaly nem haltak éhen X fizetésből, az idén X+10% fizetést kapnak és mégsem tudnak félretenni. Hiába kapnak többet, ugyanúgy elmegy a több is a következő fizuig. És nem, nem emelkedtek ennyire az élelmiszer vagy rezsiárak, de még az albérletárak sem.
 
M

molnibalage

Guest
Nyugati életszínvonalat akarunk vagy nem? Az nem csak nyugati bérekkel fog járni, hanem nyugati költségekkel is. Tessék hozzászokni!

Nem szabhatja meg a kormány, hogy márpedig a fizetésének a 10%-át mindenki köteles berakni a bankba, vagy államkötvénybe, hogy nehezebb időkben legyen mihez nyúlni.
Na, tök jó, hogy ezt mondtad, mert az Economics Explined csatornán, amit egy ausztrál ipse csinál, mintha pont ezt mondta volna, hogy ez ott kötelező. Vagy rosszul hallottam a videóban, mert erre rákeresve semmit nem találtam. Valaki?

Egyébként normálisabb országokban épp ezért van állami nyugdíj és egészségbiztosítás, hogy amikor már nem tud dolgozni a jónép, akkor se haljanak éhen tömegével. Csahát még ez sem tetszik sokaknak, mert mi az, hogy elveszi az állam a fizetésem egy részét, mennyivel jobb lenne fiatalon elherdálni.

A közgazdászok szoktak ilyensmikre figyelmeztetni, csakhát Józsi bácsi és Mari néni a sztárok életéről olvas, nem gazdasági oldalakat.
Ja persze...
És az unit linked nevezetű lehúzástól kezdve az n+1 kamu befektetésekre meg semmit nem csinálnak. Igen erős érzésem van, hogy a pénzügyi szektor igen nagy része az ilyen lehúzásokból él...
Próbálna egy műszaki cég úgy megélni, hogy terméke nem tudja, azt, amit ígér, de jogilag meg szépen körülbástyázná magát. A pénzügyi szektor is elég szép nagy lufinak tűnik...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Nem mondtam, hogy kellene külön egészségbiztosítás az állami mellé.

Sajnos bizonyára vannak kivételek (pl. beteg gyereket nevelő szülők) de én a környezetemben élők viselkedésén látom, hogy nem azért nem tud félretenni, mert nincs rá elég pénze, hanem azért mert nem tudja beosztani, mert felesleges dolgokra költ. Az emberek nagy része egyszerűen úgy működik, hogy annyit költ, amennyit keres (és ez még a szerencsésebb része, mert ugye vannak akik hitelből veszik a legújabb telefonokat).

És honnan tudom, hogy igazam van? Onnan, hogy pl. nálunk a cégnél (igazából a környezetemben mindenhol) minden évben van fizetés emelés (ráadásul az utóbbi években már 10-15%-os emelések is vannak) és azok az emberek akik a tavaly nem haltak éhen X fizetésből, az idén X+10% fizetést kapnak és mégsem tudnak félretenni. Hiába kapnak többet, ugyanúgy elmegy a több is a következő fizuig. És nem, nem emelkedtek ennyire az élelmiszer vagy rezsiárak, de még az albérletárak sem.
Hát, a Te környezetedben igazad van. Én egy másik világot is látok magam körül. A borsodi, abaúji kis falvakba volt szerencsém néhány Eu-s felzárkóztató program keretében többször munkalehetőséget keresőkkel találkoznom. Ott egy kicsit mások a prioritások. A tömegközlekedés hiányosságai miatt vagy nem érnek be a munkahelyre, vagy nagyon hajnalban el kell menniük, és nagyon későn érnének haza. Ha munkáltató tudszállást biztosítani, akkor egész héten nincsenek otthon. Már, ha van munka. Nincs Eu-s támogatással épült kisvasút, ami szükség szerinti menetrenddel elviszi őket dolgozni, de busz is csak minimálisan. A tájékoztatókra az asszonyok jöttek jórészt, akik gyakorlatiasan felmérték a lehetőségeket, és sokszor a férfiakat megelőzve jelentkeztek a munkákra...
 
M

molnibalage

Guest
Nem mondtam, hogy kellene külön egészségbiztosítás az állami mellé.

Sajnos bizonyára vannak kivételek (pl. beteg gyereket nevelő szülők) de én a környezetemben élők viselkedésén látom, hogy nem azért nem tud félretenni, mert nincs rá elég pénze, hanem azért mert nem tudja beosztani, mert felesleges dolgokra költ. Az emberek nagy része egyszerűen úgy működik, hogy annyit költ, amennyit keres (és ez még a szerencsésebb része, mert ugye vannak akik hitelből veszik a legújabb telefonokat).

És honnan tudom, hogy igazam van? Onnan, hogy pl. nálunk a cégnél (igazából a környezetemben mindenhol) minden évben van fizetés emelés (ráadásul az utóbbi években már 10-15%-os emelések is vannak) és azok az emberek akik a tavaly nem haltak éhen X fizetésből, az idén X+10% fizetést kapnak és mégsem tudnak félretenni. Hiába kapnak többet, ugyanúgy elmegy a több is a következő fizuig. És nem, nem emelkedtek ennyire az élelmiszer vagy rezsiárak, de még az albérletárak sem.
És a "környezeted" az merre van?

Én szerencsés vagyok, mert baráti áron veszek ki lakást (így is 100k felett van), de piaci alapon legalább 30-40%-kal többe kerülne az, ahol most lakom. 4 év alatt 50%-is nőtt a lakáskiadás. A volt munkatársam a Kondorosi útnál levő 60 nm alatti két szobás lakását garázs nélkül asszem 2 nap alatt adta ki 180k+rezsiért 1 éve. Na, ott olyan lakást 2015-ben 110-ért kínáltak...

2016 óta vezetem kiadásaimat Ft-ra pontosan.Ezt úgy értsed, hogy kb. egy csomag rágó áráig bezárólag. Azóta az egy napra eső fajlagos kaja kiadásom kb. 20%-kal lett magasabb. És nem azért, mert többet eszek...

Ebben a SZÉP kártya nincs benne. Azt idén az új cégnél valamiért még nem volt cafeteria. Más okból hétköznap is magamra főzök a barátnővel. Félelmetesen olcsó így a történet még a legolcsóbb önkiszolgáló étteremhez képest is.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Próbálna egy műszaki cég úgy megélni, hogy terméke nem tudja, azt, amit ígér, de jogilag meg szépen körülbástyázná magát. ....
INTEL says hello :D
Meg a rengeteg kínai cég, akik full szarokat árulnak, de nem tudsz ellene semmit sem csinálni, mert kínai cég nem perelhető.
Szóval mindenhol megvannak a kurv@k. csak a pénzügyi szférában sokkal több a hiéna.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Nézd meg, mennyire ment le a csirkehús ára az ÁFA-csökkentés után, és mennyi idő alatt ment fel ugyanarra az árszintre, a jóval kisebbb ÁFA ellenére. Nem kellett hozzá egy év sem.
Ahogy a tej is. A kereskedők akkorát emeltek a tejen, hogy pár gyártó a dobozra nyomtatta nagy betűkkel, hogy 5% ÁFA.

Nem baj, lett új Lambó a CBA-fivérek fészerében.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Na, tök jó, hogy ezt mondtad, mert az Economics Explined csatornán, amit egy ausztrál ipse csinál, mintha pont ezt mondta volna, hogy ez ott kötelező. Vagy rosszul hallottam a videóban, mert erre rákeresve semmit nem találtam. Valaki?

Nem hallottam még ilyesmiről. Hogy működik? Levonja az állam a fizuból és berakja bankba/államkötvénybe? És ki dönti el, hogy mikor nyulhat hozzá a tulajdonos? Honnan tudja az állam, hogy mikor szorul rá az illető?

Ja persze...
És az unit linked nevezetű lehúzástól kezdve az n+1 kamu befektetésekre meg semmit nem csinálnak. Igen erős érzésem van, hogy a pénzügyi szektor igen nagy része az ilyen lehúzásokból él...

Azt akarod mondani, hogy csak a pénzügyi szektor próbál eladni olyan szolgáltatásokat, amik nem feltétlenül szükségesek az embereknek? Nézel te tévét? Egyik reklám követi a másikat és a legtöbb nem banki szolgáltatást árul, hanem fájdalomcsillapítót, autót, gyógyszert, telefont, stb.
Akkor most kommunista üzemmódba kellene váltson az állam és ő döntse el, hogy mi is kell igazából az embereknek és mi nem?

Próbálna egy műszaki cég úgy megélni, hogy terméke nem tudja, azt, amit ígér, de jogilag meg szépen körülbástyázná magát. A pénzügyi szektor is elég szép nagy lufinak tűnik...

Lol. Pont te írtad valamelyik nap, hogy hiperszuper csilivili mosógép és "csak" épp mosni nem tud. A reklámok nagy része épp erről szól. Mindent összeígérnek, de fele sem igaz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát, a Te környezetedben igazad van. Én egy másik világot is látok magam körül. A borsodi, abaúji kis falvakba volt szerencsém néhány Eu-s felzárkóztató program keretében többször munkalehetőséget keresőkkel találkoznom. Ott egy kicsit mások a prioritások. A tömegközlekedés hiányosságai miatt vagy nem érnek be a munkahelyre, vagy nagyon hajnalban el kell menniük, és nagyon későn érnének haza. Ha munkáltató tudszállást biztosítani, akkor egész héten nincsenek otthon. Már, ha van munka. Nincs Eu-s támogatással épült kisvasút, ami szükség szerinti menetrenddel elviszi őket dolgozni, de busz is csak minimálisan. A tájékoztatókra az asszonyok jöttek jórészt, akik gyakorlatiasan felmérték a lehetőségeket, és sokszor a férfiakat megelőzve jelentkeztek a munkákra...

Ok, elismerem igazad van, vannak ilyen térségek is.
Viszont, mint írtam, az én környezetemben, ahol van bőven munka és emelik is a fizetéseket, ugyanez a helyzet. Egyik fizutól a másikig élnek az emberek.