Van a fórumon bárki akinek van tapasztalata tarantula és/vagy skorpió tartásban?
Van,úgy tartom oket, hogy minimum 20km legyen közöttunk...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Van a fórumon bárki akinek van tapasztalata tarantula és/vagy skorpió tartásban?
Igen, pont úgy mint Fip is, én is eltüntem, egyrészt mert rengeteg munkám van, másrészt mert eléggé céltalannak tartom a további vitát.
Kicsit összefoglalom amik az utóbbi napokban elhangzottak részünkről:
-videókon be lett bizonyítva, hogy ókori módszerekkel is akár egyetlen ember is tud mozgatni tonnás köveket, ki tud furni nemhogy mészkövet, de még gránitot is,
-a rómaiak dokumentáltan átszállítottak Egyiptomból egy 400 tonnás követ Itáliába, az oroszok meg egy 1500 tonnás követ szállítottak el 400 ember izomerejét és az ókorban is létező technológiákat használva
-szóval, igen, bár semmiféle bizonyíték nincs rá, de akár az is előfordulhatott, hogy egy idelátogató idegen faj építette a piramisokat és egyéb ókori építményeket, de azért remélem te is érzed, hogy sokkal logikusabb és földhözragadtabb válaszok is léteznek. Ha neked eltűnik a biciklid a házból, akkor kire szoktál előbb gyanakodni, a szomszédokra, vagy E.T-re? Mert ugye éppenséggel akár az idegenek is ellophatták volna.
-az egész Sitchines sztori már ott megbukik, hogy nem létezhet értelmes élet egy olyan bolygón, ami 3600 évente jön közel a Naphoz
Egyébként azt hiszem, most érkezett el az a pillanat, hogy leszarva az összes sajtószabadságos civil szervezet véleményét, az államnak igenis brutálisan fel kellene lépnie az összes TV-csatorna ellen, amik tudományos dokumentumfilmnek beállítva szó szerint néphülyítést végeznek. Szerintem amit művelnek a kereskedelmi csatornák az ilyen műsorok sugárzásával, az rengeteg paragrafust kimerít a büntetőkönyből, még a gondatlanságból elkövetett gyilkosságot is (gondolva pl. az oltásellenesség terjedésére). Egyébként ne haragudj meg, hogy ezt mondom, de úgy vettem észre, hogy az összes konteó előbb utóbb összeér. Akik hisznek az egyikben, azok szép lassan elhiszik a többit is. Ugyebár itt is a piramisok idegenek általi építésétől nagyon gyorsan eljutottunk oda, hogy már vörös eltolódás, sötét energia, stb. stb. sem létezik. Innen már csak kis lépés van a Holdraszállás tagadásáig, majd meg a laposföldig. Minden tiszteletem a tied, nagyon sok hozzászólásoddal egyet szoktam érteni, épp ezért írom neked, hogy néhány hóbortos magát kutatónak beállító embernek nem kellene hinni. A mindenki szembejön az autópályán eset az nagyon jól illik Erik von Danken, Sitchin és társaira. Több millió tudós és szakember a világon mind hülye, csak ők mondanak igazat?
Eddig ez teljesen reális amit írsz és egyetlen annunaki sem volt benne. Én várom a folytatást.Cirka húsz éve nem nézek tévét, így ez nem váltana ki sok ellenkezést belőlem, egyetértek. Nem a műsorok miatt vagyok fogékony Sitchin magyarázatára mint egy elég logikus őstörténet, hanem az általa logikailag összerakott kockák miatt, a saját olvasmányaim miatt, a saját tapasztalataim miatt amit fizika munkával, meredek hegyoldalakon, lépcsőkön(költöztettem is feleslegesen sokat), töltöttem nehéz dolgokat cipelve, kapálva, istállót építve. Meglepődnétek mennyire kemény és ellenálló tud lenni a sima 10-es tégla pár évtized alagsori falat alkotó préselődés után. Az addigi megszokott téglabontás energiafogyasztásának a többszörösébe került ötödannyi haladás. És itt hegyekben préselődött irgalmatlan tömeg által nyomott kőzetről beszélünk.
Jók a példavideók amiket felhoztatok, nem az emberi butaságot és a korlátlan ufó építkezést képviselem. Mivel volt szerencsém Észak-Magyarországon is élni, ahol még értenek a kőfaragáshoz, egyrészt tudom, hogy milyen energia párszáz kilós, vagy csak pártíz kilós köveket is mozgatni, másrészt, hogy amegmunkálására még acélszerszám és acélszerszám között is van különbség. Van az az elvégzendő munkaszint, acéllal, amire az alkalmatlanság miatt a képzett, egész életében ilyen köveket faragó és abból építkező ember azt mondja félredobva a szerszámot, hogy ott b...a meg a k....a anyja és elmegy. Itt a videókon egy-egy darabon megnézhettük, hogy valóban működnek, de ez nem jelent korlátlan bizonyítékot. Cirka egy centi az elmondásuk szerint 40 perc alatt, acélszorítókkal fixálva a tömböt, nincs egyéb mozgás, kis méretben. Ahogy halad lefelé a fúró, azért ez lassul a cső megnövekedett súrlódása miatt de le kell fúrni egy kellő mélységig, hogy a mag kitörhető legyen és lehesssen megint jobban haladni. Mégha a rutin miatt idővel jobbak is és unottan tekergetve jól haladnak, egy ilyen furat 1 méter mélységig 3-3500 perc. Egy nap, a hirtelen naplemente után nincs munka, napkeltétől lehet, tehát egyetlen lyuk több embert foglalkoztatva két munkanap. Miért fontos ez?
Szeretném, ha a bányától kezdenénk. Tegyük fel, hogy van rengeteg emberünk, akik valamiért fontosnak érzik, hogy az életüket ennek az épületnek a megkreálásával töltsék. Szóval a többiek elmentek 800 km-re gránitot fejteni, mások egy ipartelep méretű placcot vésnek síkba, mások hordják össze a többmillió köbméter homokot, fát, megépítik a felvonulási területen az óriási mennyiségű lakótömböt, kijelölik az azóta is nagyjából hiányzó temetőt, kiszolgálóépületeket húznak fel, létrehozzák az építőanyag tárolására használt placcot, a megmunkálásra használt területet, összeszedik a képzett kőfaragókat, stb... A helyi kőbányász csapat meg kitelepül másfél-két-két és fél tonnás köveket bányászni. Egyrészt van egy terepünk, amit munkára alkalmassá kell tenni, ha ez megvan kezdődhet a kővágás. Hogyan? Itt jön képbe a fúrótok. Egy-két méter hosszan befúrkálják a hasáb hátsó és alsó részét, csak annyi anyagot meghagyva ami támasztja, hogy átköthessék és leengedhessék? Ha igen, akkor pár centire egymástól kellett lefúrni egy-másfél méter mélyre, hogy amikor kiütik a helyéből, akkor ne törjön szét, ne hasadjanak ki belőle nagy darabok. Már a kitört magokat kiszedni vicces tud lenni, mikor hulla fáradt vagy és be kell kotorászni egy hegyoldalon egy lyukba. Ugyanezt meg kell tenni vízszintesen is, a hegyoldalon hámokban lógva, mert értelemszerűen felülről lefelé haladva lehet a legkönnyebben gyorsabban haladni. Vízszintesen hogy maradt ott a munkát végző homok(nem ez az anyag amivel a videókban játszanak)? Hogy súlyozzák a fúrót? Mennyi homokkal, mennyi idő alatt lehet csak egy furatot is elkészíteni? Ez ésszerűtlen, bár ésszerű lenne a befúrkálás.
Vésés. Akkor nincs fúrva, marad a vésés. Felülről is, oldalról is alá, kell egy-másfél métert vésni, vagy csak nyolcvan centit, vagy csak hatvanat, kőtől függően. Ahhoz, hogy be tudj nyúlni és dolgozni tudj, erőt kifejteni hozzá, hogy egybefüggő kőzetet rohadt energiabefektetéssel véss, egyre mélyebbre, minimum hatvan, de inkább hetven-nyolcvan centi szélességben kell megtenned, különben nem tudsz rendesen munkát végezni a mélyben. Ez gyakorlatilag annyi veszteséggel és ezéáltal felesleges munkával járna, mint a konkrét hasáb eldolgozása. Ugyancsak találkoznia kell a lyukaknak, elegendő mennyiségű kötelet kell rajta átfűzni, azt rögzíteni valamihez ami megtartja a majd kibillentett több tonnát, aztán lehet kivágni a maradék anyagot. Mikor megindul a kő, nem megcsonkulni vagy meghalni. Aztán lehet elvenni a helyéről. Felfelé, ahonnan majd leviszitek valahogy, vagy lefelé, amihez rengeteg ember kell, hogy ne induljon meg és törjön össze embert, követ, önmagát a hasáb és amíg engedés van, nincs munka alatta. Mennyi kötél kellett eleve a helyszínre, mennyi idő alatt kopott el, milyen minőségű lehetett, ez fontos kérdés, bár kötelet gondolom tudtak fonni. Maga a vésés milyen eszközökkel folyt? Az acélszerszámok ide jutottak, vagy a gránitbányász csapatnak? Fonstos kérdés, mert nem gondolom, hogy dúskáltak bennük. Ha rézszerszámokkal csinálták, akkor egyetlen tömb kivésése a hatalmas anyagmegmozgatással, napokig tarthatott. Ahogy a fúrásnál is, a véséssel is a megmunkált oldalt egyenetlen, rengeteg utómunkát igénylő felületű lett. A mögüle kivett következő tömb mindkét oldala, a mellőle kivettnek több oldala, az amögül kivettnek mégtöbb oldala. Félelmetes eszközkopással lehetett számolni, amit folyamatosan pótolni kell, mégha a maradék munkára már használhatatlan anyagot, vagy a törötteket újra is olvasztották. Az egy nagy piramis két és félmillió tömbjéhez legalább két és félmillió tömbnyi anyagot kellett még pluszban eldolgozni, hogy egyenetlen felületű hasábokat kapjunk.
Nem fogok végezni mert még dolgozok, csak a napokban kicsit volt időm lógni, de folytatom, addig kérlek ne laposföldezzetek le. Köszi
Cirka húsz éve nem nézek tévét, így ez nem váltana ki sok ellenkezést belőlem, egyetértek. Nem a műsorok miatt vagyok fogékony Sitchin magyarázatára mint egy elég logikus őstörténet, hanem az általa logikailag összerakott kockák miatt, a saját olvasmányaim miatt, a saját tapasztalataim miatt amit fizika munkával, meredek hegyoldalakon, lépcsőkön(költöztettem is feleslegesen sokat), töltöttem nehéz dolgokat cipelve, kapálva, istállót építve. Meglepődnétek mennyire kemény és ellenálló tud lenni a sima 10-es tégla pár évtized alagsori falat alkotó préselődés után. Az addigi megszokott téglabontás energiafogyasztásának a többszörösébe került ötödannyi haladás. És itt hegyekben préselődött irgalmatlan tömeg által nyomott kőzetről beszélünk.
Jók a példavideók amiket felhoztatok, nem az emberi butaságot és a korlátlan ufó építkezést képviselem. Mivel volt szerencsém Észak-Magyarországon is élni, ahol még értenek a kőfaragáshoz, egyrészt tudom, hogy milyen energia párszáz kilós, vagy csak pártíz kilós köveket is mozgatni, másrészt, hogy amegmunkálására még acélszerszám és acélszerszám között is van különbség. Van az az elvégzendő munkaszint, acéllal, amire az alkalmatlanság miatt a képzett, egész életében ilyen köveket faragó és abból építkező ember azt mondja félredobva a szerszámot, hogy ott b...a meg a k....a anyja és elmegy. Itt a videókon egy-egy darabon megnézhettük, hogy valóban működnek, de ez nem jelent korlátlan bizonyítékot. Cirka egy centi az elmondásuk szerint 40 perc alatt, acélszorítókkal fixálva a tömböt, nincs egyéb mozgás, kis méretben. Ahogy halad lefelé a fúró, azért ez lassul a cső megnövekedett súrlódása miatt de le kell fúrni egy kellő mélységig, hogy a mag kitörhető legyen és lehesssen megint jobban haladni. Mégha a rutin miatt idővel jobbak is és unottan tekergetve jól haladnak, egy ilyen furat 1 méter mélységig 3-3500 perc. Egy nap, a hirtelen naplemente után nincs munka, napkeltétől lehet, tehát egyetlen lyuk több embert foglalkoztatva két munkanap. Miért fontos ez?
Szeretném, ha a bányától kezdenénk. Tegyük fel, hogy van rengeteg emberünk, akik valamiért fontosnak érzik, hogy az életüket ennek az épületnek a megkreálásával töltsék. Szóval a többiek elmentek 800 km-re gránitot fejteni, mások egy ipartelep méretű placcot vésnek síkba, mások hordják össze a többmillió köbméter homokot, fát, megépítik a felvonulási területen az óriási mennyiségű lakótömböt, kijelölik az azóta is nagyjából hiányzó temetőt, kiszolgálóépületeket húznak fel, létrehozzák az építőanyag tárolására használt placcot, a megmunkálásra használt területet, összeszedik a képzett kőfaragókat, stb... A helyi kőbányász csapat meg kitelepül másfél-két-két és fél tonnás köveket bányászni. Egyrészt van egy terepünk, amit munkára alkalmassá kell tenni, ha ez megvan kezdődhet a kővágás. Hogyan? Itt jön képbe a fúrótok. Egy-két méter hosszan befúrkálják a hasáb hátsó és alsó részét, csak annyi anyagot meghagyva ami támasztja, hogy átköthessék és leengedhessék? Ha igen, akkor pár centire egymástól kellett lefúrni egy-másfél méter mélyre, hogy amikor kiütik a helyéből, akkor ne törjön szét, ne hasadjanak ki belőle nagy darabok. Már a kitört magokat kiszedni vicces tud lenni, mikor hulla fáradt vagy és be kell kotorászni egy hegyoldalon egy lyukba. Ugyanezt meg kell tenni vízszintesen is, a hegyoldalon hámokban lógva, mert értelemszerűen felülről lefelé haladva lehet a legkönnyebben gyorsabban haladni. Vízszintesen hogy maradt ott a munkát végző homok(nem ez az anyag amivel a videókban játszanak)? Hogy súlyozzák a fúrót? Mennyi homokkal, mennyi idő alatt lehet csak egy furatot is elkészíteni? Ez ésszerűtlen, bár ésszerű lenne a befúrkálás.
Vésés. Akkor nincs fúrva, marad a vésés. Felülről is, oldalról is alá, kell egy-másfél métert vésni, vagy csak nyolcvan centit, vagy csak hatvanat, kőtől függően. Ahhoz, hogy be tudj nyúlni és dolgozni tudj, erőt kifejteni hozzá, hogy egybefüggő kőzetet rohadt energiabefektetéssel véss, egyre mélyebbre, minimum hatvan, de inkább hetven-nyolcvan centi szélességben kell megtenned, különben nem tudsz rendesen munkát végezni a mélyben. Ez gyakorlatilag annyi veszteséggel és ezéáltal felesleges munkával járna, mint a konkrét hasáb eldolgozása. Ugyancsak találkoznia kell a lyukaknak, elegendő mennyiségű kötelet kell rajta átfűzni, azt rögzíteni valamihez ami megtartja a majd kibillentett több tonnát, aztán lehet kivágni a maradék anyagot. Mikor megindul a kő, nem megcsonkulni vagy meghalni. Aztán lehet elvenni a helyéről. Felfelé, ahonnan majd leviszitek valahogy, vagy lefelé, amihez rengeteg ember kell, hogy ne induljon meg és törjön össze embert, követ, önmagát a hasáb és amíg engedés van, nincs munka alatta. Mennyi kötél kellett eleve a helyszínre, mennyi idő alatt kopott el, milyen minőségű lehetett, ez fontos kérdés, bár kötelet gondolom tudtak fonni. Maga a vésés milyen eszközökkel folyt? Az acélszerszámok ide jutottak, vagy a gránitbányász csapatnak? Fonstos kérdés, mert nem gondolom, hogy dúskáltak bennük. Ha rézszerszámokkal csinálták, akkor egyetlen tömb kivésése a hatalmas anyagmegmozgatással, napokig tarthatott. Ahogy a fúrásnál is, a véséssel is a megmunkált oldalt egyenetlen, rengeteg utómunkát igénylő felületű lett. A mögüle kivett következő tömb mindkét oldala, a mellőle kivettnek több oldala, az amögül kivettnek mégtöbb oldala. Félelmetes eszközkopással lehetett számolni, amit folyamatosan pótolni kell, mégha a maradék munkára már használhatatlan anyagot, vagy a törötteket újra is olvasztották. Az egy nagy piramis két és félmillió tömbjéhez legalább két és félmillió tömbnyi anyagot kellett még pluszban eldolgozni, hogy egyenetlen felületű hasábokat kapjunk.
Nem fogok végezni mert még dolgozok, csak a napokban kicsit volt időm lógni, de folytatom, addig kérlek ne laposföldezzetek le. Köszi
Még mindig folytatom, csak fújok röviden.
Mééég mindig folytatom.
Pogány
https://www.origo.hu/tudomany/19990222hanyan.html
Ha Önmagamból indulok ki, akkor én napi 2-3 tonna közötti munkát szoktak elvégezni amikor szállítmányozunk. (Építkezésen nem mindig lehet így számszerűsíteni)
Számoljunk kettő tonnával és csak anyag mozgatásos munkával.
7.000.000 tonna a piramis. 2 tonnát mozgatok el egy nap, és van belőlem mondjuk 1.000 db.
7.000.000:2:1.000=3.500 nap. Ez ünnep napokat is figyelembe véve kb. 10 év. Ha semmi mást nem csinálnánk, ezer ember belőlem ennyi idő alatt elhordaná a piramist. Elviekben.
A piramis nagyrészt 2-3 tonnás betontömbökből áll.
Én a társammal 150 kg-s gépeket is simán elcipelünk ketten kézben. A héten lehozunk a 4.-ről egy 120+ kg hűtőt, és felvittünk helyette egy 117 kg-osat, 1 óra alatt.
Értelem szerűen sík terepen sokkal jobba haladunk.
Ha abból indulunk ki, hogy 2 ember könnyedén elsétál 100 kg-al, akkor 40-50 ember konkrétan elsétál egy 2 tonnás kőtömbbel ha van megfelelő fogása. Húzni sem kell csak rátenni egy szánra, amin "karok" vannak és annál fogva felemelni és elsétálni vele.
Itt megjegyezném, hogy a legnehezebb dolog amit valaha nagyobb távon vittem kézben egy velem együtt 4 fős csapattal az közel 500 kg-os volt, egy öntöttvas házas ipari gép. 4-en egy teherkocsi platójára is föl tudtuk tenni.
Jah, és én messze nem vagyok olyan erős, mint jó egy néhány ember.
Mondjuk ha egy óra alatt teszek meg 1 km-t súllyal oda meg vissza , és van belőlem 1000 db és 50-en kellünk egy 2 tonnás kőhöz, miközben a bánya vagy a kirakodásra váró gálya ilyen messze van, akkor óránként 20 kőtömböt viszünk el. Az 8 óránként 160 db kőtömb. És itt nem használunk gépeket, se szánt se semmit.
Ő például nem átlag Jóska, de egy ember cipel 650 kg-ot:
https://24.hu/sport/2015/02/04/the-mountain-1000-eves-rekordot-dontott-meg/
De vannak más elképzelések is, például az egyiptomi piramis betonozás:
https://index.hu/tudomany/tortenelem/piramis0105/
Belekotnyeleskednék.Szóval még mindig a bányában vagyunk olyan módszerekkel, amikre akármelyik kor akármelyik embere még bolsevik komisszárok felügyelete is azt mondaná, hogy rohadjon meg a fáraó meg az összes hülye istene és inkább elmennének megölni az összes hülyét aki ezt csináltatja velük, hozzátehetjük, hogy az esetleges rutinszerzésük ilyen tömegek és erők mellett sem ér semmit, mert ahogy haladnak a hegy testében lefelé, úgy lesz egyre nehezebb az egész, mert egyre nagyobb tömeg által tömörített, préselt sziklatömegből kell ugyanazokkal az eszközökkel és módszerekkel kivágniuk a tömböket.
Hány tömbbel haladhattak egyszerre az elejétől kezdve? Hány helyen lehetett sima ügyük viszonylag, hány helyen kellett puztán a tényleges érdemi munka elkezdeéséhez először levágniuk a hegytetőt? Mikor egy gógybaromságokat gyártó üzemben dolgoztam, nagyjából a huszonötezredik darabnál basztam falhoz az első terméket a monoton őrülettől, belegondolva, hogy ezt egy életen át csinálni. Megértem még a hatvanezrediket is, aztán menekültem, volt még törött darab. Szóval megvan az első sor, hetek munkája, kétszázan megsérültek, de le lettek engedve a fal tövébe a tömbök. Már csak 2 499 138 van hátra! Juhúúúú!!!! Ez baromság. És szerintem elég jófej voltam velük, hogy az adott bányában, bányákban egyszerre 862 darabbal tudtak haladni. Ha esetleg még azt is vesszük, hogy a tömbökből ekkor még a kiemeléshez dudorokat is faragtak domborműszerűen amik köré a köteleket hurkolva biztosabban mozgathatták, akkor az eddig leírt munka még sokkal több erőfeszítés és a vágás kiesik a lehetőségek közül, tehát csak a vésés, vagy vésés/befúrkálás kombinációja maradt. Egyik esetében sem tud túl sok ember dolgozni egymás mellett, a kapott felületek nagyon durvák lesznek. De akárhogy is, leértek az első tömbök. Ahol egy előkészített, sík, patyolattiszta udvarnak kellett fogadnia őket. Muszáj volt leengedéskor egyből alá is bakolni, mert ha a földre teszik, akkor kezdődnek is a vicces problémák. Szóval a folymatosan lehullott, a modszertől függő rengeteg törmeléket eddigre az utolsó morzsáig el kellett takarítani és előkészíteni a terepet a leengedett tömbök fogadására. hatalmas területet kellett így megtisztítani, ha ennyi tömbbel tudtak mondjuk haladni.
Lent előkészítve kellettek, hogy legyenek fa vagy kő támaszok, amire rárakhatták őket. vagy mehettek egyből görgőkre, gondolom inkább így gondolnátok, da ahhoz teljesen sík és masszív altalaj kellett közvetlenül a sziklafal tövében, amin egy kavics sem lehetett. Na erre a fúrásból vagy vésésből fakadó egyenentlenségek és esetleg plusz a leengedéshez még meglevő dudorok miatt egyből nemet lehet mondani. Szóval megy egy bakra. Jönnek az előmunkások. Meg kell hogy munkálják szállíthatóra. Rézvéső, kőkalapács, törött ujjak, tönkrement ízületek, de nyomják, kopp, kopp. Ezt csinálhatják kövenként négyen, hatan is akár, rézvésővbel mennyi lehet. Mert egy huszonöt kilós homokkövet acélfejszével lehet könnyedén faragni, egy százkilósnál már a nagy egybefüggő felület miatt ez jóval több energiát és időt kíván, mert máshogy hasad. És igaz ez a tonnás tömb több négyzetméteres felületére. Viszont amíg ez nincs meg, nem lehet elvinni a fal tövéből, amíg nem lehet elvinni, nem nagyon lehet felette dolgozni a következő tömbbel, mert a lehulló törmelék rengeteg sérülést okozhat. Ha nem jó a formája, csak egy dudor is van rajta, el fog forogni a görgőkön, tehát síknak kell lennie amennyire csak elhet. Ez már eléggé időigényes munka. Főleg ha fúrva is lett. Természetesen a felül és oldalt levő lapokat lehet megmunkálni, tehát ha a legkevesebb munkával, csak hogy menjen már onnan nem törődnek a túloldalával, amin fekszik, már kapásból az odébbvitelhez meg kell fordítani a hossztengelye mentén 180 fokkal.
OKSA! Jöhet az öreg emelője. A bakokon állvaaládeszkáznak, esetleg locsolgatva megdagasztják a fácskákat annyira, hogy egy mm-vel kiemelje a tömböt, kiveszik a bakokat, egyensúlyozás, emelgetés. NA ÉS AZTÁN? Hogyan fordítják át akárhogy? Ha a köteleken egyensúlyozik, ha a deszkákon? Ha húzzák, hogy átforduljon, leborul. A megintcsak az egyengető vésés után patyolatra tisztított terepre. Kezdődhet a hogyan nyúlunk alá és vesszük fel nagyon nagy szívása. Vagy elkezdenek a függő egy-két tonna alá fekve bízni Ozirisz és Anubisz kegyében, aztán vagy bejön, vagy nem, fekve rézvésőzni, hogy az ingatag tömeg görgőkre ereszthető legyen? Vagy alátolnak egy félcsövet, ami elbír meglóduló tonnákat, tehát maga is rohadt nehéz anyagból van és a sok kőhöz sok kell belőle vagy lassul megint a munka, és azon átpörgetve megint emelik. Egy kőtömb egy helyben piszkálásával mennyi idő is basztak el eddig?
Mééég mindig folytatom.
Íme, a Kételkedés Kora.
Egy XX. századi átlagember számára tudott dolog volt, hogyan épültek a piramisok: megtanulta az iskolában, és ez a tudás az élethez elég is volt. Csak a téma mélyebb ismerői között akadtak olyanok, akik elkezdték boncolni a kérdést. A kételkedéshez tudás és kutatás kellett.
Ma azonban a kételkedés szembejön a (közösségi) médiában, és tudás és kutatás nélkül is megkérdőjelezi a narratívákat. Ez könnyű, csak ügyesen kell feltenni a kérdést, hogy az emberi elme igennel válaszoljon rá.
"Lehetséges, hogy mosómedvék építették a piramisokat?" -- erre ugye "nem" a válaszunk. Viszont arra, hogy "Lehetséges, hogy földönkívüliek építették a piramisokat?" a logikus válasz az "igen", mert bár őrült csekély rá az esély, és vitathatók az elméletek, mégsem lehetetlen.
A "lehetségesség" illúziójával egy alternatív narratíva állítható fel, már egyetlen kérdéssel is. TV-sorozatokkal, cikkekkel meg pláne.
Példa: az Ősi idegenek (vagy mi) sorozat nem csinál mást, mint önmagát bizonyítja. Azaz nem az idegeneket magukat, hanem csak a narratíva "lehetségességét". A folyamat végére két, egyenértékűnek tűnő narratívánk van: a hivatalos, meg az ufós.
Ezek veszélyes csapdák. A "konteózás", a kutatás, a megkérdőjelezés művészete nem is való mindenkinek, viszont az emberekre zúdul a médiából az ilyesmi.
Elérve végre a jelen piramisvitához: sztem jogos a hivatalos narratíva tudás-kutatás alapú firtatása. A "lehetségesség" vizsgálata az első lépés, és a helyesen feltett kérdés eleje kb. úgy szól, hogy "Hogyan lehetséges az, hogy..."
És akkor már van miről beszélgetni, mert ki-ki a tudása, tapasztalata mentén válaszolhat.
Még ha egy narratíva lehetségessége alacsony is, akkor is nehéz elengedni, ha a helyén csak kétség marad. Az elme irtózik a nemtudástól, inkább nem nézünk oda. Ráadásul a lehetségesség-érzékelésünk nagyban világnézeti kérdés.Annyival egészíteném ki, hogy a konteo készítők mindig valami valóságos alapra kezdik felépíteni a világképüket. A repülő csíkot húz az égen >> chamtrail, Soros gazdag zsidó >> világuralmi tervek, szabadkőművesek stb...
Valamint rettegnek attól hogy átbasszák őket ezért inkább foggal körömmel ragaszkodnak a felépített világképhez, amihez társul még egy jókora beavatottság tudat, hogy olyan tudás birtokában van amit csak kevesen ismernek. (tisztelet a ritka kivételnek). A pszihé meg védekezik ahogy csak tud a megformált világkép bedöntése ellen, mert ha tudatosulna bennük, hogy valamiben tévednek, akkor azzal kéne szembenézni, hogy balekok, "bolondok" amit nehéz beismerni.
Akinek nem inge, nem veszi magára.
Pogány
Ledőltem estére és megvilágosodtam.
Kr.e. 3000-ben már harci (!) szekerek voltak!
A Piramis nagyrészt 2-3 tonnás kőtömbökből áll. Ez azt jelenti, hogy egy 5-6 tengelyes faszekéren simán el lehet vinni egy ilyen tömböt. Azt meg 4 ló elhúzza.
Vagyis a piramis nagy részét elég gyorsan el lehetett mozgatni.
Az ellensúlyos darut (pl. gémeskút) mezopotámiában már kr.e. 3000-ben ismerték.
Ha a csigás erősokszorozást ismerték akkor 4 ember elvileg 3 tonnát is ki tud emelni. (5 csigás áttét)
Ha ismerték esetleg a taposómalmot (görögök, rómaiak bizonyíthatóan) akkor olyan 6 tonnáig tudtak akár daruzni is.
Római 5 csigás daru:
Taposómalom: