Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
@Ooorky ikszelheted az eltűnés sort is, bár tudom, arra számítva tetted be azt is, hogy mi, konteósok fogunk eltűnni a bizonyítékok súlyától megroppanva. De @molnibalage , @blitzkrieg , @alali77 , @Horizon , @fip7 , meg úgy nagyjából te is eltűntél az utolsó fejtegetésem után.

Ha látom, hogy wall of text akkor első mondat alapján eldöntöm, hogy érdekel-e.
Nem érdekelt.
Ezt a postot is átugrottam, amit ez után írtál.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Ha látom, hogy wall of text akkor első mondat alapján eldöntöm, hogy érdekel-e.
Nem érdekelt.
Ezt a postot is átugrottam, amit ez után írtál.

Pontosan.
Nem éri meg időmet, hogy rápazaroljam.
Ez a válaszom rá.

Ez amúgy témától függetlenül nagyon szánalmas. Nem olvasod el, mert nem érdekel (vagy csak megerőltető a hosszabb szöveg olvasása), de ennek ellenére beírsz egy flame-lő kommentet amivel megpróbálod kifigurázni, nevetségessé tenni az íróját annak amit te képtelen voltál egyáltalán elolvasni.

Ha drága időd nem engedi meg a hosszabb egybefüggő szövegek olvasását és normális reakció adását akkor javaslom a képregényeket. Ott sok kép van és kevés betű...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez amúgy témától függetlenül nagyon szánalmas. Nem olvasod el, mert nem érdekel (vagy csak megerőltető a hosszabb szöveg olvasása), de ennek ellenére beírsz egy flame-lő kommentet amivel megpróbálod kifigurázni, nevetségessé tenni az íróját annak amit te képtelen voltál egyáltalán elolvasni.

Ha drága időd nem engedi meg a hosszabb egybefüggő szövegek olvasását és normális reakció adását akkor javaslom a képregényeket. Ott sok kép van és kevés betű...

Ő szólított meg, különben a fölött a post fölött is átsiklottam volna bármiféle reakció nélkül.
 
M

molnibalage

Guest
Ez amúgy témától függetlenül nagyon szánalmas. Nem olvasod el, mert nem érdekel (vagy csak megerőltető a hosszabb szöveg olvasása), de ennek ellenére beírsz egy flame-lő kommentet amivel megpróbálod kifigurázni, nevetségessé tenni az íróját annak amit te képtelen voltál egyáltalán elolvasni.
.
Nem kell senkinek semmit megpróbálni. Ezt ő elintézte már maga...
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Nem kell senkinek semmit megpróbálni. Ezt ő elintézte már maga...

Ehhez mennyire kell suttyónak lenni, hogy ignorra tedd az embert, nyílvánvalóan olvasatlanul elfuss a kérdés elől, hogy hihess az ezoterikus vallási fanatizmusban tovább, de aztán azért megnyilatkozz rólam? Ennyire ahogy csináltad, vagy méginkább az vagy, ha a többit is nézzük?

Kettőből ketten inkább kiszakadtatok a vitából ritka szar menekülőre fogott módon, pedig korábban rohadtul beleálltatok megmondani a tutit. Szánalmas. Én vagyok a nevetséges? :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Pogány

Nem tudom te milyen munka rendben dolgozol, de én szerda óta nem igazán érek rá semmire. Hajnalba megyek, este jövök. Ennek megfelelően pont nem érdekelnek jelenleg a posztjaid. Hétvégén több időm lesz este felé, ha reagálásra érdemesnek találom valamelyik írásodat akkor majd reagálok rá.
Viszont nekem úgy tűnt, hogy bármi amit írok/írunk az falra hányt borsó, lepereg rólad. 100 adszor is megcáfolni az Eric von Denkikenes agymenéseket pedig rém unalmas. Annunakik, X bolygók meg halál csillag.
Ezzel szemben mi reprodukálható dolgokat mutattunk be (kőfúrás, katedrális építés, 20 tonnás kövek egyedüli mozgatása, felállítása stb....)
Mégis mi vagyunk a korlátoltak. :(
 
M

molnibalage

Guest
Pogány

Nem tudom te milyen munka rendben dolgozol, de én szerda óta nem igazán érek rá semmire. Hajnalba megyek, este jövök. Ennek megfelelően pont nem érdekelnek jelenleg a posztjaid. Hétvégén több időm lesz este felé, ha reagálásra érdemesnek találom valamelyik írásodat akkor majd reagálok rá.
Viszont nekem úgy tűnt, hogy bármi amit írok/írunk az falra hányt borsó, lepereg rólad. 100 adszor is megcáfolni az Eric von Denkikenes agymenéseket pedig rém unalmas. Annunakik, X bolygók meg halál csillag.
Ezzel szemben mi reprodukálható dolgokat mutattunk be (kőfúrás, katedrális építés, 20 tonnás kövek egyedüli mozgatása, felállítása stb....)
Mégis mi vagyunk a korlátoltak. :(
Mindenki hülye, csak ő helikopter
Azt nem értem, hogy ezek a meg nem értett zsenik a felesleges energiájukat egy HT oldalon miért nem HT cikkírásban vezetik le...?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Csodálatos volt végigolvasni ezt a vitát is, kár, hogy elmentetek egymás mellett. Pedig a hivatalos történelmi narratíva tényleg irtó lyukasnak tűnik sok helyen. Külön csodálatos világ az érthetetlen leleteké is, és sztem jó játék teóriákat felépíteni ilyen "titkokzatos" múltbeli dolgok alapján.

Nagy kár, hogy ezekre milliónyi ezóhülye telepedett rá, így az értelmes és jogos felvetések és válaszok is előítélet alá esnek. Azon pl. csodálkozom, hogy bárki elhiszi a hivatalos álláspontot a pár évtized alatt felrántott piramisokról. Az építési technológiától függetlenül is hajmeresztő az egész projekt, pl. a tervezést az írásbeliség akkori szintjén vajon hogy sikerült összehozni?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Csodálatos volt végigolvasni ezt a vitát is, kár, hogy elmentetek egymás mellett. Pedig a hivatalos történelmi narratíva tényleg irtó lyukasnak tűnik sok helyen. Külön csodálatos világ az érthetetlen leleteké is, és sztem jó játék teóriákat felépíteni ilyen "titkokzatos" múltbeli dolgok alapján.

Nagy kár, hogy ezekre milliónyi ezóhülye telepedett rá, így az értelmes és jogos felvetések és válaszok is előítélet alá esnek. Azon pl. csodálkozom, hogy bárki elhiszi a hivatalos álláspontot a pár évtized alatt felrántott piramisokról. Az építési technológiától függetlenül is hajmeresztő az egész projekt, pl. a tervezést az írásbeliség akkori szintjén vajon hogy sikerült összehozni?
Engem az keserít el igazán, hogy a vitakultúra megint sikersen kiverte a biztosítékot. Szerintem @Pogány nem volt troll, próbált érvelni és úgy gondolom elég érdekes kérdéseket tett fel, hogy érdemes legyen körbejárni. Nem hiszem, hogy ilyen lekezelő és megalázó reakciókat érdemelt. Még ha valakit nem is érdekel a mondanivalója, annak a legelegánsabb kezelési módja a csendben tövábbgörgetés. Számtalan tag van itt a fórumon, akinek én sem olvasom el a posztjait, mert fáraszt, vagy érdeketelen. De nem hiszem, hogy az ignore hangzatos emlegetése, vagy a lekezelő stílus feltétlenül szükséges kiegészítője lenne a hozzájuk való viszonyomnak.

Uraim! A kultúra mércéje nem a tárgyi tudás, hanem a tisztelet. Még azzal szemben is akivel nem értünk egyet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Engem az keserít el igazán, hogy a vitakultúra megint sikersen kiverte a biztosítékot. Szerintem @Pogány nem volt troll, próbált érvelni és úgy gondolom elég érdekes kérdéseket tett fel, hogy érdemes legyen körbejárni. Nem hiszem, hogy ilyen lekezelő és megalázó reakciókat érdemelt. Még ha valakit nem is érdekel a mondanivalója, annak a legelegánsabb kezelési módja a csendben tövábbgörgetés. Számtalan tag van itt a fórumon, akinek én sem olvasom el a posztjait, mert fáraszt, vagy érdeketelen. De nem hiszem, hogy az ignore hangzatos emlegetése, vagy a lekezelő stílus feltétlenül szükséges kiegészítője lenne a hozzájuk való viszonyomnak.

Uraim! A kultúra mércéje nem a tárgyi tudás, hanem a tisztelet. Még azzal szemben is akivel nem értünk egyet.

Sajnálom hogy a végére nálam is kezdett elpattani a húr, de nagyon idegesítő, hogy minden egyes mondanivalómnál először vissza kell térnem ahhoz, hogy bizonygassam, hogy nem dzsinnekről, meg gyíkemberekről akarok beszélni, aztán kifejtek pár választ vagy kérdést és a következő reakcióban megint csak ugynaz jön elő és megint kezdhetem elölről és a mondanivalóm helyett minden felvetett dolog értelme helyett csak azt kell bizonygatnom, hogy nem valami konteós dzsnnt akarok mondani. Mintha semmit nem mondtam volna. Mint a t-72 vitában, ahol újra meg újra a legelejére kellett visszaugranom és újra meg újra ugyanazt elmagyráznom és ugyanaz az ember akinek elmagyaráztam, az újra a saját konteójával megintcsak visszafordított, hogy a legelejéről kelljen kezdenem. Igyekeztem nem troll lenni, mert baromi sok dolgot tudnék levezetni a fúrós videóval kapcsolatban is, de ignore-ra kerültem, mert kérdezek és tuti biztos dzsinn lesz vagy gyíkember, úgyhogy hülye vagyok.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 939
7 822
113
Engem az keserít el igazán, hogy a vitakultúra megint sikersen kiverte a biztosítékot. Szerintem @Pogány nem volt troll, próbált érvelni és úgy gondolom elég érdekes kérdéseket tett fel, hogy érdemes legyen körbejárni. Nem hiszem, hogy ilyen lekezelő és megalázó reakciókat érdemelt. Még ha valakit nem is érdekel a mondanivalója, annak a legelegánsabb kezelési módja a csendben tövábbgörgetés. Számtalan tag van itt a fórumon, akinek én sem olvasom el a posztjait, mert fáraszt, vagy érdeketelen. De nem hiszem, hogy az ignore hangzatos emlegetése, vagy a lekezelő stílus feltétlenül szükséges kiegészítője lenne a hozzájuk való viszonyomnak.

Uraim! A kultúra mércéje nem a tárgyi tudás, hanem a tisztelet. Még azzal szemben is akivel nem értünk egyet.
Sajnálom hogy a végére nálam is kezdett elpattani a húr, de nagyon idegesítő, hogy minden egyes mondanivalómnál először vissza kell térnem ahhoz, hogy bizonygassam, hogy nem dzsinnekről, meg gyíkemberekről akarok beszélni, aztán kifejtek pár választ vagy kérdést és a következő reakcióban megint csak ugynaz jön elő és megint kezdhetem elölről és a mondanivalóm helyett minden felvetett dolog értelme helyett csak azt kell bizonygatnom, hogy nem valami konteós dzsnnt akarok mondani. Mintha semmit nem mondtam volna. Mint a t-72 vitában, ahol újra meg újra a legelejére kellett visszaugranom és újra meg újra ugyanazt elmagyráznom és ugyanaz az ember akinek elmagyaráztam, az újra a saját konteójával megintcsak visszafordított, hogy a legelejéről kelljen kezdenem. Igyekeztem nem troll lenni, mert baromi sok dolgot tudnék levezetni a fúrós videóval kapcsolatban is, de ignore-ra kerültem, mert kérdezek és tuti biztos dzsinn lesz vagy gyíkember, úgyhogy hülye vagyok.

Senki nem volt troll, tök érdekes beszélgetés volt. Remélem lesz még ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
@Ooorky ikszelheted az eltűnés sort is, bár tudom, arra számítva tetted be azt is, hogy mi, konteósok fogunk eltűnni a bizonyítékok súlyától megroppanva. De @molnibalage , @blitzkrieg , @alali77 , @Horizon , @fip7 , meg úgy nagyjából te is eltűntél az utolsó fejtegetésem után.

Szóval akkor ennek függvényében megkérdezem, hogy melyik csoport is hisz a misztikumban és ragaszkodik foggal, körömmel hozzá?
Az amelyik szerint vallásos hevületből generációk százai töltötték a teljes életüket olyan épületek megalkotásával, amik egyáltalán nem töltötték be azt a szerepet, amiért elméletileg épültek már az elején sem, de azért még ezredekig építették őket, hogy továbbra se legyenek arra használva, amihez aztán a teljes tudást elvesztették, pedig a csoport azt tartja a fejlődés lineáris útjának, hogy az egész nép képzett építő volt, akik egyre jobban és jobban és mégjobban értettek a folyamatos építkezési láncolatokban az egészhez? Akiknek nem voltak megfelelő eszközei ha ugyanezt a lineáris fejlődési ábrát nézzük az első béna holmikhoz sem, de aztán mega léptékre léptek velük szinte egyből? Akiknél mégis találtak vas és acél eszközöket, pedig a lineáris fejlődési képbe nem fér bele? Ha volt nekik, akkor honnan volt? Mert királyul értettek az előállításához? Ha királyul értettek hozzá, akkor miért volt sokkal több alkalmatlan rézeszközük, amikkel hatványozottan tovább tartott volna még a feltételezett több generációs csúszásnál is az építés? Azok vallási rézvésők voltak? Mert az egyiptomiak annyira csak a vallással törődtek, hogy leszarták az életet? Mert fiktív, sosem látott istenek nevében az istennek kikiáltott fáraójuk azt akarta, hogy építsenek neki valamit, ami eddig ötször nem sikerül időben, akkor nekifogtak egy még nagyobbnak, nehezebbnek, több munkával járónak? Hogy a puszta érzelmi töltetük felülírta 24 órában a létérdeket és ettől annyira ezoterikus transzban léteztek, hogy a vallási székükre is csak öt percig vallásosan a túlvilágról gondolkodva ültek le pihenni, hogy aztán már szaladjanak is a vallási köveiket vallási homokkal vallási formára csiszolni és közben szentül hitték az alaptételt, amit ma is hisz többmilliárd emberek vallási fantazmagóriákban, hogy agyagból lettek teremtve? Hogy ezen a lineáris fejlődési vonalon jutottunk el a jelen emberéig vallási dolgokban megtalálva a létünk értelmét? Ma is vallási hiltivel vésünk vallási vasbetont? Másfél milliárd keresztény emberen nem akadtok ki, mert ők teljesen normális emberek, az egyház ami erre épül, szintén egy teljesen normális intézmény. Papok, meg ministránsok, meg szerzetesek, akik isten igéjét terjesztik és csodákról mesélnek és ez alapján tartjuk számon a jelen kultúrális alapunkat, ez mind normális, ez nem miszticizmus, ez normálisan tölti el a lelket miközben megadja az élet racionális alapjait és a szent könyvbe foglalt történetek csak ebben a kotextusban adnak értelmet mégha meg is történt események feljegyzései a valóságban, csak a fiktív Isten akarata volt. Szodomába és Gomorrába is angyalok mentek el Lóthoz, mert ez tök természetes és az is, hogy ma ez határozza meg a kultúrát.

Vagy mi, konteósok vagyunk ezoterikus misztériumhívők, akik annyit mondunk(akár Daniken, akár Sitchin, akár Várkonyi alapjain kezdve), hogy a nevezett isten akarata valós volt, hogy a biblikusan angyaloknak nevezett lények a beosztottjai ennek az idegen, hosszú életű de kézzelfogható lénynek és maguk is kézzelfogható lények voltak. A DNS misztikum, mert igenis agyagból vagyunk? Az, hogy DNS szerkesztést, genetikai beavatkozást végeztek az inkább misztikum? Az, hogy nem csodákat tettek, hanem technológiával rendelkeztek aminek a használatára és részben az előállítására az általuk genetikusan megturbózott emberrabszolgák is ki lettek képezve, az inkább beleillik a rézkori acél fogaskerekes történetbe, úgy, hogy a rézszerszámok, amiket maguknak tömegesen állítottak elő ezek az emberek ott hevernek bizonyítani az adott anyaghoz való hozzáférést nagy mennyiségben a vassal szemben? Az is misztikum, hogy statikai és tervezőmérnökök kellettek hozzá, hogy egy hatmillió tonnás százötven méteres épületet felhúzzanak? Vagy ezzel szemben, mert ez tudást igényel, tehát misztikum, az elfogadható mégis a vallási hevület inkább, mert az tudományos?
:D :D :D




Ne erőltess rá senkire semmit,ettől szép a világ,hogy nem csak piros virág van a réten.
Az Egyiptomiak már csak ugatták azt,amit hittek,hogy tudnak,a piramisok beavató,vagy inkább programozó helyek voltak,befektették a skacot,elárasztották vízzel,és mehetett a progizás,betették lóf@sz Janit a kókusztenyésztőt,és felkelt mint fáraó,aki kicsit értett az anyaghoz,kicsit értett az elemekhez,uralta azt annyira,hogy a vakok között félszeműként fáraó lehetett.
Ezt a ruhát,amit most mi hordunk sokszor módosították már,annak megfelelően,hogy ki hordta,tök mindegy,most mi hordjuk,így,mert nekünk így a legmegfelelőbb arra,amiért itt vagyunk.
Egyszer összefűzöm majd ezt a dolgot,hogy hogyan hat a tudat az anyagra,hogy honnan jöttünk,hová tartunk mi,égi vándorok.
A lényeg-amíg kibontom teljesen-hogy az anyagi világ/fizikai anyag csak azért van,hogy mi jól szórakozzunk,megtapasztaljuk azt,ami otthon nincs,itt,az anyagi világ mind a 7 létsíkján mi vagyunk a csúcsmodell.
Ugye,most éppen saját magát tette bele a porruhába,úgyhogy nem csoda,hogy a fél univerzum a csodánkra jár ide,gyönyörködni bennünk,a másik fele meg próbál minket leigázni,lealázni,leuralni,mert nekik meg ez a dolguk.
Úgy képzeld el,hogy mindent egy intelligencia/szellemi erő irányít,megvan a szellemi irányítója az összes állatfajnak,mármint minden állatfajnak 1-1,minden növénynek 1-1,minden természeti elemnek 1-1,minden bolygót egy még nagyobb(kapacitású) szellemi erő irányít,majd a naprendszereket is 1-1 még nagyobb,és így felfelé,aztán van az anyagi világ tetején egy legnagyobb srác,aki az összes galaxist,minden porszemét,fotonját,a legkisebb alkotóelemét is ismer,folyamatosan tudatos mindenre,irányítja,összefogja,mint az abroncs a hordót.
No,és van a nagyfőnök,aki ezt teremtette,és teremti,működteti,fenntartja folyamatosan,mindenre tudatos,aki még ezen is túl van(innen jött a "madár",aki összehozta Álmos vezérünket),ennek a legfelsőbb szellemi erőnek vagy te a gyermeke,teérted csinálta az egészet.
Ide megy "haza" majd mindenki,ha letudta az önként vállalt(!!) útját itt,lent a porban.
Mindenki,és minden más csak díszlet itt nekünk,hogy jól szórakozzunk,begyűjtsünk minden élményt amit ez a világ adhat,de amíg alszol,nem mehetsz haza.
Mjad kibontom kik az angyalok,mik a démonok,meg ezek a kissebb istenek,melyikek a mieink,s melyikek dolgoznak ellenünk.
Na,szép álmokat.