Igen, sokszor sok mindent nem tudnak az egyetemisták. De egyrészt te sem tudsz sok mindent, mégis határozott elképzeléseid vannak róluk. Másrészt az SZFE esetén elég egyértelmű az önállóság felszámolásának a szándéka. Ezt még a mostani egyetemisták is megértik.
Viszont mintha te sem értenéd az egyetem működését és az átalakítások lényegét. Elsőre persze, hogy nem látszik változás, minden megy a maga útján. Csak épp a mélyben alapvetően megváltoznak a dolgok. Eddig az egyetem önállóan döntött arról, hogy például mit lehet oktatni és kik oktathatnak. Most meg a finanszírozáson keresztül a kormány fogja eldönteni. A kormány akar dönteni róla, hogy mit lehessen oktatni mit nem. Illetve azt mondja arról, amit nem akar, hogy finanszírozza az egyetem saját maga piaci alapon. Csak hogy vannak olyan dolgok, amikre piaci alapon nincs igény, de tudományos-egyetemi alapon igen. Épp az a lényege az egyetemi önállóságnak, hogy az egyetem dönt róla, hogy mi fontos, mi nem. Ezt akarják felszámolni. Plusz a személyzeti ügyekbe is beleavatkoznak így. És idővel, amikor a kedélyek csillapodtak, majd szépen megindulnak a komolyabb változások is. Nem NER kompatibilis tanárok elbocsátása, nem kívánt szakok megszüntetése stb. Persze csak a finanszírozáson keresztül.
Na ácsi!
Tegyük tisztába a dolgokat, mert már itt is kezdődik a csúsztatásos megmagyarázása a nagy kifogásosdinak.
..
A SZFE működésénél, illetve átalakításánál piaci alapokat, igényeket, elvárásokat megfogalmazni igen-igen erős csúsztatás, illetve összemosása a dolgoknak.
Épp ezért ha kérhetném akkor ezt mint hivatkozási alap mellőzzük!
Senki nem várja el, hogy az SZFE valamiféle piaci igényeknek feleljenek meg, ez marhára nem igaz. Nem is tudna hogyan.
Pláne mert az érveidet alátámasztandó beilleszted egy sorba, amivel pedig semmi problematika nem lehet, ha figyelembe vesszük ezt a monolitikus képződményt, ami a"módszerváltás" után már éppen megérett arra, hogy kezdjenek vele valamit.
És ha ez épp nem egy liberális monolit lenne akkor a kutyát nem érdekelné. (lásd még MTA és CEU. Mert érdekes módon a többi néma csend)
Ezért is a paláver.
Mert a folyón fentebb van a kultúra mint a politika, és a kultúra felől folyik a politika felé, nem pedig fordítva.
Szóval épp itt volt az ideje!
Pláne mert a nyáron olyan szépen gyakoroltak és tovább képezték magukat, hogy Alinsky elismerően csettintett volna.
Hagyjuk ezt a liberális visítást.
Legalább itt.
Ha már az internet 90 százalákán ez folyik.
..
Most látom, hogy bírtál írni egy ilyet is.
"Bár a kockázat most merőben más, ebben azért hasonlít '56-ra."
Aztaqrva!! :-O
Szóval akkor van bőr az orcádon azt állítani, hogy az SZFE-s akármi, az hasonlít 56-ra?
Mégis miben?
Kire lőttek? Kik lőttek? Kiért jött a fekete autó? Ki vágott feketén disznót, bármit? Kinek a padlását söpörték le? Milyen "baráti" csapatok jönnek, jöttek segíteni?
Szóval hol élsz te?
Hogy mersz ilyet leírni egyáltalán? De inkább számolok vagy.. 1000-ig mert még igen cifrára fognám.
...
"Elnyomásról hadoválnak a mást nem toleráló "toleránsok", a kirekesztő multikultisok, a korábbi vélemény-monopolisták. Akkor és addig jó, amíg nyivákoltok. A "liberalizmus" mai formája már nem egy politikai nézet, elmélet, irányzat, hanem csak egy kor- és kórtünet. Egy szellemi-morális lepra, amelyet vagy mindenestől eltakarítunk, vagy végül az pusztít el mindenkit és mindent...
A mai liberalizmus az emberiség legfőbb ellensége! A mindent megengedő látszatpolitika mögé bujtatott állítólagos demokrácia! Ami a legkirekesztőbb mindenki számára, aki ellent mond ideológiájuknak! A liberalizmus egy kisebbség ideológiája, ami akaratát a többségre kívánja kényszeríteni. A liberalizmus gátlástalansága korlátlan. És ha az építéshez nem is: a romboláshoz kiapadhatatlan ötletforrás buzog köreikben. Még évtizedekig fognak törni-zúzni kontinensünkön is, a világ más részein is. Rengeteg lesz az áldozat, de mégis, végül a jogkövetők, a demokraták kerekednek felül. De reméljük hogy még ebben az évszázadban sor kerül a liberalizmus nürnbergi perére."