Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez egész egyszerűen nem igaz. Teljesen mindegy milyen korán fekszem le.
Ha elfogadjuk, hogy a népesség egy részének nehezére esik a felkelés, akkor csesszünk ki a másik részével?
Egyébként se azt látom, hogy az iskolások nagy részének ez lenne a legnagyobb problémája. Sokkal előrébb van a rangsorban, hogy nem reggeliznek és úgy egyáltalán; kevés minőségit ételt esznek. Aztán van az, hogy sokáig fennmaradnak, amitől persze, hogy hullafáradt. Meg nincs lelki, szellemi, fizikai állóképessége. Mindemellett persze elfogadom, hogy van, akinek a korán kelés szervezeti probléma, vagy állapot, vagy micsoda.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér
M

molnibalage

Guest
Ha elfogadjuk, hogy a népesség egy részének nehezére esik a felkelés, akkor csesszünk ki a másik részével?
Egyébként se azt látom, hogy az iskolások nagy részének ez lenne a legnagyobb problémája. Sokkal előrébb van a rangsorban, hogy nem reggeliznek és úgy egyáltalán; kevés minőségit ételt esznek. Aztán van az, hogy sokáig fennmaradnak, amitől persze, hogy hullafáradt. Meg nincs lelki, szellemi, fizikai állóképessége. Mindemellett persze elfogadom, hogy van, akinek a korán kelés szervezeti probléma, vagy állapot, vagy micsoda.
A nehezen kelés teljesen független számomra attól, hogy süt a Nap vagy sem. Ha májusban hajnali 5-kor világosban kell kelni, mert világ végére megyek pont olyan szar, mint sötétben.

Egyszerűen nem tudok még azzal az érvvel sem mit kezdeni, hogy reggel legalább világos van. Az átlag ingázó téli időszámítás mellett is sötétben kell és sötétben megy haza. Semmit nem számít. Cserébe a normál = téli időszámítás 6 hónapig hazavág minden szabadidős programot.
Ja, nem csak azt. Bár nekem nincs családi házam, de a hát körüli teendők is világosban végezhetők jó. Na, amikor nyár közepén is esete 8 felé már kezd sötét lenni, abban mi a jó? Semmi.

Nekem konkrétan az év érdemi része a nyári időszámítás alatt van, mert végre világos van az átlagember napi rutinja mellett.
Ezt miért akarja szétcseszni bárki...?
Ezt vagyok képtelen vagyok megérteni.

Még a nyári időszámítás korrigálásával is embertelenül korán világosodik. A normál ezt súlyosbítja. Ennek semmiféle előnye nincs.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 114
2 952
113
Ha elfogadjuk, hogy a népesség egy részének nehezére esik a felkelés, akkor csesszünk ki a másik részével?
Egyébként se azt látom, hogy az iskolások nagy részének ez lenne a legnagyobb problémája. Sokkal előrébb van a rangsorban, hogy nem reggeliznek és úgy egyáltalán; kevés minőségit ételt esznek. Aztán van az, hogy sokáig fennmaradnak, amitől persze, hogy hullafáradt. Meg nincs lelki, szellemi, fizikai állóképessége. Mindemellett persze elfogadom, hogy van, akinek a korán kelés szervezeti probléma, vagy állapot, vagy micsoda.

Most jobb forrást nem találtam, de már évtizedekkel ezelőtt is voltak olyan kutatások, hogy a középsuliknak később kellene kezdeni, mert a kamaszok szervezete másképpen működik.

https://www.origo.hu/egeszseg/20140827-a-kamaszoknak-tul-korai-a-nyolc-oras-iskolakezdes.html
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Az óra állítgatás helyett ahol/amelyik cég/hivatalnak fontos korábbra/későbbre teheti 1 órával a kezdést.
Mindenkinek úgysem lesz jó, ha az állam/hivatal dönt.
Ez is egy olyan kérdés amiben nem lesz mindenkinek megfelelő válasz.

Az élővilág megoldja, az ember meg ? ? ?

U.i: inkább ez a gond, mint hogy mit csináljunk 2 napig, mert jön a meTeor :eek: :eek: :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Most jobb forrást nem találtam, de már évtizedekkel ezelőtt is voltak olyan kutatások, hogy a középsuliknak később kellene kezdeni, mert a kamaszok szervezete másképpen működik.

https://www.origo.hu/egeszseg/20140827-a-kamaszoknak-tul-korai-a-nyolc-oras-iskolakezdes.html
Nekem gimi 3. osztályig mindig 7:45-kor kezdődött órám. Amikor végre volt olyan nap, hogy csak 8:40-kor az maga volt a MEGVÁLTÁS.
Teljesen más ember voltam.
De egyetem alatt is ez volt. Egy délelőtt 10-es előadásra úgy érkeztem, hogy világbajnoknak éreztem magam és felfalom a világot. 8-ra meg mint valami zombi.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
A sheriff jogsija ugrott is szerintem....
Nem ugrott, beragadt a kereszteződésbe, mivel az előtte álló fehér kombi és fekete terepjárós szarul mérte fel a lehetőségeit és behajtott a kereszteződésbe, ahol ráadásul a fekete terepjárós még akadályt is képezett utólag, mivel amikor szabad volt az útja csak állt, a rendőri ráhatásra hajtott csak előrébb (nem hajtott rá a zebrára). A rendőr mivel szabályosan behajtott a kereszteződésbe az előbb leírt miatt már nem látta azt, hogy neki pirosa lett és a biciklis + fekete terepjárós valószínűleg takarta is a jobbról érkező forgalmat.
Ha megfigyeled majdnem a bicós fickó is palacsinta lett, pont a fekete terepjárós forgalomkorlátozása miatt.
 
M

molnibalage

Guest
Nem ugrott, beragadt a kereszteződésbe, mivel az előtte álló fehér kombi és fekete terepjárós szarul mérte fel a lehetőségeit és behajtott a kereszteződésbe, ahol ráadásul a fekete terepjárós még akadályt is képezett utólag, mivel amikor szabad volt az útja csak állt, a rendőri ráhatásra hajtott csak előrébb (nem hajtott rá a zebrára). A rendőr mivel szabályosan behajtott a kereszteződésbe az előbb leírt miatt már nem látta azt, hogy neki pirosa lett és a biciklis + fekete terepjárós valószínűleg takarta is a jobbról érkező forgalmat.
Ha megfigyeled majdnem a bicós fickó is palacsinta lett, pont a fekete terepjárós forgalomkorlátozása miatt.
Nagyhirtelen a KRESZ nem vonatkozik a yard-ra....?
Ha nincs biztosítva az, hogy olyan helyre tudjál mozogni, ahol nem ragadsz be, akkor nem indulsz el. Pont.
A yard ezt megsértette. Pont olyan szabályszegő volt, mint a fekete terepjárós. Csak azzal tetézte, hogy aztán pirosba hajtott bele...
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Nekem gimi 3. osztályig mindig 7:45-kor kezdődött órám. Amikor végre volt olyan nap, hogy csak 8:40-kor az maga volt a MEGVÁLTÁS.
Teljesen más ember voltam.
De egyetem alatt is ez volt. Egy délelőtt 10-es előadásra úgy érkeztem, hogy világbajnoknak éreztem magam és felfalom a világot. 8-ra meg mint valami zombi.

Mindha magamat hallanám. :)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Nagyhirtelen a KRESZ nem vonatkozik a yard-ra....?
Ha nincs biztosítva az, hogy olyan helyre tudjál mozogni, ahol nem ragadsz be, akkor nem indulsz el. Pont.
A yard ezt megsértette. Pont olyan szabályszegő volt, mint a fekete terepjárós. Csak azzal tetézte, hogy aztán pirosba hajtott bele...
IGEN.
Bündig jâr Neukirchen.
De miërt ugrana a jogsija?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Nagyhirtelen a KRESZ nem vonatkozik a yard-ra....?
Ha nincs biztosítva az, hogy olyan helyre tudjál mozogni, ahol nem ragadsz be, akkor nem indulsz el. Pont.
A yard ezt megsértette. Pont olyan szabályszegő volt, mint a fekete terepjárós. Csak azzal tetézte, hogy aztán pirosba hajtott bele...
Ha megnézed a fehér kombis már ráhajtott a zebrára ezért tudott a "yard" is begurulni, az, hogy ezt a fekete terepjárós már nem tette meg és így megállította a forgalmat azért mert Ő is szarul mérte fel a lehetőségeit a kereszteződésbe való behajtáskor nem a "yard" a felelős.
 
M

molnibalage

Guest
IGEN.
Bündig jâr Neukirchen.
De miërt ugrana a jogsija?
Nem ugrik.
Ha megnézed a fehér kombis már ráhajtott a zebrára ezért tudott a "yard" is begurulni, az, hogy ezt a fekete terepjárós már nem tette meg és így megállította a forgalmat azért mert Ő is szarul mérte fel a lehetőségeit a kereszteződésbe való behajtáskor nem a "yard" a felelős.
Éééééééééééééééééééééés....? Nem kötelező begurulni ide sőt, a KRESZ tiltja. Komolyan nem értem, hogy mit olyan nehéz ebben megérteni....? :confused::eek:
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ez egész egyszerűen nem igaz. Teljesen mindegy milyen korán fekszem le.
Gonosz vagyok, bürokraták elvesztették a harcot az uiborkagörbület ellen ezért új frontot nyitottak. Ennyi. Megj: kiszámolta valaki a korábbi sötétedés olyan dolgoknak mint idegenforgalom mennyire fog odabacni? Az is mlyen jót fog tennni pihenésnek, ha kb hajnali négykor besüt a nap...
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Egyébként igazán csak egy érvt tudnak az okosok felhozni, Hogy jajajajj évente 2x megzavarja a szervezetet. Érdekes módon a több műszakban dolgozókért nem aggódnak.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Egyébként igazán csak egy érvt tudnak az okosok felhozni, Hogy jajajajj évente 2x megzavarja a szervezetet. Érdekes módon a több műszakban dolgozókért nem aggódnak.
Ezt a megzavarja a szervezetet dumát képtelen vagyok megérteni.

Akkor ezek az emberek, ha két nap 1 óránál nagyobb idődifivel fekszenek le, akkor nekik game over...?
Én egyik nap megyek bejárásra reggel hatkor kelve, akkor másnap game over, ha fél nyolckor kelek...? Ja, nem...

Vagy azok, akik simán elmennek egy estére bulizni és hétköznaphoz képest 5-7 órával később fekesznek?
Öööö, ez nem konkrétan a jetlag-hez leközelebbi élmény?
És mégis, egy átlag bulis szombat után tömegek mennek dolgozni...

Hagyjuk már ezt az 1 órás átállítás = szenvedés hatást. Ha valakinek két hétköznapja között van eltérés, az jelent ennyit...
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 705
113
Nekem gimi 3. osztályig mindig 7:45-kor kezdődött órám. Amikor végre volt olyan nap, hogy csak 8:40-kor az maga volt a MEGVÁLTÁS.
Teljesen más ember voltam.
De egyetem alatt is ez volt. Egy délelőtt 10-es előadásra úgy érkeztem, hogy világbajnoknak éreztem magam és felfalom a világot. 8-ra meg mint valami zombi.



Mert nyekenyókák vagytok.
14.5 éves voltam, mikor már a 4.40-es busszal indultam a nagyfaluba, kozvetve, mert vonatozni is kellett, szóval boven 7 elott már a Józsefvárosi PU-ban voltam, onnan a Blahára suliba.
Nyári szunetek a komuves brigádban látástól mikulásig.
4 év múlva már a hétvégéket gyakorlatilag alvás nélkül vettem, lévén portáztam diszkókban, közben edzettem, 200 csajt meg csináltam, le szakmunkás vizsgáztam, jogosítványok busz kivételével, sokat motoroztam,stb,stb,stb....
Mi az, hogy alvás?

:D
 
M

molnibalage

Guest
Mert nyekenyókák vagytok.
14.5 éves voltam, mikor már a 4.40-es busszal indultam a nagyfaluba, kozvetve, mert vonatozni is kellett, szóval boven 7 elott már a Józsefvárosi PU-ban voltam, onnan a Blahára suliba.
Nyári szunetek a komuves brigádban látástól mikulásig.
4 év múlva már a hétvégéket gyakorlatilag alvás nélkül vettem, lévén portáztam diszkókban, közben edzettem, 200 csajt meg csináltam, le szakmunkás vizsgáztam, jogosítványok busz kivételével, sokat motoroztam,stb,stb,stb....
Mi az, hogy alvás?

:D
Hát, nem sikerült túl nagyot mondanod, sőt, egy fél kézzel lenyomom. :D

1999, 16 éves voltam. Reggel 3:53-as HÉV-re szálltam fel. Aztán 13-as villamos (akkor még létezett, a mai 3-as lett belőle) 3:20-kor keltem, hogy reggel 6-ra Rákoshalálfaszán legyek. Még Őrsről ment oda busz.
250 Ft/HUF órabérért.

De akkor azzal császárnak éreztem magam, akkor 1000 Ft-ból egy átlagos kocsában igen görbe estét lehetett csapni.
Még 2001 őszén is a Kármán büfében 120 volt a korsó sör...

Meg hűtött raktárban dolgozni egész kellemes volt. Aztán du kettőkor ki a kapun és a nyár pofáncsapott. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe