Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Ha rubelben kellene kifizetni azt az óraszámot más lenne a vége. A korrekt összehasonlítás az lenne, hogy munkaórát és kiképző mennyiséget összemérni.
Egyetértek, az amerikai támogatás kisebb volumenü volt. De attól még jelentős. a másik topikos posztod meg mega like.
Őőő, izé, az ÖTT az miféle vala akkor?
Egy drága hobbi. Meg gondolom bujtatott toborzás.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Read only off:
Már elnézést, de ez nincs így. Győr főutcáján volt 3 újságos-dohányárus-ajándékkütyüs. Volt, aki majd 20 éve üzemeltette. Elvették a dohányárusítást, be is zárhatta. Ergo elvették a megélhetését. Ugyanakkor Borkai sofőrje (aki a szomszédja volt, álítólag) 4 koncessziót kapott. Micsoda véletlen mi?
Read only on.


Az ha változik egy rendszer és azt a változást nem tudják jó páran megugrani vagy csak szimplán volt jobb pályázat az nem egyenlő azzal , hogy a kormány elvett valamit ! Mint minden rendszerben természetesen ebben is volt/lehetett visszaélés ezt nem vitatom de a túlnyomó része szerintem korrektül zajlott ! Csak remélem , hogy 15-20év múlva megszűnik a dohány értékesítés !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Az ha változik egy rendszer és azt a változást nem tudják jó páran megugrani vagy csak szimplán volt jobb pályázat az nem egyenlő azzal , hogy a kormány elvett valamit ! Mint minden rendszerben természetesen ebben is volt/lehetett visszaélés ezt nem vitatom de a túlnyomó része szerintem korrektül zajlott ! Csak remélem , hogy 15-20év múlva megszűnik a dohány értékesítés !
2014 után 199 képviselő lett a Parlamentben a korábbi 386 helyett. Sokan kiestek? Sokan. Mire fogták? A Fidesz megváltoztatta a szabályokat. Nem, nem arra, hogy nem kaptak annyi szavazatot, nem. A szabályok miatt, holott 2010ben se kaptak annyi szavazatot, sőt, akkori mércével élve is kétharmad lett, csak akkor minden csókos listán még bejuthatott, sőt, korábban még polgármester is lehetett együtt a képviselőséggel. (Toller pl. ebbe és a focivébébe halt bele.) A trafik történet ugyanez. A nagy bizniszből kicsi lett, és sokan kiestek azok közül, akik korábban benne voltak. De akkor mondok mást. Ott volt a maszek a Villányin a Körtérnél a villamosmegállóban. Kb. az összes legóm anno onnan volt amit a szüleimtől kaptam. Jöttek a plázák, multik, hopp, úgy eltűnt, mint a picsa! Akkor a plázák, multik nem hibásak? Vagy miért nem sírt senki amikor kicsinálták a magyar kiskereskedelmet és bolthálózatot? A gyárakat már pláne, pl. a szerencsit? Hol van már a Lenin Kohászati Művek?! Héló! Kettős mérce? Csak akkor fáj, ha a másik oldal miatt esünk el a tutitól, mint a MANYUP esetében? Meg mi az hogy elesett valamitől, meg ez a fogalom, hogy éveken át trafikos volt? Ejha! Micsoda karrier. Már az ükapja is 20 forintért árult gombfocicsapatokat, vagy mi?!

Ne vicceljetek már! Olyan ez mintha a lomtalanítás covid miatti elmaradása miatt picsognának a cigányok, hogy most nincs és mibű élnek meg?! Nincs már szódás sem, sőt, a vállfás, cipész, stb. szakma se tudna még ezres tüntetést se összehozni együtt. Én örülök neki, hogy rendbe lett téve a dohányos történet, pedig semmi hasznom sincs belőle. Amit látok, kevés pöfékelő. Már csak a 14 év alattiak nyomják a sztorit. És ez jó, mert egyre drágább az egész!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezzel szemben egy szivaros avatarod van...:D :hadonaszos:
Nem feltétlen a dohány (és alkoholfogyasztás) a probléma szerintem, hanem annak minőségi és mennyiségi dolgai.


Mert imádom a Mestert a mai napig és magam is szivarozok (Én csak szivarozgatok csendben , azt hiszi jól kifosztott de én megbízok a szerecsenben.....) .
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 913
113
Az külön vicc, hogy fel sem merül, hogy pl. minek a korai iskolakezdés, ami a többségnek kínzással ér fel?
Életem egyik legnagyobb pozitívuma az volt, amikor végre nem kellett korán kelni minden nap.

Ez tényleg külön vicc, hogy fel sem merül (benned), hogy minek a korai iskolakezdés.

Talán azért, hogy legyen idöd odapattintani a gyereket a suliba és utána még munkakezdésre beérni?
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Gratula, hát igen, ez tényleg jó érv. :eek: Vagy mégsem? Szóval lehet vicceskedni meg komolytalankodni is, de ITT EBBEN A TÉMÁBAN ez szerintem inkább hülyeség ... most meg lehet megsértődni. :p
Hát bárhogy is fogjuk körüljárni ezt a dolgot, a belpolt tiltott terep.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ott is néhe előjönnek az indulatok, de a legpróblémásabb mégiscsak a belpol.
Bocs érte. Most (is?) én indítottam el mert válaszoltam pár hozzászólásra.

De tényleg, olvassa az ember a sületlenségeket, és valahogy mindig akkor van belőle MINDEN FÓRUMON GOND, amikor jön valami más a mainstreammel szemben. Ez a gondja Hadházynak is. De tényleg. Ilyet nyilatkozott nemrég:
"a köztévé a nagy nézettségű sportesemények reklámszüneteit használja a kormány melletti agitálásra" (Népszava)

Kérem tisztelettel, ez ugyanaz, amikor az rtl és egyebeket néző civil választópolgár kimozdul egy foci eb vb olimpia miatt a safe spaceéből az M4re, és találkozik egy olyan szemlélettel is, mint 2016ban az EB alatt, ami nem az "olyan kár, hogy csak átvonulnak rajtunk" amit a ms nyom, hanem attól eltérő, miszerint annyira azért nem kár, hogy átvonulnak, sőt, be se jönnek. Ez bántja Hadházyt, semmi más. Az övéktől eltérő vélemény és ebből van az anyázás is, mert nincsenek hozzászokva, a SFben meg tök jó. Még a 95%ban nőttek fel, ami tényleg más volt. Engem ha nem érdekel valami, ignore, és én is gondolom megkapom uezt. Ennyi. Csak hogy haditechnika és történelem is legyen, 1945ben a kommunisták itthon 6-800 ezres gyűléseket nyomtak a Hősök terén. Elhitték, hogy simán behúzzák, mint a cseheknél, lengyeleknél a választást. Erre csak a SZEB okán tudták elérni, hogy koalíciós kormányzás legyen, sőt, így kapták meg a belügyi tárcát is. Na ezzel lett meg az, hogy a SZEB és a belügy révén szépen felszámolták a többpártrendszert és kiépítették a Népköztársaságot, kisebbségből. Ezt szokták meg sokan, ezért is furcsa, ha vki nem áll be. Ehhez nincsenek hozzászokva. És amikor elfogynak az érvek, jön a "sok a belpol". Ami igaz, de oktatás, egészségügy, hadsereg (főleg az utóbbi, hisz pont emiatt voltunk lemaradva 1914ben, mert át lett politizálva a haderőfejlesztés) mindig belpol. Mindig attól függően szar valami, hogy melyik oldal marad ki belőle. Ez így jó, csak sokan meglepődnek ezen, és már az is korrupció, hogy vki közbeszerzést, trafik koncessziót, vagy csak simán uniós támogatást nyer el. (Megj. rakat eladó trafik koncesszió van! 2010 előtt az uniós nekünk járó pénzek lehívása! IS problémát jelentett ugyanazoknak, akik készülnének 22ben vissza!)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Pogány

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Bocs érte. Most (is?) én indítottam el mert válaszoltam pár hozzászólásra.

De tényleg, olvassa az ember a sületlenségeket, és valahogy mindig akkor van belőle MINDEN FÓRUMON GOND, amikor jön valami más a mainstreammel szemben. Ez a gondja Hadházynak is. De tényleg. Ilyet nyilatkozott nemrég:
"a köztévé a nagy nézettségű sportesemények reklámszüneteit használja a kormány melletti agitálásra" (Népszava)

Kérem tisztelettel, ez ugyanaz, amikor az rtl és egyebeket néző civil választópolgár kimozdul egy foci eb vb olimpia miatt a safe spaceéből az M4re, és találkozik egy olyan szemlélettel is, mint 2016ban az EB alatt, ami nem az "olyan kár, hogy csak átvonulnak rajtunk" amit a ms nyom, hanem attól eltérő, miszerint annyira azért nem kár, hogy átvonulnak, sőt, be se jönnek. Ez bántja Hadházyt, semmi más. Az övéktől eltérő vélemény és ebből van az anyázás is, mert nincsenek hozzászokva, a SFben meg tök jó. Még a 95%ban nőttek fel, ami tényleg más volt. Engem ha nem érdekel valami, ignore, és én is gondolom megkapom uezt. Ennyi. Csak hogy haditechnika és történelem is legyen, 1945ben a kommunisták itthon 6-800 ezres gyűléseket nyomtak a Hősök terén. Elhitték, hogy simán behúzzák, mint a cseheknél, lengyeleknél a választást. Erre csak a SZEB okán tudták elérni, hogy koalíciós kormányzás legyen, sőt, így kapták meg a belügyi tárcát is. Na ezzel lett meg az, hogy a SZEB és a belügy révén szépen felszámolták a többpártrendszert és kiépítették a Népköztársaságot, kisebbségből. Ezt szokták meg sokan, ezért is furcsa, ha vki nem áll be. Ehhez nincsenek hozzászokva. És amikor elfogynak az érvek, jön a "sok a belpol". Ami igaz, de oktatás, egészségügy, hadsereg (főleg az utóbbi, hisz pont emiatt voltunk lemaradva 1914ben, mert át lett politizálva a haderőfejlesztés) mindig belpol. Mindig attól függően szar valami, hogy melyik oldal marad ki belőle. Ez így jó, csak sokan meglepődnek ezen, és már az is korrupció, hogy vki közbeszerzést, trafik koncessziót, vagy csak simán uniós támogatást nyer el. (Megj. rakat eladó trafik koncesszió van! 2010 előtt az uniós nekünk járó pénzek lehívása! IS problémát jelentett ugyanazoknak, akik készülnének 22ben vissza!)
Léteznek ingyenes fórummotorok. Indíts egy kimondottan belpol fórumot.