Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 736
5 821
113
Hirtelen minden gyerek életképtelen lett mióta felnőttem? Engem senki nem vitt sehova.

Valaki megint egy egy elemszámú mintából extrapolál egy teljes populációra. Gratulálok!
És az még csak fel sem merül benned, hogy te eonokkal ezelött jártál iskolába.
De azt meg sem kérdem van-e iskolás korú gyereked, kitaláltam a választ.
De majd te elindítod a nem életképtelen 6 éves gyerekedet iskolába - egyedül. Ha lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Alapvetően ezt a trafik témát sem értem. Van, akinek az a baj, hogy csókosok kapták. Oké, nyilván egy részét igen, de hát mikor nem volt ez így? Tök mellékes, hogy milyen párt van hatalmon, mindig vannak, akik az aktuális kormány valagában vannak. Hogy mekkora biznisz, hogy törekedjen érte az ember? Persze, van, aki igencsak halmozók, csak kérdés, hogy ez országosan milyen arány és attól, hogy ekkora érdekeltséget szereztek néhányan, attól még a régi rendszerben is tudtak ugyan ilyen mértékű befolyást szerezni. Tehát kérdés, hogy ez mennyiben a trafiktörvény hibája?

"Ahol viszont valóban 2000 lakos jut egy trafikra, turisták sincsenek, továbbá egyetlen trafikja lesz a tulajdonosnak, merőben más a helyzet - a jelenlegi 3-4 százalékos kiskereskedelmi árrés a forgalom jelentős növekedése esetén sem teszi nyereségessé a dohányáru-kiskereskedelmet." MaNcs 2013. -Na akkor miért ragaszkodtak volna hozzá, ha még több volt és még több fele oszlott meg a forgalom, ha így is kérdőjeles a nyereség?
De valahol -tanán index? nem találom már- volt olyan cikk is, hogy igazából annyira nem bánja a tulaj, mert a vele járó munkához képest nem túl nagy haszon van rajta. (Azt hiszem, hogy boltos volt.)

Azért azt is lássuk be, hogy az se feltétlen jó, mint pl. Ausztriában, hogy automatából boldog-boldogtalan vehet dohányterméket. Talán annyiban jó, hogy jobban lehet ellenőrizni, hogy vásárol e kiskorú.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Valaki megint egy egy elemszámú mintából extrapolál egy teljes populációra. Gratulálok!
És az még csak fel sem merül benned, hogy te eonokkal ezelött jártál iskolába.
De azt meg sem kérdem van-e iskolás korú gyereked, kitaláltam a választ.
De majd te elindítod a nem életképtelen 6 éves gyerekedet iskolába - egyedül. Ha lesz.
Csókolom, nem a 6 éves gyerekekről beszéltem. A kamaszoknak kínzás a koránkelés, akkor szerinted kikről beszéltem eddig?
Esetleg figyelhetnél is.

Egyébként 3. osztályos koromban biztosan egyedül jártunk suliba, erre emlékszem.
Áruld már el, hogy 10+ éves gyerekeket hova kell cipelni...?

Semmi sem írja elő, hogy mindenkinek korán reggel együtt kell kezdeni. A boltok sem egységesen, 6-kor, 8-kor vagy 10-kor nyitnak, de valahogy egyesek mégis így tekintenek az oktatásra...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Hirtelen minden gyerek életképtelen lett mióta felnőttem? Engem senki nem vitt sehova.
Mi se visszük, nem a mundér becsülete védelmében írom; de van olyan hely, főleg nagyobb városokban, vagy BP.-n, ahol a mi gyerekkorunkban még nyugodt szívvel elengedted, ma meg már nem biztos, hogy ennyire nyugodtan teszed.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 850
113
Egyszer próbálták meg tudtommal csak. Nem meglepő módon épp a szocik. Szetei Gábor neve kapcsolódik ide. Meg ő volt az elsők között aki coming-out-olt. Ő próbált meg valami adminisztráció szoftvert bevezetni az államigazgatásban, de durván megbukott az igazgatás belső ellenállásán. Kiderült volna, hogy sokan nem nagyon csinálnak semmi érdemlegeset.
A Fidesznek lett volna lehetősége 2010 után, hogy a kétharmadot felhasználva ezen változtasson, de a hatalomépítés és a lopás érdekelte csak őket. Az államigazgatás meg inkább csak rosszabb lett azóta.
Szeteiből csak annyi maradt meg, hogy a homoszexuális magánügyét sajtótájékoztatót szervezve jelentette be államtitkárként. Szóval a munka helyett inkább mással foglalkozott. Ennyit róla.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 541
8 864
113
Az oktatás, az egészségügy tönkretétele, vagy éppen amiatt mert csak akkor van esélye valakinek, ha párttag vagy pártközeli.
Azosztigen!
Az oktatás és az egészség tönkretétele?
Meg hogy elvették a magántulajdont.
Mikor? Hol? Kicsoda?
Tolod ezt a vér libbsi full árokásó dumát egy haditechnikai fórumon?
Mindezt le tudtad írni röhögés nélkül? Nagyszerű troll vagy.

Tud valaki alkotó liberálisról, kommunistáról? Gyártják a hülyébbnél hülyébb elméleteiket, de dolgozni egyik sem szeret, viszont a szájukat tépni.. na azt tudják. Lásd spiró, kornis, konrád, aczél bandi, andrassew iván, farkasházy, kende petya, juszt laci, bolgár „úr”, kéri lacika, az egész nap-kelte, bánó bandi, vásárhelyi maris, ungváry rudi és krisztián.
Szóval valami amit építettek, készítettek!? Valami fizikailag fogható, látható, alkotás!?
Ja hogy csak a nagy szájkarate, hogy amit jobboldal csinál mindenszar, ők mindentjobbantudnak, de tenni nem tesznek semmit, csak fossák a szót.
Értem.
Na elmennek a jó édes anyjuk ótvaros nagy valagába. De együtt és egyszerre. Mehetsz velük te is!
Az volt ám a virágkora Magyarországnak, amikor a libsik oszthatták a lét!
Oly jól csinálták, hogy pénz bőség ide konjunktúra oda, csak sikerült eladósítani az országot a feje búbjáig.
Tevékenységük, annyira elnyerte a választók tetszését, hogy hirtelen felindulásból adtak is kétharmados felhatalmazást Orbán basinak. És még itt kárálnak. Pfff!!!

Mégis ki a faszomat tud a liberális takonytenger Orbán ellenfeleként felmutatni?
Mert az Fidesz és az Orbán kormány, lakosság 68% nak megfelel.
A nem választókat is ideszámolom.
Mert ha nem így lenne, akkor szavaztak volna.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 050
113
.)

Azért azt is lássuk be, hogy az se feltétlen jó, mint pl. Ausztriában, hogy automatából boldog-boldogtalan vehet dohányterméket. Talán annyiban jó, hogy jobban lehet ellenőrizni, hogy vásárol e kiskorú.
Ez Elméletben jó, a gyakorlat meg azt mutatja, hogy a kiskoru beszerzi így vagy úgy ha akarja a cigit meg a piát is.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Ez Elméletben jó, a gyakorlat meg azt mutatja, hogy a kiskoru beszerzi így vagy úgy ha akarja a cigit meg a piát is.

Nem, szerencsére tényleg van visszatartó ereje. Az is igaz amit írsz, de ha van csak egy is aki ezért nem vesz, mert nem tud, akkor már azért az egyért megérte. És biztos van olyan én is ismerek, sőt engem is segített a leszokásban, hogy macerás volt a dohányboltba menni.

Mondjuk én továbbmennék és egy az egyben betiltanám a dohánytermékek árusítását az országban az alkoholt pedig csak arra kijelölt italboltokban, ha úgy tetszik nemzeti italboltokban lehessen venni. Hosszú távon visszatekintve majd megköszönné a társadalom annak a kormánynak aki ezt meglépné, persze rövidtávon politika haszna nem lenne, sőt biztos szavazatvesztés, ezért meg sem lép senki szerintem, legfeljebb olyan ember aki leköszönőben van és nem indul újra. Jó búcsúajándék lehetne majd Orbántól visszavonulásakor, hogy még utoljára ezeket meglépje.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 056
2 762
113
Azosztigen!
Az oktatás és az egészség tönkretétele?
Meg hogy elvették a magántulajdont.
Mikor? Hol? Kicsoda?
Tolod ezt a vér libbsi full árokásó dumát egy haditechnikai fórumon?
Mindezt le tudtad írni röhögés nélkül? Nagyszerű troll vagy.

Tud valaki alkotó liberálisról, kommunistáról? Gyártják a hülyébbnél hülyébb elméleteiket, de dolgozni egyik sem szeret, viszont a szájukat tépni.. na azt tudják. Lásd spiró, kornis, konrád, aczél bandi, andrassew iván, farkasházy, kende petya, juszt laci, bolgár „úr”, kéri lacika, az egész nap-kelte, bánó bandi, vásárhelyi maris, ungváry rudi és krisztián.
Szóval valami amit építettek, készítettek!? Valami fizikailag fogható, látható, alkotás!?
Ja hogy csak a nagy szájkarate, hogy amit jobboldal csinál mindenszar, ők mindentjobbantudnak, de tenni nem tesznek semmit, csak fossák a szót.
Értem.
Na elmennek a jó édes anyjuk ótvaros nagy valagába. De együtt és egyszerre. Mehetsz velük te is!
Az volt ám a virágkora Magyarországnak, amikor a libsik oszthatták a lét!
Oly jól csinálták, hogy pénz bőség ide konjunktúra oda, csak sikerült eladósítani az országot a feje búbjáig.
Tevékenységük, annyira elnyerte a választók tetszését, hogy hirtelen felindulásból adtak is kétharmados felhatalmazást Orbán basinak. És még itt kárálnak. Pfff!!!

Mégis ki a faszomat tud a liberális takonytenger Orbán ellenfeleként felmutatni?
Mert az Fidesz és az Orbán kormány, lakosság 68% nak megfelel.
A nem választókat is ideszámolom.
Mert ha nem így lenne, akkor szavaztak volna.

A felsorolt díszes társaságból Ungváry Krisztián igencsak színvonalas munkákat írt (a többiek munkásságát nem ismerem).
A sehová sem szavazókat meg mindenki magához könyveli el, elég helytelenül.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 147
113
Én elvesztettem a fonalatt, hányszor lett körberágva a téma.

Gyógyszert kellett bevennem a fejfájásomra, szóval picit összemosódtak a dolgok, de ködös emlékeim szerint, mintha egy végtelen hurokba fordult volna a beszélgetés fonala. :)

Sokkal rövidebb lehetett volna ha a partnerek nem lökték volna vissza egy-egy kiemelt szóval, mondattal, vagy vélelemmel az egész addigi szövetét a vitának nullára, ahonnan végtelen türelemmel meg a szükségesnél sokkal kevesebb b+-gel kellett újrafelépíteni a mondaivalót, hogy ismét találjanak egy kötőszót, ahonnan lehet nulláról újra elmondani. Résztvevőként én is a végtelen hurokkal harcoltam, de aztán valahogy sikerült kikeveredni belőle. :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Gyógyszert kellett bevennem a fejfájásomra, szóval picit összemosódtak a dolgok, de ködös emlékeim szerint, mintha egy végtelen hurokba fordult volna a beszélgetés fonala. :)
Nemrég visszaolvastam a fórumban, 2017. év vége felé épp az volt a világmegváltó ötlet a fórumban, hogy dízel-elektromos hibrid hajtáslánc cserével és minden más földi jóval a Btr-80-asokat kellene teljesen átépíteni.
Direkt nem mondom a delikvens nevét akitől az ötlet jött, de azért ki lehet találni. :D

Szóval senki nem mondhatja, hogy nem haladunk. ;):hadonaszos:
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 541
8 864
113
A felsorolt díszes társaságból Ungváry Krisztián igencsak színvonalas munkákat írt (a többiek munkásságát nem ismerem).
A sehová sem szavazókat meg mindenki magához könyveli el, elég helytelenül.

Ungvári Krisztián egy vér libsi. Egy a sunyi, de ipari árokásókból. Elfogult és szemellenzős.
Az írásai is.
Nem vagyok mindenki. ;-)
A sehová nem szavazók némán "ülnek a buszon" és néznek ki a fejükből.
Ha nem tetszene nekik az irány, gondolom szólnának.
Szóval az qrvára ne számolja magukhoz őket akik visítanak, hogy ne erre!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and zeal
T

Törölt tag 1711

Guest
Aki nem szavaz az azért nem teszi

Leszarja
Utálja mindet (asszem volt is javaslat legyen "Egyik se" rubrika is a szavazólapon, de egyik pártnak se tetszett mert kilógna a lóláb).

Azért nem fog senki sem NEM szavazni mert az aktuális kormány megfelel neki, lehet sz*r neki, de úgy van vele, hogy "úgyis ejcsajják a mocsokok".