Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Nanana, aki elhízik nem azért hízik el mert az olcsó vagy XY élelmiszerek tele vannak "méreggel" ahogy egyesek sugallják. Lófaszt, egészségesen kell táplálkozni és kész. Az embere nagyon kis százaléka pedig hízik ha kell ha nem, de az betegség miatt van. Szóval igen, az alkohol sokkal károsabb mint bármelyik Magyarországon megvehető élelmiszer. A mai világban itthon és az EU-ban ezek olyan keményen vannak szabályozva, hogy ha olcsó szemetet veszel akkor lehet, hogy az állaga és az íze szar lesz, de nyugodtan fogyasztható.
Ki mondta, hogy nem? Egyszerűen, az alkohol okozta problémák eltörpülnek emelett. Mégis mindenki az alkohol ellen kűzd, és 150 kilós zsírdisznók szólnak be, a heti 2 sört fogyasztónak.
De hogy jobbat mondjak, besétál a 150 kilós antialkoholista, antidohányos a haziorvoshoz, és szegénynek felírják a magas vérnyomás tablit, mert nem tehet róla, ha meg bemegy egészséges BMIvel, jól táplálkozva úgy, hogy 2 hetente elszív egy pipát, és iszik esetleg heti egy sört, azzal, hogy átment a lábán az exkavátor akkor is az előbbi kettőre fogják. Most ez a divat.
Vannak rendes nyugtató és antidepresszáns tabletták amik bizonyítottan hatásosak akár vény nélkül.
Vény nélküli , antidepresszáns nyugtató kb csak a nervenpflägen. A többi ugyanaz a táplálékkiegészítős szemét.
A közhiedelemmel ellentétben ugyanis orvosi felügyelet nélkül baromi kockázatos hozzányúlni az agy biokémiájához. Nem is szeretnek.
Ami mégis hat, az semmivel sem kevésbé káros, mint az az esti egy pohár bor, vagy sör ami kellemesen ellazítja a delikvenst. Mert ugye én végig a kultúrált alkoholfogyasztásról beszélek...
Az ivástól hamar alkoholista lehet
Az antidepresszánsoktól meg gyógyszerfüggő... Mint mondtam nem véletlenül nem igazán adják ezeket vény nélkül.
étrendkiegészítőkkel
Amik ugye hatástalan vackok, vagy éppen károsak. Tessék meghallgatni Tiszeker Ági előadását a témában. A helyes étkezés sokat segít, ez viszont tény.
Azóta sok idő eltelt, üdv a 21. században. Minden megoldható csak akarni kell. Ha megvan az akarat egy kormány részéről a hatóság azt is tudja, hogy mit reggeliztél vasárnap reggel, nem, hogy főzöl-e pálinkát sunyiban.
Ezt bizonyítja az is, hogy a heroin kereskedelem teljesen megszűnt, és sehol nincs semmilyen szintetikus, vagy egyéb drog, hiszen a 21. Században élünk. No comment....
Ha van is olyan ital amiben van valamilyen hasznos anyag akkor azt be lehet vinni alkohol nélkül is a szervezetbe.
Be lehet, csak minek? A joghurtból se nagyon tablettázzuk a flórát. Maga az alkohol is jót tesz a szív és érrendszeri megbetegedésekkel szemben. Ettől még az alkoholizmus káros marad, ahogy a túlzabálás, a folytonos stressz, a netfüggőség, a halálra dolgozás stb stb stb... is. Mégse tíltjuk be a munkát.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and zeal

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Mit akarsz mondani?
Valami kifogásolni valód van a stílusomat illetően?
Mert az evidens dolgoknak a nevében a miértje, evidensek.
Teljesen felesleges leírnod.
De ha már szóba hozta az "eredeti értelmében vett liberálist" mint jelzőt, hát kisbarátom ilyenből bőven van a konzervatív oldalon, viszont az idézőjeles balibbantaknál egy sincs.
De újra megkérdezem.
Mit akarsz mondani?
Azt, hogy nem a jelzős szerkezetek teszik a kommentet. Sem azok sűrű ismételgetése. Emberi hangon szólítanak meg, illik úgy válaszolni.
Ezek szerint mindenkit ismersz a bal/liberális oldalon, hogy ilyen kijelentéseket teszel az ott lévőkről.
Vagy ez is csak egy előítélet... Az a rossz hírem, hogy csak egyénenként lehet ezt eldönteni. Nem egyformák az emberek.
u.i.: Számvébert én is nagyra tartom.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 887
113
A moderátor értesítése, hozzászólás törlése.
Bravó!
Sőt bravisszimó!
Bárki is volt, az egy pitiáner alak, ó ye! ;-)
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 912
113
Óvoda nagycsoportjába már egyedül mentem, szóval ha akkoriban el tudtam tekerni addig, egyedül egy ~10k fős városban úgy, hogy még egy lámpa és gyalogátkelőhely nélküli főútvonalon is átmentem, akkor most sem lehet nagy "vasziszdasz".

Hösöm vagy!

Nézd, a nyolcvanas években én is egy ilyen helyen nöttem fel és szintén biciklivel tekertem - ha nagycsoportba nem is egyedûl, de - általánosba. Nagyapámhoz meg még házhoz ment a tanító. És?

Most már csak azt nem értem, hogy ez most mégis mit bizonyít (már azon kívül, hogy mennyire faszagyerek voltál).

Megugorhatatlan feladat látom neked is, hogy elvonatkoztass a saját életedtöl.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Megugorhatatlan feladat látom neked is, hogy elvonatkoztass a saját életedtöl.
Inkább neked megugorhatatlan, kicsi hőscincér, hogy egy gyereket nem feltétlen kell a szülőnek iskolába vinnie, én például utáltam 6:30-kor kelni anyám ébresztésére általános iskolába, hogy 7:45-re sorakozóra beérjek. Középiskolában meg heti 3x volt nulladik óra amire 7-re kellett beérni, így mindig 5-kor keltem, hogy a 6-os vonattal beérjek arra, hogy az egész osztály bent "alszik" a teremben, 0 produktivitás, 0 figyelem....
Emellett ha általánosban 9-re kellett volna menni, akkor simán felkelek magamtól 8-ra minden megpróbáltatás nélkül, középsuliban pedig elég lett volna csak a 7-es vonattal a 0. órára járni és a 8-as vonattal az elsőre....
Még jobban szájbarágósan: egy általános iskolásnak már szerintem illene magának suliba járnia szülői segítség nélkül. Emellett normális ébredés mellett a produktuma és a figyelme is jobb lenne valószínűleg az órán.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 912
113
Inkább neked megugorhatatlan, kicsi hőscincér, hogy egy gyereket nem feltétlen kell a szülőnek iskolába vinnie, én például utáltam 6:30-kor kelni anyám ébresztésére általános iskolába, hogy 7:45-re sorakozóra beérjek. Középiskolában meg heti 3x volt nulladik óra amire 7-re kellett beérni, így mindig 5-kor keltem, hogy a 6-os vonattal beérjek arra, hogy az egész osztály bent "alszik" a teremben, 0 produktivitás, 0 figyelem....
Emellett ha általánosban 9-re kellett volna menni, akkor simán felkelek magamtól 8-ra minden megpróbáltatás nélkül, középsuliban pedig elég lett volna csak a 7-es vonattal a 0. órára járni és a 8-as vonattal az elsőre....
Még jobban szájbarágósan: egy általános iskolásnak már szerintem illene magának suliba járnia szülői segítség nélkül. Emellett normális ébredés mellett a produktuma és a figyelme is jobb lenne valószínűleg az órán.

Vicces, nekem megint úgy tünik, mintha nem volnál képes elvonatkoztatni a saját életedtöl.
Vagy csak nem akarsz.

Nem kell szájbarágnod (meg berágnod se btw), láthatóan ismét magadról beszélsz, és elképzelhetetlen számodra, hogy van olyan, akinek meg másmilyen az élete.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Nem kell szájbarágnod (meg berágnod se btw), láthatóan ismét magadról beszélsz, és elképzelhetetlen számodra, hogy van olyan, akinek meg másmilyen az élete.
Arról volt szó, hogy a szülő viszi a gyereket. Erre írtam, hogy ez teljesen felesleges mert a gyerek el tud menni- valószínűleg- saját maga is. Erre én hoztam neked a saját életemből (mivel más életéből nem nagyon tudok, azokat az életeket nem én élem...) példát és extra érvet az 1 órával későbbi iskolakezdés előnyére.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 912
113
Arról volt szó, hogy a szülő viszi a gyereket. Erre írtam, hogy ez teljesen felesleges mert a gyerek el tud menni- valószínűleg- saját maga is. Erre én hoztam neked a saját életemből (mivel más életéből nem nagyon tudok, azokat az életeket nem én élem...) példát és extra érvet az 1 órával későbbi iskolakezdés előnyére.

Én meg azt állítom, hogy nagyon sok esetben viszont nem kikerülhetö az, hogy a szülö viszi a gyereket. Mert én meg ezt tapasztalom és látom magam körül. Most - szülöként.

Erre persze megkérdezheted, hogy miért nem élek egy idilli és biztonságos kisvárosban.
Az én gyerekemnek nem ezt dobta a gép.

De azt hiszem én ezt a thread-et most itt befejeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
A felsőoktatást valóban meg kell reformálni, mert nagyon rosszul működik. A diploma egyszerűen nem garantál semmit se. Még az SZFE szabadságát féltők is azt mondják, hogy amúgy az SZFE-re is ráférne a változás. Csak ugye abból semmi jó nem fog kisülni, ha egy ilyen dilettáns kormány végzi az átalakítást. Másrészről a fizetős oktatás nem működik. Még az erre optimalizált USA-ban sem, nemhogy a máshogy gondolkodó Magyarországon. Ráadásul ha működne is évtizedeket igényelne, mire átalakul a verseny során és hozzá széles körű fizetőképes középosztályra lenne szükség. Értelmetlen próbálkozás az egész.




Technokol rapid?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
.

Ez azért van, mert kis mennyiségben a jó minőségű szesz valóban orvosság. Pl vörösbor és reszrevatol.


Baromság, sokkal károsabb. Alkoholt lehet úgy inni, hogy nem baszol be, füvet nem tudsz úgy szívni, hogy nem tépsz be. De ez csak a kisebbik gond, a nagyobbik gond, hogy keményen odavág a memóriának, és kőkeményen kapudrog.

Amúgy valahol vicces, hogy a fű mellett érvelők csak és kizárólag a hétvégi füvest hasonlítják a masszív alkoholistával. Ha már hasonlítunk akkor vagy-vagy

Amúgy könnyen ellenőrizhető, hogy a közszályon forgó állítások szerint mi igaz, és mi nem. Csak keresd meg, milyen biológiai útvonalon hat.
Kis mennyiségben sem az alkohol az ami jót tesz hanem a jàrulékosan mellette lèvő anyagok. Talán az értágító hatása lehet pozitív már akinek. Ugyanígy a fűnek is vannak jótékony hatásai, csak nézz utána hány rákos esetben is alkalmazzák.
Nem mondtam, hogy ne lenne káros a fű, és igen van hatása a rövidtávú memóriára. És igen arra is rálehet szokni.
De
Hosszú távon sem cseszi szét a belső szerveket, könnyebb lejönni róla. Kisebb valószínűleggel válik az ember dühöngő őrülté amit az alkoholról aligha lehet elmondani.
Szerintem sokkal veszélyesebb egy alkoholista, és önmagában alkohol mint a marihuána, és nem gondolom, hogy a totális legalizáció lenne a megoldás. De kontrolált formában Több haszna lenne mintha totális tiltásnak, mert így is szívják az emberek ugye, meglepődnénk ha tudnánk hányan.. csak kriminalizálva van, és egy egész drog hálózat része.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én inkább a marihuánát legalizálnám, mert inkább az mint az alkoholisták.
Inkább a drogosok, mint az alkoholisták? Az igen!... Hamar szabadesésbe kezdene a társadalom. :eek:

Néhány havonta felmerül ez a téma. Mindig jön egy új versenyző, aki erről a butaságról akarja meggyőzni a fórumozókat. Már ezerszer ki volt tárgyalva és cáfolva lett ez a remek ötlet. Léci használd a keresőt és olvass vissza!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Kis mennyiségben sem az alkohol az ami jót tesz hanem a jàrulékosan mellette lèvő anyagok. Talán az értágító hatása lehet pozitív már akinek. Ugyanígy a fűnek is vannak jótékony hatásai, csak nézz utána hány rákos esetben is alkalmazzák.
Nem mondtam, hogy ne lenne káros a fű, és igen van hatása a rövidtávú memóriára. És igen arra is rálehet szokni.
De
Hosszú távon sem cseszi szét a belső szerveket, könnyebb lejönni róla. Kisebb valószínűleggel válik az ember dühöngő őrülté amit az alkoholról aligha lehet elmondani.
Szerintem sokkal veszélyesebb egy alkoholista, és önmagában alkohol mint a marihuána, és nem gondolom, hogy a totális legalizáció lenne a megoldás. De kontrolált formában Több haszna lenne mintha totális tiltásnak, mert így is szívják az emberek ugye, meglepődnénk ha tudnánk hányan.. csak kriminalizálva van, és egy egész drog hálózat része.

Nem lepődne meg senki szerintem. Egészen más kultúra a kettő, már az alkohol meg fű. SZociális tevékenység terén tudsz ugyanúgy létezni mindkettővel, de a dzsangánál két óra múlva mondjuk okés a világ(addig is az volt :D ) az alkohol meg szétbassza a következő x napot is, eszi a májat, a képszakadásokról nem is beszélve. Szóval én igazat adok neked ebben, de nem legalizáltatnám, csak nem basztatnám. Pont ez a rohadt fű mutatja meg, hogy mennyi parazita eszi az életét az embereknek a társadalomban. Ezt meg szabadon művelve 20-25(?) éve a gyökér infláció, jövedéki adó, monopolhelyzet, fajta és minden egyébtől mentesen ugyanannyiért veszi a közönsége. Néha kicsit meghullámzik a rendőri tevékenység függvényében, de összességében mentes a parazitizmustól.

Inkább a drogosok, mint az alkoholisták? Az igen!... Hamar szabadesésbe kezdene a társadalom. :eek:

Néhány havonta felmerül ez a téma. Mindig jön egy új versenyző, aki erről a butaságról akarja meggyőzni a fórumozókat. Már ezerszer ki volt tárgyalva és cáfolva lett ez a remek ötlet. Léci használd a keresőt és olvass vissza!

Wász? Az alkohol néhány ezerszer több összevert asszonyt, emlék nélküli állapotú garázdaságot, késelést, súlyos testi sértést, balesetet, önpusztítást végez. Nézz végig a hajléktalanokon, hogy a püffedt alkeszek látod -e, vagy a kicsit laza füveseket? Az állami monopólium meg ontja a szart a koccintóstól a dankó pistáig, mert van közönsége. Én inkább az alkoholt kriminalizálnám, van rá pár évszázad tapasztalat hogy mit tesz, ez mégis normális. Mint a keresztény hit, meg a konteók. A keresztény normális, bármi mást hinni, gondolni konteó. :D
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
T

Törölt tag 4082

Guest
Kis mennyiségben sem az alkohol az ami jót tesz hanem a jàrulékosan mellette lèvő anyagok.
Az alkohol kis mennyiségben hdl növelő hatású, ugye ezt szokás "jó koleszterinnek" hívni, értágító hatású, ami a hőleadásban, és a keringés javításában is segít, emulgáló hatású, javítva ezzel a zsírok, olajok felszívódását. Magyarul de, az alkohol kismértékben jót tesz. Ezzel lehet vitatkozni, csak megint nem vélemény, hanem TÉNY.
A mellette lévő anyagok nagy része pont azért lehet mellette, mert alkoholban oldódik, szóval megint csak kell hozzá az alkohol.

Ugyanígy a fűnek is vannak jótékony hatásai, csak nézz utána hány rákos esetben is alkalmazzák.
Ez az az érv, amitől falnak megyek. Igen, a THCnek van orvosi felhasználása. Ahogy amúgy az alkoholnak is. Kb nem tudom kinyitni úgy a gyógyszerkönyvet, hogy legalább a gyártástechnológiában ne legyen alkohol. De mondok jobbat, opiátokat, és morfin származékokat is használ az egészségügy. Sőt képzeld, még digitalist is.
Amúgy szerotonin visszaszívás gátló, így antidepresszáns hatású. Ez pozitív.
De amikor már olyanokat írkálunk le, hogy mivel proliferáció gátló nem csak, hogy egészséges, hanem füvet szívva védekezhetünk a rák ellen olyankor kb olyasmi érzések lehetnek bennem, mint molniban, ha valaki nem olvasta a htöt...
(Eleve, mi az, hogy A RÁK, és amúgy arra a sejtosztódásra szüksége van a szervezetednek, szóval izé)
Hosszú távon sem cseszi szét a belső szerveket,
Már hogy a viharba ne cseszné szét? Pont azért lehet rákok ellen használni. Hahó emberek kapjunk már a fejünkhöz.

Kisebb valószínűleggel válik az ember dühöngő őrülté amit az alkoholról aligha lehet elmondani.
Mondjuk speciel én még nem láttam embert, aki egy pohár bortól dühöngő őrülté vált volna, viszont túlzott euforiás állapotban örjöngő füvest már igen.
És nem, még mindig nem lehet nem betépni.
könnyebb lejönni róla
Testi függőséget nem, vagy alig okoz, ez igaz. Cserébe kimondottan durva lelki függőséget igen. És arról a nehezebb lejönni. Főleg ha mellé megy a hazug propaganda.

És még mindig gusztustalannak érzem, hogy a masszív alkoholistát hasonlítod a hétvégi füveshez.
Ha kérhetem ilyen esetben maximum a pénteken megiszik 3nál több sört ivókhoz hasonlítsd, mert kb ez a kategória.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and megazez

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Az alkohol kis mennyiségben hdl növelő hatású, ugye ezt szokás "jó koleszterinnek" hívni, értágító hatású, ami a hőleadásban, és a keringés javításában is segít, emulgáló hatású, javítva ezzel a zsírok, olajok felszívódását. Magyarul de, az alkohol kismértékben jót tesz. Ezzel lehet vitatkozni, csak megint nem vélemény, hanem TÉNY.
A mellette lévő anyagok nagy része pont azért lehet mellette, mert alkoholban oldódik, szóval megint csak kell hozzá az alkohol.


Ez az az érv, amitől falnak megyek. Igen, a THCnek van orvosi felhasználása. Ahogy amúgy az alkoholnak is. Kb nem tudom kinyitni úgy a gyógyszerkönyvet, hogy legalább a gyártástechnológiában ne legyen alkohol. De mondok jobbat, opiátokat, és morfin származékokat is használ az egészségügy. Sőt képzeld, még digitalist is.
Amúgy szerotonin visszaszívás gátló, így antidepresszáns hatású. Ez pozitív.
De amikor már olyanokat írkálunk le, hogy mivel proliferáció gátló nem csak, hogy egészséges, hanem füvet szívva védekezhetünk a rák ellen olyankor kb olyasmi érzések lehetnek bennem, mint molniban, ha valaki nem olvasta a htöt...
(Eleve, mi az, hogy A RÁK, és amúgy arra a sejtosztódásra szüksége van a szervezetednek, szóval izé)

Már hogy a viharba ne cseszné szét? Pont azért lehet rákok ellen használni. Hahó emberek kapjunk már a fejünkhöz.


Mondjuk speciel én még nem láttam embert, aki egy pohár bortól dühöngő őrülté vált volna, viszont túlzott euforiás állapotban örjöngő füvest már igen.
És nem, még mindig nem lehet nem betépni.

Testi függőséget nem, vagy alig okoz, ez igaz. Cserébe kimondottan durva lelki függőséget igen. És arról a nehezebb lejönni. Főleg ha mellé megy a hazug propaganda.

És még mindig gusztustalannak érzem, hogy a masszív alkoholistát hasonlítod a hétvégi füveshez.
Ha kérhetem ilyen esetben maximum a pénteken megiszik 3nál több sört ivókhoz hasonlítsd, mert kb ez a kategória.

Nincs igazán nem hétvégi füves. :D Nyomhatja harminc évig akár minden este egy elalvós cigivel akármelyik füves és soha nem lesz olyan mint a masszív alkoholisták. És bizony amíg ez 99,9%-ban így van, az alkohol ezrével bassza szét az embereket.

Ha nem szállsz el a durva világ felé, mindegyiket lehet értelmesen, ha elszállsz, a fűvel még tíz év múlva is egyszerűbb a helyzeted, mert van egy határa amennyire ki tudod ütni magad. Ennyi. Az alkoholnál, meg lassan eléred a 3 korsó után a 36-ot, 12 felessel...
 
K

kamm

Guest
Nincs igazán nem hétvégi füves. :D Nyomhatja harminc évig akár minden este egy elalvós cigivel akármelyik füves és soha nem lesz olyan mint a masszív alkoholisták. És bizony amíg ez 99,9%-ban így van, az alkohol ezrével bassza szét az embereket.

Ha nem szállsz el a durva világ felé, mindegyiket lehet értelmesen, ha elszállsz, a fűvel még tíz év múlva is egyszerűbb a helyzeted, mert van egy határa amennyire ki tudod ütni magad. Ennyi. Az alkoholnál, meg lassan eléred a 3 korsó után a 36-ot, 12 felessel...

Egyresz en ugyan nem tudom, otthon mi a helyzet, de idekint ahany massziv fuvest ismertem (=napkozben is tolta a tetoteraszon stb), egyikkel sem lehetett egyutt dolgozni - mindent allandoan elfelejtenek, a rovid tavu memoriat teljesen tonkreteszi a THC mar rovid ideju rendszeres hasznalat alatt is es leallas utan is hosszu-hosszu ido, mig helyreall. Masreszt nem egy lett erosen paranoid, a mentalis fuggesrol mar nem is beszelve, szoval en nagyon nem ertek egyet ezzel a fuves=artalmatlan legendaval (nem az, meg akkor sem, ha nem lesz aggressziv es nem ragja le az arcat egy embernek, mint a hirhedt floridai bath salt orult.)
Harmadreszt en nem fuves problemat latok otthon a kabitoszerek korul, hanem mindenfele mocsok kinai vegyszereket, azok meg szimplan megolik a hasznaloikat.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Inkább a drogosok, mint az alkoholisták? Az igen!... Hamar szabadesésbe kezdene a társadalom. :eek:

Néhány havonta felmerül ez a téma. Mindig jön egy új versenyző, aki erről a butaságról akarja meggyőzni a fórumozókat. Már ezerszer ki volt tárgyalva és cáfolva lett ez a remek ötlet. Léci használd a keresőt és olvass vissza!
Ennyi erővel légyszíves te meg tartsd meg a véleményed magadnak. Senkit nem akarok meggyőzni vagy ujra indítani a vitát, bár attól még hogy valamit x szer kitárgyaltatok már ugyanúgy lehet róla x+1 szer vitázni. Szolásszabadság!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nyomhatja harminc évig akár minden este egy elalvós cigivel akármelyik füves és soha nem lesz olyan mint a masszív alkoholisták.
Megint a jól ismert hazugság.
Kezdjük ott, hogy 3 év után hozzá képest az aranyhal memóriazseni lesz.
Folytassuk ott, hogy tényleg nincs igazán nem hétvégi füves, mert azok akik úgy nyomják mint a masszív alkoholisták hamar kevésnek fogják érzeni, bejön az eki, a spuri stb, és végül egy aranylövéssel végzik a sarokban...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and zeal

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Egyresz en ugyan nem tudom, otthon mi a helyzet, de idekint ahany massziv fuvest ismertem (=napkozben is tolta a tetoteraszon stb), egyikkel sem lehetett egyutt dolgozni - mindent allandoan elfelejtenek, a rovid tavu memoriat teljesen tonkreteszi a THC mar rovid ideju rendszeres hasznalat alatt is es leallas utan is hosszu-hosszu ido, mig helyreall. Masreszt nem egy lett erosen paranoid, a mentalis fuggesrol mar nem is beszelve, szoval en nagyon nem ertek egyet ezzel a fuves=artalmatlan legendaval (nem az, meg akkor sem, ha nem lesz aggressziv es nem ragja le az arcat egy embernek, mint a hirhedt floridai bath salt orult.)
Harmadreszt en nem fuves problemat latok otthon a kabitoszerek korul, hanem mindenfele mocsok kinai vegyszereket, azok meg szimplan megolik a hasznaloikat.

Láttam én is mindenfélét. Összességében ártalmatlanok és ugyan van aki le tud romlani közülük, de az jó eséllyel iszik is rendszeresen és sokat, vagy mást is használ. A kínai mocskoknak meg olyan a célközönsége, amit, legalábbis szerintem normális ember, de még masszív füves sem használ.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Fölösleges megint ezen a témán pörögni oldalakon át. Ha vannak új érvek egyik vagy a másik mellett, akkor az jöhet, de hogy sokadszorra is ugyanazokat a köröket járjuk, arra semmi szükség. Tényleg csak vissza kell olvasni egy picit, mert pontosan ugyanezeket az érveket már kitárgyaltuk többször is.
Ennyi erővel légyszíves te meg tartsd meg a véleményed magadnak. Senkit nem akarok meggyőzni vagy ujra indítani a vitát, bár attól még hogy valamit x szer kitárgyaltatok már ugyanúgy lehet róla x+1 szer vitázni. Szolásszabadság!
Uncsi.
Simán csak lusta vagy visszaolvasni. Lehet rosszul esik, hogy semmi új infót nem mondtál és mindezt már rég megbeszéltük a fórumon, de kérlek mérlegeld, hogy ha nem válaszolnak az emberek, akkor az lehet nem azért van, mert neked adnak igazat, csak már unják, hogy sokadszorra is ezen pörög a fórum... :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Megint a jól ismert hazugság.
Kezdjük ott, hogy 3 év után hozzá képest az aranyhal memóriazseni lesz.
Folytassuk ott, hogy tényleg nincs igazán nem hétvégi füves, mert azok akik úgy nyomják mint a masszív alkoholisták hamar kevésnek fogják érzeni, bejön az eki, a spuri stb, és végül egy aranylövéssel végzik a sarokban...

Ja, csak ez az érvelés ott kezdődik, hogy a fű a kapuja ezeknek. Hát lófaszt. A tinédzser első kocsmai útja a kapuja ezeknek, csak ezt az állami szokásos felelősségvállalás mint az alkohol monopóliumhelyzetű terjesztője inkább szereti elfelejteni és hülyeségeket tanítani, hogy ne kérdezzenek bele.

A legtöbb ember elég intelligens ahhoz, már akikkel engem összehozott a sors és szívtak is füvet, hogy az életük egy-egy kipróbálós szakaszán kívül nem baszták szét magukat. Megállapodtak, gyerekeik vannak. Akik ugyanakkor kezdték a piát mert a drog rossz, azok meg ma is azt csinálják várva a hirtelen halált.