Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Az alkohol kis mennyiségben hdl növelő hatású, ugye ezt szokás "jó koleszterinnek" hívni, értágító hatású, ami a hőleadásban, és a keringés javításában is segít, emulgáló hatású, javítva ezzel a zsírok, olajok felszívódását. Magyarul de, az alkohol kismértékben jót tesz. Ezzel lehet vitatkozni, csak megint nem vélemény, hanem TÉNY.
A mellette lévő anyagok nagy része pont azért lehet mellette, mert alkoholban oldódik, szóval megint csak kell hozzá az alkohol.


Ez az az érv, amitől falnak megyek. Igen, a THCnek van orvosi felhasználása. Ahogy amúgy az alkoholnak is. Kb nem tudom kinyitni úgy a gyógyszerkönyvet, hogy legalább a gyártástechnológiában ne legyen alkohol. De mondok jobbat, opiátokat, és morfin származékokat is használ az egészségügy. Sőt képzeld, még digitalist is.
Amúgy szerotonin visszaszívás gátló, így antidepresszáns hatású. Ez pozitív.
De amikor már olyanokat írkálunk le, hogy mivel proliferáció gátló nem csak, hogy egészséges, hanem füvet szívva védekezhetünk a rák ellen olyankor kb olyasmi érzések lehetnek bennem, mint molniban, ha valaki nem olvasta a htöt...
(Eleve, mi az, hogy A RÁK, és amúgy arra a sejtosztódásra szüksége van a szervezetednek, szóval izé)

Már hogy a viharba ne cseszné szét? Pont azért lehet rákok ellen használni. Hahó emberek kapjunk már a fejünkhöz.


Mondjuk speciel én még nem láttam embert, aki egy pohár bortól dühöngő őrülté vált volna, viszont túlzott euforiás állapotban örjöngő füvest már igen.
És nem, még mindig nem lehet nem betépni.

Testi függőséget nem, vagy alig okoz, ez igaz. Cserébe kimondottan durva lelki függőséget igen. És arról a nehezebb lejönni. Főleg ha mellé megy a hazug propaganda.

És még mindig gusztustalannak érzem, hogy a masszív alkoholistát hasonlítod a hétvégi füveshez.
Ha kérhetem ilyen esetben maximum a pénteken megiszik 3nál több sört ivókhoz hasonlítsd, mert kb ez a kategória.
OK, értem a véleményed, és többségben igazat is adok neked. Lehet az összehasonlítás nem a legszerencsésebb, de az sem hogy te meg a beszívást állítod párhuzamba a pohár borral, holott ugyanúgy annak is van mértéke, valamint bizonyított hogy egy-két pohár szeszesital is hatással van az emberre.

Konklúzió számomra.
Ahogy az alkohol fogyasztásnak van mértéke ugyanúgy a fűnek is.
Mindkettőnek van előnyös és hátrányos élettani hatása.
Az egyik legális mert beágyazott a kultúrába a másik meg kriminalizálva van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
Láttam én is mindenfélét. Összességében ártalmatlanok és ugyan van aki le tud romlani közülük, de az jó eséllyel iszik is rendszeresen és sokat, vagy mást is használ. A kínai mocskoknak meg olyan a célközönsége, amit, legalábbis szerintem normális ember, de még masszív füves sem használ.
A szerotonin gátlás meg ugye smafu. Mert arra a szervezet nem többlet szerotonin termeléssel reagál, ami miatt nem is lesz igény a komolyabb anyagokra...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ja, csak ez az érvelés ott kezdődik, hogy a fű a kapuja ezeknek. Hát lófaszt. A tinédzser első kocsmai útja a kapuja ezeknek, csak ezt az állami szokásos felelősségvállalás mint az alkohol monopóliumhelyzetű terjesztője inkább szereti elfelejteni és hülyeségeket tanítani, hogy ne kérdezzenek bele.

A legtöbb ember elég intelligens ahhoz, már akikkel engem összehozott a sors és szívtak is füvet, hogy az életük egy-egy kipróbálós szakaszán kívül nem baszták szét magukat. Megállapodtak, gyerekeik vannak. Akik ugyanakkor kezdték a piát mert a drog rossz, azok meg ma is azt csinálják várva a hirtelen halált.
Mind a kvázi 5-600 millió európai? Na menj te a...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 836
113
A szerotonin gátlás meg ugye smafu. Mert arra a szervezet nem többlet szerotonin termeléssel reagál, ami miatt nem is lesz igény a komolyabb anyagokra...

A használók kilencven százaléka ilyenkor abbahagyja. Egyszerűen abbahagyja és ennyi. Inni kezd néha, mert mire ez kialakul, már nem ugyanannyi idős mint amikor elkezdte. Aztán vagy újra szív néha, vagy nem. Százezrével élnek így emberek kis hazánkban.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A használók kilencven százaléka ilyenkor abbahagyja. Egyszerűen abbahagyja és ennyi. Inni kezd néha, mert mire ez kialakul, már nem ugyanannyi idős mint amikor elkezdte. Aztán vagy újra szív néha, vagy nem. Százezrével élnek így emberek kis hazánkban.
És még ha elfogadjuk azt a blőd, és az alkohol közellenséggé tétele óta megugrott számot, hogy minden 10. ember alkoholista, akkor is 7 millióan vannak úgy, hogy néha megisznak egy pohár bort, üveg sört, semmi komoly bajuk. Szóval miről beszélünk?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Megint a jól ismert hazugság.
Kezdjük ott, hogy 3 év után hozzá képest az aranyhal memóriazseni lesz.
Folytassuk ott, hogy tényleg nincs igazán nem hétvégi füves, mert azok akik úgy nyomják mint a masszív alkoholisták hamar kevésnek fogják érzeni, bejön az eki, a spuri stb, és végül egy aranylövéssel végzik a sarokban...
Az ilyen konklúziók levonását mire alapozod,? Biztos van aki aegy fűves cigivel kezdte és most valami szintetikus lő magának, de az arányok szerintem nem rosszabbak mint a fröccsel kezdő mára napi alkoholista arányát tekintve, sőt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 836
113
És még ha elfogadjuk azt a blőd, és az alkohol közellenséggé tétele óta megugrott számot, hogy minden 10. ember alkoholista, akkor is 7 millióan vannak úgy, hogy néha megisznak egy pohár bort, üveg sört, semmi komoly bajuk. Szóval miről beszélünk?

Ugyanezt vetítheted a havonta egyszer-kétszer szívó emberek tömegére, csak akik ezek közül alkoholisták lesznek, azok ugyanazok a 10. emberek akik amúgy is azok. Nem lesz rosszabb a világ tőlük, míg az igazi alkeszektől viszont igen. Azt sem mondom, hogy kell és nyomjuk, mert sok időt tud elvenni emberek hasznos életéből.

De összességében mérhetetlenül kevés ennek a romboló oldala, mintha valakinek piából kell egyre több, erősebb.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
T

Törölt tag 2822

Guest
Ki mondta, hogy nem? Egyszerűen, az alkohol okozta problémák eltörpülnek emelett. Mégis mindenki az alkohol ellen kűzd, és 150 kilós zsírdisznók szólnak be, a heti 2 sört fogyasztónak.
De hogy jobbat mondjak, besétál a 150 kilós antialkoholista, antidohányos a haziorvoshoz, és szegénynek felírják a magas vérnyomás tablit, mert nem tehet róla, ha meg bemegy egészséges BMIvel, jól táplálkozva úgy, hogy 2 hetente elszív egy pipát, és iszik esetleg heti egy sört, azzal, hogy átment a lábán az exkavátor akkor is az előbbi kettőre fogják. Most ez a divat.
Ezzel egyetértek.

Vény nélküli , antidepresszáns nyugtató kb csak a nervenpflägen. A többi ugyanaz a táplálékkiegészítős szemét.
A közhiedelemmel ellentétben ugyanis orvosi felügyelet nélkül baromi kockázatos hozzányúlni az agy biokémiájához. Nem is szeretnek.
Ami mégis hat, az semmivel sem kevésbé káros, mint az az esti egy pohár bor, vagy sör ami kellemesen ellazítja a delikvenst. Mert ugye én végig a kultúrált alkoholfogyasztásról beszélek...
Ez nem igaz, kb hülyeséget írsz, csak te nem ismered őket. Örülj neki.. Ne a kínai meg a többi kuruzsló szarra gondolj. Legalább 3 vagy talán 4 különböző hatásos stressz elleni, nyugtató, lightos antidepresszáns van ma is forgalomban amit vény nélkül lehet venni a gyógyszertárakban. És nem, nem káros.. lol De nem is szedi az ember ha nincs rá szüksége, csak akkor amikor a jótékony hatása kell. Alkoholt viszont issza a társadalom ha kell ha nem.

Az antidepresszánsoktól meg gyógyszerfüggő... Mint mondtam nem véletlenül nem igazán adják ezeket vény nélkül.
Ez igaz. De ha összehasonlítod a kettőt akkor inkább az előbbi mint az utóbbi.

Amik ugye hatástalan vackok, vagy éppen károsak. Tessék meghallgatni Tiszeker Ági előadását a témában. A helyes étkezés sokat segít, ez viszont tény.
Megint hülyeséget írsz, bocsi de nem értesz hozzá. Nem ismerem a nőt, ezt pedig ugye az étrendkiegészítőkre írtad. Van pár szar, és aki ész nélkül vág bele annak jó sansza van rá, hogy szart vesz, nulla eredménnyel. De a többség jó és hasznos. A legtöbb élsportoló körberöhögne ha azt mondanád nekik, hogy az étrendkiegészítők hatástalan vackok. Ezekkel is van saját tapasztalatom. Működik, jó és hasznos aki szerint nem az kb olyan mintha egy laposföldhívővel beszélgetnék.

Ezt bizonyítja az is, hogy a heroin kereskedelem teljesen megszűnt, és sehol nincs semmilyen szintetikus, vagy egyéb drog, hiszen a 21. Században élünk. No comment....
Kötöd az ebet a karóhoz, és megint hülyeséget írsz. Én azt írtam, hogyha megvan rá az akarat.. és igazam van mert ahol meg van az akarat ott nulla környékére lehet ez leredukálni idővel. Észak-Koreában szerinted mekkora lehet a heroin kereskedelem a dél vagy észak amerikaihoz képest? Ha Duterte nem hagyja abba a drogkereskedők agyonlövését akkor ott is szép eredmények lesznek, már vannak is. Csak a felvilágosult nyugat az aki beleugat mások dolgába.. szegény drogkereskedőket lemészárolják...

Be lehet, csak minek? A joghurtból se nagyon tablettázzuk a flórát. Maga az alkohol is jót tesz a szív és érrendszeri megbetegedésekkel szemben. Ettől még az alkoholizmus káros marad, ahogy a túlzabálás, a folytonos stressz, a netfüggőség, a halálra dolgozás stb stb stb... is. Mégse tíltjuk be a munkát.
Ezzel tetted fel az i-re a pontot. Ételre szükség van eszünk. Italra is iszunk. Alkoholra, whiskey-re, pálinkára, borra nincs szüksége a szervezetednek. Miért nem vonjuk ki egy egyébként a lakosság 99%-a számára ártalmatlan ételből a pozitív dolgokat? Mert ártalmatlan bazdmeg... De ami alkoholban van azt máshonnan is beviheted.
 
M

molnibalage

Guest
Egyresz en ugyan nem tudom, otthon mi a helyzet, de idekint ahany massziv fuvest ismertem (=napkozben is tolta a tetoteraszon stb), egyikkel sem lehetett egyutt dolgozni - mindent allandoan elfelejtenek, a rovid tavu memoriat teljesen tonkreteszi a THC mar rovid ideju rendszeres hasznalat alatt is es leallas utan is hosszu-hosszu ido, mig helyreall. Masreszt nem egy lett erosen paranoid, a mentalis fuggesrol mar nem is beszelve, szoval en nagyon nem ertek egyet ezzel a fuves=artalmatlan legendaval (nem az, meg akkor sem, ha nem lesz aggressziv es nem ragja le az arcat egy embernek, mint a hirhedt floridai bath salt orult.)
Harmadreszt en nem fuves problemat latok otthon a kabitoszerek korul, hanem mindenfele mocsok kinai vegyszereket, azok meg szimplan megolik a hasznaloikat.
Én meg alkeszekkel dolgoztam együtt. Az egyik hajnali 5-kor már piásan jelent meg vezetni a furgont, amivel mentünk. 60-nal ráhajtott a fekvőrendőrre a fasz. Életem leghosszabb félrórája volt, amíg beértünk a melóhelyre. A kevésbé alkesz munkatársak baszták ki a csapatból, mer ez még nekik is sok volt...

Kurva érdekes, hogy egyesek csak mértékletes ivókat és vég nélkül füvezőket tudnak elképzelni.

Én mondjuk nem tolom a füvet, de halnak jegyzem meg, hogy egészen az 30-as évekig a múlt században kb. sehol nem üldözték.
Semmi baj nem volt vele, csak politikai okokból kezdték kergetni az USA-ban, aztán átvették.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox
T

Törölt tag 4082

Guest
Én meg alkeszekkel dolgoztam együtt. Az egyik hajnali 5-kor már piásan jelent meg vezetni a furgont, amivel mentünk. 60-nal ráhajtott a fekvőrendőrre a fasz. Életem leghosszabb félrórája volt, amíg beértünk a melóhelyre. A kevésbé alkesz munkatársak baszták ki a csapatból, mer ez még nekik is sok volt...

Kurva érdekes, hogy egyesek csak mértékletes ivókat és vég nélkül füvezőket tudnak elképzelni.

Én mondjuk nem tolom a füvet, de halnak jegyzem meg, hogy egészen az 30-as évekig a múlt században kb. sehol nem üldözték.
Semmi baj nem volt vele, csak politikai okokból kezdték kergetni az USA-ban, aztán átvették.
Bármilyen függőség rossz. Aki akarja tolja a füvet, nekem nyolc. De ne ideologizálja meg, hogy az jó különböző faszságokkal.

Észak-Koreában szerinted mekkora lehet a heroin kereskedelem a dél vagy észak amerikaihoz képest?
Egy abszolút totális diktatúrában se nulla... Huh, és Kínában? Ja hogy ott még magasabb is... mutass már légyszíves egyetlen helyet a földön, csak egyet, ahol nincs. Még iránban is kvázi mindenki isssza a házi szeszt, pedig ott elvileg mohamedánoknlaknak...

Amúgy meguntam, tehát úgy nem lehet vitatkozni, hogy a tényeket tagadjuk, és elmondjuk, hogy de az ég is zöld.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Bármilyen függőség rossz. Aki akarja tolja a füvet, nekem nyolc. De ne ideologizálja meg, hogy az jó különböző faszságokkal.


Egy abszolút totális diktatúrában se nulla... Huh, és Kínában? Ja hogy ott még magasabb is... mutass már légyszíves egyetlen helyet a földön, csak egyet, ahol nincs. Még iránban is kvázi mindenki isssza a házi szeszt, pedig ott elvileg mohamedánoknlaknak...

Amúgy meguntam, tehát úgy nem lehet vitatkozni, hogy a tényeket tagadjuk, és elmondjuk, hogy de az ég is zöld.

Nem azért írom mert bántani akarlak, de te hülye vagy. Azért írom mert az vagy. Nem tudod értelmezni, feldolgozni a kapott szöveget, információt.

1. Nem tagadtam semmilyen tényt, te viszont ordas nagy hülyeségeket állítottál, akár az étrendkiegészítőkről, meg, hogy milyen/hány antidepresszánst lehet kapni vény nélkül. Egyértelmű, hogy fingod sincs arról amiről írsz..
2. Nem volt szó, sehol, arról, hogy kereken nullára lehetne redukálni. Sehol, bazdmeg szóba se került. Még az elején is azt írtam amikor még a sunyiban való főzésről írtam, hogy le lehet redukálni, de egy-kettő mindig lesz.
3. Minden egyes kommentben újabb országot fogsz írni? Elhiszem, hogy sok ország nevét ismered, de ki a faszt érdekel? Írtam, hogy ahol meg van az akarat ott le tudják redukálni akár a heroin kereskedelmet. Igaz? Igaz. Gyerünk sorolj még fel gyorsan hat országot....

Mehetsz ignorra...
 
M

molnibalage

Guest
Bármilyen függőség rossz. Aki akarja tolja a füvet, nekem nyolc. De ne ideologizálja meg, hogy az jó különböző faszságokkal.
Én is iszom viszonylag rendszeresen alkoholt. Ez azt jelenti, hogy esti film alatt 0,33-as cidert felszódávzva kettéosztom az barátnővel. Ez akkor függőség? Látod rajtam azt, hogy butulnék vagy bármi...?

Megint arról van szó, hogy élből összemossátok a kőkemény függőket az alkalmai használókkal. Meg sem tudom számolni, hogy a BME-n is hányan próbálták ki és mennyire nem lettek függők. Ma ezek az emberek egy része teljesen átlagos mérnökként dolgozik. Fiatalon én is néha igen keményen berúgtam, aztán ez végetért, mert végetért. Ma meg van, hogy egy 0,33-as sörtől bealszok.

Amúgy meguntam, tehát úgy nem lehet vitatkozni, hogy a tényeket tagadjuk, és elmondjuk, hogy de az ég is zöld.
Milyen tényeket tagadtam...?
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Én meg alkeszekkel dolgoztam együtt. Az egyik hajnali 5-kor már piásan jelent meg vezetni a furgont, amivel mentünk. 60-nal ráhajtott a fekvőrendőrre a fasz. Életem leghosszabb félrórája volt, amíg beértünk a melóhelyre. A kevésbé alkesz munkatársak baszták ki a csapatból, mer ez még nekik is sok volt...

Kurva érdekes, hogy egyesek csak mértékletes ivókat és vég nélkül füvezőket tudnak elképzelni.

Én mondjuk nem tolom a füvet, de halnak jegyzem meg, hogy egészen az 30-as évekig a múlt században kb. sehol nem üldözték.
Semmi baj nem volt vele, csak politikai okokból kezdték kergetni az USA-ban, aztán átvették.

De volt vele baj, csak nem feltétlenül tudták még akkor, ma pedig konkrét hazugságokat terjesztenek róla. Ártalmas az egészségre, tiltani kell. Ahogyan nem képes normális munkavégzésre egy alkesz, ugyanúgy nem lesz rá képes egy füves sem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Mehetsz ignorra...
Hú de bánom, hogy egy személyeskedő hülyegyerek ignorra rakott... csak a kedvedért: csak magyarországon van 100 körüli antidepresszáns ebből kereken 3 vénynélküli. Ez nekem megfelel a kb van a nervenpflägen kategóriának....
Milyen tényeket tagadtam...?
Ezt szerintem lesd meg kinek válaszoltam, és ne vedd magadra...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and zeal
M

molnibalage

Guest
De volt vele baj, csak nem feltétlenül tudták még akkor, ma pedig konkrét hazugságokat terjesztenek róla. Ártalmas az egészségre, tiltani kell. Ahogyan nem képes normális munkavégzésre egy alkesz, ugyanúgy nem lesz rá képes egy füves sem.
Ok. Holnaptól vagy holnapután lesz betiltva az alkohol és kriminalizálva? Alig várom már.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822
T

Törölt tag 2822

Guest
Ok. Holnaptól vagy holnapután lesz betiltva az alkohol és kriminalizálva? Alig várom már.

Én is.

Onnan indult részemről az egész, hogy a dohányboltok mintájára lehetnének ha úgy tetszik nemzeti italboltok, így kevesebb helyen lehetne egyáltalán megvenni, hozzáférni. (most tekintsünk el a politikai mutyitól, igen tudom, sanszos, hogy haveroknak lenne leosztva a hálózat, leszarom)

A kábítószert, a cigit és az alkoholt egy az egyben lehetne tiltani, hosszútávon jól járna vele az emberiség.
 
M

molnibalage

Guest
Én is.

Onnan indult részemről az egész, hogy a dohányboltok mintájára lehetnének ha úgy tetszik nemzeti italboltok, így kevesebb helyen lehetne egyáltalán megvenni, hozzáférni. (most tekintsünk el a politikai mutyitól, igen tudom, sanszos, hogy haveroknak lenne leosztva a hálózat, leszarom)

A kábítószert, a cigit és az alkoholt egy az egyben lehetne tiltani, hosszútávon jól járna vele az emberiség.
Úgy érzem nem ment át a szarkazmus...