Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 017
113
Éveken keresztül jártam az éjszakába hetente többször is amíg ki nem öregedtem a dologból. A város szinte összes értelmes szórakozóhelyét ismertem, a késdobálókat nem számítva. Amit én láttam és tapasztaltam az az, hogy a fiatalok többszörösét fogyasztják, és költik mint az idősebbek. Ez még a talponállós, csendes komcsákra is igaz, ahogy megyünk felfelé az igényesebb, nívósabb szórakozóhely felé egyre jobban nyílik az olló. Ez pedig az utóbbi években a mennyiségi résznél még jobban romlott. Nem tudom, hogy ki miből, de nekem is volt mindig valamiből, zsebpénz, ösztöndíj, vagy csak összenyertem szerencsejátékkal egy mázlis hét után. Az idősebbek mindig lassabban és kevesebbet ittak és összességében kevesebb időt töltöttek a kocsmákban mint a fiatalok. A fiatalok sokszor akár nyitástól zárásig, suli helyett/mellett - főleg az egyetemisták, az idősebbek viszont csak munka után tudtak menni, akkor is időre "kellett" hazamenni mert várt az asszony. Tudom, hogy ez is csak egy ember tapasztalata, és lehet más városban valaki más az ellenkezőjét láthatja.

De nem lehetséges, hogy azért csal a statisztika az idősebbek javára, mert a fiatalok egyszerűen nem szerepelnek benne hitelt érdemlően?
Ugynezt tapasztaltam. Pubok, bárok, olcsó kocsmák, utána romkocsmák tele fiatalokkal (érzésre kb 19-25 környéke). Ekkoriban én is szinte minden este ittam a barátokkal.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ez a 2/3 nem fogad el hálapénzt cuki. Kb annyira igaz mint a ki mer nagyobbat mondani péniszméret felmérés...
hát, nem mindenki sebész-nőgyógyász, azoké a nagy pénz, orvosbárók, orvos-hercegek, akár a miniszter úr. Ők viszik haza a nagy pénzt, nyilván az állami egészségügyön csüngve, gondolom ők már ellenkeznek minden ponton.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 715
113
hát, nem mindenki sebész-nőgyógyász, azoké a nagy pénz, orvosbárók, orvos-hercegek, akár a miniszter úr. Ők viszik haza a nagy pénzt, nyilván az állami egészségügyön csüngve, gondolom ők már ellenkeznek minden ponton.

Kapni azért nem csak ők kapnak, bár a nagy pénzt igen. Szerintem a többség nem utasítja vissza (a helyükben én is eltenném, legalábbis ha nem látom, hogy nyomorgó kisnyugdíjas mondjuk). Sokan még a körzetinek is adnak pénzt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 710
113
https://index.hu/belfold/2020/10/28/orvos_egeszsegugy_magyar_orvosi_kamara/

A múltkor volt erről szó egy topikban.

na részben ez a baj a magyar egészségüggyel. számomra hányingerkeltő és felháborító idézet:

Az orvosok kétharmada elutasítja az új egészségügyi jogviszonyról szóló szerződést

A HAZAI SZAKORVOSOK TÖBB MINT FELE KÉT VAGY TÖBB ÁLLÁSBAN DOLGOZIK EGYSZERRE,
De könyörgöm, az nem fog menni, hogy 2,8 milla az egyik és 2,8 milla a másik állásért, héló!
 
M

molnibalage

Guest
https://index.hu/belfold/2020/10/28/orvos_egeszsegugy_magyar_orvosi_kamara/

A múltkor volt erről szó egy topikban.

na részben ez a baj a magyar egészségüggyel. számomra hányingerkeltő és felháborító idézet:

Az orvosok kétharmada elutasítja az új egészségügyi jogviszonyról szóló szerződést

A HAZAI SZAKORVOSOK TÖBB MINT FELE KÉT VAGY TÖBB ÁLLÁSBAN DOLGOZIK EGYSZERRE,
Azt két üvöltözés között azért felfogod, hogy ebben a formában, ha elfogadnák a törvényt, akkor egyes intézményekben megszűnne az ellátás is?
Az intézményi átalakítás meg értelemszerűen nem lehetséges jövőre, de fél évtized alatt sem, mert ahhoz központi valódi központi kórházak kellenének és nem n+1 kis szar annak csúfolt valami. Ezeket meg fel kéne építeni...

Esetleg hallgasd végig orvosoktól azt, hogy mi a probléma.

Tehát az az orvos, aki ma több helyen rendel, am nem feltétlen magánrendelés, akkor annak most meszeltek, az egyik helyen az új szerződés miatt nem lenne.
Na, akkor hol ne legyen rendelés? Ki fog bumlizni majd akár egy megyével odébb..?

Vagy, azok, akik eddig nem terhelték az állami rendszert, mert inkább mentek magánba saját zsebből, akkor azok most arra az ellátórendszerre zúdulnának rá, ami most is kilométeres várólistákat produkál? És ebből ellátás hogy lesz? Miokr nekem benyügték, hogy fél év múlva tud fogadni az ortopédorvos, akkor szerinted hova mentem? Vagy a kezemről jött le darabokban a bőr és közölte a rendszer, hogy mire időpontot adnak, az több hét?
A volumenkorlát fogalma megvan?

Alapvető probléma a narancsos módszerekkel, hogy minden téren úgy alakítanak át dolgokat, hogy a rendszerben levők véleményére és kompetenciájára magasból szarnak, meg sem kérdezik őket. Mindenki más hülye, mindent erőből tolnak és kussoljon csak mindenki.
Ennek eredménye ez a 70% táji elutasítás.

Szóval számomra hányingerkeltő inkább az a kommentnek csúfolt valami, amit sikerült ide betenned.
Bocsánat, böfögnöd. Meg nem komment, hanem inkább egy gőzőlgő szarkupac.
És még ez is szép szó rá és igen sokszor számoltam el húszig.

Itt most arról van szó, hogy a kormány kitalálta, hogy akkor adunk pénz és kuss.
Csak kihagyták a számításból azt, hogy magasan képzett ember az nem úgy viselkedik ahogy. Az eredmény eddig ismert. Ez volt az utolsó csepp a pohárban. Az egyik kézzel ad, a másikkal elvesznek, semmi új. Aztán majd lehet mutogatni majd jó szokás szerint.

A régi jó diktatórikus módszerek szerint működik ma itt sokminden.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Azt két üvöltözés között azért felfogod, hogy ebben a formában, ha elfogadnák a törvényt, akkor egyes intézményekben megszűnne az ellátás is?
Az intézményi átalakítás meg értelemszerűen nem lehetséges jövőre, de fél évtized alatt sem, mert ahhoz központi valódi központi kórházak kellenének és nem n+1 kis szar annak csúfolt valami. Ezeket meg fel kéne építeni...

Esetleg hallgasd végig orvosoktól azt, hogy mi a probléma.

Tehát az az orvos, aki ma több helyen rendel, am nem feltétlen magánrendelés, akkor annak most meszeltek, az egyik helyen az új szerződés miatt nem lenne.
Na, akkor hol ne legyen rendelés? Ki fog bumlizni majd akár egy megyével odébb..?

Vagy, azok, akik eddig nem terhelték az állami rendszert, mert inkább mentek magánba saját zsebből, akkor azok most arra az ellátórendszerre zúdulnának rá, ami most is kilométeres várólistákat produkál? És ebből ellátás hogy lesz? Miokr nekem benyügték, hogy fél év múlva tud fogadni az ortopédorvos, akkor szerinted hova mentem? Vagy a kezemről jött le darabokban a bőr és közölte a rendszer, hogy mire időpontot adnak, az több hét?
A volumenkorlát fogalma megvan?

Alapvető probléma a narancsos módszerekkel, hogy minden téren úgy alakítanak át dolgokat, hogy a rendszerben levők véleményére és kompetenciájára magasból szarnak, meg sem kérdezik őket. Mindenki más hülye, mindent erőből tolnak és kussoljon csak mindenki.
Ennek eredménye ez a 70% táji elutasítás.

Szóval számomra hányingerkeltő inkább az a kommentnek csúfolt valami, amit sikerült ide betenned.
Bocsánat, böfögnöd. Meg nem komment, hanem inkább egy gőzőlgő szarkupac.
És még ez is szép szó rá és igen sokszor számoltam el húszig.

Itt most arról van szó, hogy a kormány kitalálta, hogy akkor adunk pénz és kuss.
Csak kihagyták a számításból azt, hogy magasan képzett ember az nem úgy viselkedik ahogy. Az eredmény eddig ismert. Ez volt az utolsó csepp a pohárban. Az egyik kézzel ad, a másikkal elvesznek, semmi új. Aztán majd lehet mutogatni majd jó szokás szerint.

A régi jó diktatórikus módszerek szerint működik ma itt sokminden.

Nem üvöltöztem, csak ctrl c ctrl v volt az indexről és így tette be.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Azt két üvöltözés között azért felfogod, hogy ebben a formában, ha elfogadnák a törvényt, akkor egyes intézményekben megszűnne az ellátás is?
Az intézményi átalakítás meg értelemszerűen nem lehetséges jövőre, de fél évtized alatt sem, mert ahhoz központi valódi központi kórházak kellenének és nem n+1 kis szar annak csúfolt valami. Ezeket meg fel kéne építeni...

Esetleg hallgasd végig orvosoktól azt, hogy mi a probléma.

Tehát az az orvos, aki ma több helyen rendel, am nem feltétlen magánrendelés, akkor annak most meszeltek, az egyik helyen az új szerződés miatt nem lenne.
Na, akkor hol ne legyen rendelés? Ki fog bumlizni majd akár egy megyével odébb..?

Vagy, azok, akik eddig nem terhelték az állami rendszert, mert inkább mentek magánba saját zsebből, akkor azok most arra az ellátórendszerre zúdulnának rá, ami most is kilométeres várólistákat produkál? És ebből ellátás hogy lesz? Miokr nekem benyügték, hogy fél év múlva tud fogadni az ortopédorvos, akkor szerinted hova mentem? Vagy a kezemről jött le darabokban a bőr és közölte a rendszer, hogy mire időpontot adnak, az több hét?
A volumenkorlát fogalma megvan?

Alapvető probléma a narancsos módszerekkel, hogy minden téren úgy alakítanak át dolgokat, hogy a rendszerben levők véleményére és kompetenciájára magasból szarnak, meg sem kérdezik őket. Mindenki más hülye, mindent erőből tolnak és kussoljon csak mindenki.
Ennek eredménye ez a 70% táji elutasítás.

Szóval számomra hányingerkeltő inkább az a kommentnek csúfolt valami, amit sikerült ide betenned.
Bocsánat, böfögnöd. Meg nem komment, hanem inkább egy gőzőlgő szarkupac.
És még ez is szép szó rá és igen sokszor számoltam el húszig.

Itt most arról van szó, hogy a kormány kitalálta, hogy akkor adunk pénz és kuss.
Csak kihagyták a számításból azt, hogy magasan képzett ember az nem úgy viselkedik ahogy. Az eredmény eddig ismert. Ez volt az utolsó csepp a pohárban. Az egyik kézzel ad, a másikkal elvesznek, semmi új. Aztán majd lehet mutogatni majd jó szokás szerint.

A régi jó diktatórikus módszerek szerint működik ma itt sokminden.
https://www.valaszonline.hu/2020/10...arok-palinkas-jozsef-part-podcast-hetivalasz/
Igazából az is van mellé, hogy sokan a kormány bérrendeleténél most sokkal többet keresnek, egyes szakmák vezetői többet mint a nyugati kollégáik, nekik nyilván nem tetszik a változás.
Másrészt nem biztos hogy egy bőrgyógyász bérének meg kell egyeznie egy traumatológus sebészével. Nem azért mert kisebb a szaktudása, hanem mert nagyon durva a stresszben a különbség. Viszont ezzel megszűnnek a hiányszakmák talán, hisz nem fog a patológus kevesebbet kapni mint a szívsebész. Barmi bonyolult ez a kérdéskör, nem lehet nekimenni szívlapáttal..
Nekem csomók voltak a tüdőmben öt-hat éve, CT tudta megmondani mi a diagnózis, áprilisban augusztusi időpontot ajánlottak, addigra jobb tüdőrákkal már nem is kellett volna.. nyilván más úton oldottam meg,(spoiler: nem lett gyors lefolyású tüdőrákom, meg másmilyen sem, a dokihoz azóta is járok gondozásra a tüdőgondozóba, mindig beszélgetünk, most azon morgott hogy mostmár nem kap hivatalosan csak egy évre CT-t, tüdőgyógyász főorvos egy budapesti tüdőgondozóban)
Lófasz az állami EÜ seggibe, abba.
(nyilván a magánban alkalmanként ránézek 30-ért majd az állami kórház felszerelésével megszületetem az ügyeletem alatt 200-ért nőgyógyászokért nem fáj senki szíve)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
https://www.valaszonline.hu/2020/10...arok-palinkas-jozsef-part-podcast-hetivalasz/
Igazából az is van mellé, hogy sokan a kormány bérrendeleténél most sokkal többet keresnek, egyes szakmák vezetői többet mint a nyugati kollégáik, nekik nyilván nem tetszik a változás.
Másrészt nem biztos hogy egy bőrgyógyász bérének meg kell egyeznie egy traumatológus sebészével. Nem azért mert kisebb a szaktudása, hanem mert nagyon durva a stresszben a különbség. Viszont ezzel megszűnnek a hiányszakmák talán, hisz nem fog a patológus kevesebbet kapni mint a szívsebész. Barmi bonyolult ez a kérdéskör, nem lehet nekimenni szívlapáttal..
Nekem csomók voltak a tüdőmben öt-hat éve, CT tudta megmondani mi a diagnózis, áprilisban augusztusi időpontot ajánlottak, addigra jobb tüdőrákkal már nem is kellett volna.. nyilván más úton oldottam meg,(spoiler: nem lett gyors lefolyású tüdőrákom, meg másmilyen sem, a dokihoz azóta is járok gondozásra a tüdőgondozóba, mindig beszélgetünk, most azon morgott hogy mostmár nem kap hivatalosan csak egy évre CT-t, tüdőgyógyász főorvos egy budapesti tüdőgondozóban)
Lófasz az állami EÜ seggibe, abba.
(nyilván a magánban alkalmanként ránézek 30-ért majd az állami kórház felszerelésével megszületetem az ügyeletem alatt 200-ért nőgyógyászokért nem fáj senki szíve)
A kormány megint rövidlátó szemmel baltával kezdett dolgozni ott, ahol éles szem és lézerszike kéne....
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Azt két üvöltözés között azért felfogod, hogy ebben a formában, ha elfogadnák a törvényt, akkor egyes intézményekben megszűnne az ellátás is?
Az intézményi átalakítás meg értelemszerűen nem lehetséges jövőre, de fél évtized alatt sem, mert ahhoz központi valódi központi kórházak kellenének és nem n+1 kis szar annak csúfolt valami. Ezeket meg fel kéne építeni...

Esetleg hallgasd végig orvosoktól azt, hogy mi a probléma.

Tehát az az orvos, aki ma több helyen rendel, am nem feltétlen magánrendelés, akkor annak most meszeltek, az egyik helyen az új szerződés miatt nem lenne.
Na, akkor hol ne legyen rendelés? Ki fog bumlizni majd akár egy megyével odébb..?

Vagy, azok, akik eddig nem terhelték az állami rendszert, mert inkább mentek magánba saját zsebből, akkor azok most arra az ellátórendszerre zúdulnának rá, ami most is kilométeres várólistákat produkál? És ebből ellátás hogy lesz? Miokr nekem benyügték, hogy fél év múlva tud fogadni az ortopédorvos, akkor szerinted hova mentem? Vagy a kezemről jött le darabokban a bőr és közölte a rendszer, hogy mire időpontot adnak, az több hét?
A volumenkorlát fogalma megvan?

Alapvető probléma a narancsos módszerekkel, hogy minden téren úgy alakítanak át dolgokat, hogy a rendszerben levők véleményére és kompetenciájára magasból szarnak, meg sem kérdezik őket. Mindenki más hülye, mindent erőből tolnak és kussoljon csak mindenki.
Ennek eredménye ez a 70% táji elutasítás.

Szóval számomra hányingerkeltő inkább az a kommentnek csúfolt valami, amit sikerült ide betenned.
Bocsánat, böfögnöd. Meg nem komment, hanem inkább egy gőzőlgő szarkupac.
És még ez is szép szó rá és igen sokszor számoltam el húszig.

Itt most arról van szó, hogy a kormány kitalálta, hogy akkor adunk pénz és kuss.
Csak kihagyták a számításból azt, hogy magasan képzett ember az nem úgy viselkedik ahogy. Az eredmény eddig ismert. Ez volt az utolsó csepp a pohárban. Az egyik kézzel ad, a másikkal elvesznek, semmi új. Aztán majd lehet mutogatni majd jó szokás szerint.

A régi jó diktatórikus módszerek szerint működik ma itt sokminden.

Nem üvöltöztem, csak ctrl c ctrl v volt az indexről és így tette be.

Na most van időm hosszabban is reagálni. Partizánt hallgassak végig? Hülye vagy? Azt se hiszem el amit kérdeznek abban a szarban, te jó ég.. A várólista azért hosszú bazdmeg mert az orvosok nagy része másodállásban dolgozik valahol máshol. Hiába van meg az infrastruktúra ha nincs feltöltve. Amit írsz az nem csak hülyeség, hanem nem igaz. Folyamatos egyeztetések voltak. Az, hogy a kamara veri asztalt nem azt jelenti, hogy velük nem egyeztetett senki. Az elmúlt évek után megkockáztatom ha hatmilliós fizetést kapnának akkor is vernék az asztalt.

Az orvosok és balliberális nagyon okosok eddig azért hőbörögtek, hogy kevés az orvos (ami nem igaz), mert kevés a fizetésük (valójában már ez sem volt igaz a 2. fideszes érában), és ebből a kettőből riogatták az országot, hogy minden orvos kimegy külföldre. Tessék, megkapták a kurva pénzüket, nem kérnek semmit csak dolgozzanak teljes állásban ha már fizetik őket. Ja, hogy már úgy nem jó mert elesnek az extráktól... lol micsoda szánalmas banda... Te meg a partizános szarral akarsz riogatni, hogy nem lesz körzeti orvos a fél országban? Ezt elhiszed? Komolyan, te tényleg abban a hitben vagy, hogy ha 1% esély is lenne rá, hogy az ország jelentős részében emiatt nem lehetne körzeti orvos akkor azt nem orvosolnák egy tollvonással fél perc alatt? Ja, igen pesti libsiként te utálod a fideszt meg mindent amit csinál, ez is egy jó alkalom, hogy egy balfasz érvvel belerúgj... lol

Végre elkezdik rendbe tenni az egészségügyet, (az ápolók fzetését kellene még drasztikusan emelni, meg jó pár kis szar kórházat bezárni a semmi közepén), de ez is egy kurva jó első lépés volt erre itt sír a szád, meg szarozol, csak mert büdös fidesz. A csillagokat verdesi az iq-d, nézz egy kis partizánt, olvass egy kis telexet neked való. Esetleg csatlakozz be a hvg komment szekciójába...

Amúgy most akkora baromságot írtál ami talán a magánnyugdíj pénztáras hülyeségedet is veri. Anno azt is gyönyörűen levezette itt neked valaki, nem tudom, hogy jurgen vagy mulder vagy ki, évekkel ezelőtt, mindenki akinek 80-tól nagyobb az iq-ja felfogta volna, de te nem. Pár napja megint felhoztad, hiába lett elmondva,h ogy nincs igazad bazdmeg hülyeséget írsz de te akkor is vered azt asztalt mert büdös fidesz..

még egy marha aki mehet ignorra.
 
M

molnibalage

Guest
Na most van időm hosszabban is reagálni. Partizánt hallgassak végig? Hülye vagy? Azt se hiszem el amit kérdeznek abban a szarban, te jó ég.. A várólista azért hosszú bazdmeg mert az orvosok nagy része másodállásban dolgozik valahol máshol. Hiába van meg az infrastruktúra ha nincs feltöltve. Amit írsz az nem csak hülyeség, hanem nem igaz. Folyamatos egyeztetések voltak. Az, hogy a kamara veri asztalt nem azt jelenti, hogy velük nem egyeztetett senki. Az elmúlt évek után megkockáztatom ha hatmilliós fizetést kapnának akkor is vernék az asztalt.

Az orvosok és balliberális nagyon okosok eddig azért hőbörögtek, hogy kevés az orvos (ami nem igaz), mert kevés a fizetésük (valójában már ez sem volt igaz a 2. fideszes érában), és ebből a kettőből riogatták az országot, hogy minden orvos kimegy külföldre. Tessék, megkapták a kurva pénzüket, nem kérnek semmit csak dolgozzanak teljes állásban ha már fizetik őket. Ja, hogy már úgy nem jó mert elesnek az extráktól... lol micsoda szánalmas banda... Te meg a partizános szarral akarsz riogatni, hogy nem lesz körzeti orvos a fél országban? Ezt elhiszed? Komolyan, te tényleg abban a hitben vagy, hogy ha 1% esély is lenne rá, hogy az ország jelentős részében emiatt nem lehetne körzeti orvos akkor azt nem orvosolnák egy tollvonással fél perc alatt? Ja, igen pesti libsiként te utálod a fideszt meg mindent amit csinál, ez is egy jó alkalom, hogy egy balfasz érvvel belerúgj... lol

Végre elkezdik rendbe tenni az egészségügyet, (az ápolók fzetését kellene még drasztikusan emelni, meg jó pár kis szar kórházat bezárni a semmi közepén), de ez is egy kurva jó első lépés volt erre itt sír a szád, meg szarozol, csak mert büdös fidesz. A csillagokat verdesi az iq-d, nézz egy kis partizánt, olvass egy kis telexet neked való. Esetleg csatlakozz be a hvg komment szekciójába...

Amúgy most akkora baromságot írtál ami talán a magánnyugdíj pénztáras hülyeségedet is veri. Anno azt is gyönyörűen levezette itt neked valaki, nem tudom, hogy jurgen vagy mulder vagy ki, évekkel ezelőtt, mindenki akinek 80-tól nagyobb az iq-ja felfogta volna, de te nem. Pár napja megint felhoztad, hiába lett elmondva,h ogy nincs igazad bazdmeg hülyeséget írsz de te akkor is vered azt asztalt mert büdös fidesz..

még egy marha aki mehet ignorra.

Az ugye megvan, hogy az ápolók se akarják sokan aláírni...?

A Partizánon helyenként vannak igen ostoba kérdések és videók. Ez speciel nem az.
De az muris, hogy te élből utasítasz el dolgokat. Meg sem nézted, de szád az jár.
Az igazi narancsos mentalitás. Mindenki hülye, csak ők nem.

Az igen muris, hogy úgy nevezel libsinek, hogy fogalmad nincs arról, hogy mi van a fejemben, de személyeskedésben úgy tűnik világbajnok vagy. Ez is jellemző naracsos vonás...

Az, hogy mindent utálok amit csinál az megint hazugság, de ezt is kezdem megszokni, hogy egysek olyanokat mondanak, amit én soha és azt hiszik tudják mindenről, hogy mi az én véleményem.

A Körvasút pl. a Budapest Fejlesztési Központ és a NIF Zrt közös projektje.A NIG az tudod mi és kinek a tulajdona? Az elmúlt 100 éve egyik legjobb közlekedés fejlesztése.
A legutóbbi híd körüli vitára nem emlékszel? Ahol indokoltnak tartottam a hidat? Az is állami projekt.

Leszarom, ha ignoraba teszel. Szerinted én látom, hogy a NER hittérítő lovagok itt mit posztolnak? Egy részük már ignoreban van...
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Komolyan, te tényleg abban a hitben vagy, hogy ha 1% esély is lenne rá, hogy az ország jelentős részében emiatt nem lehetne körzeti orvos akkor azt nem orvosolnák egy tollvonással fél perc alatt?
Van évek óta betöltetlen miskolci körzet. Hol az a tollvonás?
Partizán engem nem érdekel, de azért nem csak azt kérték, hogy dolgozzanak végre. Eddig is dolgoztak.
De mi ugye mindennel harcban állunk, a vírustól a genderen át, tehát belevették az átvezényelhetőséget is, mint a katonáknál. Ezt meg nem kifejezetten veszélyhelyzetben nem szeretné senki magára húzni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Orvos hisztihez:
Asszony első terhességénél orvos kórházban heti háromszor napi 4 órát rendel, ha időpontra mész akkor is várj minimum 45 percet, átlag 15-20 perc egy anyuka, 3-4 hét múltára ad időpontot.
Ha magánba mész, hetente behív, alkalmanként 15k, 5 perc alatt lerendez.
Mikor baj volt, telefont nem akarta felvenni, menjünk kórházba másik orvoshoz

Na a qva anyját az összes ilyennek.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Ezt meg nem kifejezetten veszélyhelyzetben nem szeretné senki magára húzni.

Akkor ne menjen orvosnak, ha komoly járványhelyzetben nem óhajt gyógyítani. Vagy akkor csengesse vissza a kasszába azt a 12 x 1 misis tandíjat, amit a társadalom megelőlegzett neki, aztán mehet Isten hírével.

Ja, pestis? Bocs azt nem vállalunk.

Vegyiüzemet kell oltani? Bocs arra nem vonulunk ki.

Mindjárt jönnek a katonák, hogy mi meg csak békeidőben vagyunk hajlandók tevékenykedni.

Egyébként mintha mondta volna zeal is hogy az átirányítás veszélyhelyzetben értelemszerűen eddig is lehetőség volt. Most max az időtartamon / elrendelési feltételeken lehet vitatkozni, azon nem hogy ez a jog megilleti az eü rendszert. A sima munkáltatót is megilleti..
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Alapvető probléma a narancsos módszerekkel, hogy minden téren úgy alakítanak át dolgokat, hogy a rendszerben levők véleményére és kompetenciájára magasból szarnak, meg sem kérdezik őket. Mindenki más hülye, mindent erőből tolnak és kussoljon csak mindenki.
Konkrétan az orvoskamara kezdte az egyeztetést, és folyamatosan zajlott, zajlik...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
For the record:

  1. Orvoshiány van. Nem kicsit, nagyon. Aki ezt tagadja, az nem lát rá az egészségügyre.
  2. Az alapellátást (körzeti orvos, körzeti gyermek-orvos) ne keverjük a szakellátással. Az állam jelenleg a szakellátást akarja megreformálni valamilyen szinten.
    Az alapellátás eddig is szerződéses alapon ment, páciensszám-alapú elszámolással.
  3. Az alapellátásnál nem csak a betöltetlen praxisokkal van gond, hanem az egyre gyarapodó praxis-létszámmal is. A XI. kerületben 12 éve egy átlag gyermek-háziorvosnak 600 körüli praxisszáma volt, ma ez már 1000 feletti, és persze közben folyamatosan épülnek a lakóparkok, amelyek miatt ez további terhelést fog jelenteni (mert nem hallani arról, hogy plusz praxisokat nyitnának ezek miatt).
  4. Az egészségügy egy komplex dolog, egy-egy orvos vagy eset alapján nem lehet megítélni. Ahogy nem minden taxis hiéna, csak mert vannak taxis hiénák.
  5. Az egészségügyi reform egyik alappillére feltehetően az "orvos-bárók" elleni fellépés lett volna. Ez egy valós probléma és nincs rá egyszerű megoldás, a béremelésbe bújtatott változtatás részben ezek ellen irányul(hatott), de a kormány sajnos ezt (sem) jól kezelte, lásd már kivételezett szakmák (nőgyógyászat).
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
  • Tetszik
Reactions: Ettemlevest