Akkor ez veretes kamu? Amit te mondasz szám az nem csak a fejlesztési támogatás amire még rájönnek az agrártámogatások és egyebek?
Ez itt azt mondja hogy befizettünk 1300 millió eurót tavaly és kaptunk 6200 milliót, ami 4,9 milliárd euró plusz. A GDP 146 milliárd, tehát ez kb 3%. És ez manna az égből, nem véletlenül van rengeteg cég ráindulva az "ingyen" pénzre. Persze nem manna, nem ingyen, de az az érzete, ezért (ha ellopjuk is, a mi kutyánké lesz) nem bánunk vele rendesen.
https://ec.europa.eu/budget/graphs/revenue_expediture.html
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qpt015.html
És az ipart, cégeket nem volt feltételen kötelező eladni, ledózerolni. A szlovénok sem tették, a csehek sem tették.
Ezzel az a gond, hogy a teljes folyamatot nem nézed.
Nem lehet védeni a sajat ipart, a külföldi tőkeerős cégek felvásárolták és szétverték, a jól menő cégeket is. Aztán megy Kínába ha ott olcsóbb.
Persze, nem volt kötelező ledózerolni. Szerencsére volt ehhez egy kellően korrupt és szolgalelkű maszop és szadesz, akik minden erdeket képviseltek, csak a magyart nem. Mert mit szólna Brüsszel. Nem européer. /aggódókovácslászlófej. Aztán megbuktak.
Olcsó munkaerő és felvevőpiac vagyunk így csak. Biztos ismerős a történelmi tanulmányaidból, hogy ezt hol alkalmazták gazdasági modellként.
Aztán nézzük meg már kicsit a pénz útját is. Kapunk teszem azt 100 milliárd forintot.
Mire megy el?
Építünk belőle infrát, pl. autópályát és felújított vasúti infrát a német BMW debreceni gyárához. Azt ugyanis nem mi határozzuk meg, hogy mire használható fel. Brüsszel határozza meg.
Akkor most kezdheted is sorolni a magyar cégeket, akik meg tudják valósítani az eus projektet, amit az eu meghatározott, és amire a
Ja várjál, már nincsen. Kovács Laciék rég eladták. Tudod, az állam rossz gazda. /aggódókovácslászlófej
Történetesen az eju véletlenül megint olyan projektre adott pénzt, amihez mindenképpen kell nyugati cég.
Megépíti az osztrák Stadler, aztán veszünk rá Siemens vonatokat. Ja hogy a pénz megy vissza nyugatra, itt a sínpár maradt, amin mehet vissza az olcsó magyar munkás által összerakott termék a birodalomba.
Német adófizetők pénze némi kavargás után visszamegy a német nagyvállalatokhoz.
A jogállamisági hiszti akkor indul, amikor Lölö cége kapja meg a dellát, végzi el ugyanazt a munkát, a pénz meg itt marad. Sőt, magyar vállalatok lesznek belőle.
Baromira megéri ez a ‘manna’ a nyugati országoknak, de jó lehetne nekünk is, mert a fejlesztési alapok juttatásában tulajdonképpen így járna jól mindenki - ők megkapják a piacot és a munkaerőt, minket meg felhúznak közben.
Tit for Tat.
Most rájöttek, hogy túl gyorsan növünk, túlságosan önállóak vagyunk, saját magunkat, a saját vállalatainkat építjük belőle, úgyhogy mondacsinált indokokkal felrúgják az eredeti dealt és csak az maradna belőle, ami nekik jó.
Csonthülye, aki ehhez tapsol.