Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 093
2 906
113
Jót nevettem...
Hogy az EU célja az életszinvonal egyenlővé tétele a tagàllamok között? Ezen kriterium szerint az EU csödött mondott..
Soha nem lesz az életszinvonal egyenlő. Nézd meg a volt NDK-t. 1990 óta teljesen azonos körûlmények közt mint a volt BRD a gdp/ fő annak kb 75%àt érte el.
1990ben én is ugy gondoltam, hogy max 20 év alatt behozzuk Ausztriát stb. És senki ne jöjjön azzal, hogy ez azert nem jött be, mert mi hülyék vagyunk. Pèlda: Audi. Miert nem keres ugyanannyit a melós ugyanazèrt a munkáért Győrben mint Ingolstadtban.
Nem olcsóbb a piacon a győri Audi mint az ingolstadti. Jól ki van ez találva. Mi csórók kiképezzûk a szakembereket, aztàn azokat elszipolyozza az a jó Nyugat. Mert nekik igy olcsóbb. Igy vagyunk mi a munkaerőtartalèka az EU nyugati rèszének. Szabad tőke, munkaerő és árú mozgàs csak hasonló gdp/ fő esetében nem vezet a periferia kizsákmànyozásàhoz.

Ebben azért az a csalás, hogy a legfejlettebbhez hasonlítkuk.
30 év alatt elértük h Budapest az eu átlag fölött van. (Tényleg kiábrándítóan lassú, de ennek is lehehet örülni). A "köveltkező 30 éves projekt" lehetne az h az ország többi része is utólérje az eu átlagot.
Az audis példád nekem azt jelenti, az idecsábított multi mellett (nem helyette), nem lehet megspórolni egy piacképes nemzeti ipar/gazdaság létrehozását.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun and kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
A lemondás volt a minimum. Nem mindenhol van igy, Kispesti szocik?
De azért a további kérdéseket is érdemes feltenni, megválaszolni.
Én most a Fidesz/KDNP részéről nagyon nem tennék fel kérdéseket. Mert ugye van még olyan akit Terry Black említett, és még nem bukott meg. :cool:
Én most venném a helyében a kalapom (zergetollas) és minimum 2-3 hónapon belül egészségügyi okokra hivatkozva visszavonulnék. Főleg, ha van alapja a dolgoknak...
Ha a Fidesz választást akar nyerni '22-ben, akkor még egy ilyen Borkai/Szájer ügy nem fér bele.
Abban biztos vagyok, hogy ez 1-2 hónap múlva max egy vicces kis epizód lesz, és nem befolyásol semmit, de ennél közelebb a választáshoz már ez nem biztos, hogy így alakulna...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 348
113
Ebben azért az a csalás, hogy a legfejlettebbhez hasonlítkuk.
30 év alatt elértük h Budapest az eu átlag fölött van. (Tényleg kiábrándítóan lassú, de ennek is lehehet örülni). A "köveltkező 30 éves projekt" lehetne az h az ország többi része is utólérje az eu átlagot.
Az audis példád nekem azt jelenti, az idecsábított multi mellett (nem helyette), nem lehet megspórolni egy piacképes nemzeti ipar/gazdaság létrehozását.

Jó válasz. Ezen lehet vitatkozni. Sajnos az átlag csalóka. Sokat ërek a budapesti vizfejjel, ha Nogràdban, Somogyban olyan a helyzet, amilyen. Budapest- vidék viszony is egy központ- periferia viszony. Ugyanazokkal a problèmàkkal.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ahhoz képest, hogy Brüsszel, egészen "igénytelen" konspirációs lakás...
Egy dolgot nem értek, annnyi év és tapasztalat után hogyan lehet belefutni egy ilyen dologba...Minden lehetősége megvolt, hogy az "igényeit" igényesebb és legfőképp biztonságosabb helyen kielégitse, hamár,... erre széles mosollyal belefut a f.szerdőbe...
És milyen pontosan fogalmazol! :D
Alapvetően én sajnálom a palit. Az volt a pechje, hogy konzervatív politikusnak állt. Igazság szerint már majdnem megsajnáltam a drága nejét is. Aztán elmúlt...
A sajnálatom mindkét esetben emberi mivoltukban értendő. Ez a szerencsétlen Szájer is most kb. a világ majma lett. Bal oldalon kiröhögik, jobb oldalon legszívesebben meggyilkolnák. Pedig közben meg onnantól kezdve hogy elhangzott a RAZZIA kiáltás, kb. minden cselekedetét meg tudom érteni, és valamennyire el tudom fogadni. (Ok, a RAZZIA előtti részről most nem nyilatkoznék.)
Értem, hogy miért menekült (az Ő helyzetében...). Értem, hogy miért vitte magával a kábszeres cumót (mentelmi jogában bízott, meg hogy kidumálja magát).
Értem, hogy utána már miért nem küzdött (szerintem megtilthatta volna, hogy kikerüljön az ügy a rendőrségről). Értem, hogy miért nyilatkozta azt, amit. értem, hogy miért mondott le, és hogy miért lépett ki a FIDESZ-ből. Én csak a Handó Tündét nem értem....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Értem, hogy miért menekült (az Ő helyzetében...). Értem, hogy miért vitte magával a kábszeres cumót (mentelmi jogában bízott, meg hogy kidumálja magát).
Értem, hogy utána már miért nem küzdött (szerintem megtilthatta volna, hogy kikerüljön az ügy a rendőrségről).
Tettenérésnél nincs mentelmi jog. Másrészt nem volt nála igazolvány, ezért erre nem is hivatkozhatott. Sztem az ekis dolog továbbra is fura. Nem az hogy a partin volt, hanem hogy a táskájában.
Az, hogy az ő neve került ki az elején egyedül beazonosíthatóan a rendőrségtől és nem von der Leyen munkatársáé, is azt sugallja, hogy volt politikai hátsó szándék az ügy mögött. Célzottan szivárogtattak.
Egyébként a tulaj nem ismerte, valszeg még nem járt ott, viszont további kis színes hírekkel szórakoztatja a belga sajtót a szervező. Ez is sokat elmond, hogy szervezett kampány van mögötte, folyamatos bulvárrészletekkel kell felszínen tartani a témát, lásd Borkai sztori.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
"A liberálisok szerint vannak jó homoszexuálisok, és vannak rosszak. Jó az, aki velük van; rossz, aki ellenük. Ilyen faék-egyszerűségűek ők."
(...)
"Miért csak Szájer neve derült ki, miközben állítólag több diplomata is ott volt a duhajkodáson? (Tán, mert a többiek között nincs közismert figura? Ki tudja? Várjuk ki a végét! Muttiék boszorkánykonyhájában még dobhatnak ezt-azt a rotyogó üstbe.)"
(...)
"Miért éppen most csaptak le Szájerre, amikor a sok ezer milliárdos uniós költségvetés és mentőcsomag, Európa adósrabszolgaságba vetése a tét? (Hát pont ezért! A tét óriási. Le kell törni a vétózó magyarok ellenállását bármi áron. Egyébként még a fideszes elhajlással nemigen vádolható Pulai András is föltette a „miért éppen most” kérdését...)"
(P.T.)

Viszont, ha ez titkosszolgálati akció volt, erre lesz válasz. Szerintem ukrán, sorosista vonallal, mint Strache esetében, túl sok az egybeesés a kárpátaljai történésekkel.
Teljesen nyilvánvaló, hogy te be vagy káderezve a FiDESZ-hez. Nincs ezzel gond, csak gyakran már kicsit sok a zárt facebook csopiból reposztolt szenny.
Én azért javasolnék neked, meg a haveroknak valamit a Lendvay utcában: Fel a fejjel! Ez egy elég nagy gyomros volt, de úgy kell csinálni, mint ahogy @SilvioD teszi hithű konzervatívként.
KI KELL RÖHÖGNI ezt az egészet! Tessék pár mémet betenni. 2 nap és lecseng ez a marhaság. De fél éven belül már senki nem fogja tudni megmondani, hogy ez melyik ciklusban történt.
De ha csíkszájjal járkálnak a párt "nagyjai" NO COMMENT-tet mantrázva az orruk alatt, és kollektív bűntudatba folytják az önsajnálatukat, akkor ez egy öngerjesztő folyamat lesz. Az ellenfél mindig ott üt, ahol a legjobban fáj...
U.I.: Jobbulást - Covid ügyben!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
T
Én azért javasolnék neked, meg a haveroknak valamit a Lendvay utcában: Fel a fejjel! Ez egy elég nagy gyomros volt, de úgy kell csinálni, mint ahogy @SilvioD teszi hithű konzervatívként.
KI KELL RÖHÖGNI ezt az egészet! Tessék pár mémet betenni. 2 nap és lecseng ez a marhaság. De fél éven belül már senki nem fogja tudni megmondani, hogy ez melyik ciklusban történt.
Nebassz! ezt fájt! Nem vagyok hithú konzerv!!! :mad:
Ha comingoutolnom kell nekem is :rolleyes:, akkor inkább egy megveszekedett nacionalista:hadonaszos: és a libsi - konzerv tengelyen középen állok. Persze keleti-európai mércével.....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nebassz! ezt fájt! Nem vagyok hithú konzerv!!! :mad:
Ha comingoutolnom kell nekem is :rolleyes:, akkor inkább egy megveszekedett nacionalista:hadonaszos: és a libsi - konzerv tengelyen középen állok. Persze keleti-európai mércével.....
:D
Ha a libsi-konzerv tengelyen középen állnál, akkor a Kétfarkúra kellett volna szavaznod!
Na? Stimmel? :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 365
63 024
113
Amúgy - teoretice- ha korábban coming out-ot volna, ő lehetett volna a "liberális fertőnek" címkézett Brüsszelbe előretolt díszbuzi. Onnantól már tényleg nem találtak volna fogást a Fideszen. Ez így visszafele sült el. Ez egy ablakban kinthagyott zsarolási potenciál volt, amire minden másnál jobban oda kellett volna figyelni.
Most már felesleges utólag békaembereket meg Abwehr-t vizionálni a házibuliba.
Minek ment oda?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egyébként a tulaj nem ismerte, valszeg még nem járt ott, viszont további kis színes hírekkel szórakoztatja a belga sajtót a szervező. Ez is sokat elmond, hogy szervezett kampány van mögötte, folyamatos bulvárrészletekkel kell felszínen tartani a témát, lásd Borkai sztori.

Mikor mi lettünk kis színes hír idehaza minket is végigudvarolt a fél média, csak élő tv szereplésnél meghúztuk a vonalat, hogy azt már nem.
Szal ebben nincs semmi fura, tulaj simán hazudhat is az 5 perc hírnévért.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Autógyártás EU nélkül is itt lenne, hoznak egy döntést, hogy EU gyártók termékei EU-n kívül előállítva is vámmentesen bevihetők és kész.
Aztán még egyet, hogy elektromos járművek és alkatrészeik is.
Olcsó áram, jó gázellátás, jó infrastruktúra, olcsó ukrán acél és főleg alacsony bérek.
Ezért vannak itt, nem azért mert EU...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Amúgy - teoretice- ha korábban coming out-ot volna, ő lehetett volna a "liberális fertőnek" címkézett Brüsszelbe előretolt díszbuzi. Onnantól már tényleg nem találtak volna fogást a Fideszen. Ez így visszafele sült el. Ez egy ablakban kinthagyott zsarolási potenciál volt, amire minden másnál jobban oda kellett volna figyelni.
Most már felesleges utólag békaembereket meg Abwehr-t vizionálni a házibuliba.
Minek ment oda?

Mert már nem bírta ki. :):D
..
..
Felesége van.
Nem mondhatta bele a kamerába, hogy.., hát izé.., khöm,.. szóval értitek.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 158
113
ez egy jó vicc , akkor én szeretném kijelenteni hogy az M1 is megfelel az újságírás feltételeinek, ha már viccelődünk

Már miért lenne vicc? A 444 melyik feltétlenének nem fele meg az újságírásnak? Neked kell igazolni! A 888-ra ránéztem és kapásból három fontos szabályt nem tart be:

- hallgattassék meg minden fél az ügyben
- saját szubjektív vélemény nem tény
- híreket nem hallgatunk el
 
K

kamm

Guest
Ez sajnos egy tévedés. Az EU lényege, hogy az EGK magországainak egy olcsóbb perifériát biztosítson. Ehhez kellett a máz a szabad tőkeáramlásról és a munkaerő vándorlásról. A pénz beszél. Keleten olcsó a munkaerő, de az EU-nak hála, jöhet ide az olcsó gyártás, de úgy, hogy még náluk is jut hely az övékénél mindenképpen olcsóbb munkaerőnek is. Win-win szituáció, de csak nekik.

Ez mar pre-EU sem volt teljesen igaz - nekunk is win volt bizonyos mertekig -, viszont az EU tagsag ota ez egy lehetoseg, amit vagy meg tudsz ragadni, vagy nem.
Helyettunk nem fogja senki megteremteni nekunk a joletet, ezt nem is varhatjuk el.

Viszont a sansz most megvan ra, csak elni kellene tudni vele (es nem, nem kell feltetlenul majmolni mindent Nyugatrol, de nagyon sok mindent bizony erdemes.)

Ahogy @SilvioD is szokta mondani, ma mar nem seged- meg szakmunkasokat alkalmaznak az autogyarakban, mint 20 evvel ezelott, hanem mernokoket es Magyarorszagon van szamtalan (!) fejlesztokozpont is.
Egyreszt ezek a folyamatok idobe kerulnek, masreszt 20 ev egyaltalan nem sok, tortenelmi szinten semmit nem jelent.

Ha okosan jatszik Magyarorszag a lehetosegekkel, akkor meg az en eletemben (mondjuk meg 30-35, nagyon idealis esetben 40 ev) a living standard (tehat a wages/cost of living/PPP kombinalt szintje) siman beerheti, akar meg is haladhatja mondjuk egy szloven-olasz-portugal-lengyel-eszt atlagot is (meg1x: avg wage/cost of living/PPP kombinalt ertekeken.) Ami gazdasagilag a hatranyunk, hogy nem vagyunk nagy orszag, az ebben pont az elonyunkre szolgal, ne feledd. (A kormany osztrak-szintu celja szerintem irrealis hacsak Ausztria meg nem all a novekedesben.)

A menekültválság mutatta meg, hogy az ő történelmi befolyási övezeteikből érkező számunkra idegen etnikumokat velünk is kritika nélkül be akarták fogadtatni.

Nem, hanem azt mutatta meg, hogy a balszel-feminaci stb befolyas a liberalis vilagrendben ugyanugy szelsoseg es destruktiv, mint a szelsojobbos, ultranaciaonalista baromsagok.
Merkel millio ev stabil kormanyzas utan egyetlenegyszer hallgatott rajuk es beengedte a tomeget, meg is teremtette az AfD alapjait es azota is folyamatosan veszit az evtizedek ota iranyito nemet elit a befolyasabol.

Ahogy a Covid-válság is megmutatja, hogy a nagy közös összetartás is csak egy lózung.

Ez sem igaz, mindenkit total felkeszuletlenul ert, raadasul mar nyarra mentek a kulonbozo egyuttmukodesek, beleertve egy tortenelmi, $2.1T koruli budget elfogadasat (amit pont mi vetoztunk meg most, ugye.)

Valódi, az egész kontinenst érintő fenyegetés esetén megszűnik az a bizonyos Únió.

A Covid 100 eve peldatlan fenyegetest hozott es valaszul szinten peldatlan penzugyi osszefogasban egyeztek meg nyaron. Mi meg a lengyelek megvetoztuk - mindegy, miert -, most akkor ki is probalja alaasni azt a "bizonyos Uniot?"[/quote][/quote]