Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
De nincs ám igazad, mert ez nekünk JÁR! Mint a hülye gyereknek, aki megbukik mindenből, de neki jár a zsebpénz!

De mas ne kapjon am !!! Milyen dolog mar ez !!! Micsida kistilu irigy viselkedes. Megjegyzem hogy abbol az 1 milliard USD bol amit a IDF kap fegyver kikepzes haditechnika lesz novekszik erosodik belole az orszag. A magyar EU-s tamogatas egy reszebol szinten epulnek dolgok de vajon mennyi reszebol lesz hulye elcseszett beszerzes epitkezes vagy szinplan ellopva ?

De mi akkor is masokra mutogatunk. Ahhhh !
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nekem egy dekát sem fáj, nem tudom honnan veszed ezt.. csak a ferdítés megy. szóval befejezem mert engem nem fizetnek ezért... Az eu magyar dologhoz meg annyit, hogy ha tisztességesen kiszámolják akkor bizony sokszor többet adunk mi nekik mint ők nekünk.
Minden esetre úgy látszik neked rettenetesen fáj ha valaki megemlíti a sarcot amit kap kis hazád az USA-tól..


Szeretek adattok eszervek forrasok menten vitazni. Kerhetem hogy fejsd ki hogy mikent adunk mi az EU nak sokszor tobbet az EU nak mint ok nekunk ?

Vegyuk mondjuk az ominozus 6.7 milliard EUR-t. sokszor tobb mondjuk legyen 10 szeres szorzo. Nem igazan sok de most ne legyunk ennyire szorszalhasogatok.

Szoval hogyan adunk mi 10x6.7 = 67 milliard EUR-t az EU nak raadasul evente ????
 
  • Tetszik
Reactions: endre and honved

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egész pontosan az USA évi 3,8 milliárd $-ral támogatja az Israeli védelmi erőket...
2016-ban hagyták jóvá a következő 10 évre esedékes 38 milliárd $-os csomagot.
https://www.usatoday.com/story/news/world/2016/09/14/united-states-military-aid-israel/90358564/
Ezen kívül Izrael a németektől is kapott / kap katonai segélyt ingyen tengeralattjárók formájában...


Jogos ! En meg a regi szamokat tudtam. Meg sem neztem az ujakat. Kialkudtak , ugyesek voltak. Bar mi tudnank igy alkudni.

Illetve volt hogy gombokert kaptunk haditechnikat mi is pl a nemetektol de sajnos elherdaltuk. Sem lobbizasban sem kapcsolatepitesben sem pedig felhasznalasban nem vagyunk jok, sot meg csak atlagosak sem. Tanulnunk kene es nem irigykedni. Attol hogy masnak jo meg nekunk nem lesz roszabb. De ha masnak rossz attol meg nem lesz nekunk jobb.

szerintem
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nekem egy dekát sem fáj, nem tudom honnan veszed ezt.. csak a ferdítés megy. szóval befejezem mert engem nem fizetnek ezért... Az eu magyar dologhoz meg annyit, hogy ha tisztességesen kiszámolják akkor bizony sokszor többet adunk mi nekik mint ők nekünk.
Minden esetre úgy látszik neked rettenetesen fáj ha valaki megemlíti a sarcot amit kap kis hazád az USA-tól..
Nagyon elmegyünk a topik témájától, de amúgy arról sem kéne elfeledkezni, hogy a rendszerváltás utáni időkben EU-s cégek vásároltak fel idehaza rengeteg mindent, hogy azokat tönkrevágva, majd elbontva piacot szerezzenek maguknak. Még ha mindenfélét hozzáadva a számokhoz az jönne ki, hogy végülis az EU többet fizet kis hazánknak, mint mi oda be, azért nehogy már hálásak legyünk ezek után. Fizessenek is csak, mert lehet nevetni, de nekünk az JÁR, azok után amiket itthon műveltek a szabadrablás idejében.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 380
113
Eloszor is miert faj a neked hogy egy orszag a sajat penzebol ad a masiknak ?

Ha pedig ez faj akkor igenis jogosan vetodik fel az EU vs Magyarorszag kerdes mert ugyan fizet be valamennyit magyarorszag de kategoriakkal kap vissza tobbet. SOT !!! Tobbet kap vissza tobbet fizet neki az EU mint az USA izraelnek ?

Akkor most mi a helyzet ? CSak az faj hogy masik is kap vagy mi ?

"Talán a számok a táblázatban kicsik, de látható, hogy Magyarország előjele végig “+”! 2004-es csatlakozásunk óta végig haszonélvezői vagyunk az EU költségvetésének. 2011-ben 4,4 milliárd euróval, azaz 1300 milliárd forinttal kaptunk többet, mint amennyit befizettünk!


Magyarország éves kiadása 2011-ben 15 ezer milliárd forint! Ehhez képest szerintem mindenki láthatja, mekkora összeg is a fent szereplő 1300 milliárd! Magyarország a most elfogadott, következő 7 évre szóló (2014-2020) EU költségvetés alapján az eddigieknél is több támogatásban fog részesülni!


Az EU politikájában, amíg egy ország “fejletlenebb”, addig többet kap, mint amennyit befizet, amint eléri azt a szintet, hogy fejlettnek mondható, akkor már az a tagállam is többet fizet be, mint amennyit kap. Ez biztosítja a fejletlenebb országok felzárkóztatását.


A táblázatra pillantva érdemes megemlíteni, hogy Magyarországnál 2011-ben csak Lengyelország, Litvánia és Görögország kapott többet! Azaz negyedik helyen álltunk a legtöbb támogatást kapó (nettó egyenleg) országok rangsorában! Románia például 1,4 milliárdos, Szlovákia 1,1 milliárdos, Szlovénia 490 milliós plusszal zárt, míg Magyarország 4,4 milliárd eurós többlettel! 2014-2020-as uniós költségvetésben a nettó egyenleg tekintetében pedig a harmadik helyre kerülünk fel! (Mi kapjuk majd a harmadik legnagyobb összeget a tagállamok közül a következő 7 évben.)"


A tavalyi evben 6,7 milliard EUR volt a tamogatas ami cca 7,7 milliard USD. Ez a netto profit amit magyarorszag a befizetesenek levonasa utan kap.

1 milliard USD izraelnek A szemetek hogy van pofajuk elfogadni. 7.7 milliard magyarorszag Ja ez teljesen mas !!!


De gondolom ez a fenti szosszenet nem okoz problemat mert hat ez megsem izrael kapja hanem magyarorszag.
De igazabol mi kozunk is van aho hogy mas mit csinal a penzevel?
Mi ezzel a probléma? Ők ajánlották, mi elfogadtuk és beléptünk a szervezetükbe. Ha nem adnak meg majd kilépünk, és átmegyünk egy másik csapathoz.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 280
113
Szeretek adattok eszervek forrasok menten vitazni. Kerhetem hogy fejsd ki hogy mikent adunk mi az EU nak sokszor tobbet az EU nak mint ok nekunk ?

Vegyuk mondjuk az ominozus 6.7 milliard EUR-t. sokszor tobb mondjuk legyen 10 szeres szorzo. Nem igazan sok de most ne legyunk ennyire szorszalhasogatok.

Szoval hogyan adunk mi 10x6.7 = 67 milliard EUR-t az EU nak raadasul evente ????

Tagsagi dij + amit elfelejtettel es sokan masok is vamok /athalado arura is/ kvotak. A sok ertelmetlen beruhazasba meg pont annyira benne van az eu is. Ugyanis nem csak ugy adja a penzt hogy nesze koltsetek hanem celiranyosan terkovezes ect aztan lehet ra pajazni
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 280
113
Ne hidje senki hogy nekunk fizet az eu csak hogy bentlegyunk... Ugyanmar ez a vilag a penzrol es a profitrol szol es naiv az aki azthisz hogy ket szep szemert csak ugy ontik a penzt egy allamba vagy maganszemelybe vagy cegbe vagy alapivanyba cluba barmibe
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ne ferdíts, Izrael minden ellenszolgáltatás nélkül kapja a milliárdokat több címszó alatt is, mi meg szépen csengetünk az EU-nak mint a katonatiszt. Még csak nem is hasonlít a két eset.
ON
baromság.

már bocsánat a kifejezésért.
pénz jó része megy egyenesen vissza az államokba, közös fejlesztési pprogramokat fiinanszíroznak belőle, (ld Arrow, F-35 etc) illetve amerikai hadiipar termékeire költhető.
ON
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nekem egy dekát sem fáj, nem tudom honnan veszed ezt.. csak a ferdítés megy. szóval befejezem mert engem nem fizetnek ezért... Az eu magyar dologhoz meg annyit, hogy ha tisztességesen kiszámolják akkor bizony sokszor többet adunk mi nekik mint ők nekünk.
Minden esetre úgy látszik neked rettenetesen fáj ha valaki megemlíti a sarcot amit kap kis hazád az USA-tól..
Nem tudom hogy mik a valós számok, abban sem vagyok biztos hogy többet adtunk mint kaptunk, de hogy nem folyamatos nyerőben vagyunk, meg a top 4 ben akik nettó nyertesek, az azért gyanús. Mindent egybevéve, kézi vezérelt összeszerelő üzem lettünk, olcsó bérekkel, és
Vedd már észre magad, kezdesz nagyon szégyen lenni.
Ezt nem neki kéne észrevenni, hogy semmi másból nem áll az ittléte, mint abból hogy FOLYAMATOSAN Magyarországot pocskondiázza. Lehet felőlem Izraelt, az USA-t, az Oroszokat vagy Kínát isteníteni, de hogy az itteni moderációt ez nem érinti meg, hogy a hazánkat a létező minden vonalon kutyázza, az azért nekem furcsa. Egy picit. Ők tudják.
 
S

szpg9

Guest
Szerintem jó hogy itt van SHARID, bár azért biztos vehetjük néha sértőnek, ha ossza az észt. De jó, hogy van(nak) itt olyan(ok), akik kívülről látnak minket és azt le is írják. Én pld. SHARID MO vs. EU pénzbefizetéses hozzászólását nem tartottam rossznak... Van olyan szegmense az életünknek, amiről megfeletkezünk a sok Sorosos, VONA-lejárató hír miatt...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Jogos ! En meg a regi szamokat tudtam. Meg sem neztem az ujakat. Kialkudtak , ugyesek voltak. Bar mi tudnank igy alkudni.

Illetve volt hogy gombokert kaptunk haditechnikat mi is pl a nemetektol de sajnos elherdaltuk. Sem lobbizasban sem kapcsolatepitesben sem pedig felhasznalasban nem vagyunk jok, sot meg csak atlagosak sem. Tanulnunk kene es nem irigykedni. Attol hogy masnak jo meg nekunk nem lesz roszabb. De ha masnak rossz attol meg nem lesz nekunk jobb.

szerintem
Elmentek a melegebb éghajlatokra már mind a ketten! Mi az hogy kialkudták, ügyesek voltak??! Gondolom kurvára nem volt köze hozzá, hogy olyan alkupozíciójuk van, hogy ott figyel egy raklap zsidó a szenátusban, meg cakk pakk úgy ahogy van az egész USA államaparátusban, pénzügyi szektorban, média világban. Nem számít az sem hogy az AIPAC az egyik legerősebb lobby csoport az államokban, meg egy zsidó gyerek a jelenlegi elnök veje, és tanácsadója.

Ezek semmik, csak szimplán jól lobbiznak, ügyesek. S természetesen megint hozzánk kell mérni őket, hiszen MI MEG SZAROK vagyunk, még az ingyent sem fogadjuk el.
Ezek az "ingyen" cuccok jellemzően mind úgy lettek volna ingyen, hogy rájuk kellett volna költeni annyit, amennyi nincs rögtön ahhoz hogy használni lehessen őket, aztán a karbantartás is elvitt volna egy rakat forrást. NEM ajándékból akarták ám adni valóban a két szép szemünkért az amcsik sem pl. az UH-1est, hanem mert amit adtak volna, az egy RAKLAP szar volt, és ezzel kb. piacot és pénzt szereztek volna MAGUKNAK, úgy hogy náluk javíttatunk. Ingyen NINCSEN semmi.

Ne minket kutyázzatok már, mert ez kezd giga szánalmas lenni!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Szerintem jó hogy itt van SHARID, bár azért biztos vehetjük néha sértőnek, ha ossza az észt. De jó, hogy van(nak) itt olyan(ok), akik kívülről látnak minket és azt le is írják. Én pld. SHARID MO vs. EU pénzbefizetéses hozzászólását nem tartottam rossznak... Van olyan szegmense az életünknek, amiről megfeletkezünk a sok Sorosos, VONA-lejárató hír miatt...
Tök jó hogy itt van, és leírja hogy kapunk az EU-tól pénzt, de el ne hidd már, hogy csak az az egy aspektus van, hogy a jóságos EU adja a pénzt, és semmit nem kér érte. Szegény Németek hogy legatyásodtak mint papíron a legnagyobb befizető, mi meg hogy megerősödtünk mint az egyik legnagyobb haszonélvező az évek alatt!!! JA, mégsem! Akkor mi is van a valóságban? Kértek érte ezt azt? Gondolkozzon el mindenki szerintem...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
S

szpg9

Guest
Én nem hiszem, hogy ez az egy aspektus van, csak ez is van És ne felejtsük el... Csak ennyi, semmi több... A többit mindenki magának rakja össze otthon, a fejében, ahogy tudja...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Szerintem jó hogy itt van SHARID, bár azért biztos vehetjük néha sértőnek, ha ossza az észt. De jó, hogy van(nak) itt olyan(ok), akik kívülről látnak minket és azt le is írják. Én pld. SHARID MO vs. EU pénzbefizetéses hozzászólását nem tartottam rossznak... Van olyan szegmense az életünknek, amiről megfeletkezünk a sok Sorosos, VONA-lejárató hír miatt...
JA, és még annyit, hogy én is látom kívülről Izraelt, de ha úgy tolnám róla a "meglátásaimat" kívülről, ahogy Ő tolja Magyarországról, szerintem már örökös bannt kaptam volna antiszemitizmusért. Magyarországot viszont lehet ahogy nézem minden etika nélkül "kívülről látni"...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Én nem hiszem, hogy ez az egy aspektus van, csak ez is van És ne felejtsük el... Csak ennyi, semmi több... A többit mindenki magának rakja össze otthon, a fejében, ahogy tudja...
Egyet értek veled, nem csak egy aspektus van. Ahogy írtam is ÉN is, ha visszaolvasol, bár a kiváló fórum motor pont elfelezte, mire írtam hozzá szerkesztésben egy rakat gondolatot, letelt az 5 perc, így innentől leszarom, még 1x nem írom le. Nem egy aspektus van szerintem sem, ez a lényeg... Viszont amit művel Sharid és Dinamo, az kezd KURVÁRA felháborító lenni.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Elmentek a melegebb éghajlatokra már mind a ketten! Mi az hogy kialkudták, ügyesek voltak??! Gondolom kurvára nem volt köze hozzá, hogy olyan alkupozíciójuk van, hogy ott figyel egy raklap zsidó a szenátusban, meg cakk pakk úgy ahogy van az egész USA államaparátusban, pénzügyi szektorban, média világban. Nem számít az sem hogy az AIPAC az egyik legerősebb lobby csoport az államokban, meg egy zsidó gyerek a jelenlegi elnök veje, és tanácsadója.

Ezek semmik, csak szimplán jól lobbiznak, ügyesek. S természetesen megint hozzánk kell mérni őket, hiszen MI MEG SZAROK vagyunk, még az ingyent sem fogadjuk el.
Ezek az "ingyen" cuccok jellemzően mind úgy lettek volna ingyen, hogy rájuk kellett volna költeni annyit, amennyi nincs rögtön ahhoz hogy használni lehessen őket, aztán a karbantartás is elvitt volna egy rakat forrást. NEM ajándékból akarták ám adni valóban a két szép szemünkért az amcsik sem pl. az UH-1est, hanem mert amit adtak volna, az egy RAKLAP szar volt, és ezzel kb. piacot és pénzt szereztek volna MAGUKNAK, úgy hogy náluk javíttatunk. Ingyen NINCSEN semmi.

Ne minket kutyázzatok már, mert ez kezd giga szánalmas lenni!


zsolti

Anno a XIX szazad vegen XX szaz elejen kivandorolt cca 1.5 millio magyar kulfoldre. Donto tobbseguk az USA ban. Olyan jelentos magyar kisebbseg jott letre az USA ban a mult a szazad elejen hogy OHIO ban pl a dohanytermesztes az szinte magyar privilegium volt. Mit tudtunk hasznalni profitalni ebbol a 1.5 "ugynokbol" es az o leszarmazottaikbol ?

Igenis ez egy kepesseg egy tudas de legfokeppen egy akarat hogy oket is magyarnak tartjuk es akkent kezeljuk. Ebben az esetben a kotodesuk megmarad sot generaciokban tovabb elhet.

Megtudtuk csinalni ?

Sajnos nem !